Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N kwi 28, 2024 18:26



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 60 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona
 pomocy 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Pt cze 10, 2011 3:32
Posty: 3
Post pomocy
http://www.youtube.com/watch?v=1zMInURs ... re=related


obejrzałam ten filmik. boję się , że mogłam otworzyć tzw, trzecie oko, czakrę czoła. zobaczyłam błysk, potem dziwne pulsowanie w czole. przerwałam oglądanie ok. 1:30 ....

filmik obejrzałam z ciekawości, wcześniej nigdy nie praktykowałam żadnych ezoterycznych metod....

błagam o radę, pomoc, opinię,

czy mogłam sobie tym jednym filmikiem zrobić krzywdę??


Pt cze 10, 2011 3:34
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N maja 29, 2011 23:27
Posty: 153
Post Re: pomocy
Na pewno po obejrzeniu jednego filmiku nie otworzyłaś trzeciego oka. Niektórym nie udaje się to przez całe życie usilnych prób .
Jest to proces bardzooooo, ale to bardzoooo długi i niezwykle trudny.Wymaga wielu godzin i lat poświęconych medytacji .

Nie oglądaj więcej tego typu filmików , przeproś Pana Boga , wyspowiadaj się z tego przy najbliższej spowiedzi.
Z całą pewnością nie ściągnęłaś na siebie żadnych złych mocy i nie otworzyłaś trzeciego oka .:) Nie stresuj się :), ciekawość jest rzeczą ludzką,ale lepiej się tym nie interesuj :)
Tego typu filmy mają to do siebie, że oglądając je wprowadzamy się w jakiś dziwny trans , nie chcemy czasem patrzeć, ale to właśnie robimy. :)

_________________
"Człowiek za każdym ra­zem myśli, że coś wytłumaczy i tyl­ko brnie dalej. "


Pt cze 10, 2011 20:26
Zobacz profil
czasowo zablokowany

Dołączył(a): Cz sie 26, 2010 22:47
Posty: 473
Post Re: pomocy
a-netka_S napisał(a):
obejrzałam ten filmik. boję się , że mogłam otworzyć tzw, trzecie oko, czakrę czoła. zobaczyłam błysk, potem dziwne pulsowanie w czole. przerwałam oglądanie ok. 1:30 ....



To tak jakby mieć raka i pójść jako katolik do szamana i wybiec stamtad ze strachu ze nas uzdrowil.
Nie martw sie, trzeciego oka nie otworzylas, bo bys nie byla taka gł... ok nie bede obrazal. Po prostu... nie otworzylas.

a-netka_S napisał(a):
filmik obejrzałam z ciekawości, wcześniej nigdy nie praktykowałam żadnych ezoterycznych metod....


Oglądanie animacji twarzy człowieka nazywasz ezoteryczna praktyką? A jak z kims rozmawiasz i patrzysz mu w twarz, tez sie z tego pojdziesz wyspowiadac i na forum napsizesz?


Pt cze 10, 2011 21:01
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N maja 29, 2011 23:27
Posty: 153
Post Re: pomocy
tomek92pl --- Nie wypowiadaj się na tematy o których nie masz bladego pojęcia . Oglądanie tego typu animacji ----- UWAGA !zaskoczę Cię Jest EZOTERYCZNĄ PRAKTYKĄ .
Patrzenie komuś w twarz, a skupianie energii na tzw trzecim oku i wprowadzanie się w stan medytacji jest zupełnie czymś innym.

a-netka_S dodam jeszcze ,że uczucie towarzyszące osobie której uda się otworzyć trzecie oko jest to stan nie do opisania i nie jest to błysk ani uczucie pulsowania. :D
Lepiej będzie jeśli o tym zapomnisz.

_________________
"Człowiek za każdym ra­zem myśli, że coś wytłumaczy i tyl­ko brnie dalej. "


Pt cze 10, 2011 21:17
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 27, 2009 14:07
Posty: 8227
Post Re: pomocy
Molly napisał(a):
Oglądanie tego typu animacji ----- UWAGA !zaskoczę Cię Jest EZOTERYCZNĄ PRAKTYKĄ .
Molly napisał(a):
Z całą pewnością nie ściągnęłaś na siebie żadnych złych mocy
Dlaczego uważasz, że niektóre praktyki ezoteryczne na pewno nie ściągają żadnych złych mocy?

_________________
The first to plead is adjudged to be upright,
until the next comes and cross-examines him.

(Proverbs 18:17)

Słuszna decyzja podjęta z niesłusznych powodów może nie być słuszna.
(Weatherby Swann)

Ciemny lut to skupi.
(Bardzo Wielki Elektronik)


Pt cze 10, 2011 21:24
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N maja 29, 2011 23:27
Posty: 153
Post Re: pomocy
Elbrus może źle się wyraziłam KAŻDE praktyki ezoteryczne niosą ze sobą ryzyko ,że coś się do nas "przypałęta" ,ale w opisanym przez a-netka_S przypadku do tego nie doszło .

Myślę ,że "ten zły" maczał w tym palce ,że dziewczynę w ogóle "coś "pchnęło do obejrzenia tego filmu mimo ,że nigdy wcześniej nie stosowała żadnych praktyk ezoterycznych .
Uważam,że modlitwa i ewentualna spowiedź wystarczy . Po co siać niepotrzebna panikę.

Mam również nadzieję ,że to był ten jeden jedyny raz i więcej do tego nie wróci , bo to niestety "wciąga"

_________________
"Człowiek za każdym ra­zem myśli, że coś wytłumaczy i tyl­ko brnie dalej. "


Pt cze 10, 2011 21:37
Zobacz profil
czasowo zablokowany

Dołączył(a): Cz sie 26, 2010 22:47
Posty: 473
Post Re: pomocy
Molly napisał(a):
tomek92pl --- Nie wypowiadaj się na tematy o których nie masz bladego pojęcia . Oglądanie tego typu animacji ----- UWAGA !zaskoczę Cię Jest EZOTERYCZNĄ PRAKTYKĄ .

Za to ty masz blade pojęcie?

Molly napisał(a):
Patrzenie komuś w twarz, a skupianie energii na tzw trzecim oku i wprowadzanie się w stan medytacji jest zupełnie czymś innym.

Wprowadz sie w stan medytacji w poltorej minuty robiac to poraz pierwszy. To tu odzywa sie twoje 'blade pojecie'?

Molly napisał(a):
Elbrus może źle się wyraziłam KAŻDE praktyki ezoteryczne niosą ze sobą ryzyko ,że coś się do nas "przypałęta" ,ale w opisanym przez a-netka_S przypadku do tego nie doszło .

Myślę ,że "ten zły" maczał w tym palce ,że dziewczynę w ogóle "coś "pchnęło do obejrzenia tego filmu mimo ,że nigdy wcześniej nie stosowała żadnych praktyk ezoterycznych .
Uważam,że modlitwa i ewentualna spowiedź wystarczy . Po co siać niepotrzebna panikę.

Mam również nadzieję ,że to był ten jeden jedyny raz i więcej do tego nie wróci , bo to niestety "wciąga"

Widze ze znowu twoje 'blade pojecie' o 'ezoteryce' sie odzywa...


Pt cze 10, 2011 21:44
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N maja 29, 2011 23:27
Posty: 153
Post Re: pomocy
Nawet próba wprowadzania się w stan medytacji , nie ważne czy jest to godzina , minuta czy dziesięć sekund jest grzechem. A za pomocą oglądania takich filmów łatwo się wprowadzić w taki stan kpw ? I to pulsowanie w czole a-netka_S jest tego przykładem. Myślisz ,że trzeba być mnichem buddyjskim żeby móc medytować ? To jest proste jak konstrukcja cepa... I nie wymaga żadnych nie wiadomo jakich umiejętności.

Nie podajesz ,żadnych argumentów,atakujesz mnie próbując udowodnić że jesteś mądrzejszy :)

_________________
"Człowiek za każdym ra­zem myśli, że coś wytłumaczy i tyl­ko brnie dalej. "


Pt cze 10, 2011 21:53
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 27, 2009 14:07
Posty: 8227
Post Re: pomocy
Molly napisał(a):
Nawet próba wprowadzania się w stan medytacji ,
nie ważne czy jest to godzina , minuta czy dziesięć sekund jest grzechem.
A skąd o tym wiadomo, że medytacja jest grzechem?

_________________
The first to plead is adjudged to be upright,
until the next comes and cross-examines him.

(Proverbs 18:17)

Słuszna decyzja podjęta z niesłusznych powodów może nie być słuszna.
(Weatherby Swann)

Ciemny lut to skupi.
(Bardzo Wielki Elektronik)


Pt cze 10, 2011 22:12
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt cze 10, 2011 3:32
Posty: 3
Post Re: pomocy
medytacja nie jest grzechem !
przedstawiając tutaj mój przypadek w żadnym razie nie myślałam w kategoriach grzechu i wiary w Boga.
wiem, co to znaczy medytacja, hipnoza. doświadczałam tego. nigdy jednak nie doprowadziło to mnie do takiego jak ten stanu. wiem, że ludzie praktykują "otwieranie czakry trzeciego oka" latami, ale tylko dlatego, żeby zachować równowagę i harmonię energetyczną, bo zbyt wczesne otwarcie (nie pobudzenie, bo to co innego) grozi niemiłymi skutkami. wiem, że wcale nie jest trudno wprowadzić się w stan hipnozy, czy głębokiego relaksu, zależy to od indywidualnych predyspozycji, podobnie do samego otwarcia trzeciego oka wielkiego doświadczenia nie potrzeba.
Mam nadzieję, że te pulsowanie i dziwny nieustanny ucisk w czole, trochę ponad brwiami jest wynikiem mojej nadwrażliwości i zwyczajnie się podświadomie wkręciłam.
Jestem jednak pewna tego, czego wczoraj doświadczyłam. Obraz zaczął się blurować i w pewnym momencie tracąc świadomość poczułam (bo trudno mi określić to słowem zobaczyłam) błysk silnego światła, który przenika przez moją głowę. czułam , że to się nasila. Nagle uświadomiłam sobie, że coś tu się dzieje nie na żarty i szybko zatrzymałam film.
Wiem, że dźwięki tak niskiej częstotliwości ustawiają nasz mózg na inne fale, pomagają np. w technikach oobe.
wczoraj dodatkowo byłam zmęczona całonocną nauką do egzaminu. ponadto wcześniej słuchałam dosyć długo muzyki poprawiającej koncentrację, stosowanej np. w metodzie sita. te czynniki mogły zwiększyć podatność na hipnotyczne doświadczenia. konkludując, nie było możliwości otwarcia tej czakry, a mój stan był czymś na kształt dziwnej hipnozy?


Pt cze 10, 2011 22:35
Zobacz profil
czasowo zablokowany

Dołączył(a): Cz sie 26, 2010 22:47
Posty: 473
Post Re: pomocy
Molly napisał(a):
Nawet próba wprowadzania się w stan medytacji , nie ważne czy jest to godzina , minuta czy dziesięć sekund jest grzechem.

Według Nowego Testamentu czy według KRK? Czy moze wedlug ciebie?

Molly napisał(a):
A za pomocą oglądania takich filmów łatwo się wprowadzić w taki stan kpw ?

Akurat przy pomocy 'takiego' filmu jak autor tematu podal wyzej, wcale nie jest latwiej. Jesli ma sie juz otwarte oczy podczas medytacji, radze skupic wzrok na jednym punkcie, najlepiej nieruchomym, a nie na czyms co ciagle zmienia kolory wygina sie i cos sie na ekranie rusza.

Molly napisał(a):
To jest proste jak konstrukcja cepa... I nie wymaga żadnych nie wiadomo jakich umiejętności.


Oglądając ten filmik nawet 100 razy pod rzad, najwyzej sie zrelaksujesz, a to nie jest jeszcze medytacja. Co do medytacji zadnych umiejetnosci nie trzeba... no moze procz umiejetnosci skupienia, calkowitego rozluznienia ciala, umiejetnosc wstrzymania oddechu na dlugi czas (poprzez praktyki regulacji oddechu). No a procz umiejetnosci, trzeba tez wiedziec jak to zrobic. Jak znieczulic caly organizm, jak regulowac oddech w ten sposob by spowolnic prace serca etc etc.

Molly napisał(a):
Nie podajesz ,żadnych argumentów,atakujesz mnie próbując udowodnić że jesteś mądrzejszy

Argumenty podalem powyzej (w tym poscie). U ciebie ich jakos nie widze. Tylko mowisz ze to jest tak i tak, lecz nie tlumaczysz tego.

Elbrus napisał(a):
A skąd o tym wiadomo, że medytacja jest grzechem?


Dolaczam sie do pytania (jak juz wyzej z reszta napisalem).


Pt cze 10, 2011 22:41
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sty 21, 2011 12:43
Posty: 805
Post Re: pomocy
a-netka_S napisał(a):
http://www.youtube.com/watch?v=1zMInURsXzg&feature=related


obejrzałam ten filmik. boję się , że mogłam otworzyć tzw, trzecie oko, czakrę czoła. zobaczyłam błysk, potem dziwne pulsowanie w czole. przerwałam oglądanie ok. 1:30 ....

filmik obejrzałam z ciekawości, wcześniej nigdy nie praktykowałam żadnych ezoterycznych metod....

błagam o radę, pomoc, opinię,

czy mogłam sobie tym jednym filmikiem zrobić krzywdę??


Przepraszam, że się wtrącę, ale ja myślę, że to pulsowanie które odczuwasz to Twój zmaterializowany strach, że mogłaś zgrzeszyć.
Filmem sobie krzywdy nie robisz, co najwyżejsz możesz skrzywdzić się sama poprzez poczucie winy, strach itd.
Na pocieszenie powiem ci, że cały ten ezoteryzm to bujda - niek nigdy nie udowodnił, że zjawiska ezotryczne czy paranormalne zdarzają się naprawdę. Tak naprawdę ezoteryzm to nic innego jak przeniesienie zjawisk kwantowych na znaną nam przestrzeń trójwymiarową.

Jeśli chcesz zneutralizować, bądź pozbyć się tego strachu, to wzbudź w sobie odczucie życzliwości w stosunku do samej siebie. Jak to zrobić? Najlepiej pomyśl o kimś do kogo żywisz bardzo ciepłe, zyczliwe odczucia. Następnie odczucia te przenieś na samą siebie. Po pewnym czasie tej praktyki wszelkich strach znika, a nawet znikają koszmary a sen staje się głęboki i ożywczy.


So cze 11, 2011 2:09
Zobacz profil

Dołączył(a): So cze 05, 2010 9:27
Posty: 234
Lokalizacja: Opole, Opolskie
Post Re: pomocy
Cytuj:
przedstawiając tutaj mój przypadek w żadnym razie nie myślałam w kategoriach grzechu i wiary w Boga.

W takim razie trafiłaś chyba na złe forum.
Cytuj:
Nawet próba wprowadzania się w stan medytacji , nie ważne czy jest to godzina , minuta czy dziesięć sekund jest grzechem.

O jakiej medytacji mówisz ? Nawet w katolicyzmie istnieje przecież medytacja (jako forma modlitwy).

_________________
когда кто - то показывает палъцем на небо, толъко дурак смотрит на палец.


So cze 11, 2011 9:29
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N maja 29, 2011 23:27
Posty: 153
Post Re: pomocy
a-netka_S napisał(a):
wiem, co to znaczy medytacja, hipnoza. doświadczałam tego. nigdy jednak nie doprowadziło to mnie do takiego jak ten stanu. wiem, że ludzie praktykują "otwieranie czakry trzeciego oka" latami



Na samym początku napisałaś ,że nie stosowałaś żadnych metod ezoterycznych. To zdanie jakby temu przeczy albo się tak wyedukowałaś przez jeden wieczór :D

Aiveena napisał(a):
Cytuj:
O jakiej medytacji mówisz ? Nawet w katolicyzmie istnieje przecież medytacja (jako forma modlitwy).


Mówię o medytacji która ma na celu zabawę z trzecim oczkiem ... :-D Mówię o tym konkretnym filmiku jaki oglądała a-netka_S . Wiadomo że istnieją różne formy medytacji, ale ta akurat nie prowadzi nas w stronę Boga.

_________________
"Człowiek za każdym ra­zem myśli, że coś wytłumaczy i tyl­ko brnie dalej. "


So cze 11, 2011 13:03
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt cze 10, 2011 3:32
Posty: 3
Post Re: pomocy
Cytuj:
Na samym początku napisałaś ,że nie stosowałaś żadnych metod ezoterycznych. To zdanie jakby temu przeczy albo się tak wyedukowałaś przez jeden wieczór :D


metody ezoteryczne to pojęcie nieostre i względne. medytacja niekoniecznie musi być jego desygnatem.
:D


So cze 11, 2011 15:00
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 60 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL