Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N kwi 28, 2024 16:49



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 74 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
 leczenie alternatywne (?) [ talizmany, pierścienie ] 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Śr paź 24, 2007 22:33
Posty: 470
Post 
Trzeba odróznić zielarstwo od innych szamańskich praktyk i ezoterycznych bzdur. W zielarwstwie nie ma nic złego - to wykorzystywanie wiedzy o walorach roślin - nic więcej. Medycyna wschodu - tak naprawdę nie wiadomo. Ale te pierscienie to bzdura i ezoteryka zupełnie. Jeśli ktoś coś takiego nosi to ja bym miał watpliwości czy jest Bożym człowiekiem.

_________________
"I nie masz w żadnym innym zbawienia; albowiem nie masz żadnego imienia pod niebem, danego ludziom, przez które byśmy mogli być zbawieni." (Dzieje Apostolskie 4, 12)

Pomóż naszej Elizce! - http://www.baptist.gniezno.pl/aktual/Elizy2


So gru 15, 2007 0:01
Zobacz profil

Dołączył(a): So sie 18, 2007 13:38
Posty: 1656
Post 
Problem w tym,że zielarstwem w pierwotnych kulturach zajmują się właśnie szamani,których u nas póżniej nazwano zielarkami,znachorami czy szeptunkami.Na temat tych ludzi można przeczytać sporo u Cejrowskiego,który jest wielkim znawcą kultury Indian .Podejście do walorów roślin jest tam znacznie szersze niż wiedza o związkach chemicznych i nie nazwałbym szamanizmu ezoteryczną bzdurą.


Cz sty 31, 2008 23:05
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 12, 2008 10:09
Posty: 41
Post 
Jeśli chodzi w talizmanach o metal to jego energia jest bezużyteczna


Pt lut 01, 2008 9:35
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz maja 29, 2008 17:30
Posty: 34
Post 
Medycyna naturalna to nic złego, ale warto ją łączyć z tą farmakologiczną i chodzić do lekarza, tak dla własnego bezpieczeństwa.

W uzdrawiającą moc talizmanów, amuletów itp. nie wierzę.

_________________
Antoine de Saint-Exupéry — Mały Książę

"..dobrze widzi się tylko sercem. Najważniejsze jest niewidzialne dla oczu."


Pt maja 30, 2008 19:57
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sie 18, 2007 20:31
Posty: 637
Post 
Galaktyczny napisał(a):
Czy wiecie czym jest sugestia? Placebo działa fantastycznie w 80 %. Dlaczego? Bo ludzie wierzą, że lek im pomoże.
Mniej wiecej taki procent wszelkich (pomniejszych) schorzen organizm ogolnie zdrowego czlowieka potrafi wyleczyc sam.

Bez pomocy nikogo i niczego, z placebo i bez placebo, z czopkami atlantow, czy sznytami asfaltow, czy tez najlepiej bez nich.

Zadna magia, dzielo Boze.

_________________
---
teh podpiss


So maja 31, 2008 3:03
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lip 25, 2007 18:37
Posty: 33
Post 
A najlepsze jest to ze pierścień atlantow nosi bardzo wielu katolików w moim otoczeniu. Pewnie czesć wie o funkcji tego pierscienia a wcale nie widzi tu problemów a wiekszość na pewno nosi je jako ozdoba. Wychodzi tu tez znajomość wiary wielu nawet tych mocno praktykujących katolików.
Osobiscie znając wielu włascicieli tego przedmiotu nie uwazam by miał on jakieś specjalne własciwości ale kto tam wie jak nie spróbuje.

_________________
Obrazek


So maja 31, 2008 23:36
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sie 21, 2008 19:19
Posty: 12722
Post 
GreGorian - rzecz nie w tym, czy ma jakieś właściwości, czy nie, ale jesli je ma to skąd.

Skuteczność zdecydowanie nie jest najważniejsza.

_________________
Aby we wszystkim był Bóg uwielbiony


Pn cze 02, 2008 8:15
Zobacz profil

Dołączył(a): N maja 20, 2007 8:57
Posty: 937
Post 
Triplex napisał(a):
Bożym człowiekiem.


Jest wielu bogów, choć nie wiem z kultem których wiąże się Pierścień Atlantów ;)
Oko Horusa jest ładne, jak większość egipskich "gadżetów".

Każdy może nosić co chce i wierzyć, że to co nosi daje mu ochronę.


Pn cze 02, 2008 17:33
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lip 25, 2007 18:37
Posty: 33
Post 
jo_tka napisał(a):
GreGorian - rzecz nie w tym, czy ma jakieś właściwości, czy nie, ale jesli je ma to skąd.

Skuteczność zdecydowanie nie jest najważniejsza.


Pierścień Atlantis został znaleziony w Egipcie jednak na swojej powierzchni ma znaki nie wiadomo, jakiego pochodzenia, więc wymyślono historie, że pochodzi z Atlantydy. Poza tym jakiś znany naukowiec (nie pamiętam jaki) stwierdził, że ma on właściwości magnetyczne. Tego samego nie czytałem o jego kopiach.

Według mnie to tu główną rolę odgrywa efekt placebo no i magnetyzm w przypadku kawałka metalu też może się znaleźć. Ciało człowieka emituje energię, ale w czym pomaga nam ten pierścień, nie wiem. Nie doszukiwałbym się od razu jakiś tam złych mocy. Nie popadajmy w skrajność.

Wcześniej jednak chciałem zwrócić uwagę, że tak na prawdę tylko ci, którzy mieli, chociaż mały kontakt z ezoteryką zastanawiają się przed kupnem takiego pierścienia

_________________
Obrazek


Pn cze 02, 2008 19:47
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt lip 01, 2008 7:22
Posty: 2
Post 
Kurvik napisał(a):
Działanie swe zawdzeięcza on swemu kształtowi i temu jak ten kształt zmienia pole energetyczne i aurę wokół człowieka.


Jakby tak każdy kształt o tak niewielkich rozmiarach potrafił zmienić "pole energetyczne", to różnego rodzaju kształty byłyby szeroko wykorzystywane w fizyce. Samo pojęcie "pole energetyczne" napisałem w cudzysłowie, bo pojęciem fizycznym nie jest i nie ma ono większego odzwierciedlenia w nauce. W fizyce mówimy o polach elektromagnetycznych, magnetycznych, natomiast pojęcie pole energetyczne tyczy się raczej jakiejś bliżej nie określonej energii, która więcej wspólnego ma z okultyzmem niż z nauką. Okultyzm jak wiadomo nauką nie jest, ponieważ nie spełnia kryterium które pozwoliło by uznać go za naukę.

Mianowicie, o nauce możemy mówić wtedy, gdy dwóch naukowców pracując w takich samych warunkach, przeprowadzając takie samo doświadczenie uzyska taki sam wynik. Okultyzm tej zasady nie spełnia. Pole energetyczne i aura to ściślej rzecz biorąc to jest to samo, a jeszcze ścieślej rzecz biorąc to jest nic, bo jest to termin uznawany przez środowiska bioenergoterapeutów i pokrewne, nie jest natomiast uznawany przez poważnych fizyków i naukowców.

Kurvik napisał(a):
Od czasu kiedy mam ten pierścień nie spotkałem się z objawami agresji wobec siebie, a i nieszczęśliwe wypadki zdarzają się rzadziej. Także zanim powiem coś co mogłoby się okazać dla kogoś niemiłe, czuję, że lepiej tego nie mówić i dzięki temu częściej udaje mi się nie sprawić komuś przykrości. Zdolności PSI też wzrosły.


Takie doświadczenia moim zdaniem mogą być spowodowane działalnością demonów w twoim życiu, które napewno nie są dobre, nawet jeśli tak wyglądają - demon nigdy nie chce szczęścia człowieka, chce go zniszczyć i tylko do tego dąży. Może to być również być coś w rodzaju medycznego pojęcia - efektu placebo. Pacjent dostaje lek, który wcale lekiem nie jest tylko tak wygląda, jednak jak się okazuje, dosyć często następuje poprawa. Podobno najlepiej jest jeszcze, jeśli tabletka podana pacjentowi będzie duża, czerwona i gorzka...

To są tylko twoje stwierdzenia, które mogą być złudzeniem i nie mieć wiele wspólnego z rzeczywistością.

Kurvik napisał(a):
Uważam, że jeśli nie ma połączeń z Bogiem to nie musi być też złe. A co z neutralnością?.


Ale tu nie chodzi o to, że to nie tylko nie ma połączenia z Bogiem, ale ma jawwne połączenia ze złym duchem, szatanem. Pierścień atlantów nie jest neutralny. Jest jawnie złym i niebezpiecznym amuletem.

Kurvik napisał(a):
Poza tym. Bóg jest we wszystkim. Bóg stworzył świat i wszystko jest Bogiem.


e... błąd. Bóg jest wszędzie, Bóg stworzył świat, ale nie wszystko jest Bogiem. Nie można mówić, że skoro Bóg jest wszędzie, to wszystko jest Bogiem, bo człowiek nie jestem Bogiem, chociaż Bóg może mieszkać w jego sercu (Komunia Święta, stan łaski uświęcającej). Tak samo krzeslo na którym siedze nie jest Bogiem, ani klawiatura, na której pisze, ani laptop, ktorego używa do wyslania tego posta.

Kurvik napisał(a):
Pojęcie" wszędości" Boga zrozumiałem nie dzięki chrześcijańsatwu, a dzięki mojemu zajęciu.

I właśnie o to chodzi, że zrozumiałeś je źle, bo Bóg jest wszechmogący, wszechobecny i wszystkowiedzący, ale twierdzenie, zę wszystko jest Bogiem, to świat religii wschodu i otwierania się na "energie kosmosu". Energia kosmosu, to również działanie demona. W takiej postaci, jak ją te religie przedstawiają, nie jest potwierdzona przez fizykę.


Wt lip 01, 2008 10:12
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 16, 2008 22:50
Posty: 559
Post 
GreGorian napisał(a):
Wychodzi tu tez znajomość wiary wielu nawet tych mocno praktykujących katolików.


Grzeszność pierścienia atlantów dogmatem wiary? Dobre :lol:

_________________
...


Wt gru 30, 2008 9:36
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr paź 22, 2008 12:46
Posty: 1207
Post 
moze przeczytacie najpierw to: http://www.czogori.pl/index.php?id=107&id2=101

_________________
.--- . --.. ..- ... // --..-. -.-- .--- . // .- -- . -. __1 Kor 13__
www.teologia.pl www.pro-life.pl
Pro dolorosa Eius passione, miserere nobis et totius mundi. Sanctus Deus,miserere nobis et totius mundi.


Wt gru 30, 2008 13:12
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): So sie 18, 2007 13:38
Posty: 1656
Post 
Jasne wszystkim się dostało włącznie z ufoludkami.Magiczne dzwonki nad drzwiami,rzeżby żab i lwów.Najlepiej wszędzie widzieć czary.Pozostaje tylko modlić się o rozum,na to nigdy nie jest za póżno.


Wt gru 30, 2008 15:58
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz maja 03, 2007 9:16
Posty: 3755
Post 
Zdecydowanie trzymałbym się z daleka od wszelkich akupunktur, amuletów, pomagających pierścieni, bioenergoterapii, jogi, itd.

1Tes 5:22
Unikajcie wszystkiego, co ma choćby pozór zła.

PS. jeśli ktoś uważa, że pierścień atlantów czy inne tego typu cuda-wianki działają bo to srebro, to niech nosi normalną srebrną biżuterię, a nie ryzykuje z amuletami.

_________________
Piotr Milewski


Wt gru 30, 2008 16:10
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): So sie 18, 2007 13:38
Posty: 1656
Post 
Co ma talizman do jogi czy akupunktury?Na temat niedorzeczności jakie wypisuje się o jodze na tym forum pisałem już wiele razy, a mam pewne pojęcie o tym .Najlepiej wszystko wsadzić do jednego wora,a wiedzę o tych sprawach czerpać ze spotkań grup przykościelnych i słuchać świadectw rozhisteryzowanych panieniek,które opowiadają ,że "ćwiczyły" jogę.


Śr gru 31, 2008 8:58
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 74 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL