Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt mar 29, 2024 7:54



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 49 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
 Yoga i metoda Silwy 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr kwi 11, 2007 8:00
Posty: 83
Post 
...nie bardzo mogę zrozumieć, dlaczego zakładasz z gory, iż rzeczy ktore nie są "od nas", muszą być dla "nas" szkodliwe, i to pochodzenie jest wyznacznikiem ("dla nas") użyteczności. Moim skromnym zdaniem, to trochę jakby...hmm...zawęża pole widzenia?(bez urazy)

_________________
ObrazekMleko dla dziecka; sztuka mięsa dla mężczyzny, a nie rzucaj pereł przed świnie.
Opuścił forum


Pn cze 04, 2007 17:15
Zobacz profil
Post 
Dlaczego uważam,że są szkodliwe? Ponieważ nie są przeznaczone dla chrześcijan i katolikow.Poza tym joga wpędza w pychę,gdyż człowiek zaczyna czuć w sobie moc boską i myśli,że wypełnia sobą Wszechświat.A to już iście szatańska przewrotność.Nie możemy dać się kusić Wschodem.


Pn cze 04, 2007 17:24
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr kwi 11, 2007 8:00
Posty: 83
Post 
.....ano zaczyna, zaczyna...a że wpada w pychę?..trening mentalny jest właśnie od tego, by nie wpadł. Zresztą, moim skromnym zdaniem dla znakomitej większości wyższe osiągnięcia w medytacji są trudne, i długotrwałe...więc ci "pyszni" wykruszą się na początku, a ta garstka, ktora się ostanie, nie podda się "iście szatańskiej przewrotności" ;-) .
..o poza tym, mało to lepszych okazji w życiu do popadania w pychę?

_________________
ObrazekMleko dla dziecka; sztuka mięsa dla mężczyzny, a nie rzucaj pereł przed świnie.
Opuścił forum


Pn cze 04, 2007 17:33
Zobacz profil
Post 
Bardziej polecam medytację chrześcijańską niż jogę.Jogę promują sekty a my mamy odrzucać to,co sekty głoszą.


Pn cze 04, 2007 17:40
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr kwi 11, 2007 8:00
Posty: 83
Post 
...i znowu to samo: Ty odrzucasz pewne rzeczy ze względu na zródlo, podczas gdy ja z każdego zrodla staram się czerpać to, co najlepsze...a skoro tak, widzę, że się niedogadamy.

_________________
ObrazekMleko dla dziecka; sztuka mięsa dla mężczyzny, a nie rzucaj pereł przed świnie.
Opuścił forum


Pn cze 04, 2007 17:51
Zobacz profil
Post 
No cóż.W pewnych kwestiach nie idę na ugodę.


Pn cze 04, 2007 18:13

Dołączył(a): Pn lip 02, 2007 8:26
Posty: 10
Post 
Polonium 210 napisał(a):
No cóż.W pewnych kwestiach nie idę na ugodę.



Nie zapominaj ze chrzescijanstwo tez kiedys bylo uwazane za sekte...
Zastanawiam sie co by bylo, gdyby stanal przed Toba czlowiek i powiedzial Ci , ze jest Jezusem? Mysle, ze zignorowalbys go, o ile nie zmieszal z blotem, sadzac po Twoim podejsciu do tego co rozne od Twojego.
Prosze Cie z calego serca, rozgranicz to co mowi KK od tego co mowil Jezus (to na prawde duza roznica, teraz). Chodzi mi o otwartosc na drugiego czlowieka, bez wzgledu na to, jak nazywa swoj swiat (bo przez to jest chyba najwiecej konfliktow).
I prosze, powiedz mi jedna rzecz, jesli kierujesz sie naukami Jezusa: kto zabronia jogi (i nie tylko tego)? On czy Kosciol?

Acha, i jesli uwazasz ze wszysko,procz chrzescijanstwa wpedza w pyche, powiem Ci tylko, ze zboczyles nieco z drogi - bo na nej trzeba umiec czytac znaki, drogowskazy, a nie gnac przez siebie z klapami na oczach!
Pozdrawiam SWIETLISTE dusze!


Wt lip 03, 2007 0:25
Zobacz profil
Post 
Sekty głoszą miłość między ludźmi niejednokrotnie. Odrzuć miłość Polonium.


Wt lip 03, 2007 3:09
Post 
A ja przypomnę podtytuł działu: Chrześcijańskie spojrzenie ... - I proszę o tym pamiętać.


Wt lip 03, 2007 10:26

Dołączył(a): Pn maja 28, 2007 9:13
Posty: 545
Post 
Moria napisał(a):
Niestety mało osób duchownych ma prawidłowe rozeznanie tych tematów - stąd warto informować i przedstawiac świadectwa na temat szkodliwości niektórych praktyk. (...) Musimy po prostu uczyć sie chrześcijńskiego rozeznawania - bez tego nie można daleko postąpić w życiu duchowym a łatwo zejsć na manowce.
:)


Ale abp Pylak to chyba ma jakieś rozeznanie, a jednak w pismach wyraźnie okultystycznych (tematy: uzdrawianie duchowe przez świeckich, metoda Silwy, reiki, Sai Baba itp.) promuje swoją fascynację bioenergoterapią i różdżkarstwem.
Kuria zapytana o to dziwne "hobby" arcybiskupa, odsyła po wyjaśnienia do niego.


Wt lip 03, 2007 10:58
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn lip 02, 2007 8:26
Posty: 10
Post 
To jest moje chrzescijanskie spojrzenie, bo jestem chrzescijaninem, ale rowniez jestem czlowiekiem ktory stara sie rozrozniac "prawde" od "falszu". Nie odrzucam oraz nie neguje czegos tylko dlatego, ze ktos mowi ze to zle. Jest taki piekny teks, Desiderata...
Religia ma uczyc, a nie okreslac z gory co jest czarne a co biale. Swiat Ducha to nie ocenianie, to akceptacja i zrozumienie. Joga sama w sobie nie jest zla. Wszystko zlezy od intencji. Pamietajmy, ze sa miejsca na swiecie, gdzie ludzie w imie milosiernego Boga zabijaja (i bynajmniej nie jest to tylko bliski wschod).


Wt lip 03, 2007 11:03
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn lip 02, 2007 8:26
Posty: 10
Post 
I mysle ze jedyna szkodliwoscia jogi, jak i pozostalych cwiczen jest jej nieporadne praktykowanie. Jesli ktos nie wie jak pewne cwiczenia wykonywac i sugeruje sie tylko obrazkami, latwo sobie cos naciagnac, albo przestawic w ciele. Wiem, bo sam praktykuje - jest to spora czesc mojego treningu aktorskiego. I dobrze jest miec odpowiednia osobe, ktora poprowadzi...


Wt lip 03, 2007 11:09
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt paź 27, 2006 10:41
Posty: 93
Post 
DESIDERATA

Krocz spokojnie wśród zgiełku i pośpiechu
pamiętaj jaki pokój może być w ciszy.
Tak dalece jak to możliwe, nie wyrzekając się siebie,
bądź w dobrych stosunkach z innymi ludźmi.
Prawdę swą głoś spokojnie i jasno,
słuchaj też tego co mówią inni,
nawet głupcy i ignoranci, oni też mają swą opowieść.

Jeśli porównujesz się z innymi możesz stać się próżny lub zgorzkniały,
albowiem zawsze będą lepsi i gorsi od ciebie.
Ciesz się zarówno swymi osiągnięciami jak i planami.
Wykonuj z serca swą pracę jakkolwiek by była skromna.
Jest ona trwałą wartością w zmiennych kolejach losu.
Zachowaj ostrożność w swych przedsięwzięciach
-świat bowiem pełen jest oszustwa.
Lecz niech ci to nie przysłania prawdziwej cnoty,
wielu ludzi dąży do wzniosłych ideałów
i wszędzie życie pełne jest heroizmu.

Bądź sobą, a zwłaszcza nie zwalczaj uczuć:
nie bądź cyniczny wobec miłości, albowiem w obliczu wszelkiej
oschłości i rozczarowań jest ona wieczna jak trawa.

Przyjmuj pogodnie to, co lata niosą,
bez goryczy wyrzekając się przymiotów młodości.
Rozwijaj siłę ducha by w nagłym nieszczęściu
mogła być tarczą dla ciebie.
Lecz nie dręcz się tworami wyobraźni.
Wiele obaw rodzi się ze znużenia i samotności.
Obok zdrowej dyscypliny bądź łagodny dla siebie.

Jesteś dzieckiem wszechświata, nie mniej niż gwiazdy i drzewa
masz prawo być tutaj i czy to jest dla ciebie jasne czy nie,
nie wątp, że wszechświat jest taki jaki być powinien.
Tak więc bądź w pokoju z Bogiem cokolwiek myślisz o jego istnieniu
i czymkolwiek się zajmujesz i jakiekolwiek są twe pragnienia:
w zgiełku ulicznym, zamęcie życia zachowaj pokój ze swą duszą.

Z całym swym zakłamaniem, znojem i rozwianymi marzeniami
ciągle jeszcze ten świat jest piękny.

Bądź uważny, staraj się być szczęśliwy.

_________________
The Vampires Are Coming


N lip 08, 2007 22:28
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn lip 02, 2007 8:26
Posty: 10
Post .
Czyz to nie piekne? Desiderata jest dla mnie esencja jestestwa. Mimo iz rozne sa tlumaczenia i interpetacje tego tekstu, przeslanie jest jedno.


N lip 08, 2007 23:05
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt paź 27, 2006 10:41
Posty: 93
Post 
Desiderata dla mnie nie wymaga komentarza, jest komentarzem samym w sobie i odpowiedzią na pytania.

_________________
The Vampires Are Coming


Pn lip 09, 2007 7:27
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 49 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL