Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pn kwi 29, 2024 14:24



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 122 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Następna strona
 Magia wyższa 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Wt lip 26, 2005 22:27
Posty: 6
Post Magia wyższa
Temat magii był na tym forum wielokrotnie poruszany. Chciałbym zauważyć istnienie (quasi - istnienie?) zjawiska nazywanego jako podział magii na wyższą i niższą.
Tzw. ezoteryka europejska i wszelkie praktyki z nią zwiazane, począwszy od przywoływania duchów w pentagramia z pomocą Kluczu Salomona, do tajemnych rytuałów nakazujących tym demonom takie czy inne działanie. Magia niższa to zwykłe uroki, inspirowane zwykle przez umysł podmiotu.
Chciałbym znać Wasze zdanie na temat tego podziału: czym różnią się rodzaje magii? Zaznaczam: pytanie nie dotyczy tego, czy są złe, bo zdaję sobie sprawę, że są poważną ingerencją w Prawo Boże. Lecz czy dokonanie za ich pomocą czynów nierealnych lub nieprzypisywanych człowiekowi jest możliwe?

Ps.
Przy okazji ciekawy link: www.esotericarchives.com :-D


Śr sie 10, 2005 20:48
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt lip 19, 2005 15:12
Posty: 39
Post 
ech... po co wszyscy musza dzielic magie jak nie na biała i czarna to na wyzsza i nizsza - przeciez chodzi i tak tylko o osiagniecie jakiegos celu... uwazam wszelkie podziały tutaj za zbyteczne...


Cz sie 11, 2005 15:08
Zobacz profil
Post 
A ja odesle Was do ciekawych pism kabalistow zydowskich, z okresu rozkwitu alchemii w pradze.

Adres: google.com

Crosis


Cz sie 11, 2005 15:37
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lis 10, 2005 19:40
Posty: 15
Post 
Właściwie poco dzielić magię na białą i czarną? Moim zdaniem nie ma czegoś takiego jak czarna i biała magia. Magia jest, oczywiście to jest pewne, ale jeśli mamy dzielić ją na białą i czarną to według jakiej reguły? Czy biała magia to taka która nie wyżądza nikomu krzywdy, a czarna na odwrót? Otóż nie, "biała" magia może uzależnić, a to nie jest dobre. Nie ma podziału na magię białą i czarną, bo byłoby to nielogiczne. Ja na przykład preferuję magię szarą, czyli po trochu wszystkiego. Jeśli chcecie się o tym dowiedzieć więcej to zapraszam na [...] Tam jest dużo informacji na temat magii.

I właśnie dlatego - zgodnie z regulaminem- zaproszenie zostaje odrzucone
baranek


Cz lis 10, 2005 20:52
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): So paź 15, 2005 16:29
Posty: 448
Post 
I chwala Bogu za ingerencję Baranka.
Jestem przeciwna rozstrząsaniu "istoty magii" , studiowaniu problemu magii itp. Do niczego dobrego to nie prowadzi.
Po co to chrześcijaninowi?! Zeby rozbudzać w nim niezdrowe zainteresowania?
Są sprawy i tematy, których lepiej nie dotykać :x
Dla wlasnego dobra :)


Pt lis 11, 2005 11:34
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr paź 13, 2004 4:57
Posty: 441
Post 
Magia jest a może jej nie ma, po co marnować energę na takie bzdety...czyż nie lepiej skupić się na więzi z Bogiem????

_________________
Obrazek


Pt lis 11, 2005 15:44
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lis 12, 2005 21:09
Posty: 39
Post 
Cytuj:
Magia jest a może jej nie ma, po co marnować energę na takie bzdety...czyż nie lepiej skupić się na więzi z Bogiem??


ja uważam ze nielepiej bo jest sporo prostszych dróg do celu niż wasza ;)[/quote]


So lis 12, 2005 22:28
Zobacz profil YIM

Dołączył(a): Pt cze 18, 2004 13:21
Posty: 2617
Post 
To zależy co masz na myśli pod pojęciem celu.

_________________
Opuściłem forum wiara.pl i mój profil czeka na usunięcie.
Pożegnanie jest tutaj


So lis 12, 2005 22:32
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lis 10, 2005 19:40
Posty: 15
Post 
Cytuj:
Magia jest a może jej nie ma, po co marnować energę na takie bzdety...


Jeśli nie chcesz marnować energii na magię to naucz się ją stosować do wysysania energi z czegoś lub kogoś (tego drugiego nie polecam z wiadomych względów:)). Energia jest wszędzie, ważne żeby ją ssać np. z lasu, a nie np. z drzew bo jeśli z lasu to ssiemy energię wolną, niczyją. Nie obawiajcie się, że zbuierzecie całą energie, energii jest dużo i gdy pobierasz tyle ile musisz to tak jakbyś zrywał jeden owoc z wieeelkiego sadu. Więc o to sie nie martwcie.


N lis 13, 2005 19:30
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): Pt cze 18, 2004 13:21
Posty: 2617
Post 
Gdybym był Anglikiem powiedziałbym: no, thanks, I don't want to be a sucker :wink:
To zadziwiające jak ludzie potrafią sobie komplikować życie i trwonić czas na zajęcia go niewarte.

_________________
Opuściłem forum wiara.pl i mój profil czeka na usunięcie.
Pożegnanie jest tutaj


N lis 13, 2005 19:52
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lis 10, 2005 19:40
Posty: 15
Post 
To nie jest rzecz czasu niewarta!!!
To jest warte czasu, nawet dużo (to moje zdanie:)).
Mnie to w życiu nieraz pomogło.


N lis 13, 2005 21:46
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 03, 2005 15:20
Posty: 167
Post 
Haha, podaj mi jeden dowód na to, że to chrześcijanie mają rację, tylko ich bóg istnieje itd. Wybacz, ale nawet jeśli jakaś modlitwa podziałała, to dlatego, że bóg jest godformą - potężnym bytem duchowym, i spełnił twoje życzenie wzamian za modlitwę i oddanie. Gwarantuje ci, że to samo osiagnąłbyś modląć się do Allacha, Zeusa, czy jakiegokolwiek innego boga.
Na tym forum jest cała siatka osób, które próbują uświadomić prawdę (ha, zgadnijcie kto to wymyślił Obrazek) i gdyby ktoś z nich miał na siłę udowodnić parę spraw, to wierzcie mi, już niejeden z was by sobie dał spokój z tym całym chrześcijańtwem. Ale sądzę że rozmowa powinna dać wiele, niestety nie łatwo jest rozmawiać gdy administracja usuwa źródła informacji - tak jakby bali się prawdy. To przykre, bo na forum ezoterycznym nikt nie boi się podać linka do strony katolickiej...

Aha - msza święta do dobry przykład wyższej magii ceremonialnej - niestety teraz większość księzy odklepuje ten rytuał, ale są księża, którzy potrafią pokazać istotę tej mszy.
I prawda jest taka, że msza rzymskokatolicka niczym się nie różni niż ceremonia podczas której rozmawia się z innymi bóstwami.

Po za tym - Jezus - moim zdaniem był magiem, ale to już w innym temacie pisałem, nie będę się powtarzać.

Duch Święty - nie mam pojęcia jak wy go sobie wyobrażacie, ale ja byłym skłonny uznać go za "ducha wyższego" (hierarchia duchów - spirytyzm się kłania).

Pokój wam!
Obyście doświadczyli prawdziwej Prawdy w sobie...

_________________
Posłowie modlą się o deszcz. To trzeba zobaczyć.


Śr lis 16, 2005 22:25
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt cze 18, 2004 13:21
Posty: 2617
Post 
Vilgefortz napisał(a):
To nie jest rzecz czasu niewarta!!!
To jest warte czasu, nawet dużo (to moje zdanie:)).

Wytłumacz mi jaki jest sens w nauczeniu się pobierania energii z czegośtam - brakuje Ci energii? Chcesz pokonać apatię?
Vilgefortz napisał(a):
Mnie to w życiu nieraz pomogło.

Jak i ile czasu poświęciłeś (nauka, przygotowania czy co tam trzeba) żeby osiągnąć efekt?

_________________
Opuściłem forum wiara.pl i mój profil czeka na usunięcie.
Pożegnanie jest tutaj


Śr lis 16, 2005 23:35
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N maja 01, 2005 22:00
Posty: 435
Post 
:cojest:

MalGanis napisał(a):
Na tym forum jest cała siatka osób, które próbują uświadomić prawdę (ha, zgadnijcie kto to wymyślił Obrazek)(...)


Nie mogę zgadnąć - zdradź nam więc imię naszego Nieprzyjaciela i odsłoń przyłbicę.

MalGanis napisał(a):
(...)i gdyby ktoś z nich miał na siłę udowodnić parę spraw, to wierzcie mi, już niejeden z was by sobie dał spokój z tym całym chrześcijańtwem.


"Młodości - dodaj mi skrzydeł" :biggrin:

Chodzi o siłę moralną, intelektualną, duchową, czy ezoteryczną?? :-D

_________________
"Nie ma nic gorszego jak życie, którego nikt nie obserwuje."
Irving Yalom


Cz lis 17, 2005 8:29
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lis 12, 2005 19:56
Posty: 80
Post 
Po kolei: Magia wyższa i niższa teoretycznie różnią się tym, ze niższa ma za zadanie ingerować w sferę materialną naszego świata i spełniać bardziej fizyczne potrzeby (daje pieniądze, rozkochuje kogoś, pomaga w nauce, ochrania przed wrogami itp.) ,a magia wyższa działa bardziej na sferę duchowo - mentalną
(pomaga się rozwijać intelektualnie lub duchowo, pomaga leczyć, kontaktować się z duchami itp.). Ale ja tych podziałów nie uznaję bo są według mnie niepotrzebnym rozdrabnianiem czegoś.
Berea - "po co rozbudzac niezdrowe zainteresowania". Hmm..to tak jak w krajach arabskich kobiety nie mogą pokażywać nóg, ramion, twarzy (i właściwie wogóle niczego), żeby "nie budzić niezdrowej pokusy mężczyzn". Czasem niewarto bać się czegoś nie znając tego osobiście. Ale do nieczego nikogo nie nakłaniam. Póki nikt mnie nie lży, że jestem złym grzesznikiem i wogóle to niech ma podejście do magii jakie chce.
Klarowna - a nie lepiej łączyć oba? Mi się udało. Jedni tu uważają magię za bzdet inni Boga. A według mnie ani to ani to bzdetem nie jest. Obie te Rzeczy są wspaniałe.
Incognito - uzasadnij proszę.
Mal - w innym temacie już Ci dzisiaj odpisałem. Tam masz odpowiedzi na kilka pytań. Bodajże temat "biała magia"(poza tym nie uważasz chyba, że Zeus ma taką samą moc jak Allah [jeśli ten byłby jak mówisz Godformą]. Kto z nich ma więcej wyznawców i komu więcej modlitw i energii zostało poświęcone?)
Ingognito - ja Ci mogę odpowiedzieć. Pobieranie energii z czegoś pomaga doładować się fizycznie (na ogół lekko), psychicznie (baaardzo) i czasem duchowo. Odpowiednio pobrana i wysłana w odpowiednie miejsce energia może uśmierzyć ból, przyśpeszyć zdrowienie/gojenie się ran, podwyższenie temperatury ciała (popatrz co robią jogini. Potrafią siedzieć w temperaturze minus 5 stopni obłożeni mokrymi ręcznikami, które zaczynają parować po pewnym czasie). Ponadto można taką energią rozwinąć system czakr i poszczególne czakry rozwijać (jeśeli ktoś chce o tym szczegółowiej porozmawiać [o czakrach] to zapraszam na GG; ponadto na PM mogę wysłać odpowiednie materiały [nie drogi Baranku, czakry nie przeczą religii chrześcijańskiej ;-)]). Na przykład rozwijając siódmą, czakrę korony można wzmocnić uczucie więzi z Bogiem, bardziej odczuć jego Miłość (ludzie czasem nie są w stanie jej czuć zbyt mocno, mają jedynie jej świadomość; ci, którzy ją wyraźnie czuję, mają właśnie mocno rozwiniętą tą czakrę np. w wyniku mocnej wiary, dobrego postępowania, czy właśnie karmienia jej energią [lub wszystkich powyższych]) itp.

Aha. i chciałem dodać, iż nie należę do żadnej siatki, nie mam nic wspólnego z grupą zwącą siebie "WKT", nie trafiłem tu z żadnego linka z forum ezoterycznego, a jedynie z własnych poszukiwań na google.

_________________
Na prośbę admina działam teraz jako Chaota.


Who dare to care...

Nie-katolik. Chrześcijanin. Ezoteryk. Pokój Wam

Oswiadczam, iż nie mam nic wspólnego z grupą zwącą siebie "WKT".


Cz lis 17, 2005 18:03
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 122 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL