Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 16:31



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 121 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 9  Następna strona
 Medytacja 
Autor Wiadomość
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 13, 2010 16:50
Posty: 7771
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie
Post Re: Medytacja.
fenghuang napisał(a):
A czy nie uwazasz ze powinno sie brac pod uwage to ze Grecy takze manipulowali prawda ?,nie jest niczym nowym to ze religia od zawsze byla narzedziem do utrzymania kontroli nad spoleczenstwem.Tak wiec uwazam ze to czy zanam greke czy nie ,nie ma najmniejszego znaczenia.

Czyli prawdziwość czy wierność dowolnego tekstu zależna jest od twojego widzimisię i od twojego aktualnego zapotrzebowania na jedną z możliwych wersji?
Jeśli posługujesz się pojęciem "Królestwo Boże jest w was", które to pojęcie zaczerpnąłeś z jednej z ksiąg biblijnych i widząc, że źle się nim posługujesz, błędu szukasz nie u siebie, ale u autora, to po co w ogóle się tym pojęciem podpierasz?

_________________
Fides non habet osorem nisi ignorantem


Śr lut 10, 2016 13:12
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): Pt lut 05, 2016 12:48
Posty: 76
Post Re: Medytacja.
Andy72 napisał(a):
To skąd wiesz, jak było naprawdę? Jakiś głos ci to powiedział?

nie wiem jak bylo poprostu nie jestem ignorantem


Śr lut 10, 2016 14:45
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt lut 05, 2016 12:48
Posty: 76
Post Re: Medytacja.
medieval_man napisał(a):
fenghuang napisał(a):
A czy nie uwazasz ze powinno sie brac pod uwage to ze Grecy takze manipulowali prawda ?,nie jest niczym nowym to ze religia od zawsze byla narzedziem do utrzymania kontroli nad spoleczenstwem.Tak wiec uwazam ze to czy zanam greke czy nie ,nie ma najmniejszego znaczenia.

Czyli prawdziwość czy wierność dowolnego tekstu zależna jest od twojego widzimisię i od twojego aktualnego zapotrzebowania na jedną z możliwych wersji?
Jeśli posługujesz się pojęciem "Królestwo Boże jest w was", które to pojęcie zaczerpnąłeś z jednej z ksiąg biblijnych i widząc, że źle się nim posługujesz, błędu szukasz nie u siebie, ale u autora, to po co w ogóle się tym pojęciem podpierasz?

Dziwne wnioski wyciagasz z tego co pisze :? ,ale tak to juz jest jak sie ma klapki na oczach.


Śr lut 10, 2016 14:51
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt lut 05, 2016 12:48
Posty: 76
Post Re: Medytacja.
fenghuang napisał(a):
medieval_man napisał(a):
fenghuang napisał(a):
A czy nie uwazasz ze powinno sie brac pod uwage to ze Grecy takze manipulowali prawda ?,nie jest niczym nowym to ze religia od zawsze byla narzedziem do utrzymania kontroli nad spoleczenstwem.Tak wiec uwazam ze to czy zanam greke czy nie ,nie ma najmniejszego znaczenia.

Czyli prawdziwość czy wierność dowolnego tekstu zależna jest od twojego widzimisię i od twojego aktualnego zapotrzebowania na jedną z możliwych wersji?
Jeśli posługujesz się pojęciem "Królestwo Boże jest w was", które to pojęcie zaczerpnąłeś z jednej z ksiąg biblijnych i widząc, że źle się nim posługujesz, błędu szukasz nie u siebie, ale u autora, to po co w ogóle się tym pojęciem podpierasz?

Dziwne wnioski wyciagasz z tego co pisze :? ,ale tak to juz jest jak sie ma klapki na oczach.

Jednakze byc moze i ja zbyt slepo ide droga ktora wybralem ;)


Śr lut 10, 2016 14:54
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Medytacja.
fenghuang napisał(a):
Andy72 napisał(a):
To skąd wiesz, jak było naprawdę? Jakiś głos ci to powiedział?

nie wiem jak bylo poprostu nie jestem ignorantem

Zgoda, nie wiesz jak było. I na tym poprzestańmy.

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Śr lut 10, 2016 15:56
Zobacz profil
Post Re: Medytacja.
fenghuang napisał(a):
Andy72 napisał(a):
To skąd wiesz, jak było naprawdę? Jakiś głos ci to powiedział?

nie wiem jak bylo poprostu nie jestem ignorantem

ignorancja «nieznajomość czegoś lub brak wiedzy z jakiejś dziedziny»
• ignorancki • ignorant • ignorantka

http://sjp.pwn.pl/slowniki/ignorant.html
Skoro twierdzisz, że nie wiesz skąd wiesz, nie wiesz jak było, to wg definicji jest to ignorancja.


Śr lut 10, 2016 19:13

Dołączył(a): Pt lut 05, 2016 12:48
Posty: 76
Post Re: Medytacja.
Helenka napisał(a):
fenghuang napisał(a):
Andy72 napisał(a):
To skąd wiesz, jak było naprawdę? Jakiś głos ci to powiedział?

nie wiem jak bylo poprostu nie jestem ignorantem

ignorancja «nieznajomość czegoś lub brak wiedzy z jakiejś dziedziny»
• ignorancki • ignorant • ignorantka

http://sjp.pwn.pl/slowniki/ignorant.html
Skoro twierdzisz, że nie wiesz skąd wiesz, nie wiesz jak było, to wg definicji jest to ignorancja.

nie chce mi sie dyskutowac na tym poziomie,Twoja racja moj spokoj.


Śr lut 10, 2016 19:36
Zobacz profil
Post Re: Medytacja.
fenghuang napisał(a):
nie chce mi sie dyskutowac na tym poziomie,Twoja racja moj spokoj.

Nie chce Ci się, czy nie potrafisz? :lol:


Śr lut 10, 2016 19:50

Dołączył(a): Wt sty 04, 2011 12:01
Posty: 1123
Post Re: Medytacja.
historia karateki ktury został ksiedzem
medytował zen i inne zobaczyłem różnicę pomiędzy pozorną harmonią, której doświadczałem podczas medytacji zen, a prawdziwym pokojem serca, który jest darem Ducha ŚwiętegoNauczyliśmy się traktować chrześcijaństwo jako zbiór rytuałów i tradycji. A Jezus mówi wyraźnie w Ewangelii: jeżeli uwierzycie, takie znaki będą wam towarzyszyć: będziecie uzdrawiać chorych, uwalniać od demonów, głosić w mocy Królestwo Boże.
Nie mogę jednocześnie być uczniem Jezusa i uczyć, jak na trzydzieści sposobów zabić drugiego człowieka
http://www.idziemy.pl/wiara/wojownik-maryi/1/
w wieku 21 lat został dyrektorem ds. karate w Polskim Związku Sztuk Walki w Bydgoszczy
dominik w akcji karate
https://www.youtube.com/watch?v=ikGKnUyU2tw


So lut 13, 2016 10:01
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt lut 05, 2016 12:48
Posty: 76
Post Re: Medytacja.
merkaba napisał(a):
historia karateki ktury został ksiedzem
medytował zen i inne zobaczyłem różnicę pomiędzy pozorną harmonią, której doświadczałem podczas medytacji zen, a prawdziwym pokojem serca, który jest darem Ducha ŚwiętegoNauczyliśmy się traktować chrześcijaństwo jako zbiór rytuałów i tradycji. A Jezus mówi wyraźnie w Ewangelii: jeżeli uwierzycie, takie znaki będą wam towarzyszyć: będziecie uzdrawiać chorych, uwalniać od demonów, głosić w mocy Królestwo Boże.
Nie mogę jednocześnie być uczniem Jezusa i uczyć, jak na trzydzieści sposobów zabić drugiego człowieka
http://www.idziemy.pl/wiara/wojownik-maryi/1/
w wieku 21 lat został dyrektorem ds. karate w Polskim Związku Sztuk Walki w Bydgoszczy
dominik w akcji karate
https://www.youtube.com/watch?v=ikGKnUyU2tw

Jakie to wszystko "piekne " ,a jak malo zyciowe.Jezeli ktos trenuje sztuki walki po to by umiec kogos zabic ,on sam jest zagrozeniem a nie to co trenuje.Zagrozenia sa wszedzie dlatego najlepiej nie wychodzic z domu ,bo na najblizszym przejsciu dla pieszych moze potracic Cie samochod. ;-)


So lut 13, 2016 14:38
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt sty 04, 2011 12:01
Posty: 1123
Post Re: Medytacja.
ale sztuki walki zostały wymyslone by zabijac lub obronic sie
jak idziesz do wojska to uczysz sie obsługiwac broń by zabijac


So lut 13, 2016 21:30
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn mar 23, 2015 4:11
Posty: 82
Post Re: Medytacja.
merkaba napisał(a):
sam byłem świadkiem jak dziecko odzyskało wzrok a według lekarzy specjalistów nigdy nie miało już widzieć

Ja też bylem świadkiem jak w czasie mszy o uzdrowienie celebrowanej przez zakonnika o. Witko w Jarosławiu ok 3 lata temu zmarła kobieta. Co można o tym fakcie powiedzieć, że taka była wola Boga czy może to sprawka szatana?


N lut 14, 2016 6:05
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt lut 05, 2016 12:48
Posty: 76
Post Re: Medytacja.
Dżagob napisał(a):
merkaba napisał(a):
sam byłem świadkiem jak dziecko odzyskało wzrok a według lekarzy specjalistów nigdy nie miało już widzieć

Ja też bylem świadkiem jak w czasie mszy o uzdrowienie celebrowanej przez zakonnika o. Witko w Jarosławiu ok 3 lata temu zmarła kobieta. Co można o tym fakcie powiedzieć, że taka była wola Boga czy może to sprawka szatana?

Ani wola Boga ani sprawka szatana i dorabianie do tego jakichkolwiek teori prowadzi pozniej do tego ze zle interpretowane jest pismo.Jednak nierozwazne byloby nie brac pod uwage ingerencji sil nadprzyrodzonych.


N lut 14, 2016 10:46
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt lut 05, 2016 12:48
Posty: 76
Post Re: Medytacja.
merkaba napisał(a):
ale sztuki walki zostały wymyslone by zabijac lub obronic sie
jak idziesz do wojska to uczysz sie obsługiwac broń by zabijac

Trenuje judo oto jego filozofia w jednym zdaniu:"Ustap aby zwycierzyc"


N lut 14, 2016 10:55
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn mar 23, 2015 4:11
Posty: 82
Post Re: Medytacja.
fenghuang napisał(a):
Dżagob napisał(a):
merkaba napisał(a):
sam byłem świadkiem jak dziecko odzyskało wzrok a według lekarzy specjalistów nigdy nie miało już widzieć

Ja też bylem świadkiem jak w czasie mszy o uzdrowienie celebrowanej przez zakonnika o. Witko w Jarosławiu ok 3 lata temu zmarła kobieta. Co można o tym fakcie powiedzieć, że taka była wola Boga czy może to sprawka szatana?

Ani wola Boga ani sprawka szatana i dorabianie do tego jakichkolwiek teori prowadzi pozniej do tego ze zle interpretowane jest pismo.Jednak nierozwazne byloby nie brac pod uwage ingerencji sil nadprzyrodzonych.

Powiedzmy jeśli taką msze odprawia ksiądz pod wpływem alkoholu, narkotyków itp. (coraz więcej jest takich incydentów w kościele), to czyja to może być sprawka ?


N lut 14, 2016 14:14
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 121 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 9  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL