Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 20:56



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
 Trochę inne spojrzenie na sakramenty 
Autor Wiadomość
czasowo zablokowany
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt mar 25, 2008 18:38
Posty: 303
Post 
Silverade napisał(a):
Ten tekst nie ma nic wspólnego z magią,wiedzą tajemną itd..

Niestety ma

Wracając do tematu, chciałem to skomentować na stronie oryginalnej, ale wymaga rejestracj, czekania ... wiec skomentuję też tu, żeby zwłaszcza uczniowie Chrystusa byli tego świadomi, a mianowicie:
sakramenty są niezmywalne, już kilka razy spotkałem się z twierdzeniami próbującymi dyskutować nad odwróceniem skutków sakramentów, zmazaniem sakramentu itp. - sakramenty święte są niezmywalne, ważnie udzielony sakrament jest działaniem Boga samego w Trójcy Przenajświetszej Jedynego podczas udzielania sakramentu a szczególnie "sakramenty kapłańskie" czyli chrzest, bierzmowanie i kapłaństwo wywierają na duszy niezatarte znamię szczególnej przynależności do Chrystusa, łaskę, dary i "władzę" Ducha Świętego. Każda ceremonia mająca na celu zmazanie sakramentu jest nieudana - bo sakrament raz udzielony pozostawia niezmywalen znamię na duszy, widoczne nawet po śmierci w piekle (strzeżcie się!) i takie ceremonie magiczne nie dość że są bezskuteczne to są obrzydliwą obrazą Boga, pogardzeniem wielką Miłością i darem Boga i wyrzeczeniem się Boga co jest równoznaczne z Klątwą Kościelną (exkomunika przysługuje wtedy automatycznie z mocy prawa) czyli sciągnięciem na siebie Gniewu Bożego i potępienia ...


Pn cze 16, 2008 20:32
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): Wt wrz 30, 2008 18:31
Posty: 3
Post 
Wogóle to ja nie wiem z kąd ktoś ten tekst wytrzasną ale z pewnością są to same bzdury. Niech ktoś poda autora tego tekstu czym on sie zajmuje i jak zyje. Po co zajmować sie jakaś magią lepiej pomyślmy o tym jaką miłością Pan Bóg nas otacza i jak nas kocha lepiej mu za to dziękować niż dyskutować na temat tekstu który urwał sie z choinki. Ale to jest moje zdanie. Pozdrawiam !!


Wt paź 14, 2008 20:13
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL