Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N kwi 28, 2024 22:43



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 167 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 12  Następna strona
 Nowa Era 
Autor Wiadomość
Post 
Cytuj:
wielu z egzorcyzmowanych jest zmuszona szukać pomocy u świeckich egzorcystów...


Swiecki egzorcysta?
A co to takiego?
Chodzi ci o tych szarlatanow co to uwalniaja ludzi od ...KASY?

Partacza...partacza...ile to znasz takich ksiezy egzorcystow, ktorzy partacza?
O ile mi sie wydaje to malo ktora osoba poddana egzorcyzmom, bedzie sie tym publicznie chwalila.
Piszesz, ze spedziles wiele czasu na dyskusjach z egzorcystami na roznych portalach.......hmmmm...nie wiedzialem, ze ksieza egzorcysci, "publikuja" swoje osiagniecia na portalach internetowych, czy tez roznego rodzaju listach dyskusyjnych.

Taaak....najlepszym egzorcysta jest Jan Sowizdrzal rolnik z Psiej Wolki.......diably widlami przegania....

Wybacz, ale to sie staje smieszne...swiecki egzorcysta...buhahahaha

pozdrowka


N wrz 26, 2004 17:52

Dołączył(a): So wrz 25, 2004 15:57
Posty: 105
Post 
wybaczam....

Belizariusz:
jejku wogóle nie roumiesz.... a ja nie zamierzam nikogo do niczego przekonywać. Ale wytłumacze to czego nie zroumiałeś najwyraźniej.

"Swiecki egzorcysta?
A co to takiego?" to taka osoba którą poznajesz najczęściej po egzorcyźmie u księdza....
"Chodzi ci o tych szarlatanow co to uwalniaja ludzi od ...KASY?" - tu trafiłeś w dziesiątke - bo daleko im do "sióstr miłosierdzia" i biorą za swoje usługi kase. ale czemu mają nie brać skoro robią coś dobrze? Wyoobraź sobie że oni najczęściej też muszą coiś jeść, za coś żyć i utrzymać rodziny..... Dziwne nie...... (tylko nie mów że jak mają dar od Boga to powinni za darmo nim wszystkim służyć.... - tak im najczęściej głupi i biedni gadają - bo mądry tak nie powie, gdyż wcześniej pomyśli, a bogaty nie liczy kasy i płaci)

"Partacza...partacza...ile to znasz takich ksiezy egzorcystow, ktorzy partacza?"
wiem do czego zmierzasz - dobzi księża egzorcyści też są, jest ich nawet pewnie więcej, tyle że ja słysze częsciej o tych partaczach i o nich w tej chwili mówimy.

"O ile mi sie wydaje to malo ktora osoba poddana egzorcyzmom, bedzie sie tym publicznie chwalila."

nie będzie sie tym chwaliła do czasu gdy znów nie zacznie potrzebować pomocy. A poza tym pozostaje jeszcze opcja że Ci sie wydaje..... :D

"Piszesz, ze spedziles wiele czasu na dyskusjach z egzorcystami na roznych portalach.......hmmmm...nie wiedzialem, ze ksieza egzorcysci, "publikuja" swoje osiagniecia na portalach internetowych, czy tez roznego rodzaju listach dyskusyjnych."

dokładnie! Żadni księża raczej tego nie praktykują. Ja rozmawiałem z tymi świeckim egzorcystami.

również pozdrówka.


N wrz 26, 2004 18:50
Zobacz profil
Post 
Cytuj:
u trafiłeś w dziesiątke - bo daleko im do "sióstr miłosierdzia" i biorą za swoje usługi kase. ale czemu mają nie brać skoro robią coś dobrze? Wyoobraź sobie że oni najczęściej też muszą coiś jeść, za coś żyć i utrzymać rodziny.....


Szkoda tylko, ze utrzymuja swoje rodziny,wyludzajac pieniadze od naiwnych ludzi.

Dla mnie to jest wszystko szyte grubymi nicmi....ktos, kto nie ma zielonego pojecia o psychiatrii, teologii...itp. Nagle doznaje olsnienia w postaci wyimaginowanej "laski" i korzystajac z naiwnosci bliznich wzbogaca sie ich kosztem.
Pozniej oczywiscie chwali sie swoimi "osiagnieciami" na roznego rodzaju portalach......szukajac sobie kolejnych klientow, dla swojej oszukanczej praktyki.

pozdrowka


N wrz 26, 2004 19:28
Post 
Tak się składa, Grundmanie, że to właśnie kapłanom chrześcijańskim dał Chrystus moc wyganiania złych duchów
Cytuj:
Idźcie raczej do owiec, które poginęły z domu Izraela. Idźcie i głoście: Bliskie już jest królestwo niebieskie. Uzdrawiajcie chorych, wskrzeszajcie umarłych, oczyszczajcie trędowatych, wypędzajcie złe duchy! Darmo otrzymaliście, darmo dawajcie! Nie zdobywajcie złota ani srebra, ani miedzi do swych trzosów. Nie bierzcie na drogę torby ani dwóch sukien, ani sandałów, ani laski! Wart jest bowiem robotnik swej strawy.
(Ew.Mateusza 10:6-10)
Wówczas przyprowadzono Mu opętanego, który był niewidomy i niemy. Uzdrowił go, tak że niemy mógł mówić i widzieć. A wszystkie tłumy pełne były podziwu i mówiły: Czyż nie jest to Syn Dawida? Lecz faryzeusze, słysząc to, mówili: On tylko przez Belzebuba, władcę złych duchów, wyrzuca złe duchy. Jezus, znając ich myśli, rzekł do nich: Każde królestwo, wewnętrznie skłócone, pustoszeje. I żadne miasto ani dom, wewnętrznie skłócony, nie ostoi się. Jeśli szatan wyrzuca szatana, to sam ze sobą jest skłócony, jakże się więc ostoi jego królestwo?
(Ew.Mateusza 12:22-26)
Jezus, znając ich myśli, rzekł do nich: Każde królestwo, wewnętrznie skłócone, pustoszeje. I żadne miasto ani dom, wewnętrznie skłócony, nie ostoi się. Jeśli szatan wyrzuca szatana, to sam ze sobą jest skłócony, jakże się więc ostoi jego królestwo? I jeśli Ja przez Belzebuba wyrzucam złe duchy, to przez kogo je wyrzucają wasi synowie? Dlatego oni będą waszymi sędziami. Lecz jeśli Ja mocą Ducha Bożego wyrzucam złe duchy, to istotnie przyszło do was królestwo Boże. Albo jak może ktoś wejść do domu mocarza, i sprzęt mu zagrabić, jeśli mocarza wpierw nie zwiąże? I dopiero wtedy dom Jego ograbi.
(Ew.Mateusza 12:25-29)
I rzekł do nich: Idźcie na cały świat i głoście Ewangelię wszelkiemu stworzeniu! Kto uwierzy i przyjmie chrzest, będzie zbawiony; a kto nie uwierzy, będzie potępiony. Tym zaś, którzy uwierzą, te znaki towarzyszyć będą: w imię moje złe duchy będą wyrzucać, nowymi językami mówić będą; węże brać będą do rąk, i jeśliby co zatrutego wypili, nie będzie im szkodzić. Na chorych ręce kłaść będą, i ci odzyskają zdrowie. Po rozmowie z nimi Pan Jezus został wzięty do nieba i zasiadł po prawicy Boga.
(Ew.Marka 16:15-19)
Tak też i wiara, jeśli nie byłaby połączona z uczynkami, martwa jest sama w sobie. Ale może ktoś powiedzieć: Ty masz wiarę, a ja spełniam uczynki. Pokaż mi wiarę swoją bez uczynków, to ja ci pokażę wiarę ze swoich uczynków. Wierzysz, że jest jeden Bóg? Słusznie czynisz - lecz także i złe duchy wierzą i drżą. Chcesz zaś zrozumieć, nierozumny człowieku, że wiara bez uczynków jest bezowocna? Czy Abraham, ojciec nasz, nie z powodu uczynków został usprawiedliwiony, kiedy złożył syna Izaaka na ołtarzu ofiarnym?
(List Jakuba 2:17-21)


____________________________________________________________
I mówił do nich: Gdy do jakiego domu wejdziecie, zostańcie tam, aż stamtąd wyjdziecie. Jeśli w jakim miejscu was nie przyjmą i nie będą słuchać, wychodząc stamtąd strząśnijcie proch z nóg waszych na świadectwo dla nich. Oni więc wyszli i wzywali do nawrócenia. Wyrzucali też wiele złych duchów oraz wielu chorych namaszczali olejem i uzdrawiali. Także król Herod posłyszał o Nim, gdyż Jego imię nabrało rozgłosu, i mówił: Jan Chrzciciel powstał z martwych i dlatego moce cudotwórcze działają w Nim. Inni zaś mówili: To jest Eliasz; jeszcze inni utrzymywali, że to prorok, jak jeden z dawnych proroków. Herod, słysząc to, twierdził: To Jan, którego ściąć kazałem, zmartwychwstał.
(Ew.Marka 6:10-16 )
Jeśli w jakim miejscu was nie przyjmą i nie będą słuchać, wychodząc stamtąd strząśnijcie proch z nóg waszych na świadectwo dla nich. Oni więc wyszli i wzywali do nawrócenia. Wyrzucali też wiele złych duchów oraz wielu chorych namaszczali olejem i uzdrawiali.
(Ew.Marka 6:11-13 )

Zatem - Apostołowie mający prawo do wyrzucaniAzłych duchów CZYNILI TO Z POLECENIA CHRYSTUSA.
A kto w tej chwili jest Namiestnikiem Chrystusa?
Nie zapominaj o słowach:
Odpowiedział Szymon Piotr: Ty jesteś Mesjasz, Syn Boga żywego. Na to Jezus mu rzekł: Błogosławiony jesteś, Szymonie, synu Jony. Albowiem nie objawiły ci tego ciało i krew, lecz Ojciec mój, który jest w niebie. Otóż i Ja tobie powiadam: Ty jesteś Piotr [czyli Skała], i na tej Skale zbuduję Kościół mój, a bramy piekielne go nie przemogą. I tobie dam klucze królestwa niebieskiego; cokolwiek zwiążesz na ziemi, będzie związane w niebie, a co rozwiążesz na ziemi, będzie rozwiązane w niebie. Wtedy surowo zabronił uczniom, aby nikomu nie mówili, że On jest Mesjaszem.
(Ew.Mateusza 16:16-20)

Zatem - spójrz na to, jakimi cechami musi charakteryzować się Egzorcysta ...
A potem dopiero mów o egzorcyzmowaniu ...


Pn wrz 27, 2004 16:16

Dołączył(a): So wrz 25, 2004 15:57
Posty: 105
Post 
Belizariusz:
"Szkoda tylko, ze utrzymuja swoje rodziny,wyludzajac pieniadze od naiwnych ludzi."

No jakoś wszyscy ci ludzie bardzo cieszą sie z udzielonej im pomocy i sami za to chętnie płacą (to sie nazywa właściwą świadomością bogactwa, hehe). Sami siebie za "naiwnych" też nie uznają. Więc po cóż ich obrażać.... A jakby nie było - mają wolny wybór i korzystają z usług z jakich chcą, więc uszanujmy to.

"ktos, kto nie ma zielonego pojecia o psychiatrii, teologii..." to zazwyczaj są ludzie wykształceni - psychologowie, także wbrew pozorom teologowie, religioznawcy. Wyraźnie to ty nie masz zielonego pojęcia o kim mówisz...

"Pozniej oczywiscie chwali sie swoimi "osiagnieciami" na roznego rodzaju portalach......"

to są prywatne portale, do których nie mają wstępu postronni ludzie. Tak więc te opowiadania nie służą wzbudzaniu taniej sensacji a tylko poszerzeniu wiedzy na dany temat - jak kto woli - są to rozmowy naukowe.


ddv 163:

Oczywiście że Jezus dał moc wypędzania złych duchów kapłanom. Ale nie tylko - bo również wszystkim swoim uczniom, którzy głęboko wierzą w Boga. Teoretycznie każdy ochrzczony (a napewno już bierzmowany) ma taką moc. Pytanie czy potrafi sobie z nią poradzić i odpwiednio wykorzystać.


A TERAZ UWAGA (dla wszystkich zainteresowanych tym tematem)

Wyjaśniam wyższość egzorcystów świeckich.... Może inaczej - wyjaśniam teraz jakie błędy często popełniają księża egzorcyści.

Po pierwsze odsyłają opętującego ducha wprost do Piekła - a uwieżcie, jest to ostatnie miejsce do jakiego chciałby taki duch trafić (wiem że to może brzmi dziwnie, ale to skomplikowane). Wyróżnia sie bowiem kilka rodzajów opętań, o czym zazwyczaj pewni egzorcyści zapominają: począwszy od opętań w których duchem opętującym jest duch osoby zmarłej (czyli duch bardzo zagubiony), poprzez powiązania i uzależnienia astralne (nie będe tłumaczył tu co to jest astral, myśle że wiecie), aż po opętania "szatańskie" (demoniczne). Każdy z tych rodzajów opętań powinien być zwalczany innymi metodami, czego skięża nie czynią - ba nie potrafią często uczynić i wszystkie opętania traktują jedną miarą - tą "szatańską" właśnie - która paradoksalnie zadarza sie najrzadziej, wręcz sporadycznie. Do tego mamy serie jeszcze innych wielu rodzaji opętań - choćby tych przez istoty z "wyższego" świata. Najlepsze są jednak egzorcyzmy gdzie egzorcyzmuje sie osobe chorą psychicznie . A zdarza sie to bardzo często i wynika oczywiście z braku kompetencji. Inną ciekawą sprawą jest to dlaczego osoba opętana wykazuje obrzydzenie do przedmiotów kultu religijnego, ale tylko do tych przedmiotów chrześcijańskiego pochodzenia. Logicznie rzecz biorąc takie osoby powinny wykazywać wstręt do wszelkich atrybutów boskości - a tu wykazują, ale tylko do tych chrześcijańskich. To dopiero zagadka.... I bądź tu mądry....


Pn wrz 27, 2004 20:26
Zobacz profil

Dołączył(a): So wrz 25, 2004 15:57
Posty: 105
Post 
Po pierwsze odsyłają opętującego ducha wprost do Piekła - a uwieżcie, jest to ostatnie miejsce do jakiego chciałby taki duch trafić

- zapomniałem czegoś dodać- oczywiście takie duchy powinno sie odsyłać pod Bożą moc, gdyż Bóg sam najlepiej wie co z nimi zrobić.


Pn wrz 27, 2004 20:34
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr cze 09, 2004 13:48
Posty: 97
Post 
Pozwolę sobie zabrać głos mimo iż nie czuję się wybitnym specjalistą w tym temacie (coś wiem ale nie za dużo).

Po pierwsze nie widzę przeszkód do tego aby osoba świecka dokonywała egzorcyzm - to kwestia wiary - Bóg wypędza złe duchy, nie człowiek, a osoba świecka może mieć większą wiarę i wiedzę niż ksiądz (nawet "specjalista").

Wydaje mi się ze są egzorcyści wsród protestantów (a tam nie ma księży). Czyli są to świeccy egzorcyści (oczywiście odpowiednio do tego przygotowani).

Ja osobiście, mimo iz jestem wierzący, uważami iz nie nadaję się na egzorcystę, bo za mało wiem i moja wiara jest zbyt mała :oops: .

Z drugiej strony, natomiast uważałbym z egzorcystami którzy pobierają to za pieniądze (większość to niestety zwykli oszuści). Jeszcze zrozumiałbym gdyby pieniążki były przyjmowane na wyraźne życzenie "klienta" po udanej "operacji" i to na zasadzie "co łaska". Jeżeli jest cennik omijałbym takie osoby z daleka. Można nie tylko nie "zgubić" złego ducha (o ile jakiś jest) ale złapać "haczyk", którego nie będzie łatwo zgubić.

Jeżeli świecki egzorcysta (katolik) nie utrzymuje stałego kontaktu z duchownym opiekunem (wyświęconym księdzem) takiego też bym omijał, nawet jeżeli nić by nie brał za "usługę".


Wt wrz 28, 2004 13:08
Zobacz profil
Post 
Cytuj:
Po pierwsze odsyłają opętującego ducha wprost do Piekła - a uwieżcie, jest to ostatnie miejsce do jakiego chciałby taki duch trafić


To ja mam pytanie w tym wzgledzie......
To jest jakos potwierdzone?....Istnieje jakas bezposrednia lacznosc pomiedzy egzorcysta, a "kadrowym" z piekla?
Jezeli tak...to wypada mi pochylic czola, nad tak wyjatkowymi przywilejami, jakimi sie ow "egzorcysta " cieszy. :x

Bo o ile wiem, to zaden zyjacy nie ma kontaktu z "tamtym swiatem"......no chyba, ze jest to "egzorcysta" - naciagacz :D

Krotko mowiac:
Szmery-bajery, dzikie weze - rajskie ptaki - gluptaki :D:D:D


Cytuj:
Po pierwsze nie widzę przeszkód do tego aby osoba świecka dokonywała egzorcyzm - to kwestia wiary - Bóg wypędza złe duchy, nie człowiek, a osoba świecka może mieć większą wiarę i wiedzę niż ksiądz (nawet "specjalista").


Unicornie
Problem lezy w tym, ze nie kazdy wikary, czy tez proboszcz, moze byc egzorcysta. Zdecydowana wiekszosc sie do tego nie nadaje. Prawdziwych ksiezy-egzorcystow, jest nieliczna garstka. Dlaczego tak malo?
Dlatego ze, aby zostac egzorcysta, trzeba miec odpowiednia do tego wiedze i byc kims, kto te wiedze potrafi spozytkowac.
Nie jest wiec tak, ze seminarzysta, po otrzymaniu swiecen kaplanskich, staje sie automatycznie egzorcysta. Do tego potrzeba odpowiednich predyspozycji, a przede wszystkim wielu wielu lat ciezkiej nauki i pracy.

Powiedz mi zatem, czym sie moga wykazac owi swieccy egzorcysci? Czy jego mozliwosci to tylko odpowiednia interpretacja jednego fragmentu PS?
Jezeli tak....to naprawde sa nikle i nic nie warte

pozdrowka


Wt wrz 28, 2004 14:37
Post 
Gruntz !
Wytłumacz mi jedną rzecz.
Jeżeli egzorcysta wygania złego ducha to musi go gdzieś odesłać.
Odsyła i tak Bożą mocą.
Jednak - zawsze istnieje ryzyko przejścia złego ducha z egzorcyzmowania na egzorcystę (bądź inne, niewinne osoby).
Jak przed tym zabezpieczają się "świeccy" egzorcyści ?


Wt wrz 28, 2004 15:01

Dołączył(a): Śr cze 09, 2004 13:48
Posty: 97
Post 
Belizariuszu:
Źle mnie zrozumiałeś. Ja nie twierdzę że świeccy egzorcyści istnieją (poza protestantami będącymi egzorcystami - o ile tacy są).

Ale nie wykluczam takiej możliwości. Po prostu świecki zazwyczaj nie ma "na tyle czasu" aby się do tego przygotować (nie jest to jego powołaniem). Ale nie wykluczm szczególnej łaski Boga danej jakiemuś świeckiemu. I jak pisałem w poprzedniej wypowiedzi taki świecki musiałby działać za zgodą i w kontakcie z Kościołem. Z tego co wiem egzorcyzmów nie odprawia się samemu. Potrzebny jest Jezus a on jest gdy co najmniej 2 osoby zebrały się w imię jego (poddawany egzorcyzmom raczej nie przyszedł "na zabieg" z imieniem Pana na ustach).

ddv163:
W czasie egzorcyzmu ochroną jest Chrystus. Nie widzę różnicy między kapłanem a świeckim (o ile Bóg zechce dać mu odpowiedni dar).

Jeszcze raz podkreślam, że istnienie świeckiego egzorcysty jest mało prawdopodobne, ale nie można tego wykluczyć.

Tak jak pisałem złe duchy wypędza Jezus nie człowiek.


Wt wrz 28, 2004 15:18
Zobacz profil
Post 
Unicornie !
Cytuj:
"Wiele osób podejmujących się egzorcyzmów usprawiedliwia się biblijnym cytatem: Wtedy Jan rzekł do Niego: "Nauczycielu, widzieliśmy kogoś, kto nie chodzi z nami, jak w Twoje imię wyrzucał złe duchy, i zabranialiśmy mu, bo nie chodził z nami." Lecz Jezus odrzekł: "Nie zabraniajcie mu, bo nikt, kto czyni cuda w imię moje, nie będzie mógł zaraz źle mówić o Mnie. Kto bowiem nie jest przeciwko nam, ten jest z nami." (Mk 9:38-9)

Niech kontrargumentem będzie inny fragment Ewangelii:
Ale i niektórzy wędrowni egzorcyści żydowscy próbowali wzywać imienia Pana Jezusa nad opętanymi przez złego ducha. "Zaklinam was przez Pana Jezusa, którego głosi Paweł" - mówili. Czyniło to siedmiu synów niejakiego Skewasa, arcykapłana żydowskiego. Zły duch odpowiedział im: "Znam Jezusa i wiem o Pawle, a wy coście za jedni?" I rzucił się na nich człowiek, w którym był zły duch, powalił wszystkich i pobił tak, że nadzy i poranieni uciekli z owego domu. Dowiedzieli się o tym wszyscy Żydzi i Grecy, mieszkający w Efezie, i strach padł na wszystkich, i wysławiano imię Pana Jezusa.
(Dz.Ap. 19:13-17).

Współcześni fałszywi egzorcyści nierzadko powołują się na imię Jezusa, ale to okazuje się niewystarczające, by uwolnić kogokolwiek spod wpływu szatana. Nawet jeśli ich działania przynoszą polepszenie stanu dręczonej osoby, to jest to polepszenie pozorne i krótkotrwałe, po którym diabeł wraca i atakuje z większą siłą(...)



Cytat ze strony:

http://www.egzorcyzmy.katolik.pl/index. ... id=01egz09


Wt wrz 28, 2004 17:55

Dołączył(a): N sty 11, 2004 0:39
Posty: 63
Post Egzorcysta
Znam trochę temat. Spotkałam kilka osób, którym wydawało się, że są egzorcystami. Wiem, że temat trudno zgłębić i tylko żal mi osób, które porywają się na bardzo niebezpieczne zajęcie wchodząc w serce okultyzmu, działania złych duchów.


Egozrcystę można poznać kierując się prostymi przesłankami.
1. Urząd Kościoła.
Egzorcystą jest każdy biskup (jako następca Apostołów) oraz prezbiterzy oddelegowaniu do tej posługii przez biskupów (prezbiterzy to pomocnicy biskupów, mają udział w ich święceniach więc biskupii mogą im powierzać niektóre swoje funkcje).

2. Charyzmat.
Dary Ducha Świętego udzielane są wspólnocie Kościoła. Osoba obdarzona charyzmatem otrzymuje go dla dobra wspólnoty, dla służby braciom i siostrom. Dlatego z posługi charyzmatem posługujący nie czerpie żadnych kożyści materialnych.


Mam nadzieję, że post dotrze. Gdy zaczyna się mówić o złych duchach zwykle pojawiają się przeszkody.

_________________
"oczami dziecka oglądać świat"


Wt wrz 28, 2004 19:13
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): Śr cze 09, 2004 13:48
Posty: 97
Post 
ddv163
Te cytaty się nie wykluczają. W drugim przypadku Żydzi chcieli wypędzać duchy w imie Jezusa ale chcieli to zrobić sami (bez pomocy Jezusa - nie wierzyli że jest Bogiem). Człowiek nie jest w stanie tego dokonać sam. Dokonuje tego Jezus, a żydzi nie działali w imieniu Jezusa a jedynie chcieli to imie wykorzystać (na zasadzie amuletu, czy formułki).
I to jest cała różnica.

Tak jak pisze agu chyba możliwy jest taki charyzmat. Zgadzam się z tym, że Ci którzy działają w zgodzie z Bogiem nie będą czerpać kożyści finansowych. Wcześniej pisząc o pobraniu "co łaska" miałem na myśli coś takiego jak jest u nas w kościołach przy różnych sakramentach (chrzest, ślub) - ofiara pieniążna jest (! a właściwie powinna być !) dobrowolna i o nieokreślonej wielkości i pobierana nie na zasadzie opłaty za "usługę" ale jako dobrowolna ofiara (wsparcie) osoby.

Na koniec pytanie. Czy są albo byli egzorcyści wśród protestantów ?
Wydaje mi się że tak (ale nie jestem pewien). Jeżeli tak to były to osoby świeckie.

Co nie zmienia faktu że zdecydowana większość dzisiejszych świeckich "egzorcystów" to albo zwykli naciągacze (ci jedynie mogą okraść z pieniędzy) lub ludzie parający się magią (a ci to już mogą poważnie zaszkodzić w sferze duchowej).

Chodzi mi o to aby nie generalizować. Nie wszyscy, którzy mają pewne ponad naturalne zdolności, a nie są osobami duchownymi, to osoby parające się magią i będące na usługach szatana.


Śr wrz 29, 2004 9:04
Zobacz profil
Post 
Unicornie !
Rzecz w tym, że ryzyko w egzorcyzmowaniu przez osoby "świeckie" jest nazbyt wielkie.
Nie są to bowiem osoby dobrze do tej posługi przygotowane.
Kolejna rzecz - w moim przekonaniu - nie mogą używać władzy danej Kościołowi przez Chrystusa.
Bowiem:
Cytuj:
Jezus zapytał ich: A wy za kogo Mnie uważacie? Odpowiedział Szymon Piotr: Ty jesteś Mesjasz, Syn Boga żywego. Na to Jezus mu rzekł: Błogosławiony jesteś, Szymonie, synu Jony. Albowiem nie objawiły ci tego ciało i krew, lecz Ojciec mój, który jest w niebie. Otóż i Ja tobie powiadam: Ty jesteś Piotr [czyli Skała], i na tej Skale zbuduję Kościół mój, a bramy piekielne go nie przemogą. I tobie dam klucze królestwa niebieskiego; cokolwiek zwiążesz na ziemi, będzie związane w niebie, a co rozwiążesz na ziemi, będzie rozwiązane w niebie.
(Ew.Mateusza 16:15-19)
Wierzcie Mi, że Ja jestem w Ojcu, a Ojciec we Mnie. Jeżeli zaś nie - wierzcie przynajmniej ze względu na same dzieła. Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Kto we Mnie wierzy, będzie także dokonywał tych dzieł, których Ja dokonuję, owszem, i większe od tych uczyni, bo Ja idę do Ojca. A o cokolwiek prosić będziecie w imię moje, to uczynię, aby Ojciec był otoczony chwałą w Synu. O cokolwiek prosić mnie będziecie w imię moje, Ja to spełnię. Jeżeli Mnie miłujecie, będziecie zachowywać moje przykazania.
(Ew.Jana 14:11-15)


Śr wrz 29, 2004 16:24

Dołączył(a): N sty 11, 2004 0:39
Posty: 63
Post 
Możliwe, że wyraziłam się nieściśle. Charyzmat zawsze idzie w parze z urzędam.

Egzorcysta=biskup/mianowany przez biskupa prezbiter który otrzymuje charyzmat. :)

Po prostu opisałm te dwie, najważniejsze cechy.

_________________
"oczami dziecka oglądać świat"


Wt paź 05, 2004 14:55
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 167 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 12  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL