Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 15:33



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 45 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
 O demonologii Starego Testamentu 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: O demonologii Starego Testamentu
TylkoJa napisał(a):
Nie uważasz, że znając dobrze swego wroga możemy mu skuteczniej przeciwdziałać?

Rozumowanie typu: "Wódka to twój wróg więc lej ją w mordę" :D
Wydaje mi się że ta okultystyczna strona pod pozorem dobra wciąga w okultyzm.

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Cz paź 26, 2017 19:26
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr paź 18, 2017 18:47
Posty: 11
Post Re: O demonologii Starego Testamentu
Andy72 napisał(a):
Rozumowanie typu: "Wódka to twój wróg więc lej ją w mordę" :D


To twierdzenie miałoby jeszcze sens, gdyby gdzieś tutaj padła kwestia zachęcająca do podejścia praktycznego. Jednakże obracamy się tylko w sferze czysto teoretycznej. Wódkę też można poznać pod kątem teoretycznym :)

Jako osoba wierząca, mająca otwarty umysł, uważam ze poznanie jest bardzo ważne aby zrozumieć otaczający nas świat. Niektóre rzeczy poznaję praktycznie, gdy uważam iż nie ma szans aby były niebezpieczne. Inne z kolei, które mają potencjał bycia szkodliwymi, poznaję tylko teoretycznie, aby najzwyczajniej w świecie wiedzieć czym to może być. W ten sam też sposób podchodzę do tematu Shedim oraz Se'irim. Zaciekawiony artykułem chciałem zrozumieć zwyczaje przodków w wierze (mam na myśli Żydów).


Cz paź 26, 2017 21:45
Zobacz profil
Post Re: O demonologii Starego Testamentu
To moze zapytaj na Judaistycznym forum.


Cz paź 26, 2017 21:52

Dołączył(a): Śr paź 18, 2017 18:47
Posty: 11
Post Re: O demonologii Starego Testamentu
"Kto pyta, nie błądzi" ;) Poza tym niezbyt wiele jest for judaistycznych.


Cz paź 26, 2017 22:07
Zobacz profil
Post Re: O demonologii Starego Testamentu
TylkoJa napisał(a):
"Kto pyta, nie błądzi" ;) Poza tym niezbyt wiele jest for judaistycznych.


To tym lepiej dla twoich poszukiwan, bo pewnie wiecej Zydow do tych nielicznych zaglada, bo nie ma konkurencji. :-)


Cz paź 26, 2017 22:10

Dołączył(a): Śr paź 18, 2017 18:47
Posty: 11
Post Re: O demonologii Starego Testamentu
Jestem chrześcijaninem, dlatego też piszę na forum chrześcijańskim. Przyzwyczaiłem się, że większość katolików to jednak osoby oczytane w Biblii, często też nie tylko.


Cz paź 26, 2017 22:36
Zobacz profil
Post Re: O demonologii Starego Testamentu
TylkoJa napisał(a):
Jestem chrześcijaninem, dlatego też piszę na forum chrześcijańskim. Przyzwyczaiłem się, że większość katolików to jednak osoby oczytane w Biblii, często też nie tylko.

Ale skoro wiesz ze Zydzi znali to co chcesz sie dowiedziec, to logicznym bedzie szukanie u zrodla.
Bedziesz mial wiadomosci z "pierwszej reki". :-)
Przy okazji dowiesz sie tez z "pierwszej reki" czy zaglebianie sie w taki temat jest dla kogokolwiek dobre.
Jesli juz tam pytales i nie dostales odpowiedzi to powinienes sie zastanowic dlaczego nikt nie chce o tym rozmawiac, zamiast drazyc dalej.


Cz paź 26, 2017 22:40

Dołączył(a): Śr paź 18, 2017 18:47
Posty: 11
Post Re: O demonologii Starego Testamentu
Wiesz, gdyby człowiek nie drążył to w pewnych kwestiach nigdy nie poznałby prawdy ;) Ja przy okazji lubię mieć wgląd z wielu perspektyw, bo na tym mogę zbudować dość obiektywne poglądy. Także z pewnością będę próbował na innych forach, też tych Judaistycznych. Nie mniej jednak mam nadzieję, że ktoś odważy się podjąć ze mną ten temat :)


So paź 28, 2017 10:58
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr paź 18, 2017 18:47
Posty: 11
Post Re: O demonologii Starego Testamentu
Bardzo dziękuję wszystkim użytkownikom, którzy udzielili się w dyskusji uświetniając ją swym krytycznym spojrzeniem czy też dobrym słowem. Przy okazji chciałbym zapytać, czy może znacie teologa, duchownego, czy uczonego w piśmie, który mógłby mi wyjaśnić te kwestie? Jeszcze raz dziękuję za za wszelkie odpowiedzi.


Pn paź 30, 2017 22:15
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sie 21, 2008 19:19
Posty: 12722
Post Re: O demonologii Starego Testamentu
Jest bardzo wiele zagadnień które warto poznawać :-)
Demonologii po prostu nie warto.

O uczonych w Piśmie pytaj na forum judaistycznym. Na przykład tutaj: http://www.fzp.net.pl/judaizm

_________________
Aby we wszystkim był Bóg uwielbiony


Cz lis 02, 2017 11:12
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lis 14, 2016 1:11
Posty: 1409
Post Re: O demonologii Starego Testamentu
jo_tka napisał(a):
Demonologii po prostu nie warto.


A czy mogłabyś przedstawić powód dlaczego nie warto?
Poza tym chciałbym zadać pytanie: czy można być jednocześnie katolikiem wiernym nauce KRK i "poznawać zagadnienie demonologii"?


Cz lis 02, 2017 16:16
Zobacz profil
Post Re: O demonologii Starego Testamentu
Iago napisał(a):
jo_tka napisał(a):
Demonologii po prostu nie warto.


A czy mogłabyś przedstawić powód dlaczego nie warto?
Poza tym chciałbym zadać pytanie: czy można być jednocześnie katolikiem wiernym nauce KRK i "poznawać zagadnienie demonologii"?


Czy wejdziesz do reaktora atomowego bez odpowiedniego kombinezonu ochronnego by poznawac zagadnienie promieniowania?


Cz lis 02, 2017 18:44
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lis 14, 2016 1:11
Posty: 1409
Post Re: O demonologii Starego Testamentu
Ech, mimo wszystko wolałbym usłyszeć odpowiedź na moje pytanie, która, dla odmiany, nie jest obskurantyzmem intelektualnym...

Nie musze wchodzić do reaktora atomowego by poznawać zagadnienia promieniowania. Gdybyś uważał w szkole podstawowej to może byś to wiedział.


Cz lis 02, 2017 19:13
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: O demonologii Starego Testamentu
Dlatego nie musisz poznawać demonologii, zwłaszcza że nie jesteś egzorcystą

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Cz lis 02, 2017 19:18
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lis 14, 2016 1:11
Posty: 1409
Post Re: O demonologii Starego Testamentu
Ech, mimo wszystko wolałbym usłyszeć odpowiedź na moje pytanie, która, dla odmiany, nie jest obskurantyzmem intelektualnym...


Cz lis 02, 2017 19:23
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 45 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL