Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 16:00



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 36 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
 Kazania 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): So kwi 28, 2007 16:39
Posty: 67
Post Kazania
Hej :) znalazłem stronke z konkretnymi moim zdaniem kazaniami, więc zamieszczam linka i polecam czasami przeczytac jakieś kazanie :)

http://www.tscpulpitseries.org/polish.html

Pozdrawiam

_________________
One God and one aim
This is the destiny that we supposed to claim


N gru 19, 2010 0:52
Zobacz profil

Dołączył(a): So sie 27, 2011 17:31
Posty: 9
Post Re: Kazania
Dzięki - fajne. Ja z kolei słucham tu: http://razemdlaewangelii.pl/multimedia
Niektóre są w mp3, inne wideo. Coś podobnego jest też tutaj: http://vimeo.com/artomius

Może ktoś by jeszcze coś dodał?


So sie 27, 2011 18:10
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz maja 03, 2007 9:16
Posty: 3755
Post Re: Kazania
Warto zaznaczyć (żeby ktoś się nie pomylił oglądając), że strony w obydwu postach przedstawiają kazania protestanckich pastorów. Ale to tak gwoli ścisłości.

_________________
Piotr Milewski


N sie 28, 2011 15:33
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lut 09, 2007 23:54
Posty: 1036
Post Re: Kazania
co za różnica?..chrześcijanin to chrześcijanin--i kropka ;)


N sie 28, 2011 15:55
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt cze 03, 2011 8:17
Posty: 2586
Post Re: Kazania
renata155 napisał(a):
co za różnica?..chrześcijanin to chrześcijanin--i kropka ;)

Można czytać moim zdaniem ,ale ostrożnie, ponieważ jednak pewne różnice są. Inaczej nasze Kościoły nie nosiłyby innych nazw. Radzę poczytać historię kościoła, na temat jak doszło do rozłamu Nie ośmielam się tłumaczyć różnic, bo pisują na tym forum osoby mające więcej wiedzy ode mnie. Modlimy się o jedność i mamy nadzieję że będzie kiedyś jak napisałaś wyżej. Pozdrawiam


N sie 28, 2011 17:52
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 13, 2011 17:49
Posty: 56
Post Re: Kazania
No jest różnica, jeśli ktoś będzie ośmieszal kult Matki Bożej, albo wyśmiewał wiarę w obecność Jezusa w Najświętszym Sakramencie Ołtarza to należy takich ludzi nie słuchać bo wiadomo kto nimi się posługuje. A jeśli dla Ciebie nie ma różnicy to chodź sobie do zboru w niedzielę. Baba z wozu koniom lżej. Tylko wtedy to się nazywa schizofrenią duchową.


N sie 28, 2011 18:23
Zobacz profil

Dołączył(a): So kwi 21, 2012 18:32
Posty: 54
Post Re: Kazania
Protestanckich kazań słucham od lat.Nie przypominam sobie, aby któryś pastor wyśmiewał cokolwiek z katolicyzmu rzymskiego. Kazania dotyczą najczęściej wiary, Pana Jezusa,nauk biblijnych itp.
A czy ty, dejricz posłuchałeś choćby jednego protestanckiego kazania? Nie mówię tu o filmikach na you tubie krytykujących katolicyzm, bo to absolutnie nie to samo.
Kazania pastorów są o wiele ciekawsze niż zabawy w politykę na naszych ambonach.
Są o Bogu,a tego i wyłącznie tego powinny dotyczyć nauki w kościołach.
Poza tym kazania pastorów są długie, co dla mnie jest wielką zaletą. Nigdy nie nudziłam się słuchając godzinnego kazania, a niestety ,czasami mam ochotę wyjść z kościoła po wysłuchaniu 5 minut z 10-minutowego katolickiego ględzenia.Sorki, ale tak bywa.


Pn kwi 30, 2012 23:13
Zobacz profil
Post Re: Kazania
wk00 napisał(a):
Są o Bogu,a tego i wyłącznie tego powinny dotyczyć nauki w kościołach.
Poza tym kazania pastorów są długie, co dla mnie jest wielką zaletą. Nigdy nie nudziłam się słuchając godzinnego kazania, a niestety ,czasami mam ochotę wyjść z kościoła po wysłuchaniu 5 minut z 10-minutowego katolickiego ględzenia.Sorki, ale tak bywa.

Nietety, to prawda. Kazania katolickich księży przeważnie
są na poziomie ucznia podstawówki.
Wielka szkoda, że szerokim łukiem omijana jest analiza Pisma..
najczęściej kapłan uczepi się jakiegoś zdania i "huzia" w pole
skojarzeń zupełnie nie związanych z tematem :-(
Dlatego gdy w końcu natrafi się na porządne kazanie,
do którego głoszący sumiennie się przygotował to słucha
się tego jak dobrej muzyki :)


Wt maja 01, 2012 7:04
Post Re: Kazania
Cytuj:
Nietety, to prawda. Kazania katolickich księży przeważnie
są na poziomie ucznia podstawówki.


Bo przeważnie poziom wiernych również nie jest zbyt wysoki (analfabetyzm religijny). Jezus też musiał trafić do "ludu" opowiadając banalne przypowieści. Kto chce to sam zgłębi temat - różne wspólnoty, na których analizowana jest Biblia - a na mszach niestety trzeba dostosowywać się do większości.

Cytuj:
No jest różnica, jeśli ktoś będzie ośmieszal kult Matki Bożej, albo wyśmiewał wiarę w obecność Jezusa w Najświętszym Sakramencie Ołtarza to należy takich ludzi nie słuchać bo wiadomo kto nimi się posługuje. A jeśli dla Ciebie nie ma różnicy to chodź sobie do zboru w niedzielę. Baba z wozu koniom lżej. Tylko wtedy to się nazywa schizofrenią duchową.


Wyluzuj się. Co bardziej zacietrzewieni protestanci to samo mówią o nas (że słuzymy szatanowi). Po co od razu tyle jadu wylewać?


Wt maja 01, 2012 7:17
Post Re: Kazania
Ja chciałem polecić dwa kazania. Oba z XVIII wieku a jednak ciągle aktualne:

Prawie że chrześcijanin - jakby napisane na dzień dzisiejszy!

Duch tolerancji - wyprzedzające epokę o dwa wieki!. Dosłownie przetłumaczenie tytułu to "duch katolicyzmu", dzisiaj treść być może lepiej oddałoby tłumaczenie "duch ekumenizmu".


Wt maja 01, 2012 9:54
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz gru 12, 2013 16:21
Posty: 75
Post Re: Kazania
Jeden z najwybitniejszych kaznodziei wśród polskich biskupów : ks. abp. Andrzej Dzięga - polecam jego homilię z 17 grudnia ( moim zdaniem: wybitna, głęboka, wieloznaczeniowa )

Sami posłuchajcie a się przekonacie : http://youtu.be/Lf0O8Bt5Dpw


N gru 22, 2013 6:40
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 20, 2009 9:38
Posty: 4586
Post Re: Kazania
Cytuj:
Nietety, to prawda. Kazania katolickich księży przeważnie
są na poziomie ucznia podstawówki.


@Mariel
chodzi o tresc kazania czy o sposob przekazu? czy o jedno i drugie?

Juz nieraz toczyla sie dyskusja o kazaniach/homiliach ale nie bylo tam glosow "normalnych" ludzi.

W zwiazku z tym tematem, chcialbym Was zapytac co Was irytuje, wkurza a moze usypia :D kiedy sluchacie kazania?
mam tu na mysli np.:

temat

sposob przekazu czy forme

osobowosc gloszacego itp.

_________________
ksiądz


N gru 22, 2013 14:34
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 17, 2006 18:47
Posty: 12979
Post Re: Kazania
Przede wszystkim jakoś źle działa na mnie język kazań - ten dostojny, kościelny język. Nie wszystkim to przeszkadza, ale mnie akurat przydałoby się posłuchać kazania zwykłym językiem mówionego. W tym wszystkim gubi się treść, bo nawet jeśli jest, to dostojny język sprawia że mam wrażenie słuchania znów tego samego, tych samych ogólników, tych samych pięknych formuł. Przy czym nie jest złe odświeżanie w głowie tych samych treści, ale chciałbym móc też chłonąć nowe.

_________________
Pozdrawiam
WIST


N gru 22, 2013 14:58
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 20, 2009 9:38
Posty: 4586
Post Re: Kazania
Mnie osobiscie irytuje wlasnie taki "amboniasty" jezyk, ta egzaltacja i sztucznosc.
Nieraz tresc jest calkiem, calkiem ale sposob przekazu tragiczny.

Znam wielu ksiezy , ktorzy w rozmowie mowia normalnie ale kiedy glosza kazanie sa bardzo sztuczni, nienaturalni, wiem ze niektorzy sie boja, sa spieci i sa przyczyna cierpienia :D . Dla siebie i dla sluchaczy.

_________________
ksiądz


N gru 22, 2013 15:22
Zobacz profil
Post Re: Kazania
No wlasnie: jezyk. Moj niemiecki proboszcz mowi kazania normalnym glosem, bez sztucznej modulacji, bez podnoszenia glosu no i na temat Czytan i Ewangelii. Te kazania zawsze mi cos daja. A w Polsce sie po prostu mecze na kazaniach: dziwolagi modulacji, skomplikowane figury retoryczne i czesto podnoszenie glosu do krzyku. No i czas kazania, wedlug przekonania, ze im dluzej tym lepiej. Po pieciu minutach sie wylaczam.
Skad to sie bieze? Przeciez klerycy sie tego ucza, czyli taka maniera maja ich wykladowcy.
A jezeli ksiadz sie boi glosic kazania, to moze cos z powolaniem nie tak? To przeciez poza sprawowanie sakramentow jego glowne zadanie. To tak jak by nauczyciel bal sie wykladac.


N gru 22, 2013 15:38
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 36 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL