Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N kwi 28, 2024 0:31



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 157 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 7, 8, 9, 10, 11
 Historie o kosmitach 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lut 04, 2011 12:32
Posty: 4
Post Re: Historie o kosmitach
Witam wszystkich,
zanim dyskusja potoczy się dalej, proponuję zainteresowanym tematem obejrzeć ten materiał:

http://www.youtube.com/view_play_list?p=F45B998AD0CE017A

Wykład rzuca ciekawe światło na tematykę UFO w kontekście Biblii.

Wyśmiewanie 5 000 000 ludzi, którzy twierdzą, że widzieli UFO, a są wśród nich poważni naukowcy, bez zapoznania się z faktami, jest lekko niepoważne.
Powiem tak - nie jestem i nigdy nie byłem zwolennikiem UFO - po obejrzeniu tego materiału zacząłem mieć wątpliwości - Biblia wydaje się poruszać ten temat kilkukrotnie, w różnych miejscach, tworząc dość spójną całość na temat tego, co nazywamy UFO.


Pt lut 04, 2011 13:18
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sty 21, 2011 12:43
Posty: 805
Post Re: Historie o kosmitach
Uwaga ogłaszam konkurs. Kto zgadnie skąd pochodzi poniższy fragment:

1 Działo się to roku trzydziestego, dnia piątego czwartego miesiąca, gdy się znajdowałem wśród zesłańców nad rzeką Kebar. Otworzyły się niebiosa i doświadczyłem widzenia Bożego. 2 Piątego dnia miesiąca - rok to był piąty od uprowadzenia do niewoli króla Jojakina.
4 Patrzyłem, a oto wiatr gwałtowny nadszedł od północy, wielki obłok i ogień płonący <oraz blask dokoła niego>, a z jego środka [promieniowało coś] jakby połysk stopu złota ze srebrem, <ze środka ognia>. 5 Pośrodku było coś, co było podobne do czterech istot żyjących. Oto ich wygląd: miały one postać człowieka. 6 Każda z nich miała po cztery twarze i po cztery skrzydła. 7 Nogi ich były proste, stopy ich zaś były podobne do stóp cielca; lśniły jak brąz czysto wygładzony. 8 Miały one pod skrzydłami ręce ludzkie po swych czterech bokach. Oblicza <i skrzydła> owych czterech istot - 9 skrzydła ich mianowicie przylegały wzajemnie do siebie - nie odwracały się, gdy one szły; każda szła prosto przed siebie. 10 Oblicza ich miały taki wygląd: każda z czterech istot miała z prawej strony oblicze człowieka i oblicze lwa, z lewej zaś strony każda z czterech miała oblicze wołu i oblicze orła, 11 <oblicza ich> i skrzydła ich były rozwinięte ku górze; dwa przylegały wzajemnie do siebie, a dwa okrywały ich tułowie. 12 Każda posuwała się prosto przed siebie; szły tam, dokąd duch je prowadził; idąc nie odwracały się.
< 13 W środku pomiędzy tymi istotami żyjącymi pojawiły się jakby żarzące się w ogniu węgle, podobne do pochodni, poruszające się między owymi istotami żyjącymi. Ogień rzucał jasny blask i z ognia wychodziły błyskawice. 14 Istoty żyjące biegały tam i z powrotem jak gdyby błyskawice.
15 Przypatrzyłem się tym istotom żyjącym, a oto przy każdej z tych czterech istot żyjących znajdowało się na ziemi jedno koło. 16 Wygląd tych kół <i ich wykonanie> odznaczały się połyskiem tarsziszu, a wszystkie cztery miały ten sam wygląd i wydawało się, jakby były wykonane tak, że jedno koło było w drugim. 17 Mogły chodzić w czterech kierunkach; gdy zaś szły, nie odwracały się idąc. 18 Obręcz ich była ogromna; przypatrywałem się im i oto: obręcz u tych wszystkich czterech była pełna oczu wokoło. 19 A gdy te istoty żyjące się posuwały, także koła posuwały się razem z nimi, gdy zaś istoty podnosiły się z ziemi, podnosiły się również koła. 20 Dokądkolwiek poruszał je duch, tam szły także koła; równocześnie podnosiły się z nimi, ponieważ duch życia znajdował się w kołach. 21 Gdy się poruszały [te istoty], ruszały się i koła, a gdy przestawały, również i koła się zatrzymywały: gdy one podnosiły się z ziemi, koła podnosiły się również, ponieważ duch życia znajdował się w kołach. 22 Nad głowami tych istot żyjących było coś jakby sklepienie niebieskie, jakby kryształ lśniący, rozpostarty ponad ich głowami, ku górze. 23 Pod sklepieniem skrzydła ich były wzniesione, jedno obok drugiego; każde miało ich po dwa, którymi pokrywały swoje tułowie. 24 Gdy szły, słyszałem poszum ich skrzydeł jak szum wielu wód, jak głos Wszechmogącego, odgłos ogłuszający jak zgiełk obozu żołnierskiego; natomiast gdy stały, skrzydła miały opuszczone. 25 Nad sklepieniem które było nad ich głowami, rozlegał się głos; gdy stały, skrzydła miały opuszczone.
26 Ponad sklepieniem, które było nad ich głowami, było coś, o miało wygląd szafiru, a miało kształt tronu, a na nim jakby zarys postaci człowieka. 27 Następnie widziałem coś jakby połysk stopu złota ze srebrem, <który wyglądał jak ogień wokół niego>. Ku górze od tego, co wyglądało jak biodra, i w dół od tego, co wyglądało jak biodra, widziałem coś, co wyglądało jak ogień, a wokół niego promieniował blask. 28 Jak pojawienie się tęczy na obłokach w dzień deszczowy, tak przedstawiał się ów blask dokoła. Taki był widok tego, co było podobne do chwały Pańskiej. Oglądałem ją. Następnie upadłem na twarz i usłyszałem głos Mówiącego.


Jestem pewien że to nie będzie trudne zadanie (drugie zadanie będzie już nieco trudniejsze). Powodzenia!


Wt mar 15, 2011 11:48
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sty 21, 2011 12:43
Posty: 805
Post Re: Historie o kosmitach
No nie, myślałem że się posypią posty a tu nic... Nie wierzę, ze nikt nie wie.


Śr mar 16, 2011 13:55
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 13, 2010 16:50
Posty: 7771
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie
Post Re: Historie o kosmitach
Wymyśl coś trudniejszego. Po prostu osoby wierzące nie mają ochoty bawić się w doszukiwanie się na siłę rzekomych opisów UFO w Biblii

_________________
Fides non habet osorem nisi ignorantem


Cz mar 17, 2011 18:11
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sty 21, 2011 12:43
Posty: 805
Post Re: Historie o kosmitach
Hmm, miało być przecież o kosmitach... :?


Cz mar 17, 2011 22:41
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt paź 07, 2008 19:13
Posty: 800
Post Re: Historie o kosmitach
Najbardziej podobało mi się stwierdzenie, że wszędzie na zachód od Jerozolimy piszą od lewej do prawej, a na wschód od Jerozolimy od prawej do lewej.

Większej bzdury nie słyszałem w życiu ;D


Pt mar 18, 2011 11:45
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn cze 28, 2010 23:24
Posty: 624
Lokalizacja: Pustynia
Post Re: Historie o kosmitach
Mnie w takich historiach drażni powtarzalnośc, lub przeciwnie - wymyślanie kolejnych ras (mózgi w słoiczkach, jasczórki w czarnych kominezonach)

Wychodzi na to, że kosmici (szaraki) porywają ludzi by zbadać tylko ich układ rozrodczy, bez gmerania w płucach, sercu, mózgu itd. Najczęsciej porwani leżą nago, obcy gmerają im przy narządach rozrodczych, czasem dochodzi do zbliżeń, a nawet rozowju płodu i urodzin zarazem dzieci w ciagu jednej nocy. Może historie o kosmitach to jakiś fetysz ;>

_________________
Obrazek
Być wolnym to móc nie kłamać.


Pt mar 18, 2011 13:36
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 157 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 7, 8, 9, 10, 11

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL