Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 22:51



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Ezoteryczna licytacja na WOŚP. 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Pn lip 11, 2005 11:07
Posty: 122
Post Ezoteryczna licytacja na WOŚP.
Znajomy podrzucił mi tego linka jako ciekawostkę.

http://aukcje.wosp.org.pl/show_item.php?item=65927

Zastanawiam się, czy ten typ licytacji i w ogóle tego typu przedmioty powinny służyć zbiórce pieniędzy na - bądź co bądź - szczytny cel, jakim jest Orkiestra. Czy pieniądze zebrane z handlu magią mogą tak naprawdę przeczynić się do czynienia dobra?

Jakie jest wasze zdanie na ten temat?

_________________
"There is no greater wisdom, than Wisdom of Nature."


N sty 08, 2006 21:55
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lis 12, 2005 21:09
Posty: 39
Post 
Popierwsze na szczęscie znalazl sie jakis mhroooooooooczny idiota który by to licytowal. Ech jak widze takie genialne pomysly to mi szczeka opada.... A potem na ezoterykach psy wieszają.

A co do zbiórki na szczytny cel jakim jest wosp. no to cóz - każde źródło jest dobre tylko szkoda ze liczą na kolesia z wielkością portfela odwrotnie porporcionalną do wielkości mózgu.

A czy takie pieniądze moga sie przyczynic do czynienia dobra ? no cóz pewnie w takiej samej skali jak aukcja naktórej ktos wystawi na sprzedaż krzyżyk, oraz kilka ksiażek (no, przykładowo zyciorysy siwtych + ksiazeczke jakas + cos jeszcze.) Tak samo sie mogą przyczynic. Szkoda ze nie znalazl sie idiota co by to kupil... bylo by 500zł wiecej na sprzet zawsze cos ;)

_________________
Obrazek
"Jeśli zorganizowana religia to opium dla mas, to niezorganizowana religia to marihuana dla świrów" ;)


N sty 08, 2006 22:53
Zobacz profil YIM
Post 
Czemuż uważasz, że ktoś kto to kupił jest:
a)Idiotą
b)Mroczny
Zupełnie nie rozumiem Twojej opinii, więc mi ją wyjaśnij.


Pn sty 09, 2006 20:21
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz kwi 14, 2005 9:49
Posty: 10063
Lokalizacja: Trójmiasto
Post 
Cel nie uświęca środków. Ale uważam, że jeśli ktoś za coś (dla mnie osobiście) tak mało wartościowego zechciał dać tyle pieniędzy - to jego sprawa. Dzieciaki dostaną o tyle więcej na sprzęt lekarski :biggrin:

_________________
Wiara polega na wierzeniu w to, czego jeszcze nie widzisz. Nagrodą wiary jest zobaczenie wreszcie tego, w co wierzysz. (św. Augustyn z Hippony)

Było, więc jest... zawsze w Bożych rękach - blog | www


Pn sty 09, 2006 22:56
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): N sty 08, 2006 21:29
Posty: 71
Post 
Zejdzcie z Owsiaka szanowny panie Cerber. On zarabia tyle ile ma z redakcji "Kręcioły" i występów w radio + pewnie jakieś gifty od sponsorów orkiestry (typu długopisy reklamowe, kalendarze). Facet jest uczciwy, rozlicza się z każdej złotówki z US i nie ma nikogo kto by mu udowodnił jakiś przekręt. Problem w tym że w Kościele o czynieniu dobra się dużo mówi a Owsiak dużo robi. To was właśnie drodzy adwersarze Owsiaka boli, więc grzeszycie wszyscy zazdrością, kłamstwem i pogardą. Tak bardzo zależy wam na na rozliczeniach finansowych? To weźcie się za o. Rydzyka i poproście go o dokładne rozliczenie kwot wpływających na jego konto. Albo spytajcie co stało się z pieniędzmi, które ludzie wpłacali na ratowanie Stoczni Gdańskiej (słynne cegiełki).


So sty 14, 2006 10:18
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lis 12, 2005 21:09
Posty: 39
Post 
Cytuj:
Zejdzcie z Owsiaka szanowny panie Cerber


O_o a gdzie to ja czepiam sie Owsiaka ? Sam byłem wolontariuszem w tym roku i nie uważam owsiaka za nieuczciwego czy cos. A na rozliczeniach finansowych nie zalezy mi wogole... ale coz... przykro mi, ze tak odczytałeś moj post.

_________________
Obrazek
"Jeśli zorganizowana religia to opium dla mas, to niezorganizowana religia to marihuana dla świrów" ;)


So sty 14, 2006 12:11
Zobacz profil YIM

Dołączył(a): N sty 08, 2006 21:29
Posty: 71
Post 
Czepiając się ludzi, którzy wpłacają (w ten czy inny sposób) pieniądze na WOŚP, pośrednio czepiasz się organizatorów bo zaraz po Twoim poście ktoś może zapytać: "dlaczego organizatorzy tego nie potępiają". No ale rzeczywiście nie było to czepianie się bezpośrednio Owsiaka, zwracam honor i przepraszam za mylną interpretację.


So sty 14, 2006 14:28
Zobacz profil
Post 
Mnie Cerberze zastanawia z kolei jakich błogosławieństw dokładnie użyto na tym nożu (bo pozdrowienie KIA to ja se sam mogę rzucić :D) i co zrobili z nim, że podobno nóz w kontakcie z kri traci wszystkie te błogosławieństwa.


Wt sty 17, 2006 10:35

Dołączył(a): N paź 09, 2005 13:54
Posty: 226
Post 
Niestety problem nie tyczy się tylko WOŚP. Ja się z nim spotkałam w innych miejscach, tudzież instytucjach państwowych, gdzie zbiera się pieniądze na dobre cele przez wróżby. Jest to skandal. Potrzeba zdecydowanego sprzeciwu.

_________________
"Wszystko mogę w Tym, Który mnie umacnia."


Śr sty 18, 2006 17:22
Zobacz profil

Dołączył(a): So lis 12, 2005 13:19
Posty: 20
Post 
Nie podoba Ci sie to bo ktos swoimi umiejetnosciami moze komus pomoc a Ty tego nie potrafisz ? To zaden skandal. I nie trzeba tu zadnego sprzeciwu.


Śr sty 18, 2006 18:31
Zobacz profil

Dołączył(a): So sie 13, 2005 13:10
Posty: 17
Post 
Biało czarny baranie zazdrość cie bierze hmm :)


Śr sty 18, 2006 20:39
Zobacz profil

Dołączył(a): N paź 09, 2005 13:54
Posty: 226
Post 
Nie... Jeśli szatan pomaga innym, to przeczy sam sobie. Uzdrowienia przez magię czy coś w tym stylu, zawsze okazują się chwilowe, a potem przychodzi coś gorszego fizycznie oraz coś strasznego z duszą.

_________________
"Wszystko mogę w Tym, Który mnie umacnia."


Pt sty 20, 2006 18:24
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 20, 2005 18:28
Posty: 384
Lokalizacja: Szczecin
Post 
Black-White Sheep napisał(a):
Nie... Jeśli szatan pomaga innym, to przeczy sam sobie. Uzdrowienia przez magię czy coś w tym stylu, zawsze okazują się chwilowe, a potem przychodzi coś gorszego fizycznie oraz coś strasznego z duszą.


Skąd wiesz ? czyżbyś sprónowała i tym samym zgrzeszyła ? ;) A może tak jak większość chrześcijan krytykujesz coś nie wiedząc o tym kompletnie nic ? Typowe dla chrześcijan... Jeżeli chcesz wiedzieć, to wróżby były czynione na dłuuuuuuuuuuuuuuuuugo zanim narodziło się nie tylko chrześcijaństwo, ale i naród żydowski - od którego Wasza wiara pochodzi...

Pozdrawiam !

_________________
Kto podnosi broń ten walczy w świętym kręgu bogów - albo zwycięstwo, albo śmierć.


Pt sty 20, 2006 20:56
Zobacz profil
Post 
Blizbor tylko nie chrześcijan. Ja się spotykam z czymś takim ze strony katolików. Ja na przykład jestem chrześcijaninem i nigdy nic takiego nie robię.


So sty 21, 2006 0:42
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 20, 2005 18:28
Posty: 384
Lokalizacja: Szczecin
Post 
Chaota napisał(a):
Blizbor tylko nie chrześcijan. Ja się spotykam z czymś takim ze strony katolików. Ja na przykład jestem chrześcijaninem i nigdy nic takiego nie robię.


Proszę więc wybaczyć mi to okrutne uogólnienie :)

Pozdrawiam !

_________________
Kto podnosi broń ten walczy w świętym kręgu bogów - albo zwycięstwo, albo śmierć.


So sty 21, 2006 0:48
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL