Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 23:15



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 34 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
 Satanizm 
Autor Wiadomość
Post Re: Satanizm
Dea napisał(a):
Widzisz zagrożenie tam, gdzie go nie ma, sataniści - w pełnym tego słowa znaczeniu, nie jakieś gimbusy na cmentarzu - nie chcą w żadnym wypadku zaszkodzić ludziom jak to określiłeś "za Chrystusem". Dość stereotypów!

Tej, ale chcesz czy nie chcesz, gimbusy na cmentarzu podczepiają się pod tę nazwę i symbolikę. Z drugiej strony, rasowy satanista potrafi napisać coś w duchu "jestem satanistą, ponieważ JA siebie tak nazwałem i nic ci do tego". No to w czym właściwie widzisz problem? Każdy "czci" Rogatego jak umie.


N lut 09, 2014 9:24
Post Re: Satanizm
@Dea:
Wobec tego - kim jest satanista? Lub: kto może być satanistą? Lub: jakie działania kwalifikują kogokolwiek jako satanistę?
Chodzi mi o twoja opinię, ale nie o twoją opinię jak to widzą inni.


Pn lut 10, 2014 3:47

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Satanizm
http://www.fronda.pl/a/ambasada-promuje ... 38770.html

że tak zapytam z ciekawości - czy dla forumowiczów przykładowo takie coś to problem? Bo jak próbuję sobie wyobrazić sobie coś takiego zorganizowane przez nasze np. Minsterstwo Kultury...

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Pn cze 23, 2014 17:14
Zobacz profil
Post Re: Satanizm
JedenPost napisał(a):
http://www.fronda.pl/a/ambasada-promuje-satanistyczny-zespol,38770.html

że tak zapytam z ciekawości - czy dla forumowiczów przykładowo takie coś to problem? Bo jak próbuję sobie wyobrazić sobie coś takiego zorganizowane przez nasze np. Minsterstwo Kultury...
Może to nastąpić. Czego się nie robiło dla ziomali
http://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/nowak-nergal-mi-nie-przeszkadza-to-moj-ziomal/mpsm6


Śr cze 25, 2014 13:18

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Satanizm
Eeee, już myślałem, po linku patrząc, że to ten drugi Nowak...

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Śr cze 25, 2014 13:47
Zobacz profil

Dołączył(a): N lis 13, 2022 1:00
Posty: 41
Post Re: Satanizm
Ogólnie mam wrażenie, że wiara w Jezusa jest poniekąd niektórym narzucona poprzez rodzinę np. sakrament chrztu w wieku niemowlęcym, chodzenie do kościoła, lekcje religii w szkole. Satanizm to świadomy wybór.


N lis 20, 2022 22:55
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 01, 2020 15:01
Posty: 1701
Post Re: Satanizm
Długo uważałem że satanizm to jakaś brednia. Kto chciałby być po stronie Szatana który wiadomo że przegra?

Ale teraz wiem że dla wielu osób satanizm jest tylko symboliczny. Nie wierzą w istnienie Boga ani Szatana i jest to forma sprzeciwu wobec chrześcijaństwa. Trochę jak Latajavy Potwór Spaghetti.

Ja z kolei doszedłem kiedyś do takiego wniosku: a co jeśli Szatan jest tym dobrym, a Jahwe tym złym? W Bibliijnym opisie raju mamy sytuację w której Jahwe kłamie, a wąż (w domyśle Szatan) mówi prawdę. To Jahwe stworzył świat w którym jest tyle cierpienia. To Jahwe zrobił potop. To Jahwe pomieszał ludziom języki. To Jahwe wybrał sobie jeden lud i pomagał mu w ludobójstwach na innych narodach. To Jahwe kazał składać sobie krwawe ofiary. To w końcu Jahwe ma sprowadzić koniec świata który będzie morzem cierpienia i zakończy się potępieniem dla większości ludzi. I to wszystko znamy tylko z perspektywy opisanej przez naród wybrany. Podejrzewam że przegrani mogliby inaczej przedstawić te wydarzenia.

A co jeśli Szatan jest tym dobrym, który pomimo braku szans chce powstrzymać złego Jahwe?


Pn lis 21, 2022 10:28
Zobacz profil

Dołączył(a): N wrz 10, 2017 20:32
Posty: 1427
Post Re: Satanizm
afilatelista napisał(a):
W Bibliijnym opisie raju mamy sytuację w której Jahwe kłamie, a wąż (w domyśle Szatan) mówi prawdę.

W czym Jahwe skłamał, a w czym wąż powiedział prawdę?

Przecież Jahwe powiedział prawdę, że gdy ludzie zjedzą owoc z drzewa poznania dobra i zła, to umrą?


Pn lis 21, 2022 21:00
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 01, 2020 15:01
Posty: 1701
Post Re: Satanizm
Swołocz napisał(a):
afilatelista napisał(a):
W Bibliijnym opisie raju mamy sytuację w której Jahwe kłamie, a wąż (w domyśle Szatan) mówi prawdę.

W czym Jahwe skłamał, a w czym wąż powiedział prawdę?

Przecież Jahwe powiedział prawdę, że gdy ludzie zjedzą owoc z drzewa poznania dobra i zła, to umrą?

Mogło Ci to umknać bo w Biblii Tysiąclecia kłamstwo Jahwe jest pominięte.
Księga rodzaju 2:17
"ale z drzewa poznania dobra i zła nie wolno wam jeść, bo w dniu, w którym zjecie z niego, niechybnie umrzecie".

Tu możesz sobie sprawdzić oryginał i nawet sprawdź że w każdym innym kontekście spowo dzień znaczy dosłowny dzień. Tłumacz Biblii Tysiąclecia zapewne świadomie zmienił to w tym miejscu.
Natomiast wąż mówi w rodzaju 3:4
Na pewno nie umrzecie! 5 Ale wie Bóg, że gdy spożyjecie owoc z tego drzewa, otworzą się wam oczy i tak jak Bóg będziecie znali dobro i zło"
Co jest prawdą.
Następnie Jahwe mówi w 22
"Oto człowiek stał się taki jak My: zna dobro i zło; niechaj teraz nie wyciągnie przypadkiem ręki, aby zerwać owoc także z drzewa życia, zjeść go i żyć na wieki"
Potwierdzając to co powiedział wąż. To nie zjedzenie z drzewa poznania dobra i zła było przyczyną śmierci tylko odcięcie ludzi od jedzenia z drzewa życia. I Adam żył jeszcze długo po wydarzeniu. Na pewno nie umarł w tym dniu.


Pn lis 21, 2022 23:31
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Satanizm
Szatan nawet jak mówi prawdę to kłamie.
A oni zostali jak najbardziej okłamani, myśleli że im się polepszy a się pogorszyło.
Dobry kłamca zawsze miesza prawdę z fałszem, gdyby mówił tylko i wyłącznie fałsz, nie mógłby wprowadzać w błąd, bo wystarczyło by zanegować jego informacje, by dowiedzieć się prawdy.

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Cz lis 24, 2022 15:31
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 01, 2020 15:01
Posty: 1701
Post Re: Satanizm
Ale jedynym kłamcą w tej historii jest Jahwe. I pogorszyło się tylko za sprawą Jahwe. Jak się czyta Biblię to ewidentnie Jahwe jest złym w tej historii.


Cz lis 24, 2022 16:23
Zobacz profil

Dołączył(a): N wrz 10, 2017 20:32
Posty: 1427
Post Re: Satanizm
afilatelista napisał(a):
Mogło Ci to umknać bo w Biblii Tysiąclecia kłamstwo Jahwe jest pominięte.
Księga rodzaju 2:17
"ale z drzewa poznania dobra i zła nie wolno wam jeść, bo w dniu, w którym zjecie z niego, niechybnie umrzecie".

Nie uważasz, że to ze strony Jahwe raczej akt wspaniałomyślności i miłosierdzia? Początkowo za zjedzenie owocu groziła śmierć w tym samym dniu, następnie Jahwe się rozmyślił, okazuje litość i zapowiada, że śmierć nastąpi za kilkadziesiąt lat, gdy Adam i Ewa się zestarzeją.


Cz lis 24, 2022 17:29
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Satanizm
Coś źle czytasz, zainfekowali się grzechem

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Cz lis 24, 2022 17:30
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 01, 2020 15:01
Posty: 1701
Post Re: Satanizm
Swołocz napisał(a):
Nie uważasz, że to ze strony Jahwe raczej akt wspaniałomyślności i miłosierdzia? Początkowo za zjedzenie owocu groziła śmierć w tym samym dniu, następnie Jahwe się rozmyślił, okazuje litość i zapowiada, że śmierć nastąpi za kilkadziesiąt lat, gdy Adam i Ewa się zestarzeją.

Może i by było, gdyby nie to że pozwolił na to że ich potomstwo zastało "zainfekowane grzechem". Gdyby nie przekazali tego dzieciom to byłoby OK. Nawet gdyby uczynił ich bezpłodnymi to byłoby OK. Ale to że powstał system w którym miliardy ludzi odziedziczyły grzech to źródło problemu. Lepiej gdyby zmarli i Bóg mógłby zacząć od nowa. Może tym razem poszłoby mu lepiej. Trzymałby węża z daleka. Posadził drzewo poznania dobra i zła gdzieś daleko albo uczynił owoce nieapetycznymi... Jak na wszechwiedzącego mógł to lepiej przemyśleć.


Cz lis 24, 2022 21:05
Zobacz profil

Dołączył(a): N wrz 10, 2017 20:32
Posty: 1427
Post Re: Satanizm
Tak. Oboje chyba nie wierzymy w tę historię. Legendarna opowieść żyje swoimi prawami i nie zawsze powstaje z zachowaniem reguł logiki i racjonalizmu. Ktoś po prostu chciał wyjaśnić ludzką dolę, ludzki los: mozół pracy, wstyd przed nagością, cierpienie, śmierć. W epoce teorii ewolucji coraz mniej ludzi będzie w to wierzyć.


Cz lis 24, 2022 21:17
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 34 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL