Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 19:39



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 71 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5
 Wolnośc wg. o. Wiśniewskiego 
Autor Wiadomość
Post Re: Wolnośc wg. o. Wiśniewskiego
Kael napisał(a):
Kozioł napisał(a):
a)oczywiscie, masz calkowita rację ale....KRK chce miec pełna kontrolę, podobnie jak przy chrzcie (ochrzcic moze kazdy ale KRK musi miec nie dość, że swiadkow, to jeszcze to zatwierdzić), to ciągle echa dążenia do władzy

No prosze: a inne koscioly chrzescijanskie niczego nie zapisuja, slub mozna zawrzec bez swiadkow i kazdy kazdemu na slowo wierzy,ze jest ochrzczony i jeszcze z nikim slubu nie zawieral...
Jeżeli wzieli ślub zgodnie z miejscowymi zwyczajami, to dlaczego nie wierzyć? Kiedyś taki ślub był odnotowany w świadomości lokalnej, dziś najczęściej w urzędzie.
Tak na marginesie: gdy małżeństwo się nawraca i chrzci, to katolicy wymagają powtórnego slubu w obecności kapłana?
Kael napisał(a):
A nie! U was mozna parokrotnie zawierac "nierozerwalny" ( wedlug nauki Pana Hezusa, wiec do pominiecia) slub. To faktycznie. Swiadkowie sensu tu nie maja.
Wydziwiasz. Dobrze wiesz jakie jest stanowisko metodystów, czy chocby prawosławnych co do małżeństwa. Przynajmniej jestesmy szczerzy i gdy małżeństwo umarło i próby jego uleczenia/wskrzeszenia nic nie dają, to nie udajemy, ze go nigdy nie było.


Śr mar 18, 2015 14:29
Post Re: Wolnośc wg. o. Wiśniewskiego
WIST napisał(a):
Koziol napisał(a):
A to juz jest spory problem WISTa. My jesteśmy za głupi aby go zrozumieć, a on za głupi aby nam wytłumaczyć.
Jest tak jak piszesz i jak ja pisałem. Wolność wg WISTa to : kup sobie lody o dowolnym smaku byleby waniliowe.
... A to że nie rozumiesz nigdy mojej intencji i sposobu myślenia, to już naprawdę nie moja wina....

Jeżeli nie potrafisz tak wyjasnic swojej mysli aby ktokolwiek zrozumiał, a sadzisz, że są spójne, to może coś nie tak z wyjasnieniami?


Śr mar 18, 2015 14:33
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 17, 2006 18:47
Posty: 12979
Post Re: Wolnośc wg. o. Wiśniewskiego
Jeśli Ty zawsze, bo nie pamiętam innego przypadku, nie rozumiesz prosto sformułowanych zdań to Ty masz problem nie ja. Inni lepiej, lub gorzej, ale jednak rozumieją, albo dają sobie wyjaśnić. Widocznie to jest wpisane w Twoją prywatną walkę z katolikami. Wszystko będzie źle zrozumiane, jak szukasz tylko zwady.

_________________
Pozdrawiam
WIST


Śr mar 18, 2015 14:41
Zobacz profil
Post Re: Wolnośc wg. o. Wiśniewskiego
Kto jeszcze zrozumiał?
Drążąc sprawę @akruk doszedł do tego samego punktu, co ja.
Nie idź na łatwiznę, nie wmawiaj @Akrukowi głupoty, a mi wrogości do KRK, tylko wskaż w którym miejscu popełniliśmy błąd.


Ostatnio edytowano Śr mar 18, 2015 14:49 przez Anonim (konto usunięte), łącznie edytowano 1 raz



Śr mar 18, 2015 14:48
Post Re: Wolnośc wg. o. Wiśniewskiego
I dlatego, @Koziol, “przez zatwardzialosc serc waszych“ korzystacie z mojzeszowego przywileju. A co tam Pan Jezus o cudzolozeniu mowil, to nie dla “prawdziwych“ chrzescijan.

Wy macie prawo wybrzydzac na przepisy porzadkowe Kosciolal katolickiego, ale wasze powody ignorowania jasnej nauki Jezusa sa oczywiste, zrozumiale i nie pidlegajace krytyce.


Śr mar 18, 2015 14:49
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 17, 2006 18:47
Posty: 12979
Post Re: Wolnośc wg. o. Wiśniewskiego
Już wam wskazałem, kilka razy zresztą, wyjaśniając od nowa, oraz wskazując ze źle rozumiesz. Więcej czasu marnować nie zamierzam. Jak chcesz to prześledź dyskusje, a się przekonasz. Nie żyje tylko samym forum, żeby zaczynać od nowa wam wyjaśniać. A dwie osoby, które nie rozumieją to jeszcze nie rewolucja, tylko niestety norma.

_________________
Pozdrawiam
WIST


Śr mar 18, 2015 14:54
Zobacz profil
Post Re: Wolnośc wg. o. Wiśniewskiego
Kael napisał(a):
I dlatego, @Koziol, “przez zatwardzialosc serc waszych“ korzystacie z mojzeszowego przywileju. A co tam Pan Jezus o cudzolozeniu mowil, to nie dla “prawdziwych“ chrzescijan.

Wy macie prawo wybrzydzac na przepisy porzadkowe Kosciolal katolickiego, ale wasze powody ignorowania jasnej nauki Jezusa sa oczywiste, zrozumiale i nie pidlegajace krytyce.

@Kael
Zdaję sobie sprawę, ze rozpad małżeństwa jest grzechem. Niestety rozbite nie zawsze da się posklejać i dobrze o tym wiedza także katolicy - dlatego tyle orzeczeń o nieważności. Jezeli więc pokazujesz palcem tu np. na metodystów, to pokaż także tym palcem i na siebie.


Śr mar 18, 2015 14:56
Post Re: Wolnośc wg. o. Wiśniewskiego
WIST napisał(a):
Już wam wskazałem, kilka razy zresztą, wyjaśniając od nowa, oraz wskazując ze źle rozumiesz. Więcej czasu marnować nie zamierzam. Jak chcesz to prześledź dyskusje, a się przekonasz. Nie żyje tylko samym forum, żeby zaczynać od nowa wam wyjaśniać. A dwie osoby, które nie rozumieją to jeszcze nie rewolucja, tylko niestety norma.

Tylko dwie osoby szczegółowo się twoim stanowiskiem zainteresowały. W obu przypadkach doprowadziłeś do tego samego punktu.


Śr mar 18, 2015 14:58
Post Re: Wolnośc wg. o. Wiśniewskiego
Rozpad malzenstwa niekoniecznie jest grzechem. Polecam jednak oryginal w Ewangeliach (warto czasem poczytac, zeby wiedziec co mowil Pan Jezus a nie tylko Jego interpretatorzy), co Pan Jezus mowil o powtornych malzenstwach. No ale prawda w oczy kluje i szybko trzeba dolozyc katolikom (a u was....).

Ja juz o orzeczeniach niewaznosci sie na forum niedawno wypowiadalam.


Śr mar 18, 2015 15:03
Post Re: Wolnośc wg. o. Wiśniewskiego
Chcesz się powoływać na szczegółowe sytuacje nawrócenia jednego z małzonkow?
A co z prawem naturalnym i małżeństwem naturalnym? Także tego nie uznajesz? Bo KK uznaje ... warunkowo.

Oczywiście, że rozpad małżeństwa chrześcijan jest wynikiem grzechu, grzeszności ludzi. Jeżeli czytasz Ewangelię w językach oryginalnych (czytasz w koine?), to wskaż gdzie tu się mylę.
Cytuj:
Ja juz o orzeczeniach niewaznosci sie na forum niedawno wypowiadalam
A mozesz przypomnieć w dwóch słowach?


Śr mar 18, 2015 15:14
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 17, 2006 18:47
Posty: 12979
Post Re: Wolnośc wg. o. Wiśniewskiego
Narazie zakończę te jałowe rozmowy o niczym. Następnym razem jak napiszę że nie rozumiesz prawidłowo to po prostu faktycznie zainteresuj się bardziej. Żadne z Twoich wniosków nie mogą być wyprowadzone w oparciu o to co napisałem.

_________________
Pozdrawiam
WIST


Śr mar 18, 2015 15:16
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 71 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL