Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 21:10



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 244 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 17  Następna strona
 Transplantacje narządów od zwierząt 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sty 31, 2018 23:46
Posty: 1795
Post Re: Transplantacje narządów od zwierząt
Robek napisał(a):
Kozioł napisał(a):
Przeżuwacze, to CO2, metan i N2O. Ogólnie 18% gazów cieplarnianych (przeliczanych na CO2).
W szczególności hodowla zwierząt to:
- 9% emisji CO2
- 37% CH4 (potencjał cieplarniany 23 razy większy niż CO2 na przestrzeni 100 lat i 72 razy na 20 lat)
- 65% emisji N2O (potencjał cieplarniany jest aż 296 razy większy niż CO2 na przestrzeni ponad 100 lat i 275 razy większy w okresie 20 lat.)

Źródła podam dwa:
naukaoklimacie.pl
dlaklimatu.pl

Nieco inaczej temat pokazany jest i tutaj


To są nieistotne pomijalne ilości.
Bo jeśli by to miało jakiekolwiek znaczenie, to już by były klimatyczne ograniczenia w hodowli zwierząt, zrobione na wzór praw do emisji dwutlenku węgla.
Nie masz racji. Emisja metanu porównywalna z emisją z paliw kopalnianych (wszystko na węgiel i ropę), większa od wysypisk śmieci. 65% emisji tlenków azotu związane bezposredni lub pośrednio z hodowlą.
Przeliczeniowe 18% to wcale nie jest mało. Przeczytaj choćby pierwszy artykuł.

Robek napisał(a):
Może i faktycznie w ten sposób by dało rade, no ale ja i tak zostane przy tym co jest w tej chwili, przyzwyczaiłem sie do coniedzielnego rosołu, więc po co to zmieniać?
Czyli przyzwyczajenie i lenistwo. @Soul33 ma rację :x

_________________
Metodyści
Polska Rada Ekumeniczna


Pt lut 23, 2018 0:18
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Transplantacje narządów od zwierząt
Kozioł napisał(a):
Nie masz racji. Emisja metanu porównywalna z emisją z paliw kopalnianych 9wszystko na węgiel i ropę), większa od wysypisk śmieci. 65% emisji tlenków azotu związane bezposredni lub pośrednio z hodowlą.
Przeliczeniowe 18% to wcale nie jest mało. Przeczytaj choćby pierwszy artykuł.


Mam racje :mrgreen:
Dowodem jest to, że nie ma praw do emisji gazów cieplarnianych produkowanych przez bydło.
Bo skoro spalanie węgla które emituje dwutlenek węgla jest szkodliwe, i jest na siłę ograniczane, to również hodowla bydła też by była w tej kwestii regulowana.
No chyba żeby uznać że cała ta kwestia z globalnym ociepleniem spowodowanym przez człowieka to oszustwo, i zostało to wszystko wprowadzone żeby okradać ludzi z ich pieniędzy.

Kozioł napisał(a):
Czyli przyzwyczajenie i lenistwo. @Soul33 ma rację :x


A dlaczego lenistwo?
Nigdy nie miałem najmniejszej ochoty rezygnować z jedzenia mięsa :biggrin:

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Pt lut 23, 2018 0:28
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sty 31, 2018 23:46
Posty: 1795
Post Re: Transplantacje narządów od zwierząt
Robek napisał(a):
Mam racje :mrgreen:
Dowodem jest to, że nie ma praw do emisji gazów cieplarnianych produkowanych przez bydło.
To nie jest dowód, to zły wniosek. O wiele łatwiej jest ograniczac emisje w przemysle, gdy interes robia na tym politycy i producenci najnowszych technologii. Nakaż nagle zmniejszenie hodowli zwierzat o połowe, wprowadx reglamentacje mięsa i dopiero podniesie ise larum Parlamenty wszystkich krajów zostałyby zburzone w tydzien. Kto tego tknie? Do tego jest masowa swiadomość, ze miesko jest pycha, w weekend najlepiej spotkac się przyjaciółmi przy grilu, a kinderbal zrobic w macdonald. Radykalnej zmiany sposobu życia nie zrobisz nakazami, a przynajmniej nie w systemie demokratycznym.

_________________
Metodyści
Polska Rada Ekumeniczna


Pt lut 23, 2018 0:45
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt sty 19, 2018 10:28
Posty: 61
Post Re: Transplantacje narządów od zwierząt
Ale w sumie jest różnica pomiędzy hodowlą zwierząt a spalaniem paliw kopalnych. W przypadku tych drugich uwalniamy do atmosfery węgiel, który do tej pory był zmagazynowany pod ziemią. W przypadku zwierząt mamy pulę CO2 która krąży w ekosystemie, bo żeby wyhodować zwierzęta trzeba związać CO2 z atmosfery uprawiając rośliny. Węgiel, który zawierają pochodzi właśnie z atmosfery. Gdyby chcieć usunąć CO2 z powietrza na stałe, trzeba by np. sadzić drzewa, ścinać je i zakopywać w kopalniach, po czym sadzić nowe itd.


Pt lut 23, 2018 9:32
Zobacz profil
Post Re: Transplantacje narządów od zwierząt
Piątek - dzień dobroci dla zwierząt.

@tempestas, mógłbyś coś podrzucić na temat "czasu"?


Pt lut 23, 2018 9:48

Dołączył(a): Pt sty 19, 2018 10:28
Posty: 61
Post Re: Transplantacje narządów od zwierząt
Na temat "czasu" w sensie fizycznym? To pozwolę sobie nieśmiało polecić moją książkę na ten temat - tam opisałem swoje przemyślenia w tym zakresie dość szeroko. Namiary mogę wysłać na priv, jeśli chcesz.


Pt lut 23, 2018 9:57
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Transplantacje narządów od zwierząt
Kozioł napisał(a):
To nie jest dowód, to zły wniosek. O wiele łatwiej jest ograniczac emisje w przemysle,


Niby dlaczego łatwiej? co za problem wprowadzić dodatkowe podatki odnośnie hodowli zwierząt?

Kozioł napisał(a):
gdy interes robia na tym politycy i producenci najnowszych technologii.


Bo to nie jest walka z ociepleniem klimatu, to jest zwykła mafia która zarabia na tym wszystkim przeogromne pieniądze.

Kozioł napisał(a):
Nakaż nagle zmniejszenie hodowli zwierzat o połowe, wprowadx reglamentacje mięsa i dopiero podniesie ise larum Parlamenty wszystkich krajów zostałyby zburzone w tydzien. Kto tego tknie?


Bo obciążone dodatkowymi podatkami spalanie węgla w elektrowniach, powoduje jedynie podniesienie ceny prądu, a to przecież żaden problem, i za prąd można płacić więcej, a za mięso w sklepie już nie.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Pt lut 23, 2018 9:59
Zobacz profil
Post Re: Transplantacje narządów od zwierząt
@tempestas
Podaj namiary, albo prześlij na PW.


Pt lut 23, 2018 10:08
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sty 31, 2018 23:46
Posty: 1795
Post Re: Transplantacje narządów od zwierząt
@Robek
Bo kominy i rury wydechowe dymią, pylą, powodują miejscowy smog, bo to ludziom przeszkadza i konieczność zmian dociera do ich świadomości, zgadza sie z ich spostrzeżeniami, doświadczeniem.
Zwiększenie dwukrotne cen mięsa, przetworów, tłuszczy i blokowanie importu nie byłby zrozumiany. Ludzie jeszcze nie mają wiedzy, a mają za to przyzwyczajenia, tradycje. Podejrzewam, ze prędzej mięso będzie "syntetyzowane". hodowane jak grzyby niz ludzie drastycznie ograniczą jego spożywanie. To trudno sprzedać. Sam jestes tego przykładem zaprzeczając faktom i znajdując sobie wytłumaczenie aby tylko się nad tym nie pochylić (i nie zajrzeć do załączonych linków).

_________________
Metodyści
Polska Rada Ekumeniczna


Pt lut 23, 2018 10:13
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Transplantacje narządów od zwierząt
@Kozioł
Tak z ciekawości: jesteś wegetarianinem?

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Pt lut 23, 2018 10:20
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sty 31, 2018 23:46
Posty: 1795
Post Re: Transplantacje narządów od zwierząt
tempestas napisał(a):
Ale w sumie jest różnica pomiędzy hodowlą zwierząt a spalaniem paliw kopalnych. W przypadku tych drugich uwalniamy do atmosfery węgiel, który do tej pory był zmagazynowany pod ziemią. W przypadku zwierząt mamy pulę CO2 która krąży w ekosystemie, bo żeby wyhodować zwierzęta trzeba związać CO2 z atmosfery uprawiając rośliny.
Nie do końca. Uprawy nie produkuja tyle tlenu, co lasy, tereny zielone i nie magazynują węgla. Ponadto sa nawożone, transportowane, powodują deficyt wody. Znacznie groźniejszy jest metan i tlenek azotu wynikający własnie z nawożenia, z przeżuwania i z odchodów. Fakt, ze azot i tlen pozostaje w ekosystemie nie zmienia tez faktu, że powstaje coraz więcej podtlenku azotu, a to juz nie jest fajne.
Wegetarianizm nie rozwiaże co prawda problemu ocieplania globu ale znacznie by go spowolnił.

@Małgosiaa
Nie. Nie jem mięsa ale z innych powodów niż ideowe, czy religijne. Jadam także ryby. W kwalifikacji wegetarian jestem cos pomiedzy ichtiwegetarianinem, a fleksitarianinem.
Jakie to ludzie nazwy wymyslają :mrgreen:

_________________
Metodyści
Polska Rada Ekumeniczna


Pt lut 23, 2018 10:33
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt sty 19, 2018 10:28
Posty: 61
Post Re: Transplantacje narządów od zwierząt
@Kozioł Rozumiem, miałem na myśli tylko to, że w przypadku hodowli zwierząt, ale też np. przy spalaniu drewna węgiel (tylko węgiel), krąży w ekosystemie - jest zdeponowany albo w roślinach, albo w zwierzętach albo w atmosferze - tylko proporcje się zmieniają. "Produkcja tlenu" przez rośliny to de facto przenoszenie węgla z atmosfery do węglowodanów w roślinie. Co do metanu i związków azotu pełna zgoda - też czekam na "syntetyczne mięso". Niemniej zastanawia mnie na ile sensowne byłoby np. sadzenie szybko rosnących drzew, ścinanie, zakopywanie, sadzenie nowych itd. Węgiel byłby fizycznie związany. Tak sobie myślę czy to absurdalny pomysł, czy problemem jest to, że nie ma z tego żadnego zysku, a kasę trzeba włożyć...


Pt lut 23, 2018 11:00
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sty 31, 2018 23:46
Posty: 1795
Post Re: Transplantacje narządów od zwierząt
tempestas napisał(a):
Niemniej zastanawia mnie na ile sensowne byłoby np. sadzenie szybko rosnących drzew, ścinanie, zakopywanie, sadzenie nowych itd. Węgiel byłby fizycznie związany.
Taniej byłoby masowo zatapiać. A prace nad szybko rosnącymi nieinwazyjnymi gatunkami trwają. to jest potencjalnie bardzo dobry interes. Wpisz w google oxytree.

_________________
Metodyści
Polska Rada Ekumeniczna


Pt lut 23, 2018 11:42
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt sty 19, 2018 10:28
Posty: 61
Post Re: Transplantacje narządów od zwierząt
Cytuj:
Wpisz w google oxytree.


Już kiedyś o tym czytałem. Fajna sprawa :)


Pt lut 23, 2018 12:06
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 23, 2010 23:17
Posty: 8669
Post Re: Transplantacje narządów od zwierząt
Kozioł napisał(a):
To jest twoje przekonanie wynikające z twoich wartości etycznych.

Gdybym myślał, że nie mamy szans na wspólną płaszczyznę, to bym nie pisał.

Cytuj:
Dla wiekszości mięso zwierzęce jest tak samo naturalnym pożywieniem jak rośliny.

Na pewno tak. Ale zabijanie zwierząt dla większości już nie jest naturalne. Przy czym ta nienaturalność wzrasta wraz ze złożonością i bogactwem możliwości ich układu nerwowego. Łatwo zabić komara ale nikt normalny nie zabije szympansa. Większość też szympansa by nie zjadła, nawet wtedy, gdyby to ktoś inny go zabił i pokroił w plasterki.

Większość ludzi nie zjadła by też psa. A jednak, pomimo tego, zjada świnię i krowę, które nie ustępują psu w inteligencji i odczuwaniu. Jedynie nie rzuca się to w oczy, ponieważ nie mają tak rozwiniętych instynktów stadnych (choć psy i tak mają słabsze niż choćby wilki, które jako zwierzęta domowe np. nie wytrzymują pozostawione w domu same).

Ale nawet w kwestii mniej rozwiniętych umysłowo zwierząt, w większości uważamy, że nie wolno zabijać ich bez sensu. Tak, jak polować na bażanty dla zabawy.

A skoro jedzenie mięsa nie jest żadną potrzebą - nie ma żadnego racjonalnego powodu do jego spożycia - wynika z tego, że jest zbędne i pozbawione sensu. Po prostu wegetarianizm wymaga trochę wysiłku i zmiany przyzwyczajeń, więc budzi niechęć. To wszystko.


Cytuj:
I zwierzeta i rośliny są inteligentne (inteligencji roslin juz nikt nie zaprzecza).

Programy komputerowe też są inteligentne i też temu nikt nie zaprzecza. Zapamiętują, uczą się, adaptują. Wiele tu zależy od definicji inteligencji.

Cytuj:
Jedne i drugie cierpią.

Bez ośrodkowego układu nerwowego to jest zupełnie co innego.

_________________
Don't tell me there's no hope at all
Together we stand, divided we fall

~ Pink Floyd, "Hey you"


Pt lut 23, 2018 12:40
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 244 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 17  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL