Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 20:54



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 315 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 17, 18, 19, 20, 21
 Dlaczego bioenergoterapeuta ma więcej prawdziwych uzdrowień 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Śr mar 02, 2011 3:34
Posty: 91
Post Re: Dlaczego bioenergoterapeuta ma więcej prawdziwych uzdrow
Alus napisał(a):
Wyśmiałam tą "diagnozę, wywaliłam zielsko i mazidła.
Mąż poddał się szczegółowym badaniom, terapii, głównie otrębami....

Podaj dokładny przepis na te otręby, czy były to otręby owsiane i ile razy dziennie zajadał.


Cz lis 03, 2011 21:47
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr mar 02, 2011 3:34
Posty: 91
Post Re: Dlaczego bioenergoterapeuta ma więcej prawdziwych uzdrow
Alus napisał(a):
Ja wszelkich "uzdrowicieli" omijam szerokim łukiem.....

Ja ci tak po cichu się przyznam, że też omijam jeszcze szerszym łukiem niż ty wszelkiej maści "uzdrowicieli" i "chiromantów", a zdecydowanie wolę już twoje otręby, dodam tylko, że są "najskuteczniejsze" w chorobie Parkinsona tak twierdzi prof. Tombak.


Pt lis 04, 2011 3:52
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sie 21, 2008 19:19
Posty: 12722
Post Re: Dlaczego bioenergoterapeuta ma więcej prawdziwych uzdrow
A propos przedłużenia życia w nowotworze:

Jeśli lekarz powiedział, że może żyć dwa tygodnie albo kilkanaście lat, to znaczy że nie chciał określać rokowania w czasie. O tyle słusznie, że w nowotworach W OGÓLE nie mówi się o wyleczeniu, a o przeżyciu: 5-, 10- 25-letnim. Oczywiście, jeśli ktoś przez ćwierć wieku nie miał przerzutów to może się uważać za wyleczonego, ale żadna medycyna tego nie potwierdzi, bo nie wykluczy możliwości wznowy procesu.

I osobiście znam kobietę operowaną z powodu nowotworu piersi na początku 1999 roku (niedługo będzie zatem 13 lat). Przerzuty pojawiły się trzy miesiące później. Do co najmniej kilku narządów. Owszem, jest na plastrach z morfiną, nie pracuje zawodowo, ale całkowicie normalnie i samodzielnie funkcjonuje.

W tym kontekście mówienie, że kilkanaście lat przeżycia to ewenement jest mało wiarygodne. A powoływanie się na 8 miesięcy dobrostanu dość śmieszne.

Zwłaszcza, że znam przypadek, w którym przerzuty do płuc/ zaostrzenie objawiały się... pokasływaniem przypominającym alergię. Osobiście specjalnie nie zwróciłabym uwagi. Bez płynu w RTG w ogóle by nie wykryto przerzutów.

_________________
Aby we wszystkim był Bóg uwielbiony


So lis 05, 2011 22:19
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sie 06, 2011 14:38
Posty: 350
Post Re: Dlaczego bioenergoterapeuta ma więcej prawdziwych uzdrow
kontolu napisał(a):
dimko napisał(a):
Bardziej ciekawi mnie dlaczego chodzisz na mszę św. z modlitwą o uzdrowienie.

Wszelkiej maści chiromanci, to wróżbici, czarownice, uzdrowiciele itp.

Byłem i myślałem, że spotkam tam wszelkiej maści chiromantów, czyli wg
ciebie wróżbici, czarownice, uzdrowiciele
itp. i zawiodłem się bo spotkałem tam wszelkiej maści charyzmatyków.


Brawo! Musielibyśmy pójść razem, zdziwiłbyś się ilu tam jest wszelkiej maści uzdrowicieli, bioterapeutów itp. obserwuj uważnie i rozmawiaj z ludźmi, przekonasz się ilu ich tam chodzi.

W Kościele apostolskim, każda msza św. była mszą o uzdrowienie i zobacz w Dziejach Ap. ilu tam się kręciło magów, uzdrowicieli i jak to się kończyło.


So lis 05, 2011 22:33
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr mar 02, 2011 3:34
Posty: 91
Post Re: Dlaczego bioenergoterapeuta ma więcej prawdziwych uzdrow
Podobno w czasach ówczesnych Chrystusowi to kapłani zajmowali się magią. Byli najbardziej wykształceni i owinęli sobie ciemny lud wokół palca.
Dzisiaj na mszach św. o uzdrowienie bywaja wszelkiej maści charyzmatycy, jedan od kadzenia dymem św. drugi od kropienia święconą wodą, trzeci od głoszenia półgodzinnej homili np. o diabłach i piekle, a czwarty jako ten najważniejszy z racji tego, że stoi na środku ołtażyku, a pod koniec takiej mszy po dotknięciu przewraca niektórych chorych ludzi. W grupie jest siła, choć powszechnie wiadomo, że to nie oni uzdrawiają lecz Pan Bóg.
Skoro Nasz Pan uzdrawia to po co cała ta oprawa, przypadkowi ludzie biorą ich za magów, a oni niepotrzebnie się z z tego tłumaczą czy nie lepiej robić tak jak Alus, ona sama woli bezpośrednio prosić o uzdrowienie.
Alus napisał(a):
Mnie nieraz Pan wysłuchał, ale zawsze otrzymywałam wspaniały dar, gdy bezpośrednio powiedziałam Mu - Ja nie daję rady, nie potrafię, a Ty wszystko możesz, i jeśli taka Twoja wola, to spraw.
Oddałam Mu swoje życie przed nagłą operacją, gdy anestezjolog odmawiał podania narkozy wobec wysokiego ciśnienia - o mojej chorobie nadciśnieniowej nie miałam pojęcia - to nie tylko ciśnienie spadło, tak, że przeprowadzono operację, ale definitywnie zniknął mój nałóg palacza :-D


N lis 06, 2011 4:27
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sie 06, 2011 14:38
Posty: 350
Post Re: Dlaczego bioenergoterapeuta ma więcej prawdziwych uzdrow
Cytuj:
kontolu pisze: Podobno w czasach ówczesnych Chrystusowi to kapłani zajmowali się magią. Byli najbardziej wykształceni i owinęli sobie ciemny lud wokół palca.


Jeszcze tego nie słyszałem, możesz podać wiarygodne źródło takiego twierdzenia?

Cytuj:
Skoro Nasz Pan uzdrawia to po co cała ta oprawa, przypadkowi ludzie biorą ich za magów, a oni niepotrzebnie się z z tego tłumaczą czy nie lepiej robić tak jak Alus, ona sama woli bezpośrednio prosić o uzdrowienie.


To nie jest oprawa. Gdyby tak było, to nie miało by to rzeczywiście sensu. Woda święcona jest używana przy uwolnieniach i egzorcyzmach, kadzideł nigdy nie zauważyłem w trakcie uwalniania, ale też mało co miałem okazję widzieć. Każdy może robić jak Alus, tylko widocznie nie każdy potrafi.

Pan Jezus mówi często: "Idź, twoja wiara cię uzdrowiła". I to jest według mnie najbardziej istotne. Wielu nie ma takiej wiary, żeby otrzymać to o co prosi. No i Pan Bóg najpierw uzdrawia ducha, uzdrowienie ciała jest zewnętrznym przejawem mocy Boga. Wielu chorych przychodzi i prosi o modlitwę o uzdrowienie i nie otrzymuje go, ale otrzymują uzdrowienie ducha i radują się z tego i zupełnie inaczej znoszą swoją chorobę.


N lis 06, 2011 11:03
Zobacz profil
zbanowany na stałe
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lip 14, 2007 7:02
Posty: 3507
Post Re: Dlaczego bioenergoterapeuta ma więcej prawdziwych uzdrow
dimko napisał(a):
Pan Jezus mówi często: "Idź, twoja wiara cię uzdrowiła". I to jest według mnie najbardziej istotne.


No i właśnie tu jest sedno, cała istota uzdrawiania.

Uzdrawia wiara człowieka w Boga i w to, ze Bóg chce by człowiek był zdrowy i mógł o własnych siłach znowu podążać do Niego.

A to całe tłuczenie piany, że uzdrawianie to musi być w kościele, bo tam jest Moc Boża, albo u medyka, bo tylko ten wie, co czyni leczeniem w organizmie jest po prostu śmieszne.

Przypomina mi to stado głupców stojących u źródła i czekających aż otworzą sklep spożywczy, bo spragnieni są i czekają aż będą sobie mogli kupić wodę w butelkach. I jest niedziela i sklepu nikt nie otwiera, bo jest nieczynne.

A przecież wystarczy pochylić się, zaczerpnąć dłonią ze źródła i napić się do woli.

_________________
Mały kwiatek pod stopami Boga - św. Teresa od Dzieciątka Jezus
Zbrodnia państwowa to i państwowe morderstwo i terror demokracji.
Gdy działa Duch Święty, wzrasta wiara, nadzieja, miłość Boga i bliźniego, ginie kłamstwo, nienawiść, magia.


N lis 06, 2011 11:39
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt lis 04, 2011 20:22
Posty: 296
Post Re: Dlaczego bioenergoterapeuta ma więcej prawdziwych uzdrow
Pani Krystyna Włodarczyk-Królicka - Stowarzyszenie Działań Ekologicznych,
pisze;
"Od kilku lat panuje w Polsce powszechna moda na rzucanie oskarżeń bez pokrycia. Ludzie poniżają się nawzajem; nie biorą odpowiedzialności za swoje słowa nie zwracając uwagi na to jak wielka krzywdę wyrządzają innym. Ciągle słyszę od ludzi mi „życzliwych”, że w którymś kościele w czasie rekolekcji, ksiądz mówił o sektach i wymienił także Reiki; że na jakimś portalu jest materiał przestrzegający o sektach i wymienione jest Reiki, a w tygodniku który już z racji samego tytułu powinien szerzyć prawdę, miłość i dobra nowinę specjalista o egzorcyzmów wygłasza swoje zdanie o Reiki. Najbardziej przykre jest to ,że robione jest to w perfidny, oszczerczy i jednocześnie niby nie do końca „oczywisty” sposób.
Najczęściej te jawne oskarżenia formułowane są w postaci pytań retorycznych- sugerujących wątpliwości i konieczność zastanowienia się; tytuł opatrzony jest zawsze znakiem zapytania ale jego treść nie budzi wątpliwości. Te przemyślane sztuczki, , a mają one jeden cel – ośmieszyć, poniżyć, zniszczyć
"

_________________
*****


Pn lis 07, 2011 8:09
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr mar 02, 2011 3:34
Posty: 91
Post Re: Dlaczego bioenergoterapeuta ma więcej prawdziwych uzdrow
anmara napisał(a):
Najbardziej przykre jest to ,że robione jest to w perfidny, oszczerczy i jednocześnie niby nie do końca „oczywisty” sposób.
Te przemyślane sztuczki, mają one jeden cel – ośmieszyć, poniżyć, zniszczyć

Odwrócic od siebie uwage od swoich problemów wewnątrz.
Posłużę się cytatem
oleksa57 napisał(a):
.....Kapłani zamiast szerzyć naukę Tego, Który ich najął, usprawiedliwiają i uczą akceptować zło. .....

nic dodać nic ująć.


Pn lis 07, 2011 8:16
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 13, 2010 16:50
Posty: 7771
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie
Post Re: Dlaczego bioenergoterapeuta ma więcej prawdziwych uzdrow
anmara napisał(a):
Pani Krystyna Włodarczyk-Królicka - Stowarzyszenie Działań Ekologicznych,
pisze;
"Od kilku lat panuje w Polsce powszechna moda na rzucanie oskarżeń bez pokrycia. Ludzie poniżają się nawzajem; nie biorą odpowiedzialności za swoje słowa nie zwracając uwagi na to jak wielka krzywdę wyrządzają innym. Ciągle słyszę od ludzi mi „życzliwych”, że w którymś kościele w czasie rekolekcji, ksiądz mówił o sektach i wymienił także Reiki; że na jakimś portalu jest materiał przestrzegający o sektach i wymienione jest Reiki, a w tygodniku który już z racji samego tytułu powinien szerzyć prawdę, miłość i dobra nowinę specjalista o egzorcyzmów wygłasza swoje zdanie o Reiki. Najbardziej przykre jest to ,że robione jest to w perfidny, oszczerczy i jednocześnie niby nie do końca „oczywisty” sposób.
Najczęściej te jawne oskarżenia formułowane są w postaci pytań retorycznych- sugerujących wątpliwości i konieczność zastanowienia się; tytuł opatrzony jest zawsze znakiem zapytania ale jego treść nie budzi wątpliwości. Te przemyślane sztuczki, , a mają one jeden cel – ośmieszyć, poniżyć, zniszczyć
"


A Ty? Co uważasz?
Oczywiście, na temat reiki pisaliśmy w innym wątku i tego należałoby się trzymać.

_________________
Fides non habet osorem nisi ignorantem


Pn lis 07, 2011 11:09
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sie 21, 2008 19:19
Posty: 12722
Post Re: Dlaczego bioenergoterapeuta ma więcej prawdziwych uzdrow
Proszę nie karmić trolla (w tym wypadku kontrolu)

_________________
Aby we wszystkim był Bóg uwielbiony


Wt lis 08, 2011 17:59
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt lis 04, 2011 20:22
Posty: 296
Post Re: Dlaczego bioenergoterapeuta ma więcej prawdziwych uzdrow
W bardzo małej parafi na wsi koło Gorlic wierni są ubodzy, księdzu brakuje środków na utrzymanie parafii, więc ten dorabia leczeniem energią i to z dobrym skutkiem, ma bardzo dobrą opinię, często ustawiają się kolejki już od 6 rano po nową dawkę energii. Pomaga nawet w bardzo trudnych przypadkach. Nawet tam gdzie lekarze są bezradni.

_________________
*****


So gru 03, 2011 4:08
Zobacz profil
Post Re: Dlaczego bioenergoterapeuta ma więcej prawdziwych uzdrow
anmara napisał(a):
W bardzo małej parafi na wsi koło Gorlic wierni są ubodzy, księdzu brakuje środków na utrzymanie parafii, więc ten dorabia leczeniem energią i to z dobrym skutkiem, ma bardzo dobrą opinię, często ustawiają się kolejki już od 6 rano po nową dawkę energii. Pomaga nawet w bardzo trudnych przypadkach. Nawet tam gdzie lekarze są bezradni.

Ciekawe czego "dorobi" sobie na życie wieczne......


So gru 03, 2011 13:01

Dołączył(a): Pn paź 31, 2011 16:34
Posty: 421
Post Re: Dlaczego bioenergoterapeuta ma więcej prawdziwych uzdrow
Bioenergoterapia jest w porządku gdyż każdy potrzebuje energii.;)


So gru 03, 2011 13:06
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt lis 04, 2011 20:22
Posty: 296
Post Re: Dlaczego bioenergoterapeuta ma więcej prawdziwych uzdrow
Alus napisał(a):
anmara napisał(a):
W bardzo małej parafi na wsi koło Gorlic wierni są ubodzy, księdzu brakuje środków na utrzymanie parafii, więc ten dorabia leczeniem energią i to z dobrym skutkiem, ma bardzo dobrą opinię, często ustawiają się kolejki już od 6 rano po nową dawkę energii. Pomaga nawet w bardzo trudnych przypadkach. Nawet tam gdzie lekarze są bezradni.

Ciekawe czego "dorobi" sobie na życie wieczne......

Tak masz racje bo trzecia tajemnica fatimska skrywa całą prawde o tym.

_________________
*****


N gru 04, 2011 8:53
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 315 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 17, 18, 19, 20, 21

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL