Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 22:25



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 49 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
 wegetarianizm.. 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 20, 2005 18:28
Posty: 384
Lokalizacja: Szczecin
Post 
A Ja Wam powiem, że człowiek, aby się prawidłowo rozwijał potrzebuje składników pokarmowych pochodzenia zarówno roślinnego jak i zwierzęcego ponieważ NIE MA NA ŚWIECIE ani rośliny, ani zwierzęcia którego skonsumowanie zapewniłoby człowiekowi wszystkie niezbędne składniki odżywcze. Dlatego właśnie uważam wegetarianizm i wszelkie inne diety preferujące tylko jeden z dwóch źródeł pożywienia za zboczenie...

_________________
Kto podnosi broń ten walczy w świętym kręgu bogów - albo zwycięstwo, albo śmierć.


Pn paź 02, 2006 15:57
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn maja 29, 2006 12:06
Posty: 4608
Post 
Twoje zdanie jest niezgodne z rzeczywistością. Wegeterianizm u dorosłego człowieka jest normalną prawidłową dietą, przykładowo matka mojego kumpla jest jedną z najstarszych polskich wegetarianek - ponad 30 lat nie je mięsa (ryb też) i zazdroszczę jej zdrowia...

_________________
"Diabolus enim et alii daemones a Deo quidem natura creati sunt boni, sed ipsi per se facti sunt mali"
Obrazek
"Inter faeces et urinam nascimur".


Pn paź 02, 2006 18:08
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz kwi 14, 2005 9:49
Posty: 10063
Lokalizacja: Trójmiasto
Post 
filippiarz napisał(a):
Wegeterianizm u dorosłego człowieka jest normalną prawidłową dietą,

Masz rację.

Ale u dzieci wegeterianizm wcale nie jest wskazany, wręcz nie powinien mieć miejsca.

_________________
Wiara polega na wierzeniu w to, czego jeszcze nie widzisz. Nagrodą wiary jest zobaczenie wreszcie tego, w co wierzysz. (św. Augustyn z Hippony)

Było, więc jest... zawsze w Bożych rękach - blog | www


Pn paź 02, 2006 19:43
Zobacz profil WWW
Post 
Też nieprawda, porozmawiaj o tym z dobrym dietetykiem. Albo poczytaj forum: http://wege.dzieciak.pl/.


Wt paź 03, 2006 9:32
Post 
Wierzysz napisał(a):
a jakie dla wierzacego człowieka może mieć znaczenie jadło czy ten kto zjadł więcej mięsa albo mniej jest lepszy


Związku z religią i wiarą nie widzę żadnego.
Chodzi bardziej o to, że kościół obawia się, że jeżeli osoba zmieni dietę, na taką jaką ma inna osoba, to może zmienić również poglądy na takie, jakie ma inna osoba.
Można niby mówić, że Jezus jadł mięso... no ale długo nie pożył. Więc nie jest to dobrym argumentem.
Jak się człowiek zastanowi. To każda istota na ziemi oprócz człowieka, przyjmuje pokarm w takiej formie w jakiej go zdobędzie. Tylko człowiek gotuje, smaży. Wniosek z tego taki, że również człowiek powinien spożywać pokarm taki, jaki zdobędzie. Jeżeli komuś nie smakuje surowe mięso to znaczy, że nie jest to pokarm dla nas.
Ale jak już wspomniałem we wcześniejszym poście, ludzie żyjący najdłużej na świecie, jedzą w małych ilościach również mięso. Ale jedzą je naprawdę sporadycznie.


Wt paź 03, 2006 10:26
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn maja 29, 2006 12:06
Posty: 4608
Post 
Aztec napisał(a):
Wierzysz napisał(a):
a jakie dla wierzacego człowieka może mieć znaczenie jadło czy ten kto zjadł więcej mięsa albo mniej jest lepszy
Związku z religią i wiarą nie widzę żadnego.
Dokładnie.
Rz 14,2-3: "Jeden jest zdania, że można jeść wszystko, drugi, słaby, jada tylko jarzyny. Jen, kto jada [wszystko], niech nie pogardza tym, który nie [wszystko] jada, a ten, który nie jada, niech nie potępia tego, który jada; bo Bóg go łaskawie przygarnął."

Rz 14,14-15: "Wiem i przekonany jestem w Panu Jezusie, że nie ma niczego, co by samo przez się było nieczyste, a jest nieczyste tylko dla tego, kto je uważa za nieczyste. Gdy więc stanowiskiem w sprawie pokarmów zasmucasz swego brata, nie postępujesz już zgodnie z miłością. Tym swoim [stanowiskiem w sprawie] pokarmów nie narażaj na zgubę tego, za którego umarł Chrystus."

_________________
"Diabolus enim et alii daemones a Deo quidem natura creati sunt boni, sed ipsi per se facti sunt mali"
Obrazek
"Inter faeces et urinam nascimur".


Wt paź 03, 2006 10:38
Zobacz profil
Post 
Nie będę ukrywał, że jeżeli ktoś chce zapier..... z siekierą jako drwal w lesie, z kilofem, czy nosić pustaki na budowie, to same owoce i warzywa to trochę za mało....


Wt paź 03, 2006 19:18
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr cze 08, 2005 16:13
Posty: 188
Post 
Cytuj:
To każda istota na ziemi oprócz człowieka, przyjmuje pokarm w takiej formie w jakiej go zdobędzie. Tylko człowiek gotuje, smaży. Wniosek z tego taki, że również człowiek powinien spożywać pokarm taki, jaki zdobędzie. Jeżeli komuś nie smakuje surowe mięso to znaczy, że nie jest to pokarm dla nas.
.


czyli zamiast placka powinnismy jesc nasionka (maka), pic mleko prosto od krowy, jesc buraki cukrowe, itp.? za duzo w tym kombinacji


Śr paź 11, 2006 18:12
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt kwi 21, 2006 19:10
Posty: 22
Post 
Aztec napisał(a):
Nie będę ukrywał, że jeżeli ktoś chce zapier..... z siekierą jako drwal w lesie, z kilofem, czy nosić pustaki na budowie, to same owoce i warzywa to trochę za mało....


"Nie będę ukrywał " - ustawiasz się na pozycji autorytetu bo próbowałeś? Bo ja próbowałem. Pracowałem przy wyrębie przez dwa lata, będąc wówczas wegetarianinem już od 10 lat. Obecnie jestem wegetarianinem od 15 lat i ćwiczę bodybuilding od 1999 roku.

Więcej dowodów na to że gadasz bzdury:

Kenneth G. Williams - jeden z pierwszych kulturystów wśród wegan w Ameryce, zawodowy trener, doradca finansowy i model w jednym.

Kenneth wraz z organizacją IDA (In Defense of Animals) prowadzi wykłady na temat weganizmu. Kenneth jest żywym dowodem, że współczucie może stanowić wielką siłę oraz że sportowiec nie potrzebuje produktów zwierzęcych, aby osiągnąć niesamowitą siłę i idealny stan zdrowia.

W swojej karierze Kenneth zajmował wysokie miejsca w licznych konkursach kulturystycznych. W samym tylko 2004 roku zajął drugie w swojej kategorii podczas takich zawodów jak: Silver & Black Muscle Classic, Team USA Contest, oraz World Natural Bodybuilding Championships. Kenneth obecnie przygotowuje się do rozgrywanych w Las Vegas zawodów Natural Olympia Championship - najbardziej prestiżowych zawodów wśród kulturystów stosujących naturalne metody treningowe.

Podczas wykładów prowadzonych w ramach kampanii promującej weganizm prowadzonej przez organizacje IDA, Kenneth przede wszystkim mówi o zaletach diety wegańskiej i ćwiczeń fizycznych, a także o współczuciu dla zwierząt, którym zadawane jest tak wielkie cierpienie, zwłaszcza w masowej hodowli. Kenneth brał także udział w telewizyjnych spotach reklamowych, które były owocem współpracy organizacji IDA oraz PETA oraz w kampanii bilboardowej organizowanej przed IDA, promując zalety diety roślinnej. Jego strona internetowa także zawiera mnóstwo informacji na temat diety wegańskiej, przepisów kulinarnych oraz program treningowy.

Żródło: http://tiny.pl/rxsd

filmiki z nim:

http://www.youtube.com/watch?v=RUSfzU-T ... ed&search=

http://www.youtube.com/watch?v=oIoF00zHirM

poza tym: http://www.veganbodybuilding.com

no i google - to nie boli.

ps. A tak poza tym żeby bardziej odnieść się do tematu... jakże słabą jest wiara dla której jakieś warzywa to zagrożenie :)

_________________
Jestem użytkownikiem Portalu Polskiej Społeczności Vaisnava . Niestety nie mogę podawać tu do niego linka ponieważ zagrożono mi usunięciem moich wszystkich postów.


Pt paź 13, 2006 11:20
Zobacz profil
Post 
Stratovirus, chodzi o to, że jesteś w stanie jeść buraki cukrowe w stanie surowym, ziarna zbóż także, mleko jak najbardziej, prawda? Możesz wyrwać rzodkiewę z ziemi, opłukać i zjeść. A byłbyś w stanie zabić kurczaka, umyć, oskubać i zacząć jeść? Czy gdybyś dostał kawał karkówki albo półtuszę to czy mógłbyś tak po prostu zacząć to konsaumować bez wymiotów? A jakbyś już zjadł to czy Twój żolądek zatolerowałby to? Nie sądzę.


N paź 15, 2006 12:39
Post 
Konia z rzędem temu, kto zje na surowo buraka cukrowego. Kampania buraczana rusza, więc można spróbować.


N paź 15, 2006 12:41
Post 
A, jeszcze jedno: Pomijając walory smakowe - jedzenie surowych (zwłaszcza młodych) ziemniaków - może być grożne dla zdrowia.


N paź 15, 2006 12:43
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr cze 08, 2005 16:13
Posty: 188
Post 
Hmm... zaczynajac od faktu, ze moj zoladek nie toleruje miesa to raczej bym padliny nie zjadla :|

Cytuj:
umyć, oskubać i zacząć jeść? Czy gdybyś dostał kawał karkówki albo półtuszę to czy mógłbyś tak po prostu zacząć to konsaumować bez wymiotów


a sa tacy ludzie... kwestia nastawienia...


N paź 15, 2006 14:24
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn maja 29, 2006 12:06
Posty: 4608
Post 
Chaota napisał(a):
Czy gdybyś dostał kawał karkówki albo półtuszę to czy mógłbyś tak po prostu zacząć to konsaumować bez wymiotów? A jakbyś już zjadł to czy Twój żolądek zatolerowałby to? Nie sądzę.
Zależy od mięsa i od dostępności soli. Surowe mięso bez soli jest niedobre.
Ja bardzo lubię surowe mięso pod postacią tatara i sushi...

_________________
"Diabolus enim et alii daemones a Deo quidem natura creati sunt boni, sed ipsi per se facti sunt mali"
Obrazek
"Inter faeces et urinam nascimur".


N paź 15, 2006 20:19
Zobacz profil
Post 
Paul Teutul Sr. napisał(a):
"Nie będę ukrywał " - ustawiasz się na pozycji autorytetu bo próbowałeś? Bo ja próbowałem.

Nie, oczywiście nie próbowałem.
Jedynie kilka miesięcy byłem na czysto vitariańskiej diecie.
Jeżeli chodzi o pracę umysłową było w miarę dobrze,
Z pracą fizyczną było, że tak powiem niewesoło.
Bardziej patrzę pod ten pryzmat.
Pewno że wegetarianin może być kulturystą. Przecież kulturyści szprycują się odżywkami chemicznymi, które nie mają nic wspólnego z mięsem. Więc jak najbardziej.
Może za bardzo patrzyłem pod moim kontem, czyli vitarianizm...


N paź 15, 2006 22:10
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 49 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL