Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 15:31



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 26 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Kobieta, która postanowiła urodzić chore dziecko. 
Autor Wiadomość
Post Kobieta, która postanowiła urodzić chore dziecko.
http://tvnplayer.pl/programy-online/lud ... 10678.html

Beata Król, mama Karola. Kiedy była w 12 tygodniu ciąży, lekarze stwierdzili poważne genetyczne wady płodu i zaproponowali aborcję. Pani Beata musiała znieść wiele upokorzeń, by donosić ciążę i urodzić Karola. Jej synek żył trzy tygodnie. Zmarł w objęciach swojej mamy.


---

Totalny szok!
Do tej pory myślałam, że w takiej sytuacji najlepiej przerwać ciążę, a teraz...?
Niesamowite świadectwo tej kobiety pokazuje, że często nawet sytuacje z ludzkiego punktu widzenia bezsensowne w Bożym zamyśle przynoszą nam o wiele więcej, niż byśmy tego oczekiwali.
Podziwiam tę kobietę i jej męża za tak odważną decyzję i tyle wspaniałej wiary i umiejętności zawierzenia Bogu.
Filmik trwa tylko 22 minuty, gorąco zachęcam do obejrzenia.


Śr kwi 18, 2012 11:12
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 20, 2012 22:55
Posty: 414
Post Re: Kobieta, która postanowiła urodzić chore dziecko.
Myślę, że chociaż dla tych 3 tygodni warto...piękne...:) Dzięki Margaret-ko.


Śr kwi 18, 2012 11:18
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 27, 2009 14:07
Posty: 8227
Post Re: Kobieta, która postanowiła urodzić chore dziecko.
Margaret_ka napisał(a):
Do tej pory myślałam, że w takiej sytuacji najlepiej przerwać ciążę, a teraz...?
Gdyby wszystkie dzieci z wadami genetycznymi rodziły się martwe,
to czy wtedy nadal uważałabyś, że lepiej przerywać takie ciąże?

_________________
The first to plead is adjudged to be upright,
until the next comes and cross-examines him.

(Proverbs 18:17)

Słuszna decyzja podjęta z niesłusznych powodów może nie być słuszna.
(Weatherby Swann)

Ciemny lut to skupi.
(Bardzo Wielki Elektronik)


Śr kwi 18, 2012 11:53
Zobacz profil
Post Re: Kobieta, która postanowiła urodzić chore dziecko.
Teraz już nie wiem...
Przy dziecku z tego filmiku też było takie ryzyko.


Śr kwi 18, 2012 12:06
Post Re: Kobieta, która postanowiła urodzić chore dziecko.
Moim zdaniem w takich sytuacjach nie ma jednej recepty, co robić. Takie decyzje powinny należeć wyłącznie do rodziców.
Niestety, często to są bardzo dramatyczne sytuacje i wyjątkowo trudne decyzje.


Śr kwi 18, 2012 12:13
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 20, 2012 22:55
Posty: 414
Post Re: Kobieta, która postanowiła urodzić chore dziecko.
Tak naprawdę ciężko się wypowiadać, bo dopiero będąc w konkretnej sytuacji przekonujemy się, jak byśmy naprawdę postąpili. Można mówić, że usunęłoby się ciążę a jednak tego nie zrobić, i na odwrót...


Śr kwi 18, 2012 12:17
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 23, 2009 22:34
Posty: 10131
Lokalizacja: Pierdzisłąwice
Post Re: Kobieta, która postanowiła urodzić chore dziecko.
Otóż to. Nie wiemy co byśmy zrobili w tak skrajnej sytuacji. O tym powinna decydować matka i nikt więcej.

_________________
Z zarozumialcami i debilami nie rozmawiam...
no chyba że zrobię edukacyjny wyjątek


Śr kwi 18, 2012 12:21
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N sie 28, 2011 11:55
Posty: 2016
Post Re: Kobieta, która postanowiła urodzić chore dziecko.
Jajko napisał(a):
Otóż to. Nie wiemy co byśmy zrobili w tak skrajnej sytuacji. O tym powinna decydować matka i nikt więcej.


A ojciec?
To też jego dziecko.

_________________
informuję, że nieużywanie dużych liter przeze mnie nie wynika absolutnie z braku szacunku dla kogokolwiek
ale jest przede wszystkim spowodowane szybkoscią z jaką piszę (oraz czasem pewnymi problemami z klawiaturą),
proszę o wyrozumiałość.


Śr kwi 18, 2012 12:25
Zobacz profil
Post Re: Kobieta, która postanowiła urodzić chore dziecko.
Znam chłopaka z zespołem Pradera-Williego. Kiedy matka o nim opowiada zawsze słyszę o jego inteligencji, świetnych pomysłach. Jej koleżanka ma córkę z Zespołem Downa. Zszokowana słuchałam opowiadań wykształconej kobiety pochodzącej z rodziny lekarskiej o tym, że być może córka będzie jeszcze normalna, miała nadzieję na cud medyczny. Całkowicie przeorganizowali życie, by zapewnić godne życie córce jeśliby ich przeżyła. Potrafiłam tylko słuchać podziwiając poświęcenie tych ludzi a oni tego wysiłku jakby nie zauważali.
Dzieci te są najstarszymi i każde z nich ma dwójkę rodzeństwa (zdrowe). Chłopak ma IQ70, ona trochę wyższe. Są przyjaciółmi a ich kłótnie są nie do podrobienia. Najlepszym rozjemcą były batoniki. Pochodzą z rodzin inteligenckich i raczej dobrze sytuowanych. I nigdy nie słyszałam od tych kobiet słowa o aborcji.


Śr kwi 18, 2012 12:38
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 26, 2007 17:46
Posty: 2030
Post Re: Kobieta, która postanowiła urodzić chore dziecko.
No ale jest różnica między dzieckiem, które rodzi się i żyje z upośledzeniem umysłowym a takim które umiera kilka- kilkanaście dni po porodzie lub podczas porodu. Mam na myśli na przykład zespół Pataua czy Edwardsa.
To jest oczywiście tylko i wyłącznie decyzja rodziców, jednak... mam bardzo mieszane uczucia gdy o tym myślę. Czy nie jest to uspokajanie własnego sumienia kosztem zupełnie bezsensownego, trwającego całe życie cierpienia takiego dziecka?
Kilka dni temu czytałam bardzo ciekawy wywiad poświęcony właśnie takim kwestiom, polecam:


Czy w takich przypadkach jest sens rodzić?

Ona: Nie umiem na to pytanie odpowiedzieć. To zależy od kobiety, od rodziców. Dla jednych lepszym rozwiązaniem od czekania na poród i nieuchronnej śmierci dziecka będzie przerwanie ciąży. Dla innych to aborcja będzie większym obciążeniem, nie mogliby jej zaakceptować. Kobieta, która urodzi, może pożegnać się z dzieckiem, ono umrze na jej rękach. Czasem udaje się dziecko zabrać do domu, gdzie towarzyszy mu najbliższa rodzina. To może scalać. Ale może też przerażać. Bywa, że partner nie akceptuje decyzji i odchodzi. W fundacji Warszawskie Hospicjum dla Dzieci działa hospicjum perinatalne, w którym psycholodzy pomagają rodzinom, które stanęły w obliczu ciężkiej choroby nienarodzonego dziecka. Wspierają je w przeżyciu bardzo trudnego okresu okołoporodowego. Jest tam doskonale przygotowany zespół lekarsko-pielęgniarski, który zapewnia domową opiekę paliatywną dla dzieci i ich rodzin. Współpracujemy z nimi.

http://www.wysokieobcasy.pl/wysokie-obc ... wybor.html

_________________
Jestem panteistką.
"Nasze ciała są zbudowane z pyłu pochodzącego z gwiazd (...) Jesteśmy dziećmi gwiazd, a gwiazdy są naszym domem. Może właśnie dlatego zachwycamy się gwiazdami i Drogą Mleczną."
(Carl Sagan)


Śr kwi 18, 2012 13:01
Zobacz profil
Post Re: Kobieta, która postanowiła urodzić chore dziecko.
Dla psychiki wielu kobiet, na dłuższą metę, jest różnica między śmiercią dziecka urodzonego i abortowanego. Taka pomoc psychologiczna jest niezwykle cenna. Przeprowadza się rodziców przez kolejne etapy prowadzące do pogodzenia się z nieuchronną tragedią.
Lekarze na dziecięcych oddziałach onkologicznych zauważają niezwykłą dojrzałość chorych dzieci, które wspierają własnych rodziców.


Śr kwi 18, 2012 13:16
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 23, 2009 22:34
Posty: 10131
Lokalizacja: Pierdzisłąwice
Post Re: Kobieta, która postanowiła urodzić chore dziecko.
Ja bym żonie zostawił wolną rękę. Powiedziałbym co o tym myślę, ale bym starał się ją wspierać w jej decyzji, nawet jeśli byłaby odmienna od mojej. Niestety podobno często ojcowie nie wytrzymują trudów takiej opieki, gdyż nie są tak silnie związani ze swoimi dziećmi jak matki. Takie ryzyko kobieta też powinna wziąć pod uwagę.

_________________
Z zarozumialcami i debilami nie rozmawiam...
no chyba że zrobię edukacyjny wyjątek


Śr kwi 18, 2012 13:19
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N sie 28, 2011 11:55
Posty: 2016
Post Re: Kobieta, która postanowiła urodzić chore dziecko.
Liza napisał(a):
Znam chłopaka z zespołem Pradera-Williego. Kiedy matka o nim opowiada zawsze słyszę o jego inteligencji, świetnych pomysłach. Jej koleżanka ma córkę z Zespołem Downa. Zszokowana słuchałam opowiadań wykształconej kobiety pochodzącej z rodziny lekarskiej o tym, że być może córka będzie jeszcze normalna, miała nadzieję na cud medyczny. Całkowicie przeorganizowali życie, by zapewnić godne życie córce jeśliby ich przeżyła. Potrafiłam tylko słuchać podziwiając poświęcenie tych ludzi a oni tego wysiłku jakby nie zauważali.
Dzieci te są najstarszymi i każde z nich ma dwójkę rodzeństwa (zdrowe). Chłopak ma IQ70, ona trochę wyższe. Są przyjaciółmi a ich kłótnie są nie do podrobienia. Najlepszym rozjemcą były batoniki. Pochodzą z rodzin inteligenckich i raczej dobrze sytuowanych. I nigdy nie słyszałam od tych kobiet słowa o aborcji.


Mam też w rodzinie małżeństwo
z dzieckiem z zespołem Downa.

Niesamowite to jest - ona, lekarz pediatra
parę lat wcześniej zdecydowała się kształcić w rehabilitacji takich dzieci
mimo, że nie wpisywało sie to w jej dotychczasowy rozwój zawodowy
jakby się podświadomie przygotowywała
na przyjęcie takiego dziecka


dziecko urodziło się z zapaleniem płuc,
niewydolnością oddechową i chorym sercem
(to częste w tym zespole).

Lekarz wprost zapytał matkę zaraz po porodzie,
czy chce by dziecko ratować
bo jest wątpliwe czy mimo leczenia przeżyje.

Walczyli o niego.
Gdy był już w domu matka ponieważ nie był w stanie ssać
matka godzinami całymi
zakraplaczem podawała mu pokarm na usta
i tak było miesiącami

Chłopczyk miał najlepszą rehabilitację jaką sobie mozna wyobrazić.
Rodzice wierzyli, że zdziała cuda - nie zdziałała.

przeorganizowali swoje zycie.
znaleźli sposób by chłopak miał zapewnioną dobrą
opiekę po ich ewentualnej smierci

Tak sobie czasem myślę, jakby się czuł,
gdyby był w stanie zrozumieć,
że jego uposledzenie jest wystarczającym powodem,
by uznać, że jego życie nie przedstawia wartości
i można było tak, po prostu nie dopuścić do tego żeby się urodził


na szczęście nie rozumie

ale rozumieją dziewczyny z zespołem turnera
(nie wiąże się z upośledzeniem umysłowym)
ten zespół też uważany jest za wystarczający powód
by wykonać aborcję

_________________
informuję, że nieużywanie dużych liter przeze mnie nie wynika absolutnie z braku szacunku dla kogokolwiek
ale jest przede wszystkim spowodowane szybkoscią z jaką piszę (oraz czasem pewnymi problemami z klawiaturą),
proszę o wyrozumiałość.


Śr kwi 18, 2012 13:31
Zobacz profil
Post Re: Kobieta, która postanowiła urodzić chore dziecko.
To rzeczywiście bardzo dramatyczne decyzje...
Co innego wiedzieć, że dziecko umrze po porodzie, a co innego wiedzieć, że może żyć i kilkanaście lat, być może w ogromnym cierpieniu.
Nie każdy też chce/potrafi podporządkować wszystko choremu dziecku. I jak ktoś słusznie zauważył wyżej, ojcowie często nie wytrzymują i odchodzą.


Śr kwi 18, 2012 14:21

Dołączył(a): N lis 27, 2011 8:37
Posty: 604
Post Re: Kobieta, która postanowiła urodzić chore dziecko.
nie no szacunek wielki dla tych ludzi.
Wiem, że tak trzeba. Ale czasem nie rozumiem, jak człowiek może to znieść i dlaczego?
Różnie to bywa - nasza przyjaciółka ma przyjaciółkę, która w ciąży (nie pamiętam, który miesiąc) dowiedziała się, że jej dziecko jest tak mocno upośledzone, że nie przeżyje długo od porodu. Postanowiła jednak ciążę donosić, dziecko zmarło po 10 godzinach.
Gorzej, że jej małżeństwo tej próby nie wytrzymało.
To są niesamowicie ciężkie sprawy. Wiem, jak człowiek powinien się w nich zachować, ale nie potrafię po ludzku ocenić osób, które zachowały się inaczej - mierzę ich inną miarą, niż np. kobiety, które usunęły, bo sesję mogłyby zawalić.
Może też dlatego własna, raczej nie do przeskoczenia bezdzietność mnie nie smuci za bardzo. Bałbym się pewnie bardzo, że coś takiego może i na mnie spaść. Bo ja Boga nie zawsze rozumiem i pewnie jakieś dobro z takich sytuacji wynika... A ja po prostu nie wiem jakie.
Nie jest to żadna negacja, wątpliwość itd. W końcu i w akcie ufności mówimy "Boże choć Cię nie pojmuję / jednak nad wszystko miłuję". A nie zawsze jest to łatwe.


Śr kwi 18, 2012 14:25
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 26 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL