Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt mar 29, 2024 0:50



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 233 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 16  Następna strona
 Mama idzie do bioenergoterapeuty !!! 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Cz paź 31, 2013 16:35
Posty: 143
Post Re: Mama idzie do bioenergoterapeuty !!!
Zastanawiam się dlaczego kler tak zaciekle atakuje bioenergoterapię, przecież sam JP II też korzystał z usług. Są na to dowody, ks.Mieczysław Maliński to potwierdza.
Może to wynika z tego, że "naśladowcy Chrystusa" nie posiadają już tego daru ?


N mar 15, 2015 7:24
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 17, 2006 18:47
Posty: 12979
Post Re: Mama idzie do bioenergoterapeuty !!!
Podwójne pudło. Choćby nawet było to udowodnione że Jan Paweł II korzystał z takich usług, to nadal nie znaczy że Kościół to uznał, albo powinien uznać. Czy owe dowody są chociaż w ołowie tak mądre, jak Twoja argumentacja?

_________________
Pozdrawiam
WIST


N mar 15, 2015 15:22
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 22, 2015 22:08
Posty: 225
Post Re: Mama idzie do bioenergoterapeuty !!!
leon999 napisał(a):
Zastanawiam się dlaczego kler tak zaciekle atakuje bioenergoterapię, przecież sam JP II też korzystał z usług. Są na to dowody, ks.Mieczysław Maliński to potwierdza.
Może to wynika z tego, że "naśladowcy Chrystusa" nie posiadają już tego daru ?

Raczej nie doczekasz się tu odpowiedzi ponad tą, że "Szatan, Szatan, Szatan".
Więc zaproponuję ze swojej strony jak na to patrzą ezoterycy:
Bo tylko Kościół ma monopol na manipulowanie biopolem katolika - patrz chrzest, czy inne sakramenty. Wprawny bioenergoterapeuta może pozdejmować bloki na czakrach które stawiają kapłani kościoła.
Tyle z punktu widzenia ezoteryki.


N mar 15, 2015 21:27
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz paź 31, 2013 16:35
Posty: 143
Post Re: Mama idzie do bioenergoterapeuty !!!
religijny napisał(a):
Raczej nie doczekasz się tu odpowiedzi ponad tą, że "Szatan, Szatan, Szatan".

Dokładnie tak jest. Sąsiad ma 13- letnią córkę, która po wypadku od 2 lat widzi choroby. Ludzie donieśli to proboszczowi ten powiedział, że to pochodzi od diabła, nakazał aby z tej umiejętności nikt nie korzystał bo może ulec opętaniu. Dziewczyna ma teraz problemy w szkole bo jej dokuczają. Bardzo się zamknęła.


Pn mar 16, 2015 7:44
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 22, 2015 22:08
Posty: 225
Post Re: Mama idzie do bioenergoterapeuty !!!
leon999 napisał(a):
religijny napisał(a):
Raczej nie doczekasz się tu odpowiedzi ponad tą, że "Szatan, Szatan, Szatan".

Dokładnie tak jest. Sąsiad ma 13- letnią córkę, która po wypadku od 2 lat widzi choroby. Ludzie donieśli to proboszczowi ten powiedział, że to pochodzi od diabła, nakazał aby z tej umiejętności nikt nie korzystał bo może ulec opętaniu. Dziewczyna ma teraz problemy w szkole bo jej dokuczają. Bardzo się zamknęła.

U chrześcijan kontak z siłami tzw. "nadprzyrodzonymi", może odbywać się najwyżej za pomocą kapłanów, ew. własnej modlitwy do "określonych ustawowo" bytów. Wychodzenie poza te ramy grozi wedle ich doktryny piekłem - czyli jak to oni modnie teraz tłumaczą nieobecnością Jahwe. Co w sumie ładnie współgra z porównaniem tych relacji do wypełniania pewnego rodzaju kontraktu z bóstwem. Daje ono ściśle określoną opiekę, wzamian za wypełnianie pewnych zaleceń. Jeśli łamiesz ten kontrakt - to grozi ci piekło ( "nieobecność Boga" ).

Przyrównajmy to do tego typu sytuacji jak opisujesz.

Dziewczyna być może ( nie wypowiadam się, nie znam szczegułów ) staneła w jakiś sposób na drodze samodzielności, czyli istnieje ryzyko, że jej umiejętności zostały nabyte bądź aktywowane w sposób "niespisany w kontrakcie". Zatem kozystanie z jej pomocy byłoby naruszeniem zasad "kontraktu". Zatem teoretycznie wierny musiałby później "radzić sobie sam", ewentualnie pokutować ( płacił za naruszenie 'kontraktu' ) aby podtrzymać w mocy porozumienie.

Czyli chrześcijaństwo to religia niesamodzielności w stosunku do mocy nadprzyrodzonych, bo takie są koszty ich relacji z Jahwe. Wszelkie "benefity" od Jahwe są opłacane wypełnianiem jego nakazów i reguł.

"Wszystko ma swoją cenę", jak głosi stara mądrość.

W wypadku bioenergoterapii naruszeniem jest to odwoływanie się do energii bioenergoterapeuty ( który może swoją drogą korzystać z różnych 'źródeł pomocniczych' ) i jego umiejętności kontroli nad jej przepływem. Korzystanie z jego usług może podanto doprowadzić, do wyregulowania przepływu energii w ciele w sposób, który narusza porządek wprowadzany w czasie sakramentów ( a wzmacniany później w wyniku praktyk religijnych, im mniej praktykujacy człowiek tym słabiej ten porządek utwalany, możliwe są nawet zmiany tego stanu pod wpływem różnych czynników ). Domyślnie chrześcijanin winien być w kontakcie jedynie z wąskim spektrum energetycznym znanym jako "egregor" chrześcijański, Na resztę powinien być zablokowany. W praktyce jednak różnie z tym bywa.

Osoba taka może jednak, czy to samodzielnie, czy z czyjąś pomocą ( np, bioenergoterapeuty, czy innej osoby wprawionej w pewne sposoby kierowania energią ) pod wpływem różnego rodzaju praktyk duchowych otworzyć się na resztę spektrum ( z nie koniecznie też pozytywnym skutkiem zaznaczam odrazu - zbyt gwałtowne i szybkie nawiązanie kontaktu z pewnymi energiami zdarza się przypłacić zaburzeniami psychicznymi ), a także na pewne zamknąć. Naprzykład odciąć się od egeregora chrześcijańskiego - czyli odrzucić "kontakt z Bogiem ( w kontekście chrześcijaństwa Jahwe )". Mając zerwaną więź z tym egregorem nie mogą "zostać zbawieni" - zjednoczyć się z Jahwe.


Pn mar 16, 2015 13:44
Zobacz profil
Post Re: Mama idzie do bioenergoterapeuty !!!
leon999 napisał(a):
Zastanawiam się dlaczego kler tak zaciekle atakuje bioenergoterapię, przecież sam JP II też korzystał z usług. Są na to dowody, ks.Mieczysław Maliński to potwierdza.

To może daj jakiś konkretny namiar na źródło.


Cz maja 07, 2015 7:32
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 07, 2014 13:31
Posty: 2790
Post Re: Mama idzie do bioenergoterapeuty !!!
Próbowałem różdżkarstwa i bioenergoterapii. Zawsze przed tym, oraz w trakcie prosiłem: Boże spraw, aby wszystko, co czynię było zgodne z Twoją wolą. Jeśli jest inaczej, błagam, spraw, aby nic złego się nie stało. Boże, niech wszystko, co czynię, mówię i myślę będzie na Twoją chwalę, pożytek ludzi i mojego zbawienia.

Zaprzestałem tych praktyk pod wpływem Tekieli. Ale do końca nie mam pewności, czy ma on rację w całości.

Wiem natomiast, że może stać się to nałogiem. Tak jak używki. Są ludzie, którzy nie potrafię się wyzwolić spod wpływu wahadełka czy różdżki.


Cz maja 07, 2015 14:50
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt sty 04, 2011 12:01
Posty: 1123
Post Re: Mama idzie do bioenergoterapeuty !!!
nie mugł kozystac bioenergoterapełty słyszałem swiadectwo awruconego bioenergoterapełty ktury chciał pomuc janowi pawłowi 2 gdy wysyłał energie ta wruciła do niego ze sie przewrucił i zrozumiał ze to energia jest od szatana


Pt maja 08, 2015 7:56
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 13, 2010 16:50
Posty: 7771
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie
Post Re: Mama idzie do bioenergoterapeuty !!!
Może przed wysłaniem posta skorzystać z opcji autokorekty?

_________________
Fides non habet osorem nisi ignorantem


Pt maja 08, 2015 12:12
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 22, 2015 22:08
Posty: 225
Post Re: Mama idzie do bioenergoterapeuty !!!
medieval_man napisał(a):
Może przed wysłaniem posta skorzystać z opcji autokorekty?

Może te błędy to rodzaj ironii?


Wt cze 16, 2015 17:04
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn mar 23, 2015 4:11
Posty: 82
Post Re: Mama idzie do bioenergoterapeuty !!!
andej napisał(a):
Zaprzestałem tych praktyk pod wpływem Tekieli.

Ten człowiek nie może być żadnym autorytetem. Twierdzi, że posiadł m.in. takie umiejętności jak uzdrawianie ( chyba mocą szatana bo zajmował się magią, a robił takie rzeczy, że nie jednemu włosy stawały dęba - autentycznie, sam to powtarzał).
Niezły z niego cwaniaczek, jak biznes przestał się kręcić miał coraz mniej klientów podstępem (rzekome nawrócenie) dostał stanowisko dyrektora programowego Radia Józef. Tu robił ludziom wodę z mózgu. Przebiegły w tym co robi. Fałsz, zacietrzewienie i obłuda. Dużo ludzi dało się na to nabrać. Wyraźnie widać kto mu w tym pomaga.
Skończy tak jak o. A. Posadzki. "Szukał u innych diabla, a sam go miał" - słowa rzecznika zakonu.


Śr cze 17, 2015 3:24
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 07, 2014 13:31
Posty: 2790
Post Re: Mama idzie do bioenergoterapeuty !!!
Dżagob napisał(a):
andej napisał(a):
... Tekieli.

Ten człowiek nie może być żadnym autorytetem. Twierdzi, że posiadł ...


Byłbym ostrożniejszy z potępianiem innego człowieka. Uważam, że Tekieli ma pełną rację w tym, że paranormalne zdolności mogą zawładnąć człowiekiem. To może działać jak narkotyk.
Wydaje mi się, że modlitwa przed i w trakcie używania wahadełka czy różdżki osłabiała ich działanie. Działanie to zwykle było znacznie bardziej intensywne w miejscach opanowanych przez ateistów.

Nie mam pewności, czy teza Tekielego, że zdolności te pochodzą od Szatana. Ale mam świadomość, że mogą do niego prowadzić. Nigdy nie chciałbym być człowiekiem który pije (albo inny czasownik), bo chce, ale cały czas nad tym panuje. Gdy otoczenie obserwuje nałóg.


Śr cze 17, 2015 8:23
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Mama idzie do bioenergoterapeuty !!!
andej napisał(a):
Wydaje mi się, że modlitwa przed i w trakcie używania wahadełka czy różdżki osłabiała ich działanie. Działanie to zwykle było znacznie bardziej intensywne w miejscach opanowanych przez ateistów.


Ciekawe. Skąd takie info?

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Śr cze 17, 2015 11:09
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 07, 2014 13:31
Posty: 2790
Post Re: Mama idzie do bioenergoterapeuty !!!
JedenPost napisał(a):
andej napisał(a):
Wydaje mi się, że modlitwa przed i w trakcie używania wahadełka czy różdżki osłabiała ich działanie. Działanie to zwykle było znacznie bardziej intensywne w miejscach opanowanych przez ateistów.


Ciekawe. Skąd takie info?



Z autopsji.


Śr cze 17, 2015 11:41
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn mar 23, 2015 4:11
Posty: 82
Post Re: Mama idzie do bioenergoterapeuty !!!
andej napisał(a):

Nie mam pewności, czy teza Tekielego, że zdolności te pochodzą od Szatana.

Osoba Tekielego była mocno ubabrana w czarnej magii i myślę, że sam po sobie tak sądzi. Wcale nie znaczy, że tak musi być bo tylko Bóg wie najlepiej. Należy słuchać głosu Boga, a nie podszeptów zwyczajnych cwaniaków którzy za wszelką ceną chcą się "wybielić"

Dokonał świadomie ogromnej rzeszy ludziom wielką krzywdę, mógł dopuścić do opętań, zniewoleń. Nigdy im nie zadośćuczynił. Jedynie co mu dobrze wychodzi to oczernianie innych.


Pt cze 19, 2015 7:10
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 233 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 16  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL