Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 22:19



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 167 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12  Następna strona
 Nowa Era 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Śr gru 13, 2006 11:34
Posty: 19
Post 
Hmm, mowiac szczerze sa dowody archeologiczne idace nawet dalej dalej - np. zadne z zachowanych naczyn ofiarnych do ktorych rzekomo miano wkladac swiezo wyrwane ofiarom serca nie ma wystarczajacych rozmiarow by pomiescic faktyczne ludzkie serce.

W efekcie pojawily sie pewne sugestie ze owa krwawa tradycja zostala indianom 'przylatana' w trakcie spisywania ich kultury przez hiszpanskich osadnikow, jako jeden z elementow 'usprawiedliwiajacych' uroczy holokaust jaki zrealizowano mieszkancom nowego swiata...


Pn gru 18, 2006 21:37
Zobacz profil
Post 
O, to miło. Zawsze uważałem, że Aztekowie mimo swojej krwawości mieli świetną kulturę i jakoś tak nie pasowało i do nich to ludobójstwo. Teraz widzę, że dobrze czułem :D


Wt gru 19, 2006 12:52

Dołączył(a): So gru 30, 2006 15:35
Posty: 42
Post 
Aztekowie,Majowie,Olmekowie,Toltekowie itd. itp. dbali o ludzi - posiadali system pracy odpowiedni dla każdego wieku, posiadali idealnie ułożone i ubite drogi, posiadali religie ale zachowywali wolnośc wyznaniową... patrząc na temat stwierdziłem że byli mądrzejsi od nas - tolerowali to że jeden chce złożyc ofiarę a drugiemu to nie pasuje... ofiary były składane ale nie w ilościach masowych i na pewno nie z własnych obywateli - i prosze nie mówic teraz że inni ludzie to też ludzie bo wg. jednej z najbardziej szanowanych ksiąg chrześcijan i żydów można brac niewolników... "będziecie potrzebowali niewolników,będziecie brali ich z narodów naokoło was"... sekty nie są problemem, problemem jest ich skrajnośc i demonizowanie oraz wymyślanie nowych sposobów obrzydzenia ich ludziom...


N gru 31, 2006 12:57
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N kwi 10, 2005 8:12
Posty: 2721
Post 
New Age jest obecnie jednym z głównych zagrożeń dla chrześcijanina. Potrzeba wiele mądrości i rozeznania - ponieważ ezoteryka jest obecnie bardzo popularna w kulturze. Chrześcijanin wie - że Jezus Chrystus jest jedynym zbawicielem.
Myslę, że do promotorów New Age można odnieść słowa:

"Powstaną bowiem fałszywi mesjasze i fałszywi prorocy i czynić będą znaki i cuda, żeby wprowadzić w błąd, jeśli to możliwe wybranych. Wy przeto uważajcie! Wszystko wam przepowiedziałem." Mk13, 22-23

"Ci fałszywi apostołowie to podstępni działacze, udający apostołów Chrystusa. I nic dziwnego. Sam bowiem szatan podaje się za anioła światłości. Nic przeto wielkiego, że i jego słudzy podszywają się pod sprawiedliwość. Ale skończą według swoich uczynków." 2Kor 11, 13-15

"Znaleźli się jednak fałszywi prorocy wśród ludu1 tak samo, jak wśród was będą fałszywi nauczyciele, którzy wprowadzą wśród was zgubne herezje. Wyprą się oni Władcy, który ich nabył, a sprowadzą na siebie rychłą zgubę." 2P2,1
[1]- Heretycy pomiędzy wiernymi.

Dla rozeznania - krytycznie o new Age:
http://www.fdfe.franciszkanie.pl/index. ... &Itemid=31[/b]

Pozdrawiam

_________________
Codziennie jeden cytat z nauczania ojców Kościoła – blog:
http://ojcowiewiary.blogspot.com/


Śr sty 10, 2007 13:47
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lip 25, 2007 18:37
Posty: 33
Post 
Według mnie (to podkreślam) Moria prezentujesz typowe konserwatywne katolickie myślenie. Takich opinii jest niestety pełno w polskim Internecie. New Age powinien przejść wiele zmian aby z całej mieszanki złych pomysłów, ezoterycznych wierzeń stworzyć jedną spójną idealną ideologię. Każdy może myśleć inaczej ale jak dla mnie (człowieka nowej Ery i zarazem praktykującego katolika) łączenie praktyk magicznych, uzdrowicielskich, okultystycznych, wiara w ufo i inne bzdety jest jak czarna plama w reklamie proszku do prania. Tu liczą się dobre idee New Age. Wiara w lepszy świat, zmiana ludzkiego rozumowania, wiara w własne możliwości i w końcu rzeczywiste czynienie bliźniemu co tobie miłe a nie "nie czyń bliźniemu swemu co tobie nie miłe" bo to grzech i Bóg cię pokara, trafisz do piekła!
Myślę że do tej utopijnej (tak to w sumie utopia) Nowej Ery (Ery Wodnika a może i jeszcze później) dojdziemy przez:
- wiarę w Boga może nawet przekształcając Jego obraz w jakąś Energię Wszechobecną chociaż ja bym pozostał na tym co jest.
- w końcu osłabienie konserwatywnego wpływu Kościoła i reforma nauczania
- usilne polityczne i kulturowe jednoczenie narodów (np. w pierwszym etapie powstanie superpaństwa z UE do czego jesteśmy na razie dalej a nie bliżej )
- w końcu jedna światowa religia
- postępowania z myślą Nowej Ery ale rozważając pewne szczegóły – np. ja bym nie poddawał reinkarnacji jako coś oczywistego. Jak już ma być tak pięknie to w tym wypadku dla mnie lepsza jest myśl chrześcijańska. Nie jest to jednak temat do dyskusji, może jest TAK a może NIE TAK. Tego nikt nie wie…

Polecam po prostu na przyszłość ponad przeciętne myślenie.


Śr lip 25, 2007 21:52
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sie 13, 2007 19:58
Posty: 1
Post 
wg mnie pojęcie "nowa era" pojawiło się dlatego że świat coraz szybciej sie rozwija... nie tylko w sensie komputerowym itd, ale również w sensie duchowym...


Pn sie 13, 2007 22:20
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sie 16, 2007 10:44
Posty: 34
Post 
netka49 napisał(a):
wg mnie pojęcie "nowa era" pojawiło się dlatego że świat coraz szybciej sie rozwija... [...] w sensie duchowym...


Może i szybciej, ale nie dobrą drogą.


Pt sie 17, 2007 14:57
Zobacz profil
Post 
netka 49 napisal:
Cytuj:
wg mnie pojęcie "nowa era" pojawiło się dlatego że świat coraz szybciej sie rozwija... nie tylko w sensie komputerowym itd, ale również w sensie duchowym...


Pojecie "nowa era" ma podloze czysto astronomiczne i astrologiczne. Mianowicie chodzi o tzw.precesje gwiazd. Momenty miedzy jednym a drugim przejsciem tzw. punktu Barana przez okreslony gwiazdozbior zodiakalny. Okres taki rowny 2166 lat nazwano era np.era Barana,era Ryb,era Wodnika itp.Zwolennicy New Age dali temu zwyklemu zjawisku otoczke okultystyczna i zaczeli tworzyc falszywe proroctwa.

Tak więc New Age to nic innego jak astrologia i magia, czyli rzeczy,ktore nalezy odrzucic.[/quote]


Pt sty 25, 2008 18:02
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lip 25, 2007 18:37
Posty: 33
Post 
Widzę, że przez hoh! dłuugi czas nic tu się nie zmieniło. Czyzby temat nie dawał nic nowego do dyskusji? W sumie pierwszy raz przejrzałem cały ten topic i dochodzę do wniosku, że dyskusja tu ani razu nie zeszła na typowo NeAge'owskie tory.
A ja już po długim czasie przemyśleńs postrzegłem, że ani NewAge ani Chrześcijaństwo nie daje tego co poszukuję. Żałuję, że nie przeczytałem tego topiku tak dokładnie rok wcześniej bo znalazłbym wypowiedź Gruntz'a, która jest tak bliska mojemu światopoglądowi. Myślę, że to jest właśnie to!

[...]

[...] - i wystarczy. Wklejanie cudzych odpowiedzi, żeby je zareklamować, to przesada. jo_tka


Pt maja 02, 2008 21:29
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt kwi 22, 2008 18:56
Posty: 649
Post 
A czy ktoś w tym temacie napisał już, że New Age oznaczać też może atomizację społeczeństw, aby wielkie korporacje o zasięgu globalnym łatwiej sprawowały kontrolę nad bezsilnymi samotnymi niewolnikami w nowym, lepszym świecie? Zaiste - Nowa Era już puka do naszych drzwi i widać ją na każdym kroku w TV, również w postaci reklam Ery Nowej.


N maja 11, 2008 10:10
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lip 25, 2007 18:37
Posty: 33
Post 
Jo_tka ok rozumiem że przytaczanie cudzych wypowiedzi jest niepotrzebne chociaż z tą reklamą to przesadzasz. Raczej wydaje mi się że ta cytowana wypowiedź bardzo komuś się tu nie podoba.
Chodzi o dyskusje ze strony 5-6 tego topicu.

Jak już wziąłeś rozmach w ograniczaniu mojego postu (do 5%) co było nie tak w moim opisie New Age Mouvement że go również usunąłeś? To była tylko obiektywna charakterystyka opisująca prawdziwe podstawy new age. Zebrałem te informacje po to by niektórzy nie wymyślali zbyt wybujałych teorii na ten temat, szczególnie że sami pisarze NewAge (nie mówię twórcy bo w tym przypadku takowych nie ma) nie potrafią jednogłośnie zdefiniować tego zjawiska.

niktszczególny. napisz coś więcej na temat tej atomizacji. dzielenie społeczenstw nie pasuje do idei powszechnego zjednoczenia promowanej przez NA.
jeśli chodzi o reklamy NA to nigdy o takich nie słyszałm ani nie widziałem. spodziewam się jednak że chodzi tu o jakieś reklamy ( na pewno reklamy?) które mają wątek ideowo podobny do światopoglądu NA lecz twórcy tej reklamy nie miają pojęcia co to właściwie jest ten NA. Dzieje się tak ponieważ te idee były jeszcze przed NA powszechnie znane i popularne. Mozna to zaobserwowac w filmach bądź muzyce

_________________
Obrazek


N maja 11, 2008 21:19
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 12, 2008 18:56
Posty: 1927
Post 
Moim zdaniem każdy człowiek powinien odnaleźć wiarę dla siebie. W moim przypadku była to właśnie New Age. Czytałem cały wątek od początku i w pełni zgadzam się z GreGorianem. Na forum brakuje rozmowy na rozmowy czysto związane z New Age. Większość ludzi tu piszących (nie obrażając nikogo) o tym nurcie wie tylko tyle, ile powiedziano w Radiu Maryja albo w innym podobnym źródle. To co moim zdaniem jest największym błędem w wypowiedziach, jest skupianie się na pojedyńczych hasałach New Age a nie na całości. To tak, jakby mówić że buddyzm jest sektą, ponieważ każe "ążyć"do Nirwany. Nie można czegoś potępiać bo coś nam się w tym nie podoba. Nikt przez cały temat nie napisał bezpośrednio dlaczego New Age jest zagrożeniem dla chrześcijaństwa, dlaczego?


Cz cze 12, 2008 21:31
Zobacz profil
Post 
Dlatego, że nie prowadzi do Zbawienia i jest iluzją wiary...


Cz cze 12, 2008 22:13
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 12, 2008 18:56
Posty: 1927
Post 
Teresse napisał(a):
Dlatego, że nie prowadzi do Zbawienia i jest iluzją wiary...

Co to znaczy że jest iluzją wiary? Bo jest inna od chrześcijaństwa? W New Age celem nie jest zbawienie...


Pt cze 13, 2008 13:10
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lip 25, 2007 18:37
Posty: 33
Post 
dla mnie kwestia wiary i zbawienia w NewAge Mouvement jest drugorzędna ponieważ nie uważam jej za coś na tyle idealnego by było tym czego poszukuję.
W NA najbardziej podoba mi się oddziaływanie na wszystkie płaszczyzny życia jak to dobrze opisuje "Encyklopedia New Age" korygujący wpływ nie tylko w sferze duchowej.

_________________
Obrazek


Pt cze 13, 2008 21:30
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 167 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL