Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt mar 29, 2024 1:28



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 233 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 16  Następna strona
 Mama idzie do bioenergoterapeuty !!! 
Autor Wiadomość
zbanowany na stałe
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lip 14, 2007 7:02
Posty: 3507
Post Re: Mama idzie do bioenergoterapeuty !!!
Alus,
Pan Przemysław Kucharczak, autor artykułu, który pokazujesz, nie jest Papieżem.
Żadna z osób, o których mowa jest w artykule też nie.

W imię jakiego Boga uważasz, że czyjeś prywatne opinie stanowią nakaz Kościoła???

A to, co mówi biskup - uważasz za nieważne ???

Opatrując szacownego Arcybiskupa - Seniora epitetami, jakie przytoczyłaś i zarzucając Mu, bez pokrycia, manipulację słowami Papieża czy księdza Dziwisza, zachowujesz się obraźliwie.

_________________
Mały kwiatek pod stopami Boga - św. Teresa od Dzieciątka Jezus
Zbrodnia państwowa to i państwowe morderstwo i terror demokracji.
Gdy działa Duch Święty, wzrasta wiara, nadzieja, miłość Boga i bliźniego, ginie kłamstwo, nienawiść, magia.


So gru 11, 2010 14:25
Zobacz profil
Post Re: Mama idzie do bioenergoterapeuty !!!
Cytuj:
Opatrując szacownego Arcybiskupa - Seniora epitetami, jakie przytoczyłaś i zarzucając Mu, bez pokrycia, manipulację słowami Papieża czy księdza Dziwisza, zachowujesz się obraźliwie.

Nie jestem autorem epitetów.
A manipulacji autentycznie nie dostrzegasz? :o
- "Jan Paweł II na pytanie znanego mi radiestety z Lublina...."
I znajdujemy tylko pismo podpisane przez kard Dziwisza, w którym on nawet nie adnotuje, że odpowiada w imieniu papieża.
Tego dekretu, o ile się orientuję nie cofnięto
http://www.radionikus.republika.pl/dekret3.htm

a katolikom nakazano spowiadać się z wizyt u radiestety


So gru 11, 2010 14:36
zbanowany na stałe
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lip 14, 2007 7:02
Posty: 3507
Post Re: Mama idzie do bioenergoterapeuty !!!
Alus napisał(a):
Tego dekretu, o ile się orientuję nie cofnięto
http://www.radionikus.republika.pl/dekret3.htm

a katolikom nakazano spowiadać się z wizyt u radiestety


Gdybyś przeczytała list Arcybiskupa Pylaka, który przytoczyłem w linku, to natrafiłabyś tam na Jego wyjaśnienie co do tego dekretu. Natychmiast zorientowałabyś się, o co chodzi w tym dekrecie i nie pisałabyś nieprawdy.

_________________
Mały kwiatek pod stopami Boga - św. Teresa od Dzieciątka Jezus
Zbrodnia państwowa to i państwowe morderstwo i terror demokracji.
Gdy działa Duch Święty, wzrasta wiara, nadzieja, miłość Boga i bliźniego, ginie kłamstwo, nienawiść, magia.


So gru 11, 2010 14:41
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn lut 01, 2010 6:32
Posty: 115
Post Re: Mama idzie do bioenergoterapeuty !!!
Alus napisał(a):
a katolikom nakazano spowiadać się z wizyt u radiestety


Cytuj:
Nie korzystanie z niego "czyli daru uzdrawiania" byłoby obrazą dobrego Stwórcy, dawcy tegoż daru


Tak dużo już się manipuluje katolikami, że jeszcze trochę, a niektórzy to wylądują w psychiatryku.

A nie tak dawno jeszcze 15 lat temu w kościołach powszechnie leczyli bioenergoterapeuci z byłego ZSRR. Jakoś to nikt się nie spowiadał bo niby u kogo i za co.
Można zwariować z tych krętactw.


So gru 11, 2010 14:49
Zobacz profil
zbanowany na stałe
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lip 14, 2007 7:02
Posty: 3507
Post Re: Mama idzie do bioenergoterapeuty !!!
Alus,
zapytałem czy jesteś lefebvrystką, bo to co pisałaś, łudząco przypomina wypowiedzi na forum "Tradycja katolicka" prowadzone przez lefebvrystów.

http://www.traditia.fora.pl/szatan-nie- ... y,984.html

_________________
Mały kwiatek pod stopami Boga - św. Teresa od Dzieciątka Jezus
Zbrodnia państwowa to i państwowe morderstwo i terror demokracji.
Gdy działa Duch Święty, wzrasta wiara, nadzieja, miłość Boga i bliźniego, ginie kłamstwo, nienawiść, magia.


So gru 11, 2010 14:55
Zobacz profil
Post Re: Mama idzie do bioenergoterapeuty !!!
Cytuj:
A nie tak dawno jeszcze 15 lat temu w kościołach powszechnie leczyli bioenergoterapeuci z byłego ZSRR. Jakoś to nikt się nie spowiadał bo niby u kogo i za co.
Można zwariować z tych krętactw.

Nigdy żaden bioenergoterapeuta z ZSRR nie "leczył" w kościołach.
Cytuj:
zapytałem czy jesteś lefebvrystką, bo to co pisałaś, łudząco przypomina wypowiedzi na forum "Tradycja katolicka" prowadzone przez lefebvrystów.

http://www.traditia.fora.pl/szatan-nie- ... y,984.html

Nie jestem lefebrystką :)
A co powiesz na KKK 2117?
Abp Pytak w wywiadzie dla "Nieznany świat" wyraża opinie o cudach, m.in. o prawdziwości tych w Medjugorje, a jednoczesnie "zapomina" jak często objawiająca się Maryja mówi o złym pochodzeniu radiestezji, wahadełek i jak wielu pielgrzymów tam poznało swoje uzaleznienie, odrzuciło defonitywnie paranie się ta dziedziną.
Choćby ten
http://dzieckonmp.wordpress.com/2010/01 ... ie-ocalil/
Dekret nie ujmuje sprawy, egzorcyści błądzą....jednym słowem "róbta co chceta"


So gru 11, 2010 15:20
zbanowany na stałe
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lip 14, 2007 7:02
Posty: 3507
Post Re: Mama idzie do bioenergoterapeuty !!!
Alus,
dekret, o którym rozmawiamy nie zawiera żadnych stwierdzeń co do rzekomego szatańskiego pochodzenia radiescezji.
Dekret przestrzega duchownych, aby nie zajmowali się wahadełkowaniem publicznie, aby nie dochodziło do zgorszenia ludzi, 80 lat temu, nie przyzwyczajonych do oglądania księdza z wahadłem. Dekret NICZEGO NIE NAKAZUJE OSOBOM ŚWIECKIM.

Gdyby radiescezja pochodziła od Szatana to myślisz, że Kongregacja Nauki i Wiary przeoczyłaby ten fakt? Albo nie naprawiłaby błędu przez 80 następnych lat?

Dekret nie został odwołany, jestem najdalszy od oceniania sumienia Arcybiskupa Pylaka, który do dekretu się nie stosuje. Mnie Arcybiskup Pylak i Jego postępowanie nie rażą i nie gorszą.
Przeciwnie uważam, że czyni On wiele, by Polakom zeszło bielmo z oczu i by zaczęli widzieć Szatana tam gdzie Szatan jest, a nie w uzdrowieniach w imię Jezusa na przykład, albo w kroplach walerianowych.

Ludziom w Polsce naprawdę wciąż Szatan myli się z Jezusem.
I to jest bardzo niedobrze...

KKK 2117 napisał(a):
Wszystkie praktyki magii lub czarów, przez które dąży się do pozyskania tajemnych sił, by posługiwać się nimi i osiągać nadnaturalną władzę nad bliźnim – nawet w celu zapewnienia mu zdrowia – są w poważnej sprzeczności z cnotą religijności. Praktyki te należy potępić tym bardziej wtedy, gdy towarzyszy im intencja zaszkodzenia drugiemu człowiekowi lub uciekanie się do interwencji demonów. Jest również naganne noszenie amuletów. Spirytyzm często pociąga za sobą praktyki wróżbiarskie lub magiczne. Dlatego Kościół upomina wiernych, by wystrzegali się ich. Uciekanie się do tak zwanych tradycyjnych praktyk medycznych nie usprawiedliwia ani wzywania złych mocy, ani wykorzystywania łatwowierności drugiego człowieka.


Alus,
przeczytaj, co mówi kodeks kanoniczny w kanonie 2117 i zastanów się, o co w nim chodzi.
Powodzenia :)

_________________
Mały kwiatek pod stopami Boga - św. Teresa od Dzieciątka Jezus
Zbrodnia państwowa to i państwowe morderstwo i terror demokracji.
Gdy działa Duch Święty, wzrasta wiara, nadzieja, miłość Boga i bliźniego, ginie kłamstwo, nienawiść, magia.


So gru 11, 2010 15:31
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn lut 01, 2010 6:32
Posty: 115
Post Re: Mama idzie do bioenergoterapeuty !!!
[quote="Alus"] Nigdy żaden bioenergoterapeuta z ZSRR nie "leczył" w kościołach.
[quote]
Skąd możesz wiedzieć o tym czy leczyli czy nie jak "może" masz dopiero 14 lat.
Najlepiej spytaj się swojej mamy ona na pewno chodziła na takie spędy


So gru 11, 2010 15:42
Zobacz profil
Post Re: Mama idzie do bioenergoterapeuty !!!
maly_kwiatek napisał(a):
Alus,
dekret, o którym rozmawiamy nie zawiera żadnych stwierdzeń co do rzekomego szatańskiego pochodzenia radiescezji.
Dekret przestrzega duchownych, aby nie zajmowali się wahadełkowaniem publicznie, aby nie dochodziło do zgorszenia ludzi, 80 lat temu, nie przyzwyczajonych do oglądania księdza z wahadłem. Dekret NICZEGO NIE NAKAZUJE OSOBOM ŚWIECKIM.

A spór prowadzimy o abp....Dekret zatem zakazuje duchownym czy pozostawia im dowolność?

Cytuj:
Dekret nie został odwołany, jestem najdalszy od oceniania sumienia Arcybiskupa Pylaka, który do dekretu się nie stosuje. Mnie Arcybiskup Pylak i Jego postępowanie nie rażą i nie gorszą.
Przeciwnie uważam, że czyni On wiele, by Polakom zeszło bielmo z oczu i by zaczęli widzieć Szatana tam gdzie Szatan jest, a nie w uzdrowieniach w imię Jezusa na przykład, albo w kroplach walerianowych.

Ciekawe zatem czemu osoby porzucające radiestezję twierdzą, że dane było im poznac iż służyli złym mocom?.....dalsze omamienie??

Cytuj:
Ludziom w Polsce naprawdę wciąż Szatan myli się z Jezusem.
I to jest bardzo niedobrze...

A czy jest coś pośredniego między Bogiem a szatanem?....jesli Kosciół zakazuje duchownym, to znaczy iż uznaje, że moce te nie mają żródła w Bogu.....w kim zatem????

KKK 2117 napisał(a):
Wszystkie praktyki magii lub czarów, przez które dąży się do pozyskania tajemnych sił, by posługiwać się nimi i osiągać nadnaturalną władzę nad bliźnim – nawet w celu zapewnienia mu zdrowia – są w poważnej sprzeczności z cnotą religijności. Praktyki te należy potępić tym bardziej wtedy, gdy towarzyszy im intencja zaszkodzenia drugiemu człowiekowi lub uciekanie się do interwencji demonów. Jest również naganne noszenie amuletów. Spirytyzm często pociąga za sobą praktyki wróżbiarskie lub magiczne. Dlatego Kościół upomina wiernych, by wystrzegali się ich. Uciekanie się do tak zwanych tradycyjnych praktyk medycznych nie usprawiedliwia ani wzywania złych mocy, ani wykorzystywania łatwowierności drugiego człowieka.

Alus,
przeczytaj, co mówi kodeks kanoniczny w kanonie 2117 i zastanów się, o co w nim chodzi.
Powodzenia :)

Dopuki nikt nie zdefiniuje czym są owe "tajemne siły", należy uznac, że nie pochodzą od Boga.


So gru 11, 2010 16:28
zbanowany na stałe
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lip 14, 2007 7:02
Posty: 3507
Post Re: Mama idzie do bioenergoterapeuty !!!
Alus,
to, że ktoś nie rozumie zasad działania energii elektrycznej, to nie znaczy, że należy powszechnie traktować energię elektryczną za nie pochodzącą od Boga.

To znaczy najwyżej, że ta nieświadoma osoba może mieć skłonność do uważania energii elektrycznej za diabelską lub boską, na pewno jednak nadprzyrodzoną :)

Ewelinka uznała, że masz najwyżej 14 lat. Ciekawe, na czym oparła swoje podejrzenie?

Radiescezją zajmowałem się przez jakiś czas wiele lat temu. Porzuciłem to w roku 1985 i praktycznie ta technika mnie nie zajmuje. Nie uważam abym z tego powodu miał jakieś głupoty wypisywać po portalach i nie robię tego. Ogon i kopyta też mi nie wyrosły.
Jak komuś radiescezja nie odpowiadała, to się nie dziwię, że to porzucił.
O co chodzi w ogóle w tym pytaniu?

_________________
Mały kwiatek pod stopami Boga - św. Teresa od Dzieciątka Jezus
Zbrodnia państwowa to i państwowe morderstwo i terror demokracji.
Gdy działa Duch Święty, wzrasta wiara, nadzieja, miłość Boga i bliźniego, ginie kłamstwo, nienawiść, magia.


So gru 11, 2010 16:40
Zobacz profil
Post Re: Mama idzie do bioenergoterapeuty !!!
maly_kwiatek napisał(a):
Alus,
to, że ktoś nie rozumie zasad działania energii elektrycznej, to nie znaczy, że należy powszechnie traktować energię elektryczną za nie pochodzącą od Boga.

To znaczy najwyżej, że ta nieświadoma osoba może mieć skłonność do uważania energii elektrycznej za diabelską lub boską, na pewno jednak nadprzyrodzoną :)

Ewelinka uznała, że masz najwyżej 14 lat. Ciekawe, na czym oparła swoje podejrzenie?

Radiescezją zajmowałem się przez jakiś czas wiele lat temu. Porzuciłem to w roku 1985 i praktycznie ta technika mnie nie zajmuje. Nie uważam abym z tego powodu miał jakieś głupoty wypisywać po portalach i nie robię tego. Ogon i kopyta też mi nie wyrosły.
Jak komuś radiescezja nie odpowiadała, to się nie dziwię, że to porzucił.
O co chodzi w ogóle w tym pytaniu?

Z tego co wyczytałam radiestezja jest uznawana jako pseudonauka....więc chyba zasady działania energii elektrycznej nie tłumaczą do końca tego zjawiska.
Dzięki Bogu, ze ogon i kopyta Ci nie wyrosły zanim nie zmądrzałeś ;)


So gru 11, 2010 17:13
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sie 21, 2008 19:19
Posty: 12722
Post Re: Mama idzie do bioenergoterapeuty !!!
Po pierwsze: oficjalnego stanowiska Kościoła ws. bioenergoterapii/ radiestezji nie ma. Są opinie i to pochodne przede wszystkim tego, kto lub co działa. Bo wszyscy się zgadzają, że jeśli to ma związek z magią/ siłami demonicznymi to należy tego unikać, jeśli zaś jest naturalne, to nie ma problemu. Tak jak nie ma z każdą normalną metodą leczenia.

Ja odradzam. Ale oficjalnego stanowiska Kościoła w tej kwestii nie ma.

Po drugie: ja bym zaczęła od oznaczenia hormonów tarczycy, bo tu widzę problem. Migotanie przedsionków może być pochodną. Może zamiast się modlić o uzdrowienie trzeba iść do lekarza?

I nie wygłupiajcie się proszę z chorobą duszy. Te schorzenia wcale nie są "obszerne", leczy się je normalnie (albo i nie ma takiej potrzeby). Naprawdę sugeruję dobrego internistę, powinien sobie poradzić...

_________________
Aby we wszystkim był Bóg uwielbiony


So gru 11, 2010 18:44
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn lut 01, 2010 6:32
Posty: 115
Post Re: Mama idzie do bioenergoterapeuty !!!
jo_tka napisał(a):
Po pierwsze: oficjalnego stanowiska Kościoła ws. bioenergoterapii/ radiestezji nie ma. Są opinie i to pochodne przede wszystkim tego, kto lub co działa. Bo wszyscy się zgadzają, że jeśli to ma związek z magią/ siłami demonicznymi to należy tego unikać, jeśli zaś jest naturalne, to nie ma problemu. Tak jak nie ma z każdą normalną metodą leczenia.

Twój post świadczy o wysokiej kulturze wypowiedzi. Jest obiektywny i pokazuje jaka jest prawdziwe oficjalne stanowisko KrK.


Równie dodrze oponenci mogą używać argumentu np. typu:
"po mszy św. wierni i kapłan mogą wymagać działania egzorcysty, a to dlatego, że szatan jest podstępny, działa wszędzie, przyjmuje różne formy, a szczególnie prowadzący kapłan może być jego atakiem" Czyli może być działanie sił demonicznych.


Pn gru 13, 2010 8:28
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lis 30, 2010 20:34
Posty: 25
Post Re: Mama idzie do bioenergoterapeuty !!!
Rzeczywiście, radiestezja jest zaliczana do paranauk/parapsychologii, a fakt, że księża egzorcyści gorąco odradzają wiernym uczestnictwa w tej zabawie świadczy o tym, że jest groźna. Takie są fakty, a brak wpisu o tej sprawie w KK nie oznacza, że kościól ją aprobuje.
Nie pisałam o takiej mszy św, gdy kapłan i wierni na zakończenie poddają się egzorcyzmom, a tylko że Z ZAŁOŻENIA odbywane są msze o uzdrowienie ciała i ducha i prowadzone głównie przez księży profesorów egzorcystów. Czy oni są kuszeni (a zapewne) to zupełnie inna historia.

_________________
e-learning
tłumaczenie - język angielski
korekta tekstu


Pn gru 13, 2010 9:52
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): Pn lut 01, 2010 6:32
Posty: 115
Post Re: Mama idzie do bioenergoterapeuty !!!
mariolaz napisał(a):
.... a fakt, że księża egzorcyści gorąco odradzają wiernym uczestnictwa w tej zabawie świadczy o tym, że jest groźna. Takie są fakty


Ktoś już wcześniej napisał, ja tylko przypomnę:
A fakty są takie.....
"Ksiądz ducha nie widzi, ale wie że to szatan. Wie również, że tylko jego działanie jest prawidłowe, a wszystko inne jest bzdurą, grzechem.
Egzorcysta ksiądz, który nie widzi duchów, nie przejmuje się tym, bo najważniejsze dla niego jest zezwolenie jakie otrzymał od biskupa, który także ducha nie widział. Cóż to za fachowiec, który potrzebuje potwierdzenia od osób nie mających umiejętności weryfikowania.
Wydaje się, że oni w te duchy nie wierzą.
Tylko chcą mieć monopol na pewną działalność, która wydaje im się łatwa. "


Pn gru 13, 2010 11:00
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 233 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 16  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL