Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt kwi 19, 2024 22:28



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
 Większy Klucz Salomona 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lip 04, 2011 0:02
Posty: 8
Post Re: Większy Klucz Salomona
tomek92pl napisał(a):
1. w Biblii tez jest podane jak szkodzic wroga, nawet w Nowym Testamencie.


proszę o konkretny namiar - szczególnie do NT, bo w Starym mnie to akurat nie zdziwi - tam jest trochę "kwiatków" (z dzisiejszego punktu widzenia)


Śr paź 12, 2011 21:06
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sie 21, 2008 19:19
Posty: 12722
Post Re: Większy Klucz Salomona
To forum jest polskojęzyczne. A jeśli komuś się nie chce, może niech nie pisze?

_________________
Aby we wszystkim był Bóg uwielbiony


Pt paź 14, 2011 20:36
Zobacz profil
czasowo zablokowany

Dołączył(a): Cz sie 26, 2010 22:47
Posty: 473
Post Re: Większy Klucz Salomona
Oj, oczywiscie jo_tka, gdy pisze cos co pokazuje Jezuska w (wedlug was) "zlym swietle" to usuwacie posty. Ladnie, ladnie, a najezdzac na Nergala to wolno, tak?
PS. To byl CYTAT. Chyba nie bede wam cytowal po polsku, z angielskiej ksiazki.


Pt paź 14, 2011 22:29
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sie 21, 2008 19:19
Posty: 12722
Post Re: Większy Klucz Salomona
Nie wiem, co to za cytat, nie wnikałam. Treści obcojęzyczne należy przetłumaczyć - jest taki punkt w regulaminie. A jeśli się komuś nie chce, trudno.

_________________
Aby we wszystkim był Bóg uwielbiony


So paź 15, 2011 18:20
Zobacz profil
czasowo zablokowany

Dołączył(a): Cz sie 26, 2010 22:47
Posty: 473
Post Re: Większy Klucz Salomona
Aha to wybacz, ale mysle ze mogla bys zrobic wyjatek dla dobrej sprawy.


So paź 15, 2011 19:46
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lip 04, 2011 0:02
Posty: 8
Post Re: Większy Klucz Salomona
obcy nie obcy, ale dalej nie podałeś żadnych źródeł. ten cytat znalazłam bez problemu (google books), ale to dalej nie jest to o co mi chodziło - czyli frag. z NT z treściami o których wspominałeś.


So paź 15, 2011 20:21
Zobacz profil
czasowo zablokowany

Dołączył(a): Cz sie 26, 2010 22:47
Posty: 473
Post Re: Większy Klucz Salomona
wrona, o tym juz wspomnialem :
Ewangelia Mateusza, Rozdzial 5 werset 44 napisał(a):
A Ja wam powiadam: Miłujcie waszych nieprzyjaciół i módlcie się za tych, którzy was prześladują;

o efektach byl cytat, ale jotka skasowala. napisze w skrocie szczatki przykladu z pewnej historyjki ktora srednio pamietam :
Byl sobie sprzedawca A i sprzedawca B (nie pamietam imion). Sprzedawca A doniosl na sprzedawce B w jakiejs sprawie, efektem bylo ze pan B stracil swoj sklep, prawdopodobnie odsiedial jakis czas albo zaplacil grzywne. Sprzedawca A czesto widywal B przechodzacego kolo jego sklepu, B wital sie z A za kazdym razem, byl mily, usmiechal sie i mu pomagal. Sprzedawca A po dluzszym czasie nie mogl juz tego zniesc, wiedzac co mu zrobil, meczylo go sumienie, w koncu nie wytrzymal, sprzedal sklep i przeniosl sie na kraniec miasta. Stracil na tym duzo, byl tam mniejszy ruch i zarabial o wiele mniej.
To takie niedokladne streszczenie. Oryginal znajduje sie prawdopodobnie w Dogme et Rituel de la Haute Magie, albo w pierwszej czesci Equinox'a. Co do tego jak to dziala i jaki ma wplyw na drugiego czlowieka bylo opisane w cytacie usunietym przez jotke.


N paź 16, 2011 0:17
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt gru 23, 2005 19:13
Posty: 232
Post Re: Większy Klucz Salomona
prefectusego napisał(a):
Witam!
Ostatnio natknąłem się na Większy Klucz Salomona. Tutaj odnośnik z Wikipedii:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Wi%C4%99kszy_Klucz_Salomona
Jest tam tekst, który nie traktuje w ogóle o chrześcijańskim podejściu (nie mówię, że powinien być), ale wszyscy powtarzają to samo, albo wręcz kopiują z tej strony. Mam dylemat, albowiem nie wiem czy to dzieło jest zgodne z poglądami judaistycznymi/chrześcijańskimi, ponieważ pojawiają się rozbieżne tezy, a ja nie mam obiektywnego podłoża. Proszę o pomoc i możliwie jak najszybszą odpowiedź. Z góry dziękuję.


Tak się sklada, że jestem autorem tego hasla w Wikipedii i cieszę się, że tak się wszystkim przydaje:) Z całą pewnością mogę natomiast stwierdzić, że to dzieło jest CAŁKOWICIE NIEZGODNE z poglądami katolickimi i też istotnie niezgodne z poglądami judaistycznymi, a nawet może być uznana za szczególnie bluźnierczą i niebezpieczną w tych kręgach. Jest to typowy grimuar, czyli ksiega magiczna, czarnoksięska, nic dodać nic ująć, mówi samo za siebie. To samo sie tyczy wspomnianej wyżej Księgi Abramelina, która mimo pozornie bardzo sugestywnie pozytywnego wrażenia jakie robi na czytelnikach jest również niezgodna całkowicie z chrześcijaństwem jak i wbrew temu co tam napisano również z judaizmem jak i Kabałą (sic!).

_________________
"Ja wędruję tylko po ścieżkach obdarzonych sercem, po ścieżkach, które mogą mieć serce. Po nich wędruję, by przemierzyć je do końca; to jedyne wyzwanie warte podjęcia. Oto którędy wędruję i patrzę, patrzę z zapartym tchem." Juan Matus


Cz sty 12, 2012 23:04
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL