Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 23:51



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 140 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Następna strona
 Spirytyzm - wydzielone z dlaczego anioł? 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Cz paź 05, 2017 11:45
Posty: 46
Post Re: Dlaczego anioł miałby wybrać zło?
hanselll napisał(a):
uważam szatana i demony za istoty mityczne.


Na podstawie swoich doświadczeń byłego okultysty i satanisty, zaręczam Ci, że Szatan i inne upadłe anioły to istoty jak najbardziej rzeczywiste.


Pn lis 20, 2017 20:51
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt wrz 15, 2017 13:19
Posty: 42
Post Re: Spirytyzm - wydzielone z dlaczego anioł?
Byłeś kiedyś okultystą?


Cz lis 23, 2017 14:11
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz paź 05, 2017 11:45
Posty: 46
Post Re: Spirytyzm - wydzielone z dlaczego anioł?
hansell napisał(a):
Byłeś kiedyś okultystą?


Przez kilka lat. Kabała, teurgia, goecja, Crowley, LaVey, magia chaosu, runy etc więc z grubsza wiem o czym mówię.


Cz lis 23, 2017 14:23
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt wrz 15, 2017 13:19
Posty: 42
Post Re: Spirytyzm - wydzielone z dlaczego anioł?
A co cie do tego przyciągnęło? Mnie takie rzeczy zawsze odpychały. Niestety spirytyzm jest nagminne mylony z okultyzmem z który mnie ma nic wspólnego.


Ort. - YZ


Cz lis 23, 2017 14:34
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz paź 05, 2017 11:45
Posty: 46
Post Re: Spirytyzm - wydzielone z dlaczego anioł?
hansell napisał(a):
A co cie do tego przyciągnęło?

Chęć kontroli postrzegania zjawisk nadprzyrodzonych, którą przejawiałem od dziecka.
A ponad to klasyka, na jakiej zło wszelakie żeruje, czyli: traumy, poczucie wykluczenia, skrzywdzenia, depresja i poczucie bycia nikim. Okultyzm szybko zapewnia skuteczne protezy na powyższe. Do czasu.

hansell napisał(a):
Mnie takie rzeczy zawsze odpychały. Niestety spirytyzm jest nagminne mylony z okultyzmem z który mnie ma nic wspólnego.

Spirytyzm jest jedną z form okultyzmu. Zakłada i praktykuje "kontakt z zmarłymi", tym samym wiąże się z goecją. Zmarli nie błąkają się po Ziemii, ani niesprecyzowanych zaświatach. To co odpowiada spirytyście nie jest duchem człowieka, lecz demonem.
Gdy robi się to świadomie, to się nazywa goecja. Całkiem istotna gałąź okultyzmu.


Cz lis 23, 2017 20:23
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sie 28, 2017 21:39
Posty: 716
Post Re: Dlaczego anioł miałby wybrać zło?
KrzysztofS napisał(a):
hanselll napisał(a):
uważam szatana i demony za istoty mityczne.


Na podstawie swoich doświadczeń byłego okultysty i satanisty, zaręczam Ci, że Szatan i inne upadłe anioły to istoty jak najbardziej rzeczywiste.


Ciekaw jestem jak przedstawia się ten Twój Szatan i upadłe anioły - skoro są takie rzeczywiste to musiałeś je widzieć lub w jakiś sposób doświadczyć ich istnienia?


Cz lis 23, 2017 20:32
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz paź 05, 2017 11:45
Posty: 46
Post Re: Dlaczego anioł miałby wybrać zło?
Osiris napisał(a):
Ciekaw jestem jak przedstawia się ten Twój Szatan i upadłe anioły - skoro są takie rzeczywiste to musiałeś je widzieć lub w jakiś sposób doświadczyć ich istnienia?


(półserio) W tym momencie doświadczam obserwując Twoje miotanie się po forum :-)

A względem konkretnych doświadczeń, obawiam się, że dyskutowanie o tym z kimś, kto egzorcystę chce wysyłać na leczenie psychiatryczne, jest raczej bezpłodne.


Cz lis 23, 2017 23:49
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sie 28, 2017 21:39
Posty: 716
Post Re: Dlaczego anioł miałby wybrać zło?
KrzysztofS napisał(a):
Osiris napisał(a):
Ciekaw jestem jak przedstawia się ten Twój Szatan i upadłe anioły - skoro są takie rzeczywiste to musiałeś je widzieć lub w jakiś sposób doświadczyć ich istnienia?


(półserio) W tym momencie doświadczam obserwując Twoje miotanie się po forum :-)

A względem konkretnych doświadczeń, obawiam się, że dyskutowanie o tym z kimś, kto egzorcystę chce wysyłać na leczenie psychiatryczne, jest raczej bezpłodne.


Sam stwierdziłeś, że Szatan jest jak najbardziej rzeczywisty na podstawie Twoich doświadczeń. Czyżby były to tylko puste słowa?


Cz lis 23, 2017 23:53
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz paź 05, 2017 11:45
Posty: 46
Post Re: Dlaczego anioł miałby wybrać zło?
Osiris napisał(a):
Sam stwierdziłeś, że Szatan jest jak najbardziej rzeczywisty na podstawie Twoich doświadczeń. Czyżby były to tylko puste słowa?


Puste, niezależnie od tego co opiszę, będą dla Ciebie. Przecież Ty "wiesz", że Szatana nie ma, prawda?


Pt lis 24, 2017 7:24
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt wrz 15, 2017 13:19
Posty: 42
Post Re: Spirytyzm - wydzielone z dlaczego anioł?
KrzysztofS napisał(a):
hansell napisał(a):
A co cie do tego przyciągnęło?
Chęć kontroli postrzegania zjawisk nadprzyrodzonych, którą przejawiałem od dziecka.
Ja nigdy niczego takiego nie miałem i nie rozumiem ludzi którzy chcą kontrolować coś takiego kontrolować. Po co im to?


Pt lis 24, 2017 13:14
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz paź 05, 2017 11:45
Posty: 46
Post Re: Spirytyzm - wydzielone z dlaczego anioł?
hansell napisał(a):
Ja nigdy niczego takiego nie miałem i nie rozumiem ludzi którzy chcą kontrolować coś takiego kontrolować. Po co im to?


A chciałbyś widywać na porządku dziennym maszkary z gadzimi oczyma i szponami na kilka centymetrów? Miewać sny gęste jak smoła i przepełnione zaduchem cmentarnym?


N lis 26, 2017 10:19
Zobacz profil
Post Re: Dlaczego anioł miałby wybrać zło?
Osiris napisał(a):
Sam stwierdziłeś, że Szatan jest jak najbardziej rzeczywisty na podstawie Twoich doświadczeń. Czyżby były to tylko puste słowa?

Nie są puste.
Nie parałam sie nigdy okultyzmem, czarami, etc, ale pozwoliłam sobie kpić z istnienia demona, wzywać go aby zademonstrował swoje istnienie.
I wezwałam go, objawił swoją obecność, ze śmiertelnego strachu, bezdechu i utraty przytomności, uratowała mnie obecna przy tym moja babcia głośno wzywając pomocy Chrystusa.
Było to tak potworne przeżycie, że aż trudno oddać to w słowach.


N lis 26, 2017 11:13

Dołączył(a): Pt wrz 15, 2017 13:19
Posty: 42
Post Re: Spirytyzm - wydzielone z dlaczego anioł?
KrzysztofS napisał(a):
hansell napisał(a):
Ja nigdy niczego takiego nie miałem i nie rozumiem ludzi którzy chcą kontrolować coś takiego kontrolować. Po co im to?


A chciałbyś widywać na porządku dziennym maszkary z gadzimi oczyma i szponami na kilka centymetrów? Miewać sny gęste jak smoła i przepełnione zaduchem cmentarnym?


W żadnym wypadku nie a skąd takie pytanie?


Pn lis 27, 2017 13:32
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Spirytyzm - wydzielone z dlaczego anioł?
KrzysztofS napisał(a):
A chciałbyś widywać na porządku dziennym maszkary z gadzimi oczyma i szponami na kilka centymetrów?

Reptilianie?

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Pn lis 27, 2017 13:47
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz wrz 28, 2017 8:38
Posty: 64
Post Re: Spirytyzm - wydzielone z dlaczego anioł?
Żadna z wielkich religii naszego świata nie neguje istnienia Duchów. Budda, Mojżesz, Jezus, Mahomet i wielu innych, potwierdzili istnienie tzw. aniołów i demonów, a są to te same istoty, które filozofia spirytystyczna nazywa Duchami.

Wszystkie Duchy które istnieją są tak naprawdę takie jak my. Niektóre przyznają, że czegoś nie wiedzą, inne wymyślają sobie jakieś własne teorie. Jedne są dobre, inne złośliwe, inne nijakie... Z tym że wśród Duchów można spotkać takie, które znacznie przewyższają nas wiedzą. Ziemia jest w końcu jedynie wycinkiem wszechświata, na którym toczy się jedynie wycinek ewolucji. Bez wątpienia istnieją światy dużo lepiej rozwinięte niż nasz, w których proces ewolucyjny rozpoczął się dużo wcześniej.


Śr lis 29, 2017 15:30
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 140 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL