Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pn kwi 29, 2024 2:12



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 167 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12  Następna strona
 Nowa Era 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 03, 2005 15:20
Posty: 167
Post 
To może je nam przedstawisz, Blizborze?
Co do 2012 itp - pożyjemy, zobaczymy.
Potem coś skrobne na ten temat, teraz nie mam weny na długie posty ;P

_________________
Posłowie modlą się o deszcz. To trzeba zobaczyć.


Śr lut 01, 2006 20:36
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 20, 2005 18:28
Posty: 384
Lokalizacja: Szczecin
Post 
MalGanis napisał(a):
To może je nam przedstawisz, Blizborze?


Najmocniejszym argumentem na poparcie tego co powiedziałem niech będzie to, że wszystkie "przekazy" channelingowe od "obcych" po jakimś czasie oakują się nie tylko nieprawdziwe, ale także bardzo często są sprzeczne ze sobą :) Podam Ci na prv MalGanisie adres strony i forum tzw. "Projektu Cheops" - im jakaś "obca istota" powiedziała, że na Ślęży jest ukryty jakiś skarb, który po spieniężeniu ma posłużyć do sfinansowania wyprawy do egiptu, aby znaleść mumię Cheopsa, która jest kluczem, do otwarcia portalu w piramidzie, która musi zostać uaktywniona przed końcem 2012 roku aby uratować ludzkość (buahahahaha) - nie dość, że wykopaliska przeprowadzone przez archeologów we wskazanym przez tą "istotę" miejscu nic nie odkryły, to jeszcze członkowie owego Projektu ewidentnie na nim zarabiają (tzn. sprzedają koszulki "Projektu Cheops", płyty CD z "sesjami" channelingowymi z tą istotą [po wnikliwszym zanalizowaniu, wiele z tych sesji jest ze sobą sprzecznych, za każdym razem ta "istota" mówi co innego - dziwne nie ?) - żenada po prostu, ale najsmutniejesze jest to, że bardzo wiele osób wierzy w prawdziwość channelingu :( Zresztą MalGanisie poczytaj sobie tamto forum - sporo pojawiło się ostatnio głosów krytyki, które przedstawiają solidne argumenty świadczące przeciw "Projektowi", a nikt ze zwolenników na te argumenty sensownie nie odpisuje.

P.S. Cały ten Projekt Cheops to ewidentna kalka serialu s-f Star Gate, dziwię się, że nikt tego nie dostrzega. Ale trudno, skoro są łosie, które wierzą w taki np. channeling, to czemu twórcy projektu nie mieliby na nich zarobić ?... przemyśl moje słowa MalGanisie.

Pozdrawiam !

_________________
Kto podnosi broń ten walczy w świętym kręgu bogów - albo zwycięstwo, albo śmierć.


Śr lut 01, 2006 21:16
Zobacz profil
Post 
Ależ Blizborze channeling jest jak najbardziej faktycznym zjawiskiem. Tyle, że aka sprawa. Kolesie od Projektu Cheops (tak znam to) albo trafili na coś co wcale ludziom nie chce pomagać, a tylko jaja sobie z nich robić. Albo faktycznie coś tam przekazało za pierwszym razem, a potem
A)podświadomosć sama słała przekazy
B)zupełnie inn byty się linkowały dla hecy
Możluiwe też, że od samego początku było to oszustwo albo sugestia podświadomości pani Lucyny Łobos.
Ale mam spore przekonanie, że faktycznie istnieją jakies przekazy channelingowe. Za wiele jednak wskoczyło ludzi z rewelacjami w stylu "o, ja jestem wybrańcem Plejadian!!!" aby teraz wierzyć każdemu kto tak gada. teraz trzeba duużo weryfikować bo raz na jakiś czas trafi się ktos kto minimalny kontakt złapał.
A co do roku 2012 to emat takowy był i tam prosiłbym przenieść dyskusję na ten temat.


So lut 04, 2006 2:36
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 20, 2005 18:28
Posty: 384
Lokalizacja: Szczecin
Post 
Według mnie Chaoto, ten channeling to zwykłe oszustwo i tyle, albo po prostu kontakt telepatyczny z innymi ludźmi, którzy dla jaj podają się za jakichś śmiesznych "Plejadian", "Jaszczurów" czy innych "Kasjopejan" (że nie wspomnę już o tym, że takie historyjki jakie serwuje channeling, to potrafiłby wymyślić nie jeden pisarz nurtu s-f) - przecież to nawet śmieszne nie jest tylko tragiczne, ale myślę, że zawsze znajdą się naiwni, którzy w to uwierzą "na słowo", bez sprawdzania jak to jest naprawdę. Nju Ejdż potrafi zrobić taką sieczkę w głowie, że człowiek naprawdę zaczyna wierzyć w te brednie. Mnie zastanawia, czemu Nju Ejdżowcy czerpią wszytkiego po trochu z różnych kultur i religii mieszając to wszystko ze sobą i tym samym tworząc zupełne brednie nie trzymające się kupy...

Pozdrawiam !

_________________
Kto podnosi broń ten walczy w świętym kręgu bogów - albo zwycięstwo, albo śmierć.


So lut 04, 2006 14:00
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 03, 2005 15:20
Posty: 167
Post 
Z tego co wiem, channeling nie jest wytworem New Age, bo już w bardzo dawnych czasach szamani kontaktowali się w ten sposób w innymi bytami - jeśli się mylę, to poprawcie mnie proszę, bo nigdy nie byłem specjalnie zafascynowany channelingiem...

Cytuj:
Nju Ejdż potrafi zrobić taką sieczkę w głowie, że człowiek naprawdę zaczyna wierzyć w te brednie. Mnie zastanawia, czemu Nju Ejdżowcy czerpią wszytkiego po trochu z różnych kultur i religii mieszając to wszystko ze sobą i tym samym tworząc zupełne brednie nie trzymające się kupy...

To samo można powiedzieć o chrześcijaństwie ;]

_________________
Posłowie modlą się o deszcz. To trzeba zobaczyć.


N lut 05, 2006 12:38
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 20, 2005 18:28
Posty: 384
Lokalizacja: Szczecin
Post 
MalGanis napisał(a):
To samo można powiedzieć o chrześcijaństwie ;]


Gdybym był chrześcijaninem, to może bym Ci na to odpisał :badgrin:

Pozdrawiam !

_________________
Kto podnosi broń ten walczy w świętym kręgu bogów - albo zwycięstwo, albo śmierć.


N lut 05, 2006 18:28
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt gru 23, 2005 19:13
Posty: 232
Post 
Nie rozumiem czemu krytykujecie New Age, będąc jednocześnie jego zagorzałymi zwolennikami? I nie mówcie, że nie, bo i tak nie uwierzę.

_________________
"Ja wędruję tylko po ścieżkach obdarzonych sercem, po ścieżkach, które mogą mieć serce. Po nich wędruję, by przemierzyć je do końca; to jedyne wyzwanie warte podjęcia. Oto którędy wędruję i patrzę, patrzę z zapartym tchem." Juan Matus


N lut 05, 2006 19:42
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 20, 2005 18:28
Posty: 384
Lokalizacja: Szczecin
Post 
Patataj napisał(a):
Nie rozumiem czemu krytykujecie New Age, będąc jednocześnie jego zagorzałymi zwolennikami? I nie mówcie, że nie, bo i tak nie uwierzę.


Yyyy, że niby kto jest zagorzałym zwolennikiem Nju Ejdżu i na jakiej podstawie wywnioskowałeś że m.in. Ja ?!

Pozdrawiam !

_________________
Kto podnosi broń ten walczy w świętym kręgu bogów - albo zwycięstwo, albo śmierć.


N lut 05, 2006 19:47
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt gru 23, 2005 19:13
Posty: 232
Post 
Jesteś neopoganinem? Jeśli tak to wyznajesz jedną z wielu zasad głoszonych przez New Age, czyli powrót do pogaństwa.

_________________
"Ja wędruję tylko po ścieżkach obdarzonych sercem, po ścieżkach, które mogą mieć serce. Po nich wędruję, by przemierzyć je do końca; to jedyne wyzwanie warte podjęcia. Oto którędy wędruję i patrzę, patrzę z zapartym tchem." Juan Matus


N lut 05, 2006 19:52
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 20, 2005 18:28
Posty: 384
Lokalizacja: Szczecin
Post 
Patataj napisał(a):
Jesteś neopoganinem? Jeśli tak to wyznajesz jedną z wielu zasad głoszonych przez New Age, czyli powrót do pogaństwa.


Po pierwsze, nie jestem neopoganinem tylko rodzimowiercą, a po drugie to od kiedy Nju Ejdż propaguje powrót do pogaństwa ?! Nju Ejdż przejawia się mieszaniem ze sobą różnych kultur i systemów religijnych, i tworzeniem na ich bazie nowych wyznań (np. Wicca) oraz ideologii - widze, że masz mętne pojęcie nie tylko o ezoteryce i magii, ale także o Nju Ejdżu...

Pozdrawiam !

_________________
Kto podnosi broń ten walczy w świętym kręgu bogów - albo zwycięstwo, albo śmierć.


N lut 05, 2006 20:05
Zobacz profil
Post 
No ja się bynajmniej z New Agiem nie utożsamiam. Nie mam o nim aż tak pejoratywnego zdania ale nie jest to coś dla mnie. Pomyśl Patataju zanim coś napiszesz bo ostatnio się pogrążasz.
Bliz, ja zostaję przy swoim stanowisku, że channeling jako taki istnieje ale ciężko teraz trafić naprawdziwe przekazy. I tak - wierzę w kontakt z Plejadianami.


Pn lut 06, 2006 2:19
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt gru 23, 2005 19:13
Posty: 232
Post 
Wy naprawde przeczycie sobie ogromnie. Zachęcam was do zdecydowanego poszerzenia wiedzy o pewne tematy.
Rodzimowierstwo to ewidentnie pogaństwo.
Channeling, neopogaństwo, rytuały magiczne, obe, reiki itp. to wszystko elementy składowe zjawiska, które określa się mianem New Age. Ludzie! Zastanówcie się najpierw 100 razy zanim coś napiszecie, bo to już wcale nie jest śmieszne. Myślę, że zgrywacie się po prostu, bo bardzo mi trudno w to uwierzyć, że można w ten sposób poważnie pisać. Błagam o porządek, nie róbcie niepotrzebnego CHAOSU w sprawach, które powinny być jasne dla każdego. Więcej powagi, mniej ironii i cynizmu...

_________________
"Ja wędruję tylko po ścieżkach obdarzonych sercem, po ścieżkach, które mogą mieć serce. Po nich wędruję, by przemierzyć je do końca; to jedyne wyzwanie warte podjęcia. Oto którędy wędruję i patrzę, patrzę z zapartym tchem." Juan Matus


Pn lut 06, 2006 23:25
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 20, 2005 18:28
Posty: 384
Lokalizacja: Szczecin
Post 
Zaznaczam, że rodzimowierstwo, to nie takie "pogaństwo" jakie propaguje Nju Ejdż (doskonałym przykładem takiego "pogaństwa" które stworzył Nju Ejdż, jest Wicca), i zanim coś napiszesz Patatju, to poczytaj trochę, bo gdybyś zasięgnął informacji o Rodzimowierstwie Słowiańskim (czyli kontynuowaniu religijnej tradycji Naszych przodków), to wiedziałbyś, że jest to wiara, która narodziła się na długo przed Nju Ejdżem, czy chrześcijaństwem w ogóle... tak więc pisząc takie rzeczy jak powyżej tylko się kompromitujesz. Skończ waść wreszcie takie głupoty wypisywać, bo nie masz racji i sam sobie przeczysz, najpierw piszesz, że :

Patataj napisał(a):
Moim zdaniem Słowianin czystej krwi zawsze będzie, chocby intuicyjne, rozumiał swoich przodków, bo ma zakodowane w "genach" (zbiorowa swiadomość?) ich zachowania i mentalność[...]

[...]To nie zginęło w mrokach dziejów to żyje wciąż w nas, jest głęboko zakorzenione w sercach (podświadomość?), nie jest tylko zamierzchłą historią i nieuniknione jest stopniowe przebudzanie się, "jakby ze snu zimowego", tego wszystkiego.


A potem :

Patataj napisał(a):
Rodzimowierstwo to ewidentnie pogaństwo.
Channeling, neopogaństwo, rytuały magiczne, obe, reiki itp. to wszystko elementy składowe zjawiska, które określa się mianem New Age.


Widzisz teraz jaki jesteś zmienny, a może liczyłeś na to, że Twoi rozmówcy nie są bystrzakami i nie kapną się, że za każdym razem piszesz co innego ? Najpierw twierdzisz, że to Słowiańskie "pogaństwo" tkwi głęboko w Nas, że mamy to po przodkach, a później piszesz, że to wytwór Nju Ejdż, czyli tworu jak najbardziej współczesnego ?! Zdecydyj się więc...

Druga sprawa to taka, że rytuały, magia, LD oraz OOBE nie są wytworem Nju Ejdź, bo tak jak religie "pogańskie", zjawiska te były znane ludziom już w bardzo starożytnych czasach... Nie pisz więc bzdur, bo naprawdę w tej chwili poziom Twojej wiedzy nie wygląda na wysoki...

Pozdrawiam !

_________________
Kto podnosi broń ten walczy w świętym kręgu bogów - albo zwycięstwo, albo śmierć.


Wt lut 07, 2006 19:24
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 03, 2005 15:20
Posty: 167
Post 
Drogi Patataju...
Może przedstawisz nam rzeczowe argumenty, że New Age jest złe, głupie, niedorzeczne itd?
Pustosłowia już wystarczy ;]

_________________
Posłowie modlą się o deszcz. To trzeba zobaczyć.


Wt lut 07, 2006 19:36
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt gru 23, 2005 19:13
Posty: 232
Post 
Blizbor napisał(a):
Zaznaczam, że rodzimowierstwo, to nie takie "pogaństwo" jakie propaguje Nju Ejdż (doskonałym przykładem takiego "pogaństwa" które stworzył Nju Ejdż, jest Wicca), i zanim coś napiszesz Patatju, to poczytaj trochę, bo gdybyś zasięgnął informacji o Rodzimowierstwie Słowiańskim (czyli kontynuowaniu religijnej tradycji Naszych przodków), to wiedziałbyś, że jest to wiara, która narodziła się na długo przed Nju Ejdżem, czy chrześcijaństwem w ogóle...


Poczytałem więcej niz troche i dlatego wiem, ze New Age propaguje powrót do przedchrześcijańskich wierzeń, więc twój wywód jest zupełnie chybiony.

Cytuj:
Druga sprawa to taka, że rytuały, magia, LD oraz OOBE nie są wytworem Nju Ejdź, bo tak jak religie "pogańskie", zjawiska te były znane ludziom już w bardzo starożytnych czasach...


New Age niczego nie tworzy, ale odgrzebuje starożytne, pogańskie, magiczne praktyki, religie...
Nie wiem czym według ciebie jest New Age, ale na pewno czymś zupełnie innym niz przyjęło się powszechnie uważać.

Cytuj:
tak więc pisząc takie rzeczy jak powyżej tylko się kompromitujesz. Skończ waść wreszcie takie głupoty wypisywać, bo nie masz racji i sam sobie przeczysz,

Nie pisz więc bzdur, bo naprawdę w tej chwili poziom Twojej wiedzy nie wygląda na wysoki...


Pisząc w takim stylu stosujesz argumentację <i>ad hominum</i>, która odnosi się jedynie do ataków na mnie, jako na człowieka, a nie dotyczy treści moich wypowiedzi, więc udowodnij po prostu, że się mylę. Wykaż się poziomem swej wiedzy, bo dotychczas to tylko ty się kompromitujesz takimi wypowiedziami, co wcale nie pomaga w prowadzeniu kulturalnej dyskusji.

_________________
"Ja wędruję tylko po ścieżkach obdarzonych sercem, po ścieżkach, które mogą mieć serce. Po nich wędruję, by przemierzyć je do końca; to jedyne wyzwanie warte podjęcia. Oto którędy wędruję i patrzę, patrzę z zapartym tchem." Juan Matus


Śr lut 08, 2006 0:40
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 167 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL