Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pn kwi 29, 2024 4:53



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 261 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18  Następna strona
 Stanowisko KK a Bioenergoterapia 
Autor Wiadomość
Post Re: Stanowisko KK a Bioenergoterapia
yossef napisał(a):
Stanowisko duchownych względem bioenergoterapii jest bez znaczenia. Chorzy chodzili i nadal będą korzystać z usług ze specjalistów od uzdrowień. Powód - bo tzw charyzmatycy kościelni nie maja nic lepszego do zaoferowania. Jako dowód to totalny brak uzdrowień. Na takich spędach jak działa, to tylko zbiorowa histeria. Zganianie braku uzdrowień na Pana Boga jest wielką ściemą i grzechem pychy. Oczernianie konkurencj w czasie mszy tzw. wstawienniczej przez rzekomych charyzmatyków stało sie już powszechne. Dopisywanie historyjek o zniewolenich to już norma.

Mają. Życie wieczne.


Wt cze 04, 2013 8:55
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 13, 2010 16:50
Posty: 7771
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie
Post Re: Stanowisko KK a Bioenergoterapia
yossef - jesteś katolikiem rzymskim czy tylko udajesz?

Ci wszyscy bioenergoterapeuci to nie jest konkurencja. Konkurencja jest pojęciem rynkowym w sytuacji zarabiania kasy.
Jak wiem to bioenergoterapeuci biorą kasę. Charyzmatycy nie biorą pieniędzy za modlitwę.
Kto ma więc interes w zwalczaniu konkurencji?

_________________
Fides non habet osorem nisi ignorantem


Wt cze 04, 2013 16:47
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): Wt sty 22, 2013 4:57
Posty: 96
Post Re: Stanowisko KK a Bioenergoterapia
Z tacą, to niby kto lata w czasie mszy i pod sam nos ją wymachuje.

Cytuj:
"Co łaska - Bóg zapłać"



Są dowody na to, że niektórzy duchowni chcieli świadomnie pomagać w chorobie JP II poprzez "bioenergoterapeutyczny biznes"

Cytuj:
"Chciałem Karola ratować. Pomyślałem: Jeżeli nie skutkują lekarstwa, to może odniosą skutek metody niekonwencjonalne. Uprosiłem księdza biskupa Dziwisza o prywatną audiencję u Papieża dla znanego mi bioenergoterapeuty. Zgodził się. Przyjechałem z nim do Rzymu. Doprowadziłem do Pałacu Apostolskiego. Oddałem w ręce księdza biskupa."
Kim był dla ks. Malińskiego "Karol"
Przecież to oczywiste, że ks. Maliński był dla Karola kumplem obcy by nie użył publicznie samego imienia. Widać wyrażnie, ze troszczyl szczególnie się o jego zdrowie, a metody niekonwencjonalne były mu nie obce, użył też słowa znany mu bioenergoterapeuta.
A co robią najwyżsi hierarchowie w Polsce
Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski ks. arcybiskup Józef Michalik korzystał z wahadełka znanego arcybiskupa.


Śr cze 05, 2013 3:03
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt wrz 21, 2010 19:56
Posty: 195
Post Re: Stanowisko KK a Bioenergoterapia
pawro napisał(a):
yossef napisał(a):
Stanowisko duchownych względem bioenergoterapii jest bez znaczenia. Chorzy chodzili i nadal będą korzystać z usług ze specjalistów od uzdrowień. Powód - bo tzw charyzmatycy kościelni nie maja nic lepszego do zaoferowania. .

Mają. Życie wieczne.

Chyba w piekle.

Jest zaledwie garska uczciwych duchownych co prawdziwie się modli. Najczęściej są to zakonnicy.


Śr cze 05, 2013 5:18
Zobacz profil
Post Re: Stanowisko KK a Bioenergoterapia
TQu napisał(a):
pawro napisał(a):
yossef napisał(a):
Stanowisko duchownych względem bioenergoterapii jest bez znaczenia. Chorzy chodzili i nadal będą korzystać z usług ze specjalistów od uzdrowień. Powód - bo tzw charyzmatycy kościelni nie maja nic lepszego do zaoferowania. .

Mają. Życie wieczne.

Chyba w piekle.

Jest zaledwie garska uczciwych duchownych co prawdziwie się modli. Najczęściej są to zakonnicy.

Skąd wiesz? Poza tym jaki jest związek pomiędzy uczciwością duchownych a moją czy Twoją modlitwą?


Śr cze 05, 2013 8:53
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 13, 2010 16:50
Posty: 7771
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie
Post Re: Stanowisko KK a Bioenergoterapia
yossef napisał(a):
Z tacą, to niby kto lata w czasie mszy i pod sam nos ją wymachuje.

Cytuj:
"Co łaska - Bóg zapłać"


Pytam Ciebie jako (rzekomo) katolika: czy ktoś w Kościele każe Ci płacić za uczestniczenie w modlitwie o uzdrowienie?
Ja piszę (kontynuując Twój wątek) o charyzmatycznych spotkaniach modlitewnych, Ty wyskakujesz z niedzielną tacą podczas Mszy świętej.
Moze pora przyznac się na tym forum, że jesteś antyklerykałem? a może ateistą? W każdym razie kimś pełnym złej woli

_________________
Fides non habet osorem nisi ignorantem


Śr cze 05, 2013 9:15
Zobacz profil WWW
Post Re: Stanowisko KK a Bioenergoterapia
medieval_man napisał(a):
yossef napisał(a):
Z tacą, to niby kto lata w czasie mszy i pod sam nos ją wymachuje.

Cytuj:
"Co łaska - Bóg zapłać"


Pytam Ciebie jako (rzekomo) katolika: czy ktoś w Kościele każe Ci płacić za uczestniczenie w modlitwie o uzdrowienie?
Ja piszę (kontynuując Twój wątek) o charyzmatycznych spotkaniach modlitewnych, Ty wyskakujesz z niedzielną tacą podczas Mszy świętej.
Moze pora przyznac się na tym forum, że jesteś antyklerykałem? a może ateistą? W każdym razie kimś pełnym złej woli

A może katolikiem uwikłanym w okultyzm w postaci bioenergoterapii, stąd amplituda ocen - od "bronienia" duchownych ponoć oskarżanych na forum, do napastliwego zarzucania charyzmatykom chęci zarobku.


Śr cze 05, 2013 11:41
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 13, 2010 16:50
Posty: 7771
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie
Post Re: Stanowisko KK a Bioenergoterapia
Alus napisał(a):
A może katolikiem uwikłanym w okultyzm w postaci bioenergoterapii, stąd amplituda ocen - od "bronienia" duchownych ponoć oskarżanych na forum, do napastliwego zarzucania charyzmatykom chęci zarobku.

Masz z pewnością rację
:(
Wolałbym się mylić

_________________
Fides non habet osorem nisi ignorantem


Śr cze 05, 2013 14:03
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): Wt wrz 21, 2010 19:56
Posty: 195
Post Re: Stanowisko KK a Bioenergoterapia
Alus napisał(a):
stąd amplituda ocen - od "bronienia" duchownych ponoć oskarżanych na forum, do napastliwego zarzucania charyzmatykom chęci zarobku.

Sama masz przecież "swoich ulubionych" księży i biskipa o "których tak dobrze sie wyrażasz".

Przypomnę tylko, tu już ktoś wcześniej pisał, że przed i po mszach olejami handlują, to też śmierdzi biznesem.


Śr cze 05, 2013 17:09
Zobacz profil
Post Re: Stanowisko KK a Bioenergoterapia
Bóg proponuje życie wieczne, TQu chętnie by widział ludzi w piekle. tyle w tym temacie, dalsza dyskusja nie ma sensu.


Śr cze 05, 2013 17:22

Dołączył(a): Wt wrz 21, 2010 19:56
Posty: 195
Post Re: Stanowisko KK a Bioenergoterapia
pawro napisał(a):
Skąd wiesz? Poza tym jaki jest związek pomiędzy uczciwością duchownych a moją czy Twoją modlitwą?

Byłem w młodości ministrantem, poznalem naprawdę wspanialych duchownych, szczeże się modlących ale to co się teraz dzieje to masakra. Tu kościół toruński, tam licheński, gdański, krakowski i nie zdrowa cicha rywalizacja.


Śr cze 05, 2013 17:32
Zobacz profil
Post Re: Stanowisko KK a Bioenergoterapia
TQu napisał(a):
Alus napisał(a):
stąd amplituda ocen - od "bronienia" duchownych ponoć oskarżanych na forum, do napastliwego zarzucania charyzmatykom chęci zarobku.

Sama masz przecież "swoich ulubionych" księży i biskipa o "których tak dobrze sie wyrażasz".

Przypomnę tylko, tu już ktoś wcześniej pisał, że przed i po mszach olejami handlują, to też śmierdzi biznesem.

Mam, ale traktuje je jednostkowo. Generalizowanie w każdym przypadku jest nonsensem.
Handlowanie olejami może dla jednych śmierdzieć biznesem, dla innych - tych potrzebujących - jest pochyleniem sie nad ich tragediami.
Przy czym prawdziwy charyzmatyk nie obiecuje uzdrowienia na skutek smarowania olejami, czy uzdrowienia podczas Mszy o uwolnienie.


Śr cze 05, 2013 18:00

Dołączył(a): Wt wrz 21, 2010 19:56
Posty: 195
Post Re: Stanowisko KK a Bioenergoterapia
Alus napisał(a):
TQu napisał(a):
Alus napisał(a):
stąd amplituda ocen - od "bronienia" duchownych ponoć oskarżanych na forum, do napastliwego zarzucania charyzmatykom chęci zarobku.

Sama masz przecież "swoich ulubionych" księży i biskipa o "których tak dobrze sie wyrażasz".

Przypomnę tylko, tu już ktoś wcześniej pisał, że przed i po mszach olejami handlują, to też śmierdzi biznesem.

Mam, ale traktuje je jednostkowo. Generalizowanie w każdym przypadku jest nonsensem.
Handlowanie olejami może dla jednych śmierdzieć biznesem, dla innych - tych potrzebujących - jest pochyleniem sie nad ich tragediami.
Przy czym prawdziwy charyzmatyk nie obiecuje uzdrowienia na skutek smarowania olejami, czy uzdrowienia podczas Mszy o uwolnienie.

Czy to znaczy, że są też nieprawdziwi charyzmatycy?
A smarowanie olejami jest przeciw "silnemu nasłonecznienu", "albo na trzaskające stawy"?
To wygląda na znachorstwo i biznes bo jest niezła kasa ze sprzedaży. Te oleje nie są tanie.


Cz cze 06, 2013 3:19
Zobacz profil
Post Re: Stanowisko KK a Bioenergoterapia
Cytuj:
Czy to znaczy, że są też nieprawdziwi charyzmatycy?

Niektórym może się wydawać iż i ono posiadają ten dar.
W pobliskiej parafii młody ksiądz obdarzony jest darem charyzmatu. Zdarzają się podczas nakładania przez niego rąk zaśnięcia w Duchu. Proboszcz chyba nie chciał pozostać gorszy i też zaczął nakładać ręce....bezskutecznie. Z czasem dał sobie spokój.
Cytuj:
A smarowanie olejami jest przeciw "silnemu nasłonecznienu", "albo na trzaskające stawy"?
To wygląda na znachorstwo i biznes bo jest niezła kasa ze sprzedaży. Te oleje nie są tanie.

Wiele rzeczy z pozoru wygląda inaczej.
Woda z Lourdes też wygląda jedynie jak zwykła woda, a wielu, nawet sceptyków, dzięki niej uzyskało uleczenia, zagojenia.


Cz cze 06, 2013 9:05

Dołączył(a): Pt maja 27, 2011 5:18
Posty: 77
Post Re: Stanowisko KK a Bioenergoterapia
Alus napisał(a):
Cytuj:
Czy to znaczy, że są też nieprawdziwi charyzmatycy?

Niektórym może się wydawać iż i ono posiadają ten dar.
W pobliskiej parafii młody ksiądz obdarzony jest darem charyzmatu. Zdarzają się podczas nakładania przez niego rąk zaśnięcia w Duchu. Proboszcz chyba nie chciał pozostać gorszy i też zaczął nakładać ręce....bezskutecznie. Z czasem dał sobie spokój.

To musiał być wyjątkowy oszust. Nie miał daru, wkręcil w biabelstwo niewinnych ludzi i chciał jeszcze zarobić.


N cze 09, 2013 7:38
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 261 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL