Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N kwi 28, 2024 18:09



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 49 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
 wegetarianizm.. 
Autor Wiadomość
Post 
Myślę że duża część z was błędnie zakłada że wegetarianizm wybrany z powodow etycznych musi sie wiązać z wiarą w reinkarnacje . Wydaje mi się że wcale nie musi. Czy trzeba wierzyc w reinkarnację aby uznać że cena cierpienia zwierząt zabijanych w rzeżniach jest niewspolmiernie wysoka w stosunku dlą naszej przyjemnosci zjedzenia befsztyka? Nie będę was epatować filmikami ze stron peta i innych, bo chyba macie wyobraźnie.


Cz paź 19, 2006 16:25

Dołączył(a): Śr lip 05, 2006 16:42
Posty: 4717
Post 
Więc problemem jest jedzenie mięsa czy niehumanitarne zabijanie zwierząt???


Cz paź 19, 2006 17:03
Zobacz profil
Post 
A to istnieje humanitarne zabijanie?


Cz paź 19, 2006 17:25

Dołączył(a): Śr lip 05, 2006 16:42
Posty: 4717
Post 
Nie widzisz różnicy między bezbolesnym usypianiem a np.obdzieraniem ze skóry "na żywca"?
Dla mnie to pierwsze jest właśnie humanitarne...


Cz paź 19, 2006 18:05
Zobacz profil
Post 
Przypomnę:
baranek napisał(a):
Na temat wegetarianizmu ogólnie rozmawialiśmy tutaj:
viewtopic.php?t=2805
Dlatego proszę aby w bieżącym wątku skoncentrować się na pytaniu:
Cytuj:
Czy uwazacie, ze wegetarianizm jest pierwszym krokiem do zainteresowania sektami typu New Age ?


Posty dotyczące wegetarianizmu bez związku z wierzeniami sekt , będą usuwane.


Cz paź 19, 2006 18:42
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr cze 08, 2005 16:13
Posty: 188
Post 
Cytuj:
Czy uwazacie, ze wegetarianizm jest pierwszym krokiem do zainteresowania sektami typu New Age ?


nie, choc na 100% to pewnie nie, wszystko zalezy od czlowieka,jego psychiki i srodowiska w jakim sie obraca


ale to tylko moja opinia


Pn paź 23, 2006 16:32
Zobacz profil

Dołączył(a): N maja 20, 2007 10:55
Posty: 6
Post 
Dziwny problem ktos tu ma... dieta odchudzająca czy jakakolwiek inna ma coś wspólnego z sektami? Ja ograniczyłem spożycie organizmów z królestwa zwierząt do ryb... kiedyś nie jadłem nic co się ruszało... dlaczego? Empatia i podobne :]


Wt cze 19, 2007 12:47
Zobacz profil

Dołączył(a): So lip 14, 2007 12:01
Posty: 38
Post 
Cytuj:
Czy uwazacie, ze wegetarianizm jest pierwszym krokiem do zainteresowania sektami typu New Age ?


Ponieważi KK nie akceptuje wegetarianizmu, wiary w reinkarnację, medytacji, technik Yogi to naturalne, że zainteresowanie tymi tematami będzie oznaczało odchodzenie od KK.


So lip 14, 2007 14:47
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N kwi 17, 2005 18:30
Posty: 268
Lokalizacja: Gdańsk
Post 
Cytuj:
Czy uwazacie, ze wegetarianizm jest pierwszym krokiem do zainteresowania sektami typu New Age ?

Z moich obserwacji wynika, że jest raczej odwrotnie. Najpierw jest zainteresowanie New Age i przyjęcie jakiejś odeologii. A dopiero z tego wynika wegetarianizm. oczywiście nie zawsze. Kiedys długi okres nie jadłem mięsa by schudnąc. Dopiero kiedy zauważyłem, że w wyniku stosowania tej diety przytyłem zacząłem znowu jeść mięso ;)

_________________
Obrazek
Błogosławiony jesteś Panie, Boże ojców naszych,*
pełen chwały i wywyższony na wieki.
Dn 3,52


N lip 15, 2007 6:53
Zobacz profil WWW
Post 
baranek napisał(a):
Przypomnę:
baranek napisał(a):
Na temat wegetarianizmu ogólnie rozmawialiśmy tutaj:
viewtopic.php?t=2805
Dlatego proszę aby w bieżącym wątku skoncentrować się na pytaniu:
Cytuj:
Czy uwazacie, ze wegetarianizm jest pierwszym krokiem do zainteresowania sektami typu New Age ?


Posty dotyczące wegetarianizmu bez związku z wierzeniami sekt , będą usuwane.


:cisza:


I w ramach sprostowania:

Cytuj:
Ponieważi KK nie akceptuje wegetarianizmu, wiary w reinkarnację, medytacji, technik Yogi to naturalne, że zainteresowanie tymi tematami będzie oznaczało odchodzenie od KK.


Kościół katolicki nie ma nic przeciwko wegetarianizmowi , jeśli nie wynika on z wierzeń sprzecznych z nauką Kościoła.

Istnieje medytacja chrześcijańska (o której jest oddzielny temat)

Przed napisaniem czegoś o Kościele radzę się upewnić, czy nasze opinie są zgodne z prawdą ... :?


N sie 19, 2007 18:07

Dołączył(a): Pt wrz 07, 2007 13:39
Posty: 1
Post 
Ja mysle ze czesc z was podchodzi do tego tematu od zlej strony. To nie wegetarianizm zmiania sposob myslenia, ale to poprzez zmiane myslenia wielu przechodzi na wege. A poza tym nie widze nic zlego w tym ze ktos nie chce zabic zwierzecia. Jesli ktos zinterpretuje przykazanie "nie zabijaj" nie tylko wzgledem ludzi, ale wszystkich stworzen, ktore Bog stworzyl to jest to sluszne posuniecie. Kochacie zwierzeta? To dlaczego je jecie ze smakiem, nawet nie zastanawiajac sie nad tym ze one zyly...?


Pt wrz 07, 2007 16:04
Zobacz profil

Dołączył(a): So sie 18, 2007 13:38
Posty: 1656
Post 
"Pożywienie niech będzie wasze umiarkowane,które by uśmierzyło głód,a nie doprowadziło do sytości,przyrządzone w niewyszukany sposób z jarzyn,ziół,korzeni i polewek.Mięsa z wyjątkiem chrorych,wątłych,starców i podrózujących nie spożywajcie.Jednak wolno używać masła albo jakiegoś tłuszczu jako przyprawy"- bł.o.Stanisław Papczyński XVII w.
Gdzie tu jest jakiś New Age?


Śr wrz 19, 2007 22:57
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz paź 04, 2007 20:54
Posty: 819
Post 
O wegetarianizmie w chrześcijaństwie jest tu
http://apologetyka.katolik.net.pl/forum ... .php?t=338


Pt paź 05, 2007 18:38
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N paź 12, 2008 13:05
Posty: 45
Post 
Wszystko jest dla ludzi i z umiarem.


Śr paź 15, 2008 18:35
Zobacz profil

Dołączył(a): So cze 27, 2009 15:37
Posty: 4
Post 
Cytuj:
Pisze pierwszy post na temat wegetarianizmu, co sądzicie o tej diecie? Jakie macie stanowisko wobec niej? Najczesciej z wegetarianizmem wiąże się cała filozofia, styl życia, który jednak odbiega od tradycyjnego stylu zycia chrzescijanina, ktory przeciez je mieso, nie praktykuje jogi ..

Czy to nie jest tak że nie dieta kieruje światopoglądem, a światopogląd może ewentualnie zmienić dietę ?
Mam wielu znajomych wegetarian, a nawet vegan. Większość z nich uznaje oficjalną naukę kościoła, choć uważa że przykazanie "Nie zabijaj" odnosi się do wszystkich stworzeń myślących i żywych ( w przeciwieństwie do niektórych z Was)

Cytuj:
Natomiast jeżeli swoje nowe upodobania zaczyna traktować jak filozofię życia, która stopniowo zastępuje mu prawdziwą religię, no to zaczyna się robić problem i wtedy faktycznie może to być pierwszy krok do zainteresowania się sektami.

To sekta może zainteresować wegetarianizmem.

Cytuj:
dodam jeszcze, ze wegetarianizm czesto prowadzi do anoreksji, a moze byc takze (nie klamie!!) powaznym objawem jakiejs choroby psychicznej.. w kazdym podreczniku psychiatrii pisze, ze zmiana stylu odzywiania na rygorystyczny, powiazana najczesciej z filozofia zyciowa moze byc spowodowana poczatkami zaburzen psychicznych.. wiec??

Oczywiście, nieumiejętność skomponowania odpowiedniej diety może doprowadzić do różnych zaburzeń. Tak samo sytuacja wygląda u osób które jedzą mięso, a nawet u tych które się nim odżywiają. Skoro piszesz o anoreksji, czemu nie wspomnisz o szkodliwej dla ludzkiego organizmu nadwadze ?
Podaj źródła reszty informacji zawartych w tekście. Proszę o neutralne światopoglądowo podręczniki dla studentów medycyny. [/quote][/code]


So cze 27, 2009 18:06
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 49 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL