Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt mar 29, 2024 0:39



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 49 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona
 Yoga i metoda Silwy 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lut 04, 2005 2:06
Posty: 899
Post Yoga i metoda Silwy
Mam pytanie do was.Jak zapatrujecie sie na Yoge oraz na tzw. metode samouzdrawiania sie wedlug Silwy?

_________________
Duchu Swiety daj zasluge mestwa, daj wieniec zwyciestwa, daj szczescie bez miary.

Pozdrawiam :)


Cz mar 31, 2005 2:44
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lut 11, 2004 20:26
Posty: 3027
Post 
Metodzie się nie przyglądałam, natomiast joga jest nie do pogodzenia z antropologią chrześcijańską

_________________
TE DEUM LAUDAMUS !


Cz mar 31, 2005 8:20
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt mar 22, 2005 14:17
Posty: 476
Post 
Z tego co wiem to metodę Silvy nie da sie pogodzic z nauka Koscioła. Wystarczy wpisac w przegladarke slowo sekta/y i natrafi sie na stronki ,gdzie KK objasnia sprzecznosc zalozen metody Silvy ze swiatopogladem chrzescijanskim.


Cz mar 31, 2005 22:50
Zobacz profil
Post 
Cytuj:
Dlaczego nie Metoda Silvy...

Aleksander Posacki SJ.

I. Założenia antropologii gnostyckiej w systemie Silvy. Wszechmoc Umysłu a sumienie. II. Założenia (dogmaty) okultystyczne jako podstawa metafizycznej ideologii Silvy. III. Wyższa Inteligencja jako substytut Boga. IV. Przeinaczanie orędzia chrześcijańskiego. V. Myślenie pozytywne jako psychomanipulacja. VI. Medytacja czy magiczna technika? VII. Nadużycie nauki: odniesienia metafizyczne, założenia światopoglądowe. VIII. Wizualizacja jako technika magiczna ("metafizyka stosowana"). IX. Rozeznanie duchowe X. Przewodnicy duchowi i doradcy z poziomu alfa. XI. Antropologia czy demonologia? Spór o duchy. XII. Rozbudzanie zdolności paranormalnych w metodzie Silvy. Wykaz skrótów Autor książki: Aleksander Posacki SJ.


http://www.sekty.net/?n_id=36


Cz mar 31, 2005 23:03
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N kwi 10, 2005 8:12
Posty: 2721
Post 
O niebezpieczeństwach związanych z jogą i innymi praktykami:

http://www.stos.opoka.org.pl/verli.html

http://www.katolik.pl/index1.php?st=artykuly&id=675

Pozddrawiam!


N kwi 10, 2005 10:24
Zobacz profil

Dołączył(a): N sty 16, 2005 17:31
Posty: 844
Post 
Znam osobiście człowieka, który z powodu jogi musiał poddać się egzorcyzmom.


N kwi 10, 2005 19:59
Zobacz profil

Dołączył(a): N kwi 24, 2005 18:18
Posty: 4
Post 
Witam, polecam świadectwo(klik) człowieka,
któremu szczęśliwie udało się wyplątać z praktykowania metody Silvy.

Pozdr.


N kwi 24, 2005 20:32
Zobacz profil
Post świadectwa o. Jacques'a Verlinde'a
oraz 'O niebezpieczeństwach Wschodu...'

http://www.apologetyka.katolik.net.pl/i ... &Itemid=69


N kwi 24, 2005 22:25

Dołączył(a): Wt kwi 26, 2005 10:07
Posty: 3
Post Kosciol sam sobie przeczy?
Wytlumaczcie mi cos... dlaczego z jednej strony radiestezja jest potepiana przez Kosciol, gdy z drugiej strony zajmowali sie nia i propagowali ksieza m.in. Klimuszko, ktoremu tysiace albo i wiecej ludzi zawdziecza zdrowiei uratowanie zycia (no chociaz tak naprawde to dzieki Panu Bogu...;) ) ????????????????????????


Wt kwi 26, 2005 12:10
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So maja 17, 2003 17:34
Posty: 619
Post 
Dlatego, ze kiedy sie zajmowali bylo to cos nowego w naszej kulturze i Kosciol nie potepial od razu czegos, czego nie znal.
To tak samo, jak ze wszyskim innym. Teraz wiadomo czym jest radiescezja i jesli sie jej zakazuje, to tez wiadomo dlaczego.

_________________
"Wielki wstyd dla nas, że święci dokonywali wielkich dzieł,
a my chcemy otrzymać chwałę i cześć, opowiadając o nich"
(św. Franciszek z Asyżu)


Wt kwi 26, 2005 13:35
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt kwi 26, 2005 10:07
Posty: 3
Post 
Hej!

Czyli teraz nalezy czekac z nadzieją aż zmienia zdanie...

Przepraszam za to czepianie się, ale mi tu brakuje jakiejkolwieg logiki!
Bo jeżeli to potepia, dlaczego nie zostanie np. Klimuszko potepiony? Tylko Franciszkanie chcą mu w Elblągu wybudować nowy pomnik, w każdej gazecie katolickiej znajdują się ogloszenia z kuracjami zdrowotnymi w/w franciszkanina.

Pozatym skoro na forum tak szeroko jest krytykowana joga, nawet sa świadectwa wiary, to jakim cudem przegladajac ostatnio ksiązki w Ksiegarni Archidieciezjalnej we Wrocławiu, natrafiłem na poradnik, w jaki sposob osiągnąc wewnetrzny spokoj i odpręzyć się, napisany przez jakiegoś znawcę Jogi oraz odwołującego się do niej?

Pozatym jeśli chodzi o magię- fragment opisu ksiażki Marco Tosattiego, włoskiego egzorcysty :"Wywiad czynią wiarygodnym liczne świadectwa sławnych ekspertów: psychiatry, JASNOWIDZA i UZDROWICIELA oraz naukowca zajmującego się tą tematyką od lat" --> korzystanie z czegoś co jest potepiane???

Pozdrowienia :)


So kwi 30, 2005 12:10
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N kwi 10, 2005 8:12
Posty: 2721
Post 
Rzeczywiście - logiki tu brakuje...
Ale nie w kazdej gazecie katolickiej sa ogłoszenia z kuracjami o. Klimuszki. Przewaznie są to gazety odwołujące się do religijności ludowej i brak jest rozeznania dotyczacego w/w spraw.Być może ( ja tak myślę) o. Klimuszko działał z dobrą intencją - ale rzeczywiście zajmował się rzeczami niezgodnymi z nauczaniem Kościoła.

W katolickich księgarniach mozna czasem natrafić na różne książki, czasem niezgodne z magisterium kościoła. Ale o tym co sie sprzedaje w takiej księgarni decydujechyba własciciel i tu równiez brakuje rozeznania.

:)


So kwi 30, 2005 16:17
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt kwi 26, 2005 10:07
Posty: 3
Post 
czesc :)

I mi własnie o ten brak logiki chodzi. I nie tylko o to. Pamietam jak dawno temu (jakies 3-4 lata) w Gazecie Wrocławskiej, jakis zakonnik wypowiadał sie na te tematy i skrytykowal m.in. ziololecznictwo ze to tez o magie zahacza. MIeszkam we Wroclawiu i niedaleko mnie znajduje sie hospicjum Bonifratrow, w ktorym dziala ojciec Jan Grande, znany w całej Polsce i nie tylko, z ziołolecznictwa.

Klimuszko chciał dobrze i dobrze czynił i namawial do tego wszystkich. I troche smuci mnie to, ze nagle w oczach Kosioła staje sie szarlatynem :/

Pozdrawiam :)


So kwi 30, 2005 16:31
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N kwi 10, 2005 8:12
Posty: 2721
Post 
Niestety mało osób duchownych ma prawidłowe rozeznanie tych tematów - stąd warto informować i przedstawiac świadectwa na temat szkodliwości niektórych praktyk.

Ale z drugiej strony nie chodzi o budzenie lęku. Musimy po prostu uczyć sie chrześcijńskiego rozeznawania - bez tego nie można daleko postąpić w życiu duchowym a łatwo zejsć na manowce.
:)


So kwi 30, 2005 16:43
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lut 04, 2005 2:06
Posty: 899
Post 
Wiecie...kiedys stosowalem metode relaksacji w/g Silvy (mam problemy z nosem i musze zazywac krople).Po jakims czasie wchodzenia w stan relaksacji i wyobrazania sobie, ze drogi oddechowe w nosie staja sie drozne, odczulem poprawe.Cwiczenia proponowane przez Silve przyniosly mi ulge.Czy mozna dopatrywac sie w tym-jak niektorzy sugeruja-demonizmu ?? Nie sadze.Czasem kiedy zaziebie sie to wystarczy, ze pomysle o wojnie miedzy przeciwcialami a wirusami w moim krwioobiegu.Na drugi dzien jest juz dobrze.Czy znowu jest to wynikiem demonizmu ?? Watpie !!

_________________
Duchu Swiety daj zasluge mestwa, daj wieniec zwyciestwa, daj szczescie bez miary.

Pozdrawiam :)


So kwi 30, 2005 17:21
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 49 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL