Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 17:11



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 33 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
 Konfrontacja LD i chrześcijaństwa 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): So mar 12, 2011 12:39
Posty: 14
Post Konfrontacja LD i chrześcijaństwa
Witam!

Piszę ten temat, ponieważ mam ochotę odświerzyć na tym forum dyskusję na temat LD, bo jest on a rozbita chwilowo na kilka mniejszych i dawno już nie odwiedzanych tematów.
Chciałbym rówież odnowić spojrzenie i trochę "posprzątać" dziwaczne tezy w tym kontekście.

1)LD - ŚŚ, Świadome śnienie, polega na przejęciu kontroli nad akcją snu podczas jego trwania poprzez uświadomienie sobie tego zjawiska

2)Moje stanowisko: Nie zabraniam, ani nie nakazuje, ale uważam to za bezpieczną i polecaną formę rozrywki, która nie może negatywnie wpłynąć na kogokolwiek.

3)Szkodliwość fizyczna: Jak do tej pory nie odnotowano przypadku, gdzie LD byłoby szkodliwe dla zdrowia fizycznego. Nie ma też powodów do sądzenia, że kiedyś takie się pojawią.

4)Szkodliwość psychiczna: Nie mamy imponującej wiedzy o śnie, ale podejrzewa się jednak, że wtedy mózg "porządkuje" bodźce i informacje. Pojawiają się głosy, że świadome sny mogą tą pracę zakłócić. Aczkolwiek zdrowy człowiek ma od 8 do 10 snów na noc. Zwykle pamięta jeden, załóżmy więc, że tylko on był L. Według osób, które nie mają o tym pojęcia, wymyślanie co ma się w takim śnie zdarzyć tak zajmuje nasz umysł, że nie jest on wstanie podświadomie pracować. Należy jednak pamiętać że podświadomość i świadomość są od siebie oddzielone i nawet gdy głowimy się nad skomplikowanym równaniem, to nadal bije nam serce, oddychamy, krew płynie. A jeśli ktoś uważa, że sny mają określony cel (a zapewne mają) to niech się nie martwi. Świadome sny to tylko kilkuprocentowa część naszych wszystkich snów.

5)Szkodliwość duchowa: Od pewnego czasu praktykuję świadomość podczas snów i nie zauważyłem żadnych konsekwencji poza chwilowym spełnieniem i ogólną poprawą nastroju. Proszę więc o przytaczanie konkretnych przykładów szkodliwości LDów, ale nawet czytając na ten temat powszechne opinie, nie znajdzie się tam niczego obciążającego.

6)Stanowisko Kościoła: Nie ma (jeszcze).

7)Szkodliwość elementów LD takich jak:
8)Samo LD: Odbywa się ono wyłącznie w umyśle, więc nie może niczemu i nikomu zaszkodzić.
9)Ćwiczenia do LD: (nie są konieczne) w.g. mnie nie są one szkodliwe, oto najpopularniejsze z nich:
-Szukanie Znaków Snu
-Prowadzenie Dziennika Snów
-Twierdzenie od czasu do czasu z przekonaniem, że będzie się miało świadomy sen
I nic więcej. Co w tym demonicznego?

Czekam na konkretne przykłady szkodliwości i zachęcam do dyskusji.
PS: Nie będzie mnie przez tydzień, więc włączę się później.


Wt sie 16, 2011 14:13
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 04, 2011 22:14
Posty: 11
Post Re: Konfrontacja LD i chrześcijaństwa
Również nie widzę nic złego w świadomym śnieniu.

Chętnie porozmawiam na ten temat jeśli ktoś zacznie go rozwijać.

_________________
Pan Bóg jest wyrafinowany, ale nie jest złośliwy.


N wrz 04, 2011 22:49
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn lip 04, 2011 11:29
Posty: 1541
Post Re: Konfrontacja LD i chrześcijaństwa
jak to można "odpalić" ?
ktoś to inicjuje ?

_________________
Króluj nam Chryste !
http://www.duchprawdy.com
http://sacerdoshyacinthus.wordpress.com


Pn wrz 05, 2011 11:52
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 04, 2011 22:14
Posty: 11
Post Re: Konfrontacja LD i chrześcijaństwa
Nie nie ma inicjalizacji - odpalania.

Masz sen? jesteś obserwatorem...
Grunt w tym żeby zorientować się że to sen i nie obudzić.
Wtedy robisz co chcesz.

_________________
Pan Bóg jest wyrafinowany, ale nie jest złośliwy.


Pn wrz 05, 2011 15:07
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 01, 2011 23:03
Posty: 315
Post Re: Konfrontacja LD i chrześcijaństwa
Taka odpowiedź nie satysfakcjonuje NoOne. Gdybys napisał, że jest inicjalizacja, i że doknuje jej sam Diabeł, wówczas NoOne byłby zadowolony.


Wt wrz 06, 2011 16:39
Zobacz profil

Dołączył(a): So mar 12, 2011 12:39
Posty: 14
Post Re: Konfrontacja LD i chrześcijaństwa
A tak na serio:
Ten, kto sądzi, że to jest złe, to proszę aby się wypowiedział dlaczego.


Wt lis 01, 2011 20:48
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt lis 01, 2011 21:56
Posty: 1
Post Re: Konfrontacja LD i chrześcijaństwa
Miałem styczność z LD 2 lata lub rok temu i żałuje. Miałem ogromny zapał do tego tyle rzeczy można zrobić ale także czynności które w prawdziwym świecie są grzechem i takie grzeszne/nieczyste np. nienawidzisz swojego nauczyciela pobij go lub zabij, chciałbyś się uprawiać sex z Paris Hilton... myśli przychodziły mi do głowy często przecież to grzech bez konsekwencji . Lecz nie zwracałem na to uwagi. Udało mi się chyba 2 lub 1 mieć LD i dobrze że nie wszedłem w to głębiej. Gdy ciągle próbowałem przeżyć ten stan zapominałem o Bogu o przykazaniach pojawiały się lęki, depresje (nadal odczuwam skutki) i Bogu chwałą bo mi uświadomił że to co robię jest złe i prowadzi do szatana. Wybroniłem się modlitwą i Biblią. tu jest ładnie opisane http://grono.net/oobe-lucid-dreams/topi ... d-a-wiara/


Wt lis 01, 2011 22:25
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt kwi 05, 2011 16:45
Posty: 21
Lokalizacja: Warszawa, Mazowieckie
Post Re: Konfrontacja LD i chrześcijaństwa
Należy sobie postawić pytanie: Jaka korzyść może z tego wyniknąć?
Zdaje mi się, że w takie rzeczy uciekają ludzie, których realne życie nie zadowala, może warto zmienić coś właśnie w nim zamiast uciekać w świat snów?
Na tematy obecności demonów, astrali itp. się nie będę wypowiadał, bo nie jestem kompetentny w tych dziedzinach, ale patrząc nawet racjonalnie na tę sprawę, to największe zagrożenie to właśnie porzucenie realnego świata na rzecz własnych wizji.
W tym własnym świecie zostaniemy sami, bo przecież nie zabierzemy tam osób, które kochamy.

_________________
„Módl się i ufaj tak, jakby wszystko zależało wyłącznie od Boga - ale jednocześnie pracuj tak, jakby wszystko zależało od ciebie!" /Ignacy Loyola/


Wt lis 01, 2011 23:10
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): So mar 12, 2011 12:39
Posty: 14
Post Re: Konfrontacja LD i chrześcijaństwa
FranekJ napisał(a):
czynności które w prawdziwym świecie są grzechem i takie grzeszne/nieczyste np. nienawidzisz swojego nauczyciela pobij go lub zabij, chciałbyś się uprawiać sex z Paris Hilton... myśli przychodziły mi do głowy często przecież to grzech bez konsekwencji


Zauważ, że tu nie chodzi o wyżywanie się na kimś, czy spełnianie swoich pragnień, ale to tylko fajna przygoda, która wcale nie musi zawierać rzeczy nieodpowiednich

Karol888 napisał(a):
Jaka korzyść może z tego wyniknąć?
Zdaje mi się, że w takie rzeczy uciekają ludzie, których realne życie nie zadowala, może warto zmienić coś właśnie w nim zamiast uciekać w świat snów?
W tym własnym świecie zostaniemy sami, bo przecież nie zabierzemy tam osób, które kochamy.


Nie ma konkretnych korzyści materialnych. To po prostu dobre samopoczucie, zadowolenie.
To nie żadna ucieczka, ale po prostu dopełnienie. Na przykład gdy Ci się nudzi możesz zagrać w grę. Ta jest lepsza, bo sam decydujesz o jej przebiegu.
I jeszcze: w tym świecie po pierwsze nie zostajemy, bo wychodzimy z niego po kilkudziesięciu minutach (tylko około trzy raza ko kilkadziesiąt minut na noc udaje się to zrobić ze względu na różne rodzaje snu). Po drugie w świecie realnym spotkasz te osoby. Czy masz opory przed snem by ani na chwile nie stracić kogoś? Nie, po prostu kładziesz się spać. Budzisz się i oni znowu są ( :roll: ).

Pozdrawiam!


Śr lis 02, 2011 7:15
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt kwi 05, 2011 16:45
Posty: 21
Lokalizacja: Warszawa, Mazowieckie
Post Re: Konfrontacja LD i chrześcijaństwa
prefectusego napisał(a):
FranekJ napisał(a):
I jeszcze: w tym świecie po pierwsze nie zostajemy, bo wychodzimy z niego po kilkudziesięciu minutach (tylko około trzy raza ko kilkadziesiąt minut na noc udaje się to zrobić ze względu na różne rodzaje snu). Po drugie w świecie realnym spotkasz te osoby. Czy masz opory przed snem by ani na chwile nie stracić kogoś? Nie, po prostu kładziesz się spać. Budzisz się i oni znowu są ( :roll: ).
Pozdrawiam!


Chodziło mi raczej o to, że rzeczywistość snu może się stać ciekawsza niż realny świat.
Jeśli chodzi o gry, to zresztą z nimi też jest w wielu ludzkich przypadkach podobnie.

_________________
„Módl się i ufaj tak, jakby wszystko zależało wyłącznie od Boga - ale jednocześnie pracuj tak, jakby wszystko zależało od ciebie!" /Ignacy Loyola/


Śr lis 02, 2011 8:05
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): So mar 12, 2011 12:39
Posty: 14
Post Re: Konfrontacja LD i chrześcijaństwa
Ale to nie traktuje o tym, że są złe. Czy jeśli coś wciąga, jest dziełem Szatana? Nie wręcz przeciwnie, mówimy że "jest dobre'". Tak jak napisałem od nas zależy wykorzystanie niektórych rzeczy.

Jeśli masz w ręce nóż, to możesz nim ukroić chleb i czyjąś żyłę. Ale samo narzędzie przez możliwości jego wykorzystania nie jest złe bądź dobre.

Pozdrawiam!


Śr lis 02, 2011 20:21
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 04, 2011 22:14
Posty: 11
Post Re: Konfrontacja LD i chrześcijaństwa
Dobrze to opisał: prefectusego

To prawda, LD bardzo wciąga...

Ale jest to tak niezwykłe miejsce gdzie ogranicza nas tylko nasza wyobraźnia i myśl.

Jesteśmy w stanie wybudować cały świat, albo tylko świat, to jest niewyobrażalne pole do popisu, jeśli tego nie doświadczyłeś to nie wypowiadaj się a jeśli nie chcesz to nie próbuj nikt Ci nie karze.

Nie chce nikogo przekonywać, należy zachować granice między światem realnym a światem snów a ona szybko zanika...

_________________
Pan Bóg jest wyrafinowany, ale nie jest złośliwy.


Wt lis 08, 2011 0:00
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn paź 31, 2011 16:34
Posty: 421
Post Re: Konfrontacja LD i chrześcijaństwa
Niedawno postanowiłem świadomie śnić ale niekoniecznie w celu grzeszenia. :D
Myślę że to nie wcale takie niebezpieczne,niebezpieczniejsze jest chyba OOBE.
Czy zna ktoś jakieś dobre techniki osiągnięcia LD?


Wt sty 03, 2012 17:16
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N maja 30, 2010 9:03
Posty: 1020
Post Re: Konfrontacja LD i chrześcijaństwa
Świadomy sen? Hm... jakbym oglądał "Incepcję"... :)

_________________
http://img407.imageshack.us/img407/7421/mjdomtowieczno1.jpg


Wt sty 03, 2012 17:48
Zobacz profil
Post Re: Konfrontacja LD i chrześcijaństwa
ja zawsze bez specjalnych technik wiem, że śnię. Nie zawsze udaje mi się robić jednak to co bym chciała :D
jednak rzadko pamietam moje sny (śnimy co noc ale nie pamiętamy) niestety.


Wt sty 03, 2012 17:51
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 33 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL