Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt kwi 26, 2024 0:56



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 233 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 16  Następna strona
 Mama idzie do bioenergoterapeuty !!! 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): So wrz 10, 2011 8:40
Posty: 234
Post Re: Mama idzie do bioenergoterapeuty !!!
Alus napisał(a):
Cytuj:
Bo moderatorka np. pisze, że
jo_tka napisał(a):
Po pierwsze, nic nie wiem, o oficjalnym stanowisku Kościoła w sprawie bioenergoterapii.....
oficjalnego dokumentu nie ma. To po pierwsze. A jeśli jest, to proszę mi podać jakieś źródło....

Skoro jest oficjalny zakaz Watykanu z 1941r wydany dla duchownych zakazujący parania się wszelkiej maści pseudomedycznymi/pseudonaukowymi technikami jak radiestezja, wahadełka, etc to co jeszcze winno być nadto?
Nawet jeśli w tamtym dokumencie nie wymieniono bioenergoterapii, to tylko z racji iż wtedy jeszcze nie wymyślono żadnych leczących energii.

Jak widać zakaz z 1941 roku dotyczy wyłącznie duchownych. Przez ponad 70 lat nie mnieli czasu dopisać słowo bioterapia.
To conajmnie dziwne.


Pt lut 15, 2013 3:47
Zobacz profil
Post Re: Mama idzie do bioenergoterapeuty !!!
Cytuj:
Jak widać zakaz z 1941 roku dotyczy wyłącznie duchownych. Przez ponad 70 lat nie mnieli czasu dopisać słowo bioterapia.
To conajmnie dziwne.

Zakaz wchodzenia w alianse z nieznanymi siłami/energiami z automatu tyczy bioenergoterapii, bez konieczności wyliczania wszelkich "cudowności" mnożących się aktualnie jak grzyby po deszczu.
Zakaz nie odnosi się bezpośrednio do laikatu, niemniej logiczne, że wskazane zagrożenia nie są jedynie zarezerwowane dla osób duchownych.


Pt lut 15, 2013 9:11

Dołączył(a): So wrz 10, 2011 8:40
Posty: 234
Post Re: Mama idzie do bioenergoterapeuty !!!
Alus napisał(a):
Zakaz wchodzenia w alianse z nieznanymi siłami/energiami z automatu tyczy bioenergoterapii, bez konieczności wyliczania wszelkich "cudowności" mnożących się aktualnie jak grzyby po deszczu.
Zakaz nie odnosi się bezpośrednio do laikatu, niemniej logiczne, że wskazane zagrożenia nie są jedynie zarezerwowane dla osób duchownych.

Wskaz żródło tych doniesień.


Pt lut 15, 2013 16:30
Zobacz profil
Post Re: Mama idzie do bioenergoterapeuty !!!
Iroon napisał(a):
Alus napisał(a):
Zakaz wchodzenia w alianse z nieznanymi siłami/energiami z automatu tyczy bioenergoterapii, bez konieczności wyliczania wszelkich "cudowności" mnożących się aktualnie jak grzyby po deszczu.
Zakaz nie odnosi się bezpośrednio do laikatu, niemniej logiczne, że wskazane zagrożenia nie są jedynie zarezerwowane dla osób duchownych.

Wskaz żródło tych doniesień.



Na co Ty Iroon szukasz dowodu?


Pt lut 15, 2013 16:53

Dołączył(a): So wrz 10, 2011 8:40
Posty: 234
Post Re: Mama idzie do bioenergoterapeuty !!!
Magdalena_i napisał(a):
Iroon napisał(a):
Alus napisał(a):
Zakaz wchodzenia w alianse z nieznanymi siłami/energiami z automatu tyczy bioenergoterapii, bez konieczności wyliczania wszelkich "cudowności" mnożących się aktualnie jak grzyby po deszczu.
Zakaz nie odnosi się bezpośrednio do laikatu, niemniej logiczne, że wskazane zagrożenia nie są jedynie zarezerwowane dla osób duchownych.

Wskaz żródło tych doniesień.



Na co Ty Iroon szukasz dowodu?

Nie ma żródla, nie ma dowodu to zostaje lanie wody, wody....


Pt lut 15, 2013 19:24
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt sty 22, 2013 4:57
Posty: 96
Post Re: Mama idzie do bioenergoterapeuty !!!
Alus napisał(a):
Cytuj:
Jak widać zakaz z 1941 roku dotyczy wyłącznie duchownych. Przez ponad 70 lat nie mnieli czasu dopisać słowo bioterapia.
To conajmnie dziwne.

Zakaz wchodzenia w alianse z nieznanymi siłami/energiami z automatu tyczy bioenergoterapii, bez konieczności wyliczania wszelkich "cudowności" mnożących się aktualnie jak grzyby po deszczu.
Zakaz nie odnosi się bezpośrednio do laikatu, niemniej logiczne, że wskazane zagrożenia nie są jedynie zarezerwowane dla osób duchownych.

Nie chciałbym być w rekach takich sędziów prawdopodobnie wyrok byłby surowy, a "moze zostałbym spalony na stosie".
.


So lut 16, 2013 1:45
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 13, 2011 13:48
Posty: 13
Post Re: Mama idzie do bioenergoterapeuty !!!
Magdalena_i i cała reszta, pyskówki na privie. Trzymajmy się tematu.


So lut 16, 2013 11:13
Zobacz profil
Post Re: Mama idzie do bioenergoterapeuty !!!
Cytuj:
Jak widać zakaz z 1941 roku dotyczy wyłącznie duchownych. Przez ponad 70 lat nie mnieli czasu dopisać słowo bioterapia.
To conajmnie dziwne.

Co w tym dziwnego?..... logika wskazuje, że bioenergoterapia mieści się w zakazanych.
A Katechizm KK 2117 wyraźnie precyzuje praktyki te należy potępić.

Cytuj:
Wskaż źródło tych doniesień

Jakich konkretnie doniesień?

Cytuj:
Nie chciałbym być w rekach takich sędziów prawdopodobnie wyrok byłby surowy, a "moze zostałbym spalony na stosie".
.

Do czego to przypiąć? :o

margarethe napisał(a):
Magdalena_i i cała reszta, pyskówki na privie. Trzymajmy się tematu.

A o czym niby rozmawiamy jak nie o bioenergoterapii?


So lut 16, 2013 13:10

Dołączył(a): So wrz 10, 2011 8:40
Posty: 234
Post Re: Mama idzie do bioenergoterapeuty !!!
Alus napisał(a):
margarethe napisał(a):
Magdalena_i i cała reszta, pyskówki na privie. Trzymajmy się tematu.

A o czym niby rozmawiamy jak nie o bioenergoterapii?

Alus, tak trzymaj.
Nik tu nikogo nie obraża.


So lut 16, 2013 17:37
Zobacz profil
Post Re: Mama idzie do bioenergoterapeuty !!!
Iroon napisał(a):
Alus napisał(a):
margarethe napisał(a):
Magdalena_i i cała reszta, pyskówki na privie. Trzymajmy się tematu.

A o czym niby rozmawiamy jak nie o bioenergoterapii?

Alus, tak trzymaj.
Nik tu nikogo nie obraża.



Nie rozumiem gdzie są pyskówki?

Toczy się rozmowa na temat i z kulturą .
Może Moderacja pomyliła posty :)
Jeśli nie pomyliła - kłania się rozsądek - posądzonych o pyskówki ,grzecznie należy przeprosić.
Byłoby bardziej kulturalnie .
Jako forumowicz proszę o "niewytrącanie " nas z prowadzonego tematu :)


N lut 17, 2013 3:46

Dołączył(a): So wrz 10, 2011 8:40
Posty: 234
Post Re: Mama idzie do bioenergoterapeuty !!!
Iroon napisał(a):
Magdalena_i napisał(a):
Działanie Boga - zawsze i w każdym przypadku jest uzdrowieniem całkowitym - działanie Boga jednak nie odbywa się na wyłącznym uleczeniu ciała.
Działanie bioenergoterapii odbywa się wyłącznie na chwilowym " uciszeniu " choroby.

Jakieś nieprawdziwe są Twoje wywody.
Jeśli chory z kamieniami w nerkach idzie na msze o uzdrowienie i doznaje cudownego wydalenia ich to juz nie od Boga zależy czy one po pół roku się ponownie utworzą lecz od tego czy chory zmienił dietę, odżywianie, a Bóg i charyzmatyk mu już tego nie podpowie. To jest jak najbardziej uzdrowienie chwilowe.
Każdy czlowiek w końcu na coś umiera. Jedna choroba cofa sie, a u schyłku żywota dostaje dwie lub trzy.

Chciałbym wrócić do tego wątku. Napisałaś, że Cię nie zrozumiałem.
Spróbuj jeszcze raz się odnieść do tych cudownie wydalonych kamieni. Jest działanie, ingerencja Boga. Moim zdaniem problem zawsze wróci jak chory nie zmieni złych nawyków odżywiania itp.

Twierdzę, że jedna choroba cofa sie cudownie na mszy wstawienniczej, a u schyłku żywota dostaje dwie lub trzy.


N lut 17, 2013 5:12
Zobacz profil
Post Re: Mama idzie do bioenergoterapeuty !!!
Może napiszę inaczej...
Nie ma na ziemi ani jednego człowieka który byłby całkowicie zdrowy .
Nie ma też człowieka który całkowicie zdrowy umiera.
W nasze ciało wpisane są choroby ,siłą rzeczy od chwili narodzin zawsze coś w naszych organizmach umiera lub obumiera aż do prawdziwej " śmierci " ciała.
Nie oszukujmy się , że jest i może być inaczej - nie będzie inaczej .
Umierali święci niosąc w życiu nie jedną ciężką chorobę - jak myślisz , dlaczego " święci za życia" nie zostali całkowicie uleczeni w sposób który ukazywałby Ich jako okazy zdrowia?

Jeśli człowiek zostanie " uzdrowiony" a pomimo tego nie będzie dbał o swoje zdrowie - liczenie na kolejny " cud" jest niczym tylko głupotą człowieka.Bóg nie jest zabawką i kukiełką do spełniania naszych zachcianek.
Uzdrowienie Duszy współgra z uzdrowieniem ciała.
Uzdrowione ciało " czerpie" z uzdrowionej Duszy.
Uzdrowiony człowiek przy pełni uzdrowionej Duszy uniesie każdy ciężar " cierpiącego ciała"
Pisząc iż ingerencja Boga uzdrawia i duszę i ciało , miałam na myśli współgranie jednego z drugim , jedno i drugie podtrzymywane wzajemnie .

Wydalone " cudem " kamienie - wrócą jeśli człowiek nie będzie używał " rozumu" - po to rozum ma , by z niego korzystał.
Bóg nie jest naszą marionetką do łatania dziur w naszych organizmach.
Ciało współgra z Duszą , Dusza współgra z Bogiem , Bóg współgra z człowiekiem.


N lut 17, 2013 6:07

Dołączył(a): Wt sty 22, 2013 4:57
Posty: 96
Post Re: Mama idzie do bioenergoterapeuty !!!
Magdalena_i napisał(a):
Odradzam WSZYSTKIM na prawdę szczerze - wizyty u Ryszarda Bąka. Jeździłam do tego człowieka kilkakrotnie - nie dla siebie lecz dla kogoś, poznałam osobiście działania.

A ja odradzam wizyty u R. Bąka, Z. Nowaka "wizyty" u o. Damiana, o. Witko. Łaczy ich jedno zbiorowość, sugestia, hipnoza, hohsztaplerstwo. Tez jeżdziłem
i byłem z kimś na tzw. mszach wstaw...


N lut 17, 2013 11:09
Zobacz profil
Post Re: Mama idzie do bioenergoterapeuty !!!
yossef napisał(a):
Magdalena_i napisał(a):
Odradzam WSZYSTKIM na prawdę szczerze - wizyty u Ryszarda Bąka. Jeździłam do tego człowieka kilkakrotnie - nie dla siebie lecz dla kogoś, poznałam osobiście działania.

A ja odradzam wizyty u R. Bąka, Z. Nowaka "wizyty" u o. Damiana, o. Witko. Łaczy ich jedno zbiorowość, sugestia, hipnoza, hohsztaplerstwo. Tez jeżdziłem
i byłem z kimś na tzw. mszach wstaw...

Nie sądzę abyś miał tak dogłębne rozeznanie zjawiska iż wsadzasz wszystko do jednego worka.


N lut 17, 2013 11:30

Dołączył(a): Pt cze 03, 2011 8:17
Posty: 2586
Post Re: Mama idzie do bioenergoterapeuty !!!
Nie można równać Mszy św wstawieniczej z wystawianiem rąk do kamery, to absolutnie nie to samo!


N lut 17, 2013 15:44
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 233 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 16  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL