Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Śr kwi 24, 2024 15:58



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 28 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
 Krzyżyk na szyi potencjalną bronią! 

Jak oceniasz postawę pielęgniarki?
Dobrze, choć sam jestem niewierzący. 0%  0%  [ 0 ]
Dobrze, jestem chrześcijaninem. 50%  50%  [ 3 ]
Głupio, jestem niewierzący. 33%  33%  [ 2 ]
Głupio, jestem chrześcijaninem. 17%  17%  [ 1 ]
Liczba głosów : 6

 Krzyżyk na szyi potencjalną bronią! 
Autor Wiadomość
Post 
jo_tka: zasadność zakazu to temat na odrębną dyskusję. Jeśli istnieje i jest egzekwowany wobec każdej biżuterii szyjnej to nasza dyskusja jest bezcelowa.

A tak btw to dzięki za takie fachowe bżuteryjne słownictwo... jako prosty inżynier raczej nie potrafię tego tak okreslić ;)

Ale to co zacytowałaś dalej jest ciekawe:
Cytuj:
A, dopiero teraz zauważyłam: "firma obawiała się, że krzyż będzie obrażał pacjentów innych wyznań". Więc co: bakterie czy jednak religia?


To wskazuje na pewien aspekt religijny. Ale zauważ, że dotyczy już zupełnie innego przypadku - tej stewardessy.

Jeśli mówimy o przypadku omawianym w tym temacie - to sprawa jest jasna: zakaz dotyczył każdej biżuterii szyjnej.

Zgodzisz się chyba ze mną, że w takim razie jak najbardziej zasadne było zastosowanie go do krzyża.

Mimo to ja zgodzę się z Tobą i też powątpiewam w zasadność samego zakazu. Nie zmienia to jednak faktu, że dyrekcja w przypadku krzyża zachowała się ok.


Crosis


Cz cze 25, 2009 0:19
Post 
Olać to. Ile można poważnie traktować kogoś kto nie potrafił jasno wyłożyć czego chce i co planuje. 2000 lat to chyba dość. To jest wyjątkowy przypadek w historii, kiedy ludzie tak bardzo ufają w słowa jakiegoś cieśli.

Kobietę należało wyrzucić z roboty na zbity pysk za propagowanie niebezpiecznych treści.


Cz cze 25, 2009 1:03
Post 
Ptr, kurde, Ty to potrafisz zaskoczyć. Pamiętam jeszcze rozmowy z Tobą, kiedy byłeś gorącym katolikiem i wyzywałeś mnie od bezduszych ateistów.

Potem byłeś agnostykiem, umiarkowanie odnoszącym się do religii jako takiej.

Teraz widzę Ciebie jako zdecydowanego przeciwnika chrześcijaństwa...

dużo zmian jak na tak krótki czas... jesteś pewien, że to koniec? ;)


Crosis


Cz cze 25, 2009 9:52
Post 
Bo widzisz cały problem z tym związany, czyli pochodzenie świata, jest tak rozległy, że trzeba się nim nie interesować, aby mieć pogląd stały :D


Cz cze 25, 2009 9:56
Post 
Coś w tym jest ;)

Ale fajnie, że wróciłeś ;)

Crosis


Cz cze 25, 2009 10:04
Post 
PTRqwerty napisał(a):
Olać to. Ile można poważnie traktować kogoś kto nie potrafił jasno wyłożyć czego chce i co planuje. 2000 lat to chyba dość. To jest wyjątkowy przypadek w historii, kiedy ludzie tak bardzo ufają w słowa jakiegoś cieśli. .

I ten wyjatkowy przypadek, że od 2000 lat miliardy ludzi ufają słowom "jakiegos cieśli" stanowi koronny dowód nadprzyrodzonej wiarygodności owego "cieśli" :)


Cz cze 25, 2009 10:24
Post 
Alus napisał(a):
PTRqwerty napisał(a):
Olać to. Ile można poważnie traktować kogoś kto nie potrafił jasno wyłożyć czego chce i co planuje. 2000 lat to chyba dość. To jest wyjątkowy przypadek w historii, kiedy ludzie tak bardzo ufają w słowa jakiegoś cieśli. .

I ten wyjatkowy przypadek, że od 2000 lat miliardy ludzi ufają słowom "jakiegos cieśli" stanowi koronny dowód nadprzyrodzonej wiarygodności owego "cieśli" :)

E tam. Żyjemy w ewolucyjnym świecie. A antyku odbyła się walka o przetrwanie wielu religii, to co do nas dotarło z tego tygla jest po prostu ŻYWOTNE, a nie od razu prawdziwe...


Cz cze 25, 2009 10:42
Post 
PTRqwerty napisał(a):
E tam. Żyjemy w ewolucyjnym świecie. A antyku odbyła się walka o przetrwanie wielu religii, to co do nas dotarło z tego tygla jest po prostu ŻYWOTNE, a nie od razu prawdziwe...

Zgodnie z deklaracją Gamaliela - "jeżeli bowiem od ludzi pochodzi ta myśl czy sprawa, rozpadnie się, a jesli rzeczywiście od Boga pochodzi nie potraficie ich zniszczyć" (Dz 5,38-39).
Fakt, że przez 2 tys lat nie zniszczono i jest żywotne, przesądza, że jest prawdziwe.


Cz cze 25, 2009 10:57
Post 
Alus napisał(a):
PTRqwerty napisał(a):
E tam. Żyjemy w ewolucyjnym świecie. A antyku odbyła się walka o przetrwanie wielu religii, to co do nas dotarło z tego tygla jest po prostu ŻYWOTNE, a nie od razu prawdziwe...

Zgodnie z deklaracją Gamaliela - "jeżeli bowiem od ludzi pochodzi ta myśl czy sprawa, rozpadnie się, a jesli rzeczywiście od Boga pochodzi nie potraficie ich zniszczyć" (Dz 5,38-39).
Fakt, że przez 2 tys lat nie zniszczono i jest żywotne, przesądza, że jest prawdziwe.

Ale 2 tysiące lat to nie jest jakieś mega osiągnięcie. Religia starożytnego Egiptu zaliczyła 4k lat kiedy odeszła w nicość.


Cz cze 25, 2009 11:00
Post 
Trudno się nie zgodzić z PTRem ;)

Poza tym, jest parę innych, starszych religii, które ciągle jakoś funkcjonują... ale zapomniałbym, że niektórzy świata poza chrześcijaństwem nie widzą ;)


Crosis


Cz cze 25, 2009 11:49

Dołączył(a): Cz cze 09, 2005 16:37
Posty: 10694
Post 
Crosis napisał(a):
Parę błędów ma to tłumaczenie...


Wkleiłem je, aby spełnić wymogi formalne, bo po pierwsze nie chciało mi się tłumaczyć, a po drugie nie widzę sensu mojego poświęcenia, bo jestem przekonany, że Czytelnicy znają angielski nie gorzej niż ja.

Crosis napisał(a):
W każdym razie sprawa jest jasna: nie o laickość szpitala tu chodzi, co niesłusznie stara się zasugerować kastor, tylko o jasną politykę szpitala jeśli chodzi właśnie o biżuterię:


Właśnie. Można więc zauważyć, że onetowi niezbyt zależało na rzetelnym poinformowaniu Czytelników o całej sprawie. Trudno też oprzeć się wrażeniu, że pewne elementy zostały celowo przemilczane, aby njus był bardziej "wstrząsający".

Niestety, nie jest to żaden wyjątek, to nierzetelność mediów jest regułą od której zdarzają się wyjątki.


Cz cze 25, 2009 12:13
Zobacz profil
Post 
Crosis napisał(a):
Trudno się nie zgodzić z PTRem ;)

Poza tym, jest parę innych, starszych religii, które ciągle jakoś funkcjonują... ale zapomniałbym, że niektórzy świata poza chrześcijaństwem nie widzą ;)


Crosis

Widzą...widzą :) ....dostrzegaja także, że kazda religia zawiera element boski.
Bo Bóg jest jeden niezależnie od czasów, imion, przymiotów Mu nadawanych.
Starozytne religie Boga - bogów, zawsze traktowały jako Istotę wyższą, nadrzedną nad człowiekiem.
I w kazdym człowieku upatrywały element boski - duszę, która nie umierała wraz z ciałem.


Cz cze 25, 2009 13:16
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 31, 2008 22:30
Posty: 1191
Post 
Jeśli zakaz noszenia biżuterii obowiązuje wszystkich to rzeczywiście nie bardzo jest się do czego przyczepić. Mnie zastanawia zasadność tak dziwnego zarządzenia, ale jak zauważył Crosis to już kompletnie inna bajka...

Pora na trochę prywaty, do Crosisa właśnie :P
Artykuł na onecie był napisany tak, jakby chciał przedstawić całą sytuację, tak że pielęgniarka stała się ofiarą jakiejś religijnej fobii swojejgo pracodawcy. Wtedy tak pisałeś o dyrektorze, który jak wszystko wskazywało dopuścił się przestępstwa;
Crosis napisał(a):
jeśli noszenie "szyjnej" biżuterii było ogólnie akceptowane, a tylko dla krzyża uczyniono wyjątek - cóż, ktoś powinien wylecieć z roboty.


Kiedy już dostaliśmy orginał i wyszło na to, że to jednak pielęgniarka jest nieco przewrażliwiona i nikomu nie wadząc odeszła z pracy to piszesz:
Crosis napisał(a):
Nie róbcie już z siebie takich zaszczutych biedaków

Crosis napisał(a):
Na pewno było to tam zapisane, tylko widać jaśnie hrabiance się "nie doczytało".


Choć jestem to na forum krócej niż Ty to pozwolę sobie powiedzieć, ze uważam Cię za jednego z bardziej sensownych ateistów - choć w tym temacie nie wykazałeś się obiektywizmem :|.

Crosis napisał(a):
Ja szczerze podziwiam i gratuluję dyrekcji, że nie ugięła się przed próbą szantażu i jasno stanęła po stronie ustalonych przepisów.

Tu jak najbardziej się z Tobą zgodzę. Ciągle mnie irytuje zasadność takiego przepisu, ale skoro został ustalony to zasady są jasne.

_________________
O Tobie mówi serce moje;
szukaj Jego oblicza...


Cz cze 25, 2009 15:42
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 28 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL