Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt kwi 26, 2024 1:53



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Większy Klucz Salomona 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): So mar 12, 2011 12:39
Posty: 14
Post Większy Klucz Salomona
Witam!
Ostatnio natknąłem się na Większy Klucz Salomona. Tutaj odnośnik z Wikipedii:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Wi%C4%99kszy_Klucz_Salomona
Jest tam tekst, który nie traktuje w ogóle o chrześcijańskim podejściu (nie mówię, że powinien być), ale wszyscy powtarzają to samo, albo wręcz kopiują z tej strony. Mam dylemat, albowiem nie wiem czy to dzieło jest zgodne z poglądami judaistycznymi/chrześcijańskimi, ponieważ pojawiają się rozbieżne tezy, a ja nie mam obiektywnego podłoża. Proszę o pomoc i możliwie jak najszybszą odpowiedź. Z góry dziękuję.


Śr sie 03, 2011 19:50
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Większy Klucz Salomona
prefectusego napisał(a):
Większy Klucz Salomona podzielony jest na dwie części zawierające inwokacje do duchów i sposoby ochrony wzywającego (zwanego w księdze egzorcystą) przed ich szkodliwym działaniem, a także zaklęcia zmuszające te duchy do posłuszeństwa.

We wstępie rzekomy autor, Salomon, zwraca się do swego syna Roboama ze wskazaniami dotyczącymi używania "Klucza".

W księdze tej jest także napisane jak przygotować atrament, służący do pisania magicznych symboli koniecznych w eksperymentach, z krwi nietoperza zmieszanej z innymi wymyślnymi składnikami. Wszystkie składniki potrzebne do wykonania magicznych rysunków i amuletów są szczegółowo opisane, podobnie jak samo ich przygotowanie. Sam mag również powinien oczyścić się w dokładnie opisany sposób zanim przystąpi do rytuałów. Tak samo wyszczególniony jest rodzaj stroju, jaki powinien założyć.

Większy Klucz Salomona zawiera instrukcje dotyczące praktykowania nekromancji, stawania się niewidzialnym, szkodzenia wrogom, odnajdywania skarbów


Cóż za naiwne pytanie, oczywiście, że jest zgodna. Właśnie wczoraj podczas Mszy zamienialiśmy się np. w niewidzialne nietoperze wywołujące duchy.

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Śr sie 03, 2011 19:52
Zobacz profil

Dołączył(a): So mar 12, 2011 12:39
Posty: 14
Post Wow!
Chodzisz na Msze do Natanka? ;-D
Egzorcysta, bojaźń Boża, aniołowie i demony, ADONAI, Pan Wszego Stworzenia. Te słowa można tam spotkać na każdej stronie. Należy również pamiętać, że Salomon na starość odszedł od wiary, ale wcześniej był wzorowym judaistą. Nie wiadomo nawet czy on to napisał, ale jeśli tak, to w której części życia? Nie ma tam tez w stylu "wysławiajmy Szatana", ale są żeby pokornie się modlić i wzywać na pomoc aniołów i duszę świętych.


Cz sie 04, 2011 8:02
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 27, 2009 14:07
Posty: 8227
Post Re: Większy Klucz Salomona
Księga Clavis Salomonis Regis pojawia się w filmie "Polowanie na czarownice".

_________________
The first to plead is adjudged to be upright,
until the next comes and cross-examines him.

(Proverbs 18:17)

Słuszna decyzja podjęta z niesłusznych powodów może nie być słuszna.
(Weatherby Swann)

Ciemny lut to skupi.
(Bardzo Wielki Elektronik)


Cz sie 25, 2011 13:16
Zobacz profil
czasowo zablokowany

Dołączył(a): Cz sie 26, 2010 22:47
Posty: 473
Post Re: Większy Klucz Salomona
Elbrus napisał(a):
Księga Clavis Salomonis Regis pojawia się w filmie "Polowanie na czarownice".

Co to ma do rzeczy?


So wrz 17, 2011 23:39
Zobacz profil

Dołączył(a): N mar 06, 2011 14:11
Posty: 60
Post Re: Wow!
prefectusego napisał(a):
Nie ma tam tez w stylu "wysławiajmy Szatana", ale są żeby pokornie się modlić i wzywać na pomoc aniołów i duszę świętych.

Taaa... a nekromancja ma zapewne związek z kultem świętych, natomiast szkodzenie wrogom jest przejawem miłości bliźniego, ma się rozumieć? :x

_________________
"Złożyłem w Panu całą nadzieję, On schylił się nade mną i wysłuchał wołania mego."


N wrz 18, 2011 16:55
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 04, 2011 22:14
Posty: 11
Post Re: Większy Klucz Salomona
prefectusego - Poczytaj sobie:

Lemegeton
Picatrix

Odpowiedz przyjdzie sama.

_________________
Pan Bóg jest wyrafinowany, ale nie jest złośliwy.


Pn wrz 19, 2011 22:34
Zobacz profil

Dołączył(a): N lip 31, 2011 23:07
Posty: 17
Post Re: Większy Klucz Salomona
Praktyki ,,salomońskie'' są bardzo chrześcijańskie. Wczoraj przy pomocy nekromancji próbowałem wskrzesić Mieszka I :P


Wt wrz 20, 2011 17:37
Zobacz profil
czasowo zablokowany

Dołączył(a): Cz sie 26, 2010 22:47
Posty: 473
Post Re: Większy Klucz Salomona
Kamczatka napisał(a):
Taaa... a nekromancja ma zapewne związek z kultem świętych, natomiast szkodzenie wrogom jest przejawem miłości bliźniego, ma się rozumieć?

dodam jeszcze od siebie : a Msza Swieta to wcale nie rytual okultystyczny; a Boze Narodzenie to wcale nie polaczenie swiat Bogow Slonca.

lamassu napisał(a):
Praktyki ,,salomońskie'' są bardzo chrześcijańskie.

Zalezy co rozumiesz przez Chrzescijanskie. Na pewno nie sa "Katolickie", ani tez "Chrzescijanskie", ale na pewno nie przecza nauka w zadnych z Testamentow. Rowniez polecam Ksiega Swietej Magii Maga Abramelina.


Śr paź 05, 2011 2:24
Zobacz profil

Dołączył(a): N mar 06, 2011 14:11
Posty: 60
Post Re: Większy Klucz Salomona
tomek92pl napisał(a):
Msza Swieta to wcale nie rytual okultystyczny; a Boze Narodzenie to wcale nie polaczenie swiat Bogow Slonca.

Cieszę się, że zdajesz sobie z tego sprawę :lol: :x

_________________
"Złożyłem w Panu całą nadzieję, On schylił się nade mną i wysłuchał wołania mego."


Śr paź 05, 2011 14:58
Zobacz profil
czasowo zablokowany

Dołączył(a): Cz sie 26, 2010 22:47
Posty: 473
Post Re: Większy Klucz Salomona
kamczatka a ja mam nadzieje ze wiesz ze to byl sarkazm. pisze to bo nie jestem pewny co chcialas powiedziec swoim postem.


Śr paź 05, 2011 16:18
Zobacz profil

Dołączył(a): N mar 06, 2011 14:11
Posty: 60
Post Re: Większy Klucz Salomona
A ja myślałam, że zrozumiesz ironię. ;)

_________________
"Złożyłem w Panu całą nadzieję, On schylił się nade mną i wysłuchał wołania mego."


Cz paź 06, 2011 18:33
Zobacz profil
czasowo zablokowany

Dołączył(a): Cz sie 26, 2010 22:47
Posty: 473
Post Re: Większy Klucz Salomona
wolalem sie upewnic


Pt paź 07, 2011 1:31
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lip 04, 2011 0:02
Posty: 8
Post Re: Większy Klucz Salomona
lamassu napisał(a):
Praktyki ,,salomońskie'' są bardzo chrześcijańskie.

Zalezy co rozumiesz przez Chrzescijanskie. Na pewno nie sa "Katolickie", ani tez "Chrzescijanskie", ale na pewno nie przecza nauka w zadnych z Testamentow. Rowniez polecam Ksiega Swietej Magii Maga Abramelina.[/quote]

z góry mówię, że nie czytałam "klucza", więc piszę na podstawie info z podanego linku.
skoro są tam instrukcje "jak szkodzić(sic!) wrogom" i jak wywoływać [złe] duchy, to jak to można mówić, że "na pewno nie przecza nauka w zadnych z Testamentow"?? poważnie?? :badgrin: (swoją drogą: to było po polsku? brzmi jak translator google...)


Wt paź 11, 2011 21:45
Zobacz profil
czasowo zablokowany

Dołączył(a): Cz sie 26, 2010 22:47
Posty: 473
Post Re: Większy Klucz Salomona
wrona_czerwona napisał(a):
skoro są tam instrukcje "jak szkodzić(sic!) wrogom" i jak wywoływać [złe] duchy, to jak to można mówić, że "na pewno nie przecza nauka w zadnych z Testamentow"?? poważnie?? (swoją drogą: to było po polsku? brzmi jak translator google...)

1. w Biblii tez jest podane jak szkodzic wroga, nawet w Nowym Testamencie.
2. Tak, jest tam podane jak szkodzic wroga, lecz jest to podane tylko dla idiotow ktorzy sie raz malo na tym znaja, dwa nie powinni sie tym zajmowac. czemu? to tak jak detonowanie bomby przez telefon jak ktos powiedzial, osoba po drugiej stronie uslyszy wybuch, ale to ty na nim ucierpisz. te praktyki maja wplyw na ciebie, nie na innych


Śr paź 12, 2011 14:48
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL