Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 10:14



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 244 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 17  Następna strona
 Transplantacje narządów od zwierząt 
Autor Wiadomość
Post Re: Transplantacje narządów od zwierząt
Soul33 napisał(a):
Większość też szympansa by nie zjadła, nawet wtedy, gdyby to ktoś inny go zabił i pokroił w plasterki.

Zgadzam się. Słyszałem, że w przypadku małp najtrudniej przychodzi jedzenie ich kończyn górnych, po ugotowaniu bardzo przypominają rączki dziecka.


Pt lut 23, 2018 12:53

Dołączył(a): Pt sty 19, 2018 10:28
Posty: 61
Post Re: Transplantacje narządów od zwierząt
Cytuj:
Zgadzam się. Słyszałem, że w przypadku małp najtrudniej przychodzi jedzenie ich kończyn górnych, po ugotowaniu bardzo przypominają rączki dziecka.


Z drugiej strony do niedawna ludzie z Papui Nowej Gwinei nie mieli nic przeciwko kanibalizmowi. W chinach wcinają psy i też nie mają z tym problemu, inni jedzą żaby. Ja jem to co się przyjęło w polskiej mentalności i już prędzej zjadłbym psa niż żabę, pomimo faktu że to ssak. Czynnik kulturowy jest bardzo ważny.
Ogólnie rozumiem co kieruje wegetarianami, nie mam nic przeciwko temu, ale też nie podzielam ich zdania.


Pt lut 23, 2018 13:08
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sty 31, 2018 23:46
Posty: 1795
Post Re: Transplantacje narządów od zwierząt
Soul33 napisał(a):
Na pewno tak. Ale zabijanie zwierząt dla większości już nie jest naturalne. Przy czym ta nienaturalność wzrasta wraz ze złożonością i bogactwem możliwości ich układu nerwowego.
To fałszywe załozenie.
Soul33 napisał(a):
Łatwo zabić komara ale nikt normalny nie zabije szympansa.
W Afryce szympans to mięso takie samo jak inne.
Soul33 napisał(a):
Większość ludzi nie zjadła by też psa.
Tu też mozna polemizować. Psy jedza w Azjii, w ameryce południowej i zdarza się w Ameryce Północnej.
Soul33 napisał(a):
A jednak, pomimo tego, zjada świnię i krowę, które nie ustępują psu w inteligencji i odczuwaniu.
Część zjada, część nie np. z powodów kulturowych, czy religijnych.
Soul33 napisał(a):
Ale nawet w kwestii mniej rozwiniętych umysłowo zwierząt, w większości uważamy, że nie wolno zabijać ich bez sensu. Tak, jak polować na bażanty dla zabawy.
Tylko dlatego, ze juz masowo nie polujemy, a wiele dzieci nie wie skad sie bierze bekon, czy parówki.
Soul33 napisał(a):
A skoro jedzenie mięsa nie jest żadną potrzebą
Nadal jest. Dlatego weganie muszą suplementowac B12.
Soul33 napisał(a):
Po prostu wegetarianizm wymaga trochę wysiłku i zmiany przyzwyczajeń, więc budzi niechęć. To wszystko.
Wegetarianizm to półsrodek. Nadal hodujesz zwierzeta ze wszystkimi tego wadami.

W Europie nie zjadamy psów, bo w naszej kulturze pies to towarzysz, część stada. Nie z powodu jego inteligencji (choc inteligencja pomaga nam potowarzyszyć).

_________________
Metodyści
Polska Rada Ekumeniczna


Pt lut 23, 2018 13:42
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sty 31, 2018 23:46
Posty: 1795
Post Re: Transplantacje narządów od zwierząt
tempestas napisał(a):
Ogólnie rozumiem co kieruje wegetarianami, nie mam nic przeciwko temu, ale też nie podzielam ich zdania.
Jest to pewna ideologia. U niewegetarian nie chodzi o przyzwyczajenie, czy lenistwo ale o to, ze nie podzielają tej ideologii. A gdy pozbiera się ulotki z barów dla wegetarian, czy porozmawia sie z kilkoma nowo "nawróconymi" na wegetarianizm, to trzeba duzego samozaparcia aby wegetarianinem zostać.

_________________
Metodyści
Polska Rada Ekumeniczna


Pt lut 23, 2018 13:46
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr lut 14, 2018 18:25
Posty: 22
Lokalizacja: Kraków
Post Re: Transplantacje narządów od zwierząt
Kozioł napisał(a):
@Robek
Podejrzewam, ze prędzej mięso będzie "syntetyzowane". hodowane jak grzyby niz ludzie drastycznie ograniczą jego spożywanie.


Już teraz mięso jest produkowane bez hodowania do tego zwierząt. NIestety jego cena rynkowa jest 3,4-krotnie wyższa od tego tradycyjnego. :razz: Ale jak patrzeć pod tym względem że na samym początku było kilka milionów droższe, to bardzo szycko powinno stać się konkurencyjne. Pytanie tylko ile czasu ludzion zajmie przekeonanie się do takiego miesa


Pt lut 23, 2018 16:20
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 23, 2010 23:17
Posty: 8669
Post Re: Transplantacje narządów od zwierząt
Zajc napisał(a):
Pytanie tylko ile czasu ludzion zajmie przekeonanie się do takiego miesa

Niewiele, bo w perspektywie cena mięsa produkowanego spadnie poniżej ceny mięsa z hodowli zwierząt.

Kozioł napisał(a):
To fałszywe załozenie.

Gwoli ścisłości, pisałem o naszej kulturze. Oczywiście łatwiej zabić owada, mięczaka, czy jaszczurkę niż rybę, a rybę łatwiej niż ssaka. I jest to oczywistość uzasadniona ewolucyjnie. Im bliżej spokrewniony z nami gatunek, tym trudniej go zabić, ponieważ bardziej pobudza naszą empatię.

W dodatku akurat tak wychodzi, że pokrewieństwo genetyczne wzrasta wraz ze złożonością mózgu.

Cytuj:
W Afryce szympans to mięso takie samo jak inne.

Do wszystkiego można się przyzwyczaić. I odzwyczaić też można się od wszystkiego - co nie jest niezbędne.

Cytuj:
Psy jedza w Azjii, w ameryce południowej i zdarza się w Ameryce Północnej.

A gdzie indziej nawet ludzi jedzą.

Cytuj:
Tylko dlatego, ze juz masowo nie polujemy

Tak. Na przestrzeni pokoleń moralność się rozwija.

Cytuj:
Soul33 napisał(a):
A skoro jedzenie mięsa nie jest żadną potrzebą
Nadal jest. Dlatego weganie muszą suplementowac B12.

Czyli mięso jednak nie jest potrzebne. Poza tym pisałem o wegetarianizmie. Ale nawet, gdy przyjmie się weganizm i potrzebę suplementacji witaminy B12...

Koszmar. Katorga. Ciężar nie do zniesienia.

Poza tym B12 jest produkowana przez bakterie. W związku z tym brakuje nam jej tylko dlatego, bo żyjemy w czystości. Roślinożernym małpom z drzewa jej nie brakuje. Plemionom, które czasem bardzo długo nie jedzą mięsa też jej nie brakuje. Zatem można nazwać to kosztem używania mydła i wyższych standardów sanitarnych.

Cytuj:
Wegetarianizm to półsrodek. Nadal hodujesz zwierzeta ze wszystkimi tego wadami.

Wegetarianizm wiąże się z dużo mniejszą ilością hodowli. Ale zawsze można przejść na weganizm.

Oczywiście redukcja gazów cieplarnianych, o czym sam wspomniałeś też jest bardzo dobrą przyczyną rezygnacji ze spożycia mięsa.

_________________
Don't tell me there's no hope at all
Together we stand, divided we fall

~ Pink Floyd, "Hey you"


Pt lut 23, 2018 18:05
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Transplantacje narządów od zwierząt
Kozioł napisał(a):
@Robek
Bo kominy i rury wydechowe dymią, pylą, powodują miejscowy smog, bo to ludziom przeszkadza i konieczność zmian dociera do ich świadomości, zgadza sie z ich spostrzeżeniami, doświadczeniem.
Zwiększenie dwukrotne cen mięsa, przetworów, tłuszczy i blokowanie importu nie byłby zrozumiany. Ludzie jeszcze nie mają wiedzy, a mają za to przyzwyczajenia, tradycje. Podejrzewam, ze prędzej mięso będzie "syntetyzowane". hodowane jak grzyby niz ludzie drastycznie ograniczą jego spożywanie. To trudno sprzedać. Sam jestes tego przykładem zaprzeczając faktom i znajdując sobie wytłumaczenie aby tylko się nad tym nie pochylić (i nie zajrzeć do załączonych linków).



Najpierw zacząłeś gadać że hodowla zwierząt i spalanie węgla to główna przyczyna efektu cieplarnianego, no ale później "tempestas" wyjaśnił że zwierzęta nie dokładają gazów cieplarnianych do atmosfery, a jedynie korzystają z tego co już w tej atmosferze jest.
No i z tego globalnego ocieplenia też sie wycofałeś, bo teraz mówisz że to jest walka ze smogiem, a cała reszta nie ma znaczenia.
No to po co o tym zacząłeś gadać, skoro to jest nieistotne?


Soul33 napisał(a):
Niewiele, bo w perspektywie cena mięsa produkowanego spadnie poniżej ceny mięsa z hodowli zwierząt.


Konkretnie kiedy to będzie ? za 10 może 20 lat?

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Pt lut 23, 2018 18:42
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sty 31, 2018 23:46
Posty: 1795
Post Re: Transplantacje narządów od zwierząt
Cytuj:
Kozioł napisał(a):
To fałszywe załozenie.

Gwoli ścisłości, pisałem o naszej kulturze. Oczywiście łatwiej zabić owada, mięczaka, czy jaszczurkę niż rybę, a rybę łatwiej niż ssaka. I jest to oczywistość uzasadniona ewolucyjnie. Im bliżej spokrewniony z nami gatunek, tym trudniej go zabić, ponieważ bardziej pobudza naszą empatię.

W dodatku akurat tak wychodzi, że pokrewieństwo genetyczne wzrasta wraz ze złożonością mózgu.
Nasze DNA jest bardzo zblizone do DNA świni. Świnie chorują nawet na Parkinsona i Alzheimera. Do psa nam daleko. W europie świnie jemy, psy nie. A owadów w zasadzie nie jemy.

Cytuj:
Cytuj:
W Afryce szympans to mięso takie samo jak inne.

Do wszystkiego można się przyzwyczaić. I odzwyczaić też można się od wszystkiego - co nie jest niezbędne.
Nie trzeba się przyzwyczajać. W Afryce to po prostu mięso. W naturze wszyscy kogoś zjadają. Trzeba zamknąć oczy, by tego nie widzieć.

Cytuj:
Cytuj:
Tylko dlatego, ze juz masowo nie polujemy
Tak. Na przestrzeni pokoleń moralność się rozwija.
To nie ma nic wspólnego z moralnością. Hodowla pokrywa nasze potrzeby. "Moralność" większości wegetarian padłaby w momencie, gdy musieliby walczyć o pożywienie, o życie.

Cytuj:
Cytuj:
Soul33 napisał(a):
A skoro jedzenie mięsa nie jest żadną potrzebą
Nadal jest. Dlatego weganie muszą suplementowac B12.

Czyli mięso jednak nie jest potrzebne. Poza tym pisałem o wegetarianizmie. Ale nawet, gdy przyjmie się weganizm i potrzebę suplementacji witaminy B12...

Koszmar. Katorga. Ciężar nie do zniesienia.

Poza tym B12 jest produkowana przez bakterie. W związku z tym brakuje nam jej tylko dlatego, bo żyjemy w czystości. Roślinożernym małpom z drzewa jej nie brakuje. Plemionom, które czasem bardzo długo nie jedzą mięsa też jej nie brakuje. Zatem można nazwać to kosztem używania mydła i wyższych standardów sanitarnych.
Te plemiona chętnie jedzą owady. Brud jako źródło B12 to mit, podobnie jak mitem jest produkcja B12 na nasze potrzeby w jelitach (owszem, możliwe w jelicie grubym ale B12 wchłaniamy w jelicie cienkim)

Cytuj:
Cytuj:
Wegetarianizm to półsrodek. Nadal hodujesz zwierzeta ze wszystkimi tego wadami.

Wegetarianizm wiąże się z dużo mniejszą ilością hodowli. Ale zawsze można przejść na weganizm.
I suplementować B12. O czym już wspomniałem.

_________________
Metodyści
Polska Rada Ekumeniczna


Pt lut 23, 2018 18:46
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt sty 19, 2018 10:28
Posty: 61
Post Re: Transplantacje narządów od zwierząt
Cytuj:
@tempestas, mógłbyś coś podrzucić na temat "czasu"?


Tak generalnie (teraz mnie olśniło) to świetna jest "Krótka historia czasu" Hawkinga (bo tak do końca nie wiem czy prosiłeś o "podrzucenie", jakiejś książki, artykułu czy czegoś takiego?)


Pt lut 23, 2018 18:46
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sty 31, 2018 23:46
Posty: 1795
Post Re: Transplantacje narządów od zwierząt
Robek napisał(a):
Najpierw zacząłeś gadać że hodowla zwierząt i spalanie węgla to główna przyczyna efektu cieplarnianego, no ale później "tempestas" wyjaśnił że zwierzęta nie dokładają gazów cieplarnianych do atmosfery, a jedynie korzystają z tego co już w tej atmosferze jest.
No i z tego globalnego ocieplenia też sie wycofałeś, bo teraz mówisz że to jest walka ze smogiem, a cała reszta nie ma znaczenia.
No to po co o tym zacząłeś gadać, skoro to jest nieistotne?
Przeczytaj całość, nie tylko urywki. I ze zrozumieniem. Bo w tej chwili sam sie troszkę ośmieszasz.

_________________
Metodyści
Polska Rada Ekumeniczna


Pt lut 23, 2018 18:49
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sty 31, 2018 23:46
Posty: 1795
Post Re: Transplantacje narządów od zwierząt
@Soul33
Tak mnie naszło ale nie traktuj tego osobiscie: czy reguła wegetarian, ze nie jedza tego, co przypomina w jakims stopniu człowieka ("działa" na podobnej zasadzie) nie jest tylko troche rozszerzoną regułą nie zjadania ludzi z własnego plemienia (bo to nasi)?

_________________
Metodyści
Polska Rada Ekumeniczna


Pt lut 23, 2018 18:51
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr lut 14, 2018 18:25
Posty: 22
Lokalizacja: Kraków
Post Re: Transplantacje narządów od zwierząt
Soul33 napisał(a):
Zajc napisał(a):
Pytanie tylko ile czasu ludzion zajmie przekeonanie się do takiego miesa

Niewiele, bo w perspektywie cena mięsa produkowanego spadnie poniżej ceny mięsa z hodowli zwierząt.


Cena mięsa hodowlanego jest już tak wyżyłowana że już bardziej spaść nie może ;-) Natomiast przed mięsem in vitro czeka jeszcze duża perspektywa spadków cen.


Pt lut 23, 2018 18:57
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr lut 14, 2018 18:25
Posty: 22
Lokalizacja: Kraków
Post Re: Transplantacje narządów od zwierząt
Robek napisał(a):
Konkretnie kiedy to będzie ? za 10 może 20 lat?


Myślę że za 5 lat będzie taka sama ;-)

2013 x 1000 0000
2018 x 3-4
2023 x 1
2028 x 0,7
2033 - mięsa od zwierzątnie będzie można kupić legalnie


Pt lut 23, 2018 19:01
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Transplantacje narządów od zwierząt
Kozioł napisał(a):
Przeczytaj całość, nie tylko urywki. I ze zrozumieniem. Bo w tej chwili sam sie troszkę ośmieszasz.


No przecież z globalnego ocieplenia sie wycofałeś, i tylko problem smogu został.
A to całe twoje gadanie że zwierzęta hodowlane produkują gazy cieplarniane, to cały czas podtrzymujesz?

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Pt lut 23, 2018 19:13
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sty 31, 2018 23:46
Posty: 1795
Post Re: Transplantacje narządów od zwierząt
Robek napisał(a):
Kozioł napisał(a):
Przeczytaj całość, nie tylko urywki. I ze zrozumieniem. Bo w tej chwili sam sie troszkę ośmieszasz.


No przecież z globalnego ocieplenia sie wycofałeś, i tylko problem smogu został.
Bzdura.

_________________
Metodyści
Polska Rada Ekumeniczna


Pt lut 23, 2018 19:14
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 244 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 17  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL