Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 13:10



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 261 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 18  Następna strona
 Stanowisko KK a Bioenergoterapia 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): N lut 05, 2006 13:15
Posty: 7
Post Stanowisko KK a Bioenergoterapia
Witam,

Wiem, ze ten temat poruszany byl niejednokrotnie, na rozne sposoby, przy roznych okazjach, ale nurtuje mnie jedna rzecz. Nie moge znalezc oficjalnych wypowiedzi Kosciola na ten temat. Owszem jest niezliczona literatura i artykuly w gazetach, ale KKK nie mowi slowa na temat medycyny alternatywnej...

Zna ktos oficjalne stanowisko Kosciola?

_________________
Jk 5-14n


Śr lut 08, 2006 11:21
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt gru 23, 2005 19:13
Posty: 232
Post 
Kościół zdecydowanie potepia bioenergoterapię w swoich oficjalnych dokumentach.

_________________
"Ja wędruję tylko po ścieżkach obdarzonych sercem, po ścieżkach, które mogą mieć serce. Po nich wędruję, by przemierzyć je do końca; to jedyne wyzwanie warte podjęcia. Oto którędy wędruję i patrzę, patrzę z zapartym tchem." Juan Matus


So lut 11, 2006 0:14
Zobacz profil

Dołączył(a): N lut 05, 2006 13:15
Posty: 7
Post 
Podaj prosze w jakich dokumentach. Samo stwierdzenie, ze Kosciol potepia to troche za mało. KKK określa stanowisko dot wróżbiarstwa i magii, ale słowem nie wspomina o bioenergoterapii.

_________________
Jk 5-14n


So lut 11, 2006 11:06
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt gru 23, 2005 19:13
Posty: 232
Post 
Stolica Apostolska wydała dokument pt. "Jezus Chrystus dawcą wody żywej" poświęcony najwazniejszym zagadnieniom New Age.

_________________
"Ja wędruję tylko po ścieżkach obdarzonych sercem, po ścieżkach, które mogą mieć serce. Po nich wędruję, by przemierzyć je do końca; to jedyne wyzwanie warte podjęcia. Oto którędy wędruję i patrzę, patrzę z zapartym tchem." Juan Matus


So lut 11, 2006 21:01
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N kwi 10, 2005 8:12
Posty: 2721
Post 
Wydaje mi się, że jest oficjalne stanowisko kościoła w sprawie bioenergoterapii - a to dlatego, że bioenergoterapia to praktyka "uzdrawiania" wiążąca sie z mediumizmem - człowiek, który "uzdrawia' staje sie medium dla istot duchowych, które nie są neutralne i pragna zaszkodzic człowiekowi. Tak wiec jest to świadome bądź nieswiadome przyzywanie złych duchów, wchodzenie z nimi w kontakt - co mozna podciągnąć pod okultyzm, magię - a to jest stanowczo potępione przez Kościół. Dlatego też czesto osoby poddające sie bioenergoterapii mają problemy duchowe, psychiczne itp.

Z Katechizmu Kościoła katolickiego:
2117 Wszystkie praktyki magii lub czarów, przez które dąży się do pozyskania tajemnych sił, by posługiwać się nimi i osiągać nadnaturalną władzę nad bliźnim - nawet w celu zapewnienia mu zdrowia - są w poważnej sprzeczności z cnotą religijności. Praktyki te należy potępić tym bardziej wtedy, gdy towarzyszy im intencja zaszkodzenia drugiemu człowiekowi lub uciekanie się do interwencji demonów. Jest również naganne noszenie amuletów. Spirytyzm często pociąga za sobą praktyki wróżbiarskie lub magiczne. Dlatego Kościół upomina wiernych, by wystrzegali się ich. Uciekanie się do tak zwanych tradycyjnych praktyk medycznych nie usprawiedliwia ani wzywania złych mocy, ani wykorzystywania łatwowierności drugiego człowieka.

Polecam to znane świadectwo, które dokładnie opisuje tą sprawę:
http://www.apologetyka.katolik.pl/index ... &Itemid=69


pozdrowienia :)

_________________
Codziennie jeden cytat z nauczania ojców Kościoła – blog:
http://ojcowiewiary.blogspot.com/


N lut 12, 2006 9:06
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 03, 2005 15:20
Posty: 167
Post 
Cytuj:
istot duchowych, które nie są neutralne i pragna zaszkodzic człowiekowi

Udowodnij, że są złe i pragną zaszkodzić człowiekowi.

Cytuj:
Tak wiec jest to świadome bądź nieswiadome przyzywanie złych duchów,

Dlaczego od razu złych duchów? Na jakiej podstawie uważasz, ze są złe?

Cytuj:
wchodzenie z nimi w kontakt

Rzadko dochodzi do kontaktu z innymi bytami - najcześciej uzdrowiciel korzysta z uzdrawiającej energii, którą kieruje na chorego - energia ta nie jest jakimś świadomym bytem, jest tylko narzędziem (inaczej z drogą otrzymywania tej energii - czasem trzeba o nią prosić jakieś byty, ale prawie zawsze wystarczy ją samemu stworzyć, przywołać, wiecie o co chodzi.)

Cytuj:
co mozna podciągnąć pod okultyzm, magię

I co w tym złego?

Cytuj:
a to jest stanowczo potępione przez Kościół.

... a zatem nie należy się tym przejmowac ;]

Cytuj:
Dlatego też czesto osoby poddające sie bioenergoterapii mają problemy duchowe, psychiczne itp.

Konkrety proszę.

_________________
Posłowie modlą się o deszcz. To trzeba zobaczyć.


N lut 12, 2006 9:14
Zobacz profil
Post 
Morio i znów objawia się Twoja niewiedza na polu, na którym chcesz bojować. Podczas bioenergoterapii terapeuta wykorzystuje swoją własną energię z biopola i do żadnego z czymkolwiek kontaktu nie dochodzi.[/img]


Pn lut 13, 2006 11:15

Dołączył(a): N lut 05, 2006 13:15
Posty: 7
Post 
Patataj, zakupilem wspomniany dokument i przyjrzalem sie mu, ale nie ma tam zadnej wzmianki na temat bioenergoterapii. W zasadzie w ogole nic konkretnego na temat medycyny alternatywnej. Dokument jest jedynie refleksja i informacja, ktora niewiele wnosi jesli chodzi o stanowisko ktore mozna by uznac, za oficjalne...

Moria,
Moria napisał(a):
bioenergoterapia to praktyka "uzdrawiania" wiążąca sie z mediumizmem -

Wydaje mi sie iz to jest wolne i osobiste stwierdzenie. Nawiazanie do punktu o maggi w KKK jest wowczas nadinterpretacja i nie jest przekonujace. NIestety...

Nadal prosze o info o stanowisku oficjalnym, tudziez o potwierdzeniu informacji, ze takowego brak.

POzdrawiam

_________________
Jk 5-14n


N lut 19, 2006 11:02
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz lut 16, 2006 23:54
Posty: 184
Post 
Magia, zabobony, przesądy itp. są oficjalnie potępione.

Bioenergoterapetyka, nakładanie rąk i inne bzdury są zabobonamy. A jeśli uważasz, że badania naukowe to bzdury, to postaw się również nad kościołem i wszystkim.


N lut 19, 2006 14:13
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lut 09, 2006 15:38
Posty: 661
Post 
Futer8 napisał(a):
Magia, zabobony, przesądy itp. są oficjalnie potępione.

Bioenergoterapetyka, nakładanie rąk i inne bzdury są zabobonamy. A jeśli uważasz, że badania naukowe to bzdury, to postaw się również nad kościołem i wszystkim.


KK sam praktykuje zabobony. Jak inaczej nazwac szkaplerz. Jak kawalek materiału z obrazkiem swietego moze dac mi zbawienie tylko dlarego, ze mialem go na piersie w chwili smierci? Albo, ze trafie do nieba w pierwsza sobote po smierci jak go nosilem..i jeszcze jakies inne bzderty. I co to nie sa zabobony?
Takich przykladow jest wiecej.


N lut 19, 2006 14:36
Zobacz profil

Dołączył(a): N lut 05, 2006 13:15
Posty: 7
Post 
Cytuj:
Bioenergoterapetyka, nakładanie rąk i inne bzdury są zabobonamy.

Przyjacielu, bioenergoterapia to zdecydowanie nie jest zabobon.

Oczekuje powaznego podejscia do tematu, bo sprawa jest niebagatelna, a nauczanie Kosciola, mam wrazenie, bardzo w tym wzgledzie zaniedbane.
Jesli nie ma oficjalnej wypowiedzi to dlaczego? Bioenergoterapeci mnoza sie jak grzyby po deszczu, a chrzescijanie oprocz zaslyszanych swiadectw, ktore zawsze moga byc zanegowane, nie maja zadnych wskazowek w tym jakze waznym temacie. Wszelkie negatywne konsekwencje po wizytach u bioenergoterapeutow, sa na tyle oderwane od samej wizyty, ze tylko wierzacy przyjmuje ich powiazanie. Negatywne konsekwencje czesto godza w duchowosc czlowieka, slyszy sie o przypadkach zniewolenia, czy nawet opetania. Dlaczego pozostawia sie tak wielu chrzesciajan na pastwe zlego? Nieswiadomosc tylko pogarsza sprawe...

_________________
Jk 5-14n


N lut 19, 2006 17:38
Zobacz profil

Dołączył(a): N lut 05, 2006 13:15
Posty: 7
Post 
Jeszcze jedno.
Cytuj:
A jeśli uważasz, że badania naukowe to bzdury,


O ile mi wiadomo, nie ma badan naukowych klasyfikujacych bioenergoterapie jako uznana forme medycyny lub tez stwierdzajace, ze to tylko stek bzdur...

_________________
Jk 5-14n


N lut 19, 2006 17:41
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz lut 16, 2006 23:54
Posty: 184
Post 
K66 pytanie nie byłoby czy kościól praktykuje bzdury, ale co sądzi o bioenergoterapeutycy.

Faktycznie źle napisałem. Krytykuje wszystkie inne nienaukowe wierzenia. Powiedzmy, że tak.


Kampoz, owszem jest to bzdura. Tego typu rzeczy łatwo bardzo dają sie obalić. Doświadczenia można nawet w domu przeprowadzać. Swoją drogą, powiedz mi, czemu jeszcze nikt nie zgarnął 1mln dolarów nagrody za udowodnienie, że posiada się ponadnaturalne zdolności?


N lut 19, 2006 18:36
Zobacz profil

Dołączył(a): N lut 05, 2006 13:15
Posty: 7
Post 
Bioenergoterapeuta nie musi nikomu niczego udowadniac. Za kazdy senas, spotkanie bierze swoja dole, niezaleznie od tego czy efekt jest widoczny, czy tez nie. Przynaje, ze 1mln to sporo, ale o ile istnienie i zmierzenie biopola energii jest trudne do zmierzenia, o tyle rezultaty sa widoczne. (Oczywiscie nie zawsze...)
Stwierdzenie, ze bioenergoterapia jest bzdura nie przemowi do kogos kto za jej pomoca odzyskal zdrowie. Doswiadczenia przeprowadzane w domu? Jesli dobrze kojarze to bioenergoterapeuta jest osoba o wiekszej wrazliwosci na owe bioprady, pola etc. i nie kazdemu sie doswiadczenie powiedzie.
Ogromna ilosc osob przyjmuje co mowi magisterium Kosciola. Zajete stanowisko ucina bezsensowne dywagacje na temat, czy to aby na pewno szkodliwe, a jesli tak to w jakim stopniu, a przeciez tyle osob zostalo uzdrowionych...

_________________
Jk 5-14n


N lut 19, 2006 21:04
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt gru 23, 2005 19:13
Posty: 232
Post 
Futer8 napisał(a):
Swoją drogą, powiedz mi, czemu jeszcze nikt nie zgarnął 1mln dolarów nagrody za udowodnienie, że posiada się ponadnaturalne zdolności?


Jest tak dlatego, że osoby, które rzeczywiście posiadaja takowe zdolności mało interesują pieniądze i dowody...

_________________
"Ja wędruję tylko po ścieżkach obdarzonych sercem, po ścieżkach, które mogą mieć serce. Po nich wędruję, by przemierzyć je do końca; to jedyne wyzwanie warte podjęcia. Oto którędy wędruję i patrzę, patrzę z zapartym tchem." Juan Matus


N lut 19, 2006 21:12
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 261 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 18  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL