Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt kwi 19, 2024 1:02



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 233 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16  Następna strona
 Mama idzie do bioenergoterapeuty !!! 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 07, 2014 13:31
Posty: 2790
Post Re: Mama idzie do bioenergoterapeuty !!!
Dżagob napisał(a):
...Dokonał świadomie ogromnej rzeszy ludziom wielką krzywdę, mógł dopuścić do opętań, zniewoleń. Nigdy im nie zadośćuczynił. Jedynie co mu dobrze wychodzi to oczernianie innych.

Inaczej oceniam jego obecna postawę.


Pt cze 19, 2015 13:55
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn mar 23, 2015 4:11
Posty: 82
Post Re: Mama idzie do bioenergoterapeuty !!!
andej napisał(a):
Próbowałem różdżkarstwa i bioenergoterapii. Zawsze przed tym, oraz w trakcie prosiłem: Boże spraw, aby wszystko, co czynię było zgodne z Twoją wolą. Jeśli jest inaczej, błagam, spraw, aby nic złego się nie stało. Boże, niech wszystko, co czynię, mówię i myślę będzie na Twoją chwalę, pożytek ludzi i mojego zbawienia.

Zaprzestałem tych praktyk pod wpływem Tekieli. Ale do końca nie mam pewności, czy ma on rację w całości.

Próbowałeś bioenergoterapii i różdżkarstwa przy tym modliłeś się prosząc Boga o pożytek dla ludzi - bardzo dobrze przecież robiłeś cudowne rzeczy. Miałeś pełne prawo do tego. Nikt ci nie może tego zabronić. Jedynie Bóg ma prawo do oceny czy robiłeś dobrze. Słuchaj wyłącznie głosu Boga.
Padłeś ofiarą manipulacji (drania?) zajmującego się czarną magią, on tego tak nie robił.


So cze 20, 2015 7:00
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz wrz 28, 2017 8:38
Posty: 64
Post Re: Mama idzie do bioenergoterapeuty !!!
Jeżeli pamiętamy o Bogu praktykując radiestezję, bioterapię czy kontakty ze zmarłymi to nic złego się nam nie stanie.
Polecam Tobie ten artykuł z arcybiskupem Bolesławem Pylakiem który zajmuje się radiestezją:
http://www.nieznanyswiat.pl/nieznany-%C ... bezpieczna
jeżeli link się nie właduje, to tu jest bezpośrednio plik: http://www.nieznanyswiat.pl/images/stor ... -razem.pdf


Pt lis 03, 2017 10:04
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 13, 2010 16:50
Posty: 7771
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie
Post Re: Mama idzie do bioenergoterapeuty !!!
To że jakiś arcybiskup zajmuje się także radiestezją to znaczy, być może, że jest pobożny i poczciwy, ale nie znaczy, że akurat w tej dziedzinie pozostaje w łączności z Kościołem.

_________________
Fides non habet osorem nisi ignorantem


Pt lis 03, 2017 13:40
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): Cz paź 05, 2017 11:45
Posty: 46
Post Re: Mama idzie do bioenergoterapeuty !!!
arkan11 napisał(a):
Jeżeli pamiętamy o Bogu praktykując radiestezję, bioterapię czy kontakty ze zmarłymi to nic złego się nam nie stanie.


Jedyny możliwy kontakt z zmarłymi to łączność modlitewna. Wszystko ponad to jest spirytyzmem czyli okultyzmem. A wszelki okultyzm to dobrowolne oddanie się w łapska demonów i Szatana.

"Należy odrzucić wszystkie formy wróżbiarstwa: odwoływanie się do Szatana lub demonów, przywoływanie zmarłych lub inne praktyki mające rzekomo odsłaniać przyszłość" (p. 2116). "Spirytyzm często pociąga za sobą praktyki wróżbiarskie lub magiczne. Dlatego Kościół upomina wiernych, by wystrzegali się ich" (p. 2117).


Pn lis 20, 2017 21:17
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt wrz 15, 2017 13:19
Posty: 42
Post Re: Mama idzie do bioenergoterapeuty !!!
Każdy, kto świadomie nie żyje według zasad miłosierdzia także poniekąd buntuje się przeciw Bogu. Jeśli osoby (duchy, demony...) nie chcą się poprawić, to dlatego, że jeszcze nie zrozumiały co tracą i de facto żyją w nieświadomości.

Uważam, że gdzieś w zaświatach istnieją duchy tak niewyobrażalnie złe, że według naszych kategorii śmiało moglibyśmy nazwać je szatanem, demonami itp. ale nie są one skazane na ten stan na wieczność.

Według mnie zło wyklucza mądrość. Ideałem ludzkim zawsze było utożsamienie tego co dobre z tym co mądre. Zło natomiast nie wyklucza wiedzy, sprytu, umiejętności, inteligencji - ale to nie jest jeszcze mądrość. Czasami więcej mądrości można znaleźć wśród prostych, ale dobrodusznych ludzi, a nie na uniwersytetach.

Co do kwestii demonów - myślę, że temat obraca się tu ciągle wokół jakiejś mitologii, najpewniej biblijnej, szerzej - bliskowschodniej. Mój rozum to odrzuca. W anioły też nie wierzę - jedynie w wysoko rozwinięte duchy.


Śr lis 22, 2017 11:42
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz paź 05, 2017 11:45
Posty: 46
Post Re: Mama idzie do bioenergoterapeuty !!!
hansell napisał(a):
Każdy, kto świadomie nie żyje według zasad miłosierdzia także poniekąd buntuje się przeciw Bogu. Jeśli osoby (duchy, demony...) nie chcą się poprawić, to dlatego, że jeszcze nie zrozumiały co tracą i de facto żyją w nieświadomości.


Człowiek w nieświadomości żyć może do śmierci. W momencie spotkania z Bogiem nieświadomość przestaje być opcją. Anioły świadome Bożego miłosierdzia i prawa moralnego są od momentu stworzenia.

hansell napisał(a):
Uważam, że gdzieś w zaświatach istnieją duchy tak niewyobrażalnie złe, że według naszych kategorii śmiało moglibyśmy nazwać je szatanem, demonami itp. ale nie są one skazane na ten stan na wieczność.


Nie ma "gdzieś w zaświatach". Jest niebo (wieczność z Bogiem), czyściec (pokuta i przygotowanie na wieczność z Bogiem), piekło (wieczyste odrzucenie Boga). Czyściec to stan tymczasowy, niebo i piekło są wieczne.
Szatan to bardzo konkretna istota, upadły anioł Lucyfer. Wszystkie demony to upadłe anioły. Nie ma dobrych ani błądzących demonów. Wszystkie w swojej absolutnej woli odrzuciły Boga i teraz nienawidzą go jak i jego stworzenie, z ludźmi na czele.

hansell napisał(a):
Co do kwestii demonów - myślę, że temat obraca się tu ciągle wokół jakiejś mitologii, najpewniej biblijnej, szerzej - bliskowschodniej. Mój rozum to odrzuca. W anioły też nie wierzę - jedynie w wysoko rozwinięte duchy.


Odrzucaj sobie co chcesz. Doświadczenia okultystów i egzorcystów w całej rozciągłości potwierdzają nauczanie Kościoła względem spraw ostatecznych i "duchów".


Śr lis 22, 2017 12:20
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt wrz 15, 2017 13:19
Posty: 42
Post Re: Mama idzie do bioenergoterapeuty !!!
Przeczytaj sobie ,,Niebo i piekło według spirytyzmu,, to będziemy mogli porozmawiać na poważnie

https://www.youtube.com/watch?v=X_eCufcaF6U


Cz lis 23, 2017 14:15
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz paź 05, 2017 11:45
Posty: 46
Post Re: Mama idzie do bioenergoterapeuty !!!
hansell napisał(a):
Przeczytaj sobie ,,Niebo i piekło według spirytyzmu,, to będziemy mogli porozmawiać na poważnie

https://www.youtube.com/watch?v=X_eCufcaF6U


Po co? Znam założenia spirytyzmu. To fałszywa nauka.


Cz lis 23, 2017 14:28
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt wrz 15, 2017 13:19
Posty: 42
Post Re: Mama idzie do bioenergoterapeuty !!!
Dlaczego tak mówisz ja ją kocham całym sercem od kiedy tylko ją spotkałem


Cz lis 23, 2017 14:30
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 13, 2010 16:50
Posty: 7771
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie
Post Re: Mama idzie do bioenergoterapeuty !!!
O tym, że spirytyzm jest fałszywą nauką i brednią świadczy choćby to, że czerpie aparat pojęciowy z judaizmu i chrześcijaństwa, czyli je uznaje, a jednocześnie w swoich treściach je odrzuca.


To tak jakbym dzisiaj pisał o budowie jadra atomu (czyli przyjmował terminologię nauk ścisłych), ale wyjaśniał, że ruchami elektronów steruje taki mały krasnoludek.

_________________
Fides non habet osorem nisi ignorantem


Cz lis 23, 2017 15:14
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): Pt wrz 15, 2017 13:19
Posty: 42
Post Re: Mama idzie do bioenergoterapeuty !!!
medieval_man napisał(a):
a jednocześnie w swoich treściach je odrzuca..
Niby kiedy ?


Cz lis 23, 2017 15:41
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 13, 2010 16:50
Posty: 7771
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie
Post Re: Mama idzie do bioenergoterapeuty !!!
Bo skoro chrześcijaństwo mówi, że nie ma kontaktów z duszami zmarłych, (ba wręcz zakazuje usiłowania ich nawiązania z obawy przed zagrożeniem kontaktem z upadłymi aniołami) a spirytyzm przyjmując świat na modłę chrześcijaństwa i cały chrześcijański paradygmat (Bóg, stworzenie, życie wieczne, niebo, albo piekło) twierdzi z uporem maniaka, że są kontakty zwykłych ludzi z duszami zmarłych, to znaczy, że odrzuca to, co przyjmuje i chce być po prostu od chrześcijaństwa mundrzejszy, jak ja kiedy piszę o małym krasnoludku wytyczającym orbity elektronom

_________________
Fides non habet osorem nisi ignorantem


Cz lis 23, 2017 16:20
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): Cz paź 05, 2017 11:45
Posty: 46
Post Re: Mama idzie do bioenergoterapeuty !!!
hansell napisał(a):
medieval_man napisał(a):
a jednocześnie w swoich treściach je odrzuca..
Niby kiedy ?


Pomocna lektura (książka):
http://niedziela.pl/artykul/7757/nd/Kosciol-a-spirytyzm

Biblijnie:
„Nie będziecie się zwracać do wywoływaczy duchów ani do wróżbitów. Nie wypytujcie ich, bo staniecie się przez nich nieczystymi; Ja, Pan, jestem Bogiem waszym.” 3 MOJŻ. 19,31

„Gdy tedy wejdziesz do ziemi, którą Pan, Bóg twój, ci daje, nie naucz się czynić obrzydliwości tych ludów; niech nie znajdzie się u ciebie taki, który przeprowadza swego syna czy swoją córkę przez ogień, ani wróżbita, ani wieszczbiarz, ani guślarz, ani czarodziej, ani zaklinacz, ani wywoływacz duchów, ani znachor, ani wzywający zmarłych; gdyż obrzydliwością dla Pana jest każdy, kto to czyni…” 5 MOJŻ. 18,9-12

Konkretniej bo na temat starożytnego spirytyzmu:

„A gdyśmy szli na modlitwę, zdarzyło się, że spotkała nas pewna dziewczyna, która miała ducha wieszczego, a która przez swoje wróżby przynosiła wielki zysk panom swoim. Ta, idąc za Pawłem i za nami, wołała mówiąc: Ci ludzie są sługami Boga Najwyższego i zwiastują wam drogę zbawienia. A to czyniła przez wiele dni. Wreszcie Paweł znękany, zwrócił się do ducha i rzekł: Rozkazuję ci w imieniu Jezusa Chrystusa, żebyś z niej wyszedł. I w tej chwili wyszedł.”
DZ. AP. 16,16-18

Sama popularność tabliczki Ouija jest jednym z głównych powodów gwałtownego wzrostu opętań wśród dzieci i młodzieży, zjawiska jakiego nie znały powszednie wieki.
Fałszywą naukę w ostateczności poznać można po owocach.


Cz lis 23, 2017 20:41
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt wrz 15, 2017 13:19
Posty: 42
Post Re: Mama idzie do bioenergoterapeuty !!!
medieval_man napisał(a):
Bo skoro chrześcijaństwo mówi, że nie ma kontaktów z duszami zmarłych, (ba wręcz zakazuje usiłowania ich nawiązania z obawy przed zagrożeniem kontaktem z upadłymi aniołami)
Kiedy konkretnie ? Z tego co ja wiem to w Biblii jest wiele przykładów kontaktu ludzi z Duchami zmarłych. Np Jezu na Górze Tabor wywołał Duchy Mojżesza i Eliasza.


Ostatnio edytowano Pt lis 24, 2017 13:08 przez hansell, łącznie edytowano 1 raz



Pt lis 24, 2017 13:05
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 233 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL