Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 1:43



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 27 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 1,04% czyli obowiązkowy w PL podatek na KK - dokument 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Cz gru 07, 2006 8:54
Posty: 3956
Post 1,04% czyli obowiązkowy w PL podatek na KK - dokument
Hm, polecam:

http://www.alterkino.org/index.php?suba ... ,8&op=inne

Naprawdę, ogromny szacunek dla tej kobiety za swoje działanie i wytrwałość. Nie dziwię jej się - dostaje jałmużnę jako emeryturę podczas gdy obok, z naszych pieniędzy, dofinansowywane są instytucje niepubliczne i to bez zgody obywateli.

Bardzo fajne działanie policji i prokuratury oraz oczywiste zniknięcie taśm z monitoringu.

Dziwię się, że w czasach ustanawiania konkordatu ludzie nie protestowali, dziś takie coś by chyba nie przeszło.

No i co najważniejsze - podejrzewam, że ta sprawa nigdy nie obije się o większe media (a już na pewno nie publiczne chociaż właśnie tam być powinna).

_________________
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln


Śr maja 27, 2009 14:11
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sie 21, 2008 19:19
Posty: 12722
Post 
Mroczny, a nie wydaje Ci się, że takie potraktowanie kobiety - jak się wydaje - psychicznie chorej jest nieuczciwe? Bo to podstawowe wrażenie, które mam z tego filmu. I nie jest to wniosek z samego faktu protestu, ale z jej zachowania...

Poza drugim: że samo pytanie jest manipulacją. Nie ma dodatkowego podatku. Szacunkowo ok. 1,04% podatku dochodowego jest przekazywane na dofinansowanie uczelni katolickich i stypendia dla studentów.

_________________
Aby we wszystkim był Bóg uwielbiony


Cz maja 28, 2009 21:13
Zobacz profil
Post 
jo_tka napisał(a):
Mroczny, a nie wydaje Ci się, że takie potraktowanie kobiety - jak się wydaje - psychicznie chorej jest nieuczciwe? Bo to podstawowe wrażenie, które mam z tego filmu. I nie jest to wniosek z samego faktu protestu, ale z jej zachowania...

Poza drugim: że samo pytanie jest manipulacją. Nie ma dodatkowego podatku. Szacunkowo ok. 1,04% podatku dochodowego jest przekazywane na dofinansowanie uczelni katolickich i stypendia dla studentów.


Co z tego, że dla uczelni katolickich? Kościół katolicki działa w ten sposób:

- można zewangelizować dzikie plemię w Afryce? wysyłamy misjonarza, który będzie tam siedział ćwierć wieku, budował w ich wiosce a to jakąś studnię, a to coś innego co im życie ułatwia, po to by zrozumieli że cywilizacja do nich idzie. Będzie ich uczył, będzie dla nich dobry. A po jakimś czasie wszyscy przechodzą na katolicyzm.

- można zewangelizować prymitywne plemiona Słowian na północy (1000 lat temu) ? no to się tu przychodzi i wprowadza im cywilizację (wcześniej pod karą wyrywania zębów niewiernym wiarę w Jezu Krysta wprowadził Chrobry) I sam fakt obecności misjonarza niosącego cywilizację nastraja pozytywnie autochtonów do przyjęcia wiary.

- można więc współcześnie w Polsce wprowadzać cywilizację tworząc katolickie uniwersytety? robi się to, tylko niech autochtony za to płacą.


Ale przecież możemy sami zbudować uniwersytety bez całego tego podtekstu ewangelizacyjnego!

Po co mamy finansować kościół katolicki?
Przecież Jezus miał przyjść po JEDNYM pokoleniu a nie przyszedł po 2000 lat! Przecież sam zdziwiony(?) na krzyżu zawołał "Boże mój, Boże, czemuś mnie opuścił"! Przecież chrześcijaństwo nie mogłoby istnieć gdyby nie wiara Żydów w SENS ofiary zabijania zwierząt. Kto dziś wierzy w sens ofiary podrzynania barankom gardeł! Jak można więc jedno bez drugiego? Przecież po przyjściu Mesjasza na Ziemi NIC się nie zmieniło: zło jest wciąż nieobalone, cierpienie i ból jako konsekwencja grzechu pierworodnego NADAL są. Przecież kościół katolicki naucza, że cała opowieść o grzechu pierworodnym ma charakter metaforyczny lub alegoryczny. I za coś metaforycznego Bóg umierał już niemetaforycznie tylko realnie? Przecież tak suma sumarum nikt nie rozumie chrześcijańskiego przesłania. Nikt nie wie co oznacza zbawienie. Nikt nie wie jaki był rzeczywisty sens śmierci Mesjasza. Na koniec nikt nic satysfakcjonującego o samym Bogu powiedzieć nie może.

Ale matki nauczały, że to wszystko jest prawda, więc oczywiście jako pomioty ewolucji wierzymy głęboko i bardzo w informacje o otoczeniu które przekazały matki.

Uniwersytety zbudować możemy sami. Nie musi za nas tego robić postmodernizm judaizmu.


Pt maja 29, 2009 8:35
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sie 21, 2008 19:19
Posty: 12722
Post 
Cytuj:
Co z tego, że dla uczelni katolickich?


Nic.

Dużo wynika z tego, że dla uczelni, na której studiują normalni ludzie na normalnych kierunkach. Bezpłatnie, w trybie dziennym. Innymi słowy: dla szkolnictwa wyższego.

_________________
Aby we wszystkim był Bóg uwielbiony


Pt maja 29, 2009 10:31
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz gru 07, 2006 8:54
Posty: 3956
Post 
Cytuj:
Mroczny, a nie wydaje Ci się, że takie potraktowanie kobiety - jak się wydaje - psychicznie chorej jest nieuczciwe? Bo to podstawowe wrażenie, które mam z tego filmu. I nie jest to wniosek z samego faktu protestu, ale z jej zachowania...


No tak, starsza kobieta protestująca przeciw KK musi być psychicznie chora.

Nie, nie wygląda na takową, wygląda na całkowicie zdrową kobietę, która wie o co walczy.

Cytuj:
Poza drugim: że samo pytanie jest manipulacją. Nie ma dodatkowego podatku. Szacunkowo ok. 1,04% podatku dochodowego jest przekazywane na dofinansowanie uczelni katolickich i stypendia dla studentów.


Hehe, i znów. Krytyka KK = manipulacja. Jak ja to kocham.

Nikt nie mówił, że jest dodatkowy podatek. Jest po prostu podatek ściągany na KK bez wiedzy większości społeczeństwa. I co najważniejsze - bez ich zgody. Bo tak jak o kasie z podatku na uczelnie publiczne, szpitale i inne instytucje państwowe wszyscy wiedzą, tak o tym już niekoniecznie. A wielu ludzi może sobie nie życzyć żeby z ich pieniędzy było finansowane coś, co państwowe nie jest.

Cytuj:
Dużo wynika z tego, że dla uczelni, na której studiują normalni ludzie na normalnych kierunkach. Bezpłatnie, w trybie dziennym. Innymi słowy: dla szkolnictwa wyższego.


A dlaczego szkoły prywatne muszą się STARAĆ o dofinansowanie a uczelniom katolickim należy to się z góry mimo, iż państwowe też nie są?

Nie podoba mi się coś takiego i tej kobiecie też. Dlatego protestuje. Szkoda tylko, że większe media tego nie nagłośnią.

_________________
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln


Pt maja 29, 2009 14:05
Zobacz profil
Post 
Mroczny Pasażer napisał(a):
A dlaczego szkoły prywatne muszą się STARAĆ o dofinansowanie a uczelniom katolickim należy to się z góry mimo, iż państwowe też nie są? .

Absolwenci uczelni katolickich pracują w naszym państwie i dla naszego państwa - podobnie do tych po państwowych uczelniach.


Pt maja 29, 2009 14:19
Post 
Autor filmu i Ty Mroczny manipulujecie..."podatek na KK"...a ten podatek jest przeznaczony dla Kościołów i związków wyznaniowych - wszystkich zarejestrowanych w Polsce.


Pt maja 29, 2009 15:03

Dołączył(a): Cz cze 09, 2005 16:37
Posty: 10694
Post 
Alus napisał(a):
Mroczny Pasażer napisał(a):
A dlaczego szkoły prywatne muszą się STARAĆ o dofinansowanie a uczelniom katolickim należy to się z góry mimo, iż państwowe też nie są? .

Absolwenci uczelni katolickich pracują w naszym państwie i dla naszego państwa - podobnie do tych po państwowych uczelniach.


Absolwenci uczelni prywatnych również.


Pt maja 29, 2009 15:34
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz gru 07, 2006 8:54
Posty: 3956
Post 
Alus napisał(a):
Mroczny Pasażer napisał(a):
A dlaczego szkoły prywatne muszą się STARAĆ o dofinansowanie a uczelniom katolickim należy to się z góry mimo, iż państwowe też nie są? .

Absolwenci uczelni katolickich pracują w naszym państwie i dla naszego państwa - podobnie do tych po państwowych uczelniach.


Uczelni prywatnych też tak jak napisał Sweet.

Cytuj:
Autor filmu i Ty Mroczny manipulujecie..."podatek na KK"...a ten podatek jest przeznaczony dla Kościołów i związków wyznaniowych - wszystkich zarejestrowanych w Polsce.


Erm, od kiedy inne związki wyznaniowe mają podpisany z państwem konkordat? Z tego co wiem ma to tylko KK i to tylko jego dotyczą dotacje w postaci 1,04% podatku.

Ale jak zwykle, tak jak pisałem - krytyka KK = manipulacje.

_________________
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln


Pt maja 29, 2009 15:48
Zobacz profil
Post 
jo_tka napisał(a):
Cytuj:
Co z tego, że dla uczelni katolickich?


Nic.

Dużo wynika z tego, że dla uczelni, na której studiują normalni ludzie na normalnych kierunkach. Bezpłatnie, w trybie dziennym. Innymi słowy: dla szkolnictwa wyższego.


Ale to nie można robić tego samego finansując po prostu uniwersytety świeckie, tylko wspierać ewangelizację? A kto Ci powiedział, że podatnik chce wspierać proces replikacji Twoich poglądów.


Pt maja 29, 2009 15:55
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sie 21, 2008 19:19
Posty: 12722
Post 
Ad Mroczny.
Cytuj:
No tak, starsza kobieta protestująca przeciw KK musi być psychicznie chora.

Nie musi. Podobnie jak ty psychicznie chory zapewne nie jesteś. Natomiast jej zachowanie dla mnie to sugeruje. I nie chodzi o treść, tylko o sposób przekazu.

Cytuj:
Nikt nie mówił, że jest dodatkowy podatek. Jest po prostu podatek ściągany na KK bez wiedzy większości społeczeństwa. I co najważniejsze - bez ich zgody.

To I w tym rzecz. To nie jest podatek ściągany na KK tylko w taki sposób jest wydatkowane ok. 1% podatku dochodowego.

Cytuj:
A dlaczego szkoły prywatne muszą się STARAĆ o dofinansowanie a uczelniom katolickim należy to się z góry mimo, iż państwowe też nie są?

Zapewne dlatego, że ktoś tak kiedyś ustalił. Tzn. się o to POSTARAŁ. Poza tym dlatego, że nauka na nich jest bezpłatna. I popraw mnie, jeśli się mylę, ale w konkordacie ustalono 2 uczelnie (KUL i PAT), potem wymienialiście kolejne bodaj dwie, które o taką dotację się POSTARAŁY? Zgadza się?

Cytuj:
Nie podoba mi się coś takiego i tej kobiecie też. Dlatego protestuje.

Nie musi. Ale już kiedyś pisałam, mnie się nie podoba wydatkowanie moich podatków na aborcję. Tę legalną, w NFZ. I co z tego, skoro reguluje to ustawa? Mam się burzyć, że jakiś procent MOJEGO podatku jest przekazywany na zabijanie dzieci nienarodzonych?

PTR - kierunki studiów na KUL:

# Administracja # Architektura krajobrazu # Biotechnologia # Dziennikarstwo i komunikacja społeczna # Edukacja techniczno-informatyczna # Ekonomia # Etnologia # Europeistyka # Filologia angielska # Filologia germańska # Filologia klasyczna # Filologia niderlandzka # Filologia polska # Filologia romańska # Filologia słowiańska # Filozofia przyrody nieożywionej # Filozofia przyrody ożywionej # Filozofia teoretyczna # Historia # Historia sztuki # Informatyka # Inżynieria środowiska # Kulturoznawstwo # Matematyka # Międzywydziałowe Indywidualne Studia Humanistyczne # Muzykologia # Nauki o rodzinie # Ochrona środowiska # Pedagogika # Politologia # Prawo # Prawo kanoniczne # Psychologia # Socjologia # Stosunki międzynarodowe # Teologia # Zarządzanie

Policz sobie, ile tu jest kierunków "kościelnych"? I jak to się ma do określenia "ewangelizacja"?

_________________
Aby we wszystkim był Bóg uwielbiony


N maja 31, 2009 10:45
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz gru 07, 2006 8:54
Posty: 3956
Post 
Cytuj:
Nie musi. Podobnie jak ty psychicznie chory zapewne nie jesteś. Natomiast jej zachowanie dla mnie to sugeruje. I nie chodzi o treść, tylko o sposób przekazu.


Znalazła się interpretatorka ludzkich zachowań przez internet.

Cytuj:
To I w tym rzecz. To nie jest podatek ściągany na KK tylko w taki sposób jest wydatkowane ok. 1% podatku dochodowego.


Kwestia nazewnictwa. Prócz uczelni finansowane są jeszcze kościoły. I tak jak jestem w stanie zaakceptować finansowanie tych zabytkowych tak budowania nowych nie potrafię.

Cytuj:
Zapewne dlatego, że ktoś tak kiedyś ustalił. Tzn. się o to POSTARAŁ. Poza tym dlatego, że nauka na nich jest bezpłatna. I popraw mnie, jeśli się mylę, ale w konkordacie ustalono 2 uczelnie (KUL i PAT), potem wymienialiście kolejne bodaj dwie, które o taką dotację się POSTARAŁY? Zgadza się?


Ja nic o żadnych innych uczelniach nie pisałem.

A to, że nauka jest bezpłatna nie znaczy, że szkoły mają być finansowane przez państwo, które ponoć powinno być świeckie. Bo te szkoły jednak państwowe nie są.

Cytuj:
Nie musi. Ale już kiedyś pisałam, mnie się nie podoba wydatkowanie moich podatków na aborcję. Tę legalną, w NFZ. I co z tego, skoro reguluje to ustawa? Mam się burzyć, że jakiś procent MOJEGO podatku jest przekazywany na zabijanie dzieci nienarodzonych?


Nie musi, ale chce. Tak samo jak Ty masz prawo do protestu, że kasa jest pobierana na aborcję.

_________________
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln


N maja 31, 2009 11:42
Zobacz profil
Post 
Mroczny Pasażer napisał(a):
Erm, od kiedy inne związki wyznaniowe mają podpisany z państwem konkordat? Z tego co wiem ma to tylko KK i to tylko jego dotyczą dotacje w postaci 1,04% podatku.

Ale jak zwykle, tak jak pisałem - krytyka KK = manipulacje.

Bo i nie jest to prawnie uregulowane Konkordatem, ale Uchwałą RM Nr 148 z dn.7.11.1991r.
Fundusz Kościelny - to pieniądze z budżetu, a w przeliczeniu na ilośc podatników może stanowić owe sławetne "kradzione na KK" :D 1,04% płaconych podatków.
Fundusz Kościelny wspomaga akualnie ok 160 jednostek - Kościołów, związków wyznaniowych, szkół, domów opieki, szpitali, sierocińców.


N maja 31, 2009 17:56
Post 
Kiedyś już o tym pisałem w kwestii sławetnego konkordatu. W związku z nim jesteśmy zobowiązani do wspomagania finansowego takich uczelni jak KUL, PAT...

A teraz to jo_tki, która nam tutaj wymienia kierunki jakie studiuje się na KUL itp itd.

Bardzo fajnie. A teraz mam do Ciebie pytanie:
czy wiesz jak jest finansowana uczelnia publiczna?

Odpowiedź jest prosta: dostaje określoną kwotę na każdego studenta (w uproszczeniu).

Czy wiesz jak jest finansowany KUL?
Odpowiedź jest prosta: dostaje od państwa pieniądze na każdego studenta, jak uczelnia publiczna.
A potem dostaje pieniądze z tego 1,04%, ponieważ w nazwie ma "katolicki.

Tak więc to Ty jo_tko dopuszczasz się manipulacji twierdząc, że KUL to normalna uczelnia publiczna, finansowana jak uczelnie publiczne, bo przecież są tam normalne kierunki.

W tym momencie zarzucasz Mrocznemu manipulowanie, a sama się tego dopuszczasz. Wstyd.

Idźmy dalej. Odpowiedzmy sobie na pytanie, czy uczelnia publiczna może mieć w nazwie "katolicki". Wg mnie nie. Publiczne, a więc państwowe w państwie neutralnym światopoglądowo nie powinno mienić się "katolickim".

W tej sytuacji KUL powinien stanąć się prywatną uczelnią, finansować się samemu, dodatkowe dotacje wynikające z konkordatu powinny zostać wycięte (i dla KULu i dla wszystkich innych podmiotów związanych z jedną religią).

ciekawe, jak wtedy poradziłaby sobie uczelnia o złotych klamkach ;)

A te kirunki można spokojnie studiować na prawdziwych uczelniach publicznych, pozbawionych dodatkowych pieniędzy.


Crosis


Pn cze 01, 2009 8:25
Post 
Crosis napisał(a):
Kiedyś już o tym pisałem w kwestii sławetnego konkordatu. W związku z nim jesteśmy zobowiązani do wspomagania finansowego takich uczelni jak KUL, PAT...

Nieprawda....nawet racjonalista nie zarzuca kłamstwa szefowi MSZ
http://www.racjonalista.pl/kk.php/s,2964


Pn cze 01, 2009 9:57
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 27 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL