Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 21:26



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 65 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
 Egzorcyści na manowcach 
Autor Wiadomość
Post Re: Egzorcyści na manowcach
Cwaniak z tego z homo...ale to cwaniactwo na poziomie przedszkolnym :D

Wyboltował i powiększył te wyrazy, które mu pasują. Reszte pominął, a gdyby mógł to by usunął.

Ja bym to wyboltował inaczej np. tak:

Cytuj:
Szarlatanizm w środowisku medycznym nie był nigdy tak rozprzestrzeniony i nachalny jak w obecnym czasie. Wystarczy włączyć telewizor, by znaleźć, i tonie tylko w telewizji prywatnej, jakiegoś magika, bioenergoterapeuty, parapsychologa lub uzdrowiciela,który mówi o chorobach i najlepszym sposobie ich wyleczenia. Tupet tych osób nie zna granic: z wyjątkiem – przynajmniej na razie - raka, wszystko jest w zasięgu ich zdolności terapeutycznych. Od trombozy do reumatyzmu, od diabetyzmu do rwy kulszowej.


Ot jak można manipulowac jednym tekstem.

Najuczciwiej zrobiła to Val.....niczym nie manipulowała, a jedynie podkresliła kolorem, ze te zarzuty o szarlatanerii dotycza m.in. bioenergotarapii, która stawiana jest na równi z magia, parapsychologią i uzdrowicielstwem...a żadne z tych czterech pozycji nie ma nic wspólnego z prawdziwą medycyną. Czego bardzo by pragnął homo.


Wt paź 02, 2012 20:26
Post Re: Egzorcyści na manowcach
@homo_homini_canis_est
Nie chodzi o prawdziwość treści, ale o to, że egzorcysta zrównał bioenergoterapeutów z magikami i nazwał tą kategorię szarlatanerią.
I stwierdził, że takie praktyki są dziś bardziej rozpowszechnione niż kiedykolwiek.

Sens wypowiedzi egzorcysty jest jasny: między innymi bioenergoterapia jest szarlatanerią. A ludzie zajmujący się tą działalnością są dziś bardziej nachalni niż kiedyś: reklamują się w wielu środkach przekazu, a nawet przekonują, że ich metody są genialne- to nazywa z ich strony tupetem.
Jednak -powtarzam- na początku zaznaczył, że to szarlataneria z tym, że bardziej nachalna niż dawniej.


Wt paź 02, 2012 20:34
zbanowany na stałe
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lip 13, 2012 12:36
Posty: 963
Post Re: Egzorcyści na manowcach
Humalog ma rację, każde z nas trojga odczytuje tekst Ojca Gabriela Amortha na różne sposoby.
Nie ma w tym niczego dziwnego, bo każde z nas jest innym człowiekiem i patrzy z innego punktu widzenia i pod innym kątem.

Mnie napełnia radość, że żadne z Was nie zarzuciło Ojcu Amorthowi kłamstwa.
Bo ten człowiek mówi sama prawdę i tylko prawdę.
Dlatego namawiam, byście wysłuchali całości wywiadu z Ojcem.
Każde zdanie w tym wywiadzie jest pełne wartości.

_________________
Jezus Chrystus jest Panem Świata i Wszechświata, jest Królem Polski, mojej ukochanej Ojczyzny.
Króluj nam, Chryste !!


Wt paź 02, 2012 20:42
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz maja 24, 2007 16:10
Posty: 530
Post Re: Egzorcyści na manowcach
homo_homini,
dlatego wyraźnie zaznaczyłam, że złem można i trzeba zajmować się tylko na tyle - by je dobrem zwyciężać.
Mówi się o egzorcystach, że bardzo często wysyłają ludzi do psychiatrów.
Moim zdaniem wręcz przeciwnie.
Chyba, że moje osobiste doświadczenia odbiegają od normy. Tym bardziej... Bogu dzięki :)


Wt paź 02, 2012 20:45
Zobacz profil
zbanowany na stałe
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lip 13, 2012 12:36
Posty: 963
Post Re: Egzorcyści na manowcach
Według mojej wiedzy, profesjonalni, świadomi bioenergoterapeuci wysyłają do psychiatrów osoby, podejrzane o chorobę psychiczną, a do egzorcystów osoby, wykazujące objawy opętania.

Sam prosiłem kilka osób, by zwróciły się do egzorcysty.
Po prostu każdy ma swoją funkcję i powinien wypełniać swoje zadania, a nie zajmować się czymś, do czego nie ma odpowiednich kwalifikacji.

_________________
Jezus Chrystus jest Panem Świata i Wszechświata, jest Królem Polski, mojej ukochanej Ojczyzny.
Króluj nam, Chryste !!


Wt paź 02, 2012 20:55
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz maja 24, 2007 16:10
Posty: 530
Post Re: Egzorcyści na manowcach
według mojej wiedzy każdy liczący się z Chrystusem ma obowiązek wyrzekania się takich środków "pomocy" jak bioenergoterapia.
Zresztą w formule modlitwy o uwolnienie odmawianej przed egzorcyzmem - takie słowa również są.

Kapłan ktory modli się egzorcyzmem - działa z mocy i przyzwolenia Kościoła - i ma za sobą modlitwę całego Kościoła. Każda inna forma - czy to egzorcyzmów prowadzonych przez świeckich, czy bioenergoterapii, reiki itd - może wywołać tylko pozorne dobro - które w efekcie będzie tylko dobrze zamaskowanym złem.
Amen.


Wt paź 02, 2012 21:11
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt sty 04, 2011 12:01
Posty: 1123
Post Re: Egzorcyści na manowcach
rozchodzą sie jak ciepłe bułeczki


w moim mieście 20 tys był tylko jeden egzemplarz tej gazety


Wt paź 02, 2012 21:14
Zobacz profil
zbanowany na stałe
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lip 13, 2012 12:36
Posty: 963
Post Re: Egzorcyści na manowcach
Ludzie są bardzo zagubieni, otoczeni przez niemal powszechne kłamstwo, czują zresztą nieraz, że coś jest nie tak, albo z nimi, albo obok nich. To raczej poszukiwanie prawdy, niż niezdrowa ciekawość.
Myślę, ze czasy niezdrowej ciekawości skończyły się, mniej więcej, z końcem XX wieku.
Potem przyszedł czas budzenia się ludzi do świadomości i do prawdy. Ten czas jest właśnie teraz.

Nie wiem jaki jest charakter tego wydawnictwa, wyszedł dopiero pierwszy numer, w którym znajdujemy niezwykle cenne uwagi Ojca Amortha. Nie miały one nic wspólnego w moich oczach z tzw. ludzką niezdrową ciekawością, choć taką rolę mogły pełnić zmaterializowane gwoździe wyskakujące z ust egzorcyzmowanych opętanych. Może jestem dziwnym człowiekiem, dla mnie to jest po prostu naturalne i normalne.
Czas pokaże, jaki będzie los tego wydawnictwa.
Może jest rzeczywiście potrzebne, by dać ludziom pełniejszą świadomość, czym może być zło i jak bardzo może się ono kamuflować?

_________________
Jezus Chrystus jest Panem Świata i Wszechświata, jest Królem Polski, mojej ukochanej Ojczyzny.
Króluj nam, Chryste !!


Wt paź 02, 2012 21:28
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt gru 17, 2010 1:38
Posty: 366
Post Re: Egzorcyści na manowcach
jesienna napisał(a):
Moj mąż mówi, że wierzy w opętania
ale uważa, że najbardziej opętanymi ludźmi są egzorcyści

niestety, nigdy nie udało mi się go namówić
na rozwinięcie tej myśli :(

Może mu zły duch ją podpowiedział?


Śr paź 03, 2012 1:17
Zobacz profil
Post Re: Egzorcyści na manowcach
Polski Episkopat ma wydać list tyczcy zagrożeń płynących z okultyzmu, ezoteryki - homo_homini będzie miał kolejną okazję wykazać swój zmysł interpretacyjny.
A pozostałi okultyści z forum okrzykną jednogłośnie konieczność leczenia biskupów u psychiatrów.


Śr paź 03, 2012 6:55
zbanowany na stałe
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lip 13, 2012 12:36
Posty: 963
Post Re: Egzorcyści na manowcach
A wilki w owczych skórach, udający na forum wierzących, co będą robili?

_________________
Jezus Chrystus jest Panem Świata i Wszechświata, jest Królem Polski, mojej ukochanej Ojczyzny.
Króluj nam, Chryste !!


Śr paź 03, 2012 8:06
Zobacz profil
Post Re: Egzorcyści na manowcach
homo_homini_canis_est napisał(a):
A wilki w owczych skórach, udający na forum wierzących, co będą robili?


Będa nadal mamili userów "zbawienna" dla zdrowia rolą bioenergoterapuetów. :D


Śr paź 03, 2012 8:09
zbanowany na stałe
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lip 13, 2012 12:36
Posty: 963
Post Re: Egzorcyści na manowcach
Prawda Was wyzwoli ;)

_________________
Jezus Chrystus jest Panem Świata i Wszechświata, jest Królem Polski, mojej ukochanej Ojczyzny.
Króluj nam, Chryste !!


Śr paź 03, 2012 8:23
Zobacz profil
Post Re: Egzorcyści na manowcach
homo_homini_canis_est napisał(a):
Prawda Was wyzwoli ;)

Ty się nie kłopocz o nas, zawsze pierwsze na uwadze miej swoje wyzwolenie z okultyzmu, ezoteryki.
Jak powiedziała św. Matka Teresa z Kalkuty naprawianie swiata w pierwszym rzędzie należy rozpocząć od siebie.


Śr paź 03, 2012 9:44
zbanowany na stałe
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lip 13, 2012 12:36
Posty: 963
Post Re: Egzorcyści na manowcach
No to zaczynamy od podstaw.
Wyzwólmy się od Szatana, któremu pozwoliliśmy mieszkać w nas.

Kto jest panem świata i wszechświata, Alus?

_________________
Jezus Chrystus jest Panem Świata i Wszechświata, jest Królem Polski, mojej ukochanej Ojczyzny.
Króluj nam, Chryste !!


Śr paź 03, 2012 9:53
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 65 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL