Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 17:16



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ] 
 Podcast ośmieszający katolików. Może warto z nim dyskutować? 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): N lis 20, 2011 19:19
Posty: 33
Post Podcast ośmieszający katolików. Może warto z nim dyskutować?
Jeżeli ktoś czuje się na siłach to polecam dynamicznie rozwijający się podcast http://www.odwyk.com/ w którym wiele uwagi zwraca się na katolików i ich błędne pojmowanie chrześcijaństwa. Jeżeli ktoś potrafi odeprzeć argumenty prowadzącego ten podcast to może zadzwonić do audycji w każdy wtorek o godzinie 20-tej. Poniżej załączam najnowszy program (wczorajszy) w którym pewien chłopak Crzszman próbuje jako jedyny w tym programie obronić wierzenia katolików. Na początek poleciało rodzeństwo Jezusa i liturgia mszy. Polecam obejrzeć.

http://www.odwyk.com/video/ODWYK_LIVE_2012-03-13.mp4


Śr mar 14, 2012 16:54
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt sty 04, 2011 12:01
Posty: 1123
Post Re: Odwyk - ośmieszanie katolików jest takie proste
bzdury opowiada
ten prowadzący nie zna zwyczajów żydów to by wiedział ze przestrzegali dekalogu czyli prawa mojżeszowego byli żydami

więc gdyby miał bracia to by byli by pod krzyżem


Cz mar 15, 2012 7:59
Zobacz profil

Dołączył(a): N lis 20, 2011 19:19
Posty: 33
Post Re: Odwyk - ośmieszanie katolików jest takie proste
Tak ale chodzi mi bardziej o to że Martin jest dobry w wykładaniu Biblii na swój sposób natomiast ostatnio dosyć mocno kładzie naciski na wyśmiewanie się z katolicyzmu za sprawą pewnego chłopaka , który próbował opowiedzieć że odkąd nawrócił się na katolicyzm jego życie całkowicie się zmieniło.Więc może ktoś czuje się na siłach żeby do niego zadzwonić w trakcie programu ?


Cz mar 15, 2012 17:27
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz maja 03, 2007 9:16
Posty: 3755
Post Re: Podcast ośmieszający katolików. Może warto z nim dyskuto
Zmieniłem temat wątku na bardziej odpowiadający jego celowi. Jeśli jednak źle go zrozumiałem lub autor ma inne zdanie, to proszę o informację w prywatnej wiadomości.
jumik

_________________
Piotr Milewski


Cz mar 15, 2012 20:12
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): N lis 20, 2011 19:19
Posty: 33
Post Re: Podcast ośmieszający katolików. Może warto z nim dyskuto
Dzięki jumik miałem spore trudności z zatytuowaniem postu. Może dla rozwinięcia tematu podam link do bloga chłopaczka http://www.odwyk.com/?p=drzewo&entry=101 , który zrobił na mnie ogromne wrażenie. Otóż jest to młody chłopak przygotowujący się do bierzmowania, to on w sumie jako jedyny dzwonił do tego programu próbując podyskutować o katolicyzmie. W poprzednim programie dzwonił również i rozmawiał na temt jak adoracja Najświętszego Sakramentu pomaga mu w pogłębianiu wiary po czym został obeśmiany no bo "jak kawałek pieczywa może uosabniać Boga" Można to obejrzeć na początku audycji pod tym linkiem http://www.odwyk.com/video/ODWYK_LIVE_2012-02-28.mp4. Więc Crzszman - bo taki pseudonim ma ten chłopak postanowił założyć bloga na portalu odwyk jako jedyny głos katolicki w odwyku. Poczytajcie komentarze i może ktoś z was dysponuje bogatszą wiedzą z zakresu KKK i prawd wiary i pomoże w prowadzeniu bloga komentując go. Ja dodałem kilka komentarzy ale są tam ludzie o wiele bardziej obeznani z Biblią , którzy bardzo obszernie potrafią wykazać że nauka Kościoła katolickiego jest fałszywą interpretacją nauki Jezusa chociażby poprzez takie komentarze.
"Podwazasz Sola Scripture. Kurcze, zastanów sie. Biblia sama o sobie mówi, ze jest Słowem Boga. Logiczna konsekwencją odrzucenia "Soli" jest uznanie, że autorytet Boga... nie jest dla Ciebie autorytetem ;) "


Pt mar 16, 2012 8:53
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Podcast ośmieszający katolików. Może warto z nim dyskuto
AKSORZ napisał(a):
W poprzednim programie dzwonił również i rozmawiał na temt jak adoracja Najświętszego Sakramentu pomaga mu w pogłębianiu wiary po czym został obeśmiany no bo "jak kawałek pieczywa może uosabniać Boga"


Czyli jednak nie warto z nim dyskutować.

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Pt mar 16, 2012 9:27
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz maja 03, 2007 9:16
Posty: 3755
Post Re: Podcast ośmieszający katolików. Może warto z nim dyskuto
Co do dyskutowania z nimi... mam wątpliwości czy warto. Ale to już trzeba rozeznać we własnym sumieniu i na pewno mieć dużą wiedzę lub mocne doświadczenie Boga w Kościele.

AKSORZ napisał(a):
"Podwazasz Sola Scripture. Kurcze, zastanów sie. Biblia sama o sobie mówi, ze jest Słowem Boga. Logiczna konsekwencją odrzucenia "Soli" jest uznanie, że autorytet Boga... nie jest dla Ciebie autorytetem ;) "


Początek zdania "Logiczną konsekwencją..." wcale nie sprawia, że wypowiedź nielogiczna stanie się logiczna. Bo nie jest to logiczna konsekwencja.

_________________
Piotr Milewski


Pt mar 16, 2012 11:23
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): Wt sty 04, 2011 12:01
Posty: 1123
Post Re: Podcast ośmieszający katolików. Może warto z nim dyskuto
Sola Scripture jest doktryną sprzeczną nie tylko z Biblią, ale i z historią Kościoła pierwszych wieków

O doktrynie „sola Scriptura” nigdzie nie ma mowy w Piśmie św., nie da się jej w żaden sposób z Biblii wywnioskować! Ta fundamentalna zasada Protestantyzmu, doktryna na której wszystkie inne zostały zbudowane, jest więc nieobecna w Piśmie św.
Czy gdziekolwiek Pismo św. mówi, że „Boże słowo” musi być tylko w formie pisanej na papierze lub pergaminie? Jezus Chrystus nie zostawił nam napisanych przez siebie tekstów. Nie jest również zanotowane, aby nakazywał swoim uczniom spisywanie tego, czego nauczał.

protestanci powołują sie na to
2 Tm 3,16-17:
Wszelkie Pismo od Boga natchnione /jest/ i pożyteczne do nauczania, do przekonywania, do poprawiania, do kształcenia w sprawiedliwości - aby człowiek Boży był doskonały, przysposobiony do każdego dobrego czynu.


Paweł pisząc te słowa miał na myśli tylko Stary Testament. Skąd to wiemy? Po pierwsze z kontekstu, a po drugie z faktu, że NT nie był jeszcze ani napisany, ani uznany za Słowo Boże. Ewangelie powstały później, niż listy Pawłowe, a sam List do Tymoteusza mówi nam:

Ty natomiast trwaj w tym, czego się nauczyłeś i co ci zawierzono, bo wiesz, od kogo się nauczyłeś. Od lat bowiem niemowlęcych znasz Pisma święte, które mogą cię nauczyć mądrości wiodącej ku zbawieniu przez wiarę w Chrystusie Jezusie. Wszelkie Pismo od Boga natchnione /jest/ i pożyteczne do nauczania, do przekonywania, do poprawiania, do kształcenia w sprawiedliwości (2 Tym 3, 14-16)

Skoro to „wszelkie Pismo, te „Pisma święte Tymoteusz zna „od lat niemowlęcych, to jasne jest, że Paweł mówi tu o Torze i Prorokach, a nie o Ewangeliach i swoich listach. A więc gdyby mówił on, że tylko te Pisma są konieczne i wystarczające, to wykluczyłby cały Nowy Testament.

Zasada "sola scriptura" się nie sprawdza - nie może więc pochodzić od Boga \

Niestety, taka właśnie jest prawda - zasada "sola scriptura" niestety nie sprawdziła się. Bezpośrednim tego skutkiem jest powstanie tysięcy denominacji protestanckich

Na próżno teoretyzują apologetycy pisząc "Odrzucenie autorytetu tradycji nie musi prowadzić do skandalu denominacjonalizmu". Faktem niepodważalnym jest, że doprowadziło i dalej prowadzi - codziennie powstają nowe protestanckie denominacje, jedna przez drugą deklarując "życie wyłącznie wg Biblii".

Bezpośredni skutek zasady "sola scriptura" -30 tysięcy wyznań protestanckich


Pt mar 16, 2012 19:42
Zobacz profil

Dołączył(a): N lis 20, 2011 19:19
Posty: 33
Post Re: Podcast ośmieszający katolików. Może warto z nim dyskuto
merkaba to może umieszczę twój komentarz na odwyku jako odpowiedź o "sola Scriptura" oczywiście nie będę sobie przypisywał twojej wypowiedzi.


Pt mar 16, 2012 20:34
Zobacz profil

Dołączył(a): N lis 20, 2011 19:19
Posty: 33
Post Re: Podcast ośmieszający katolików. Może warto z nim dyskuto
Najnowszy odcinek odwyku na początek rozmowa na temat zbawienia poza KK natomiast potem jest gorzej czyli beatyfikacja zbrodniarza wojennego przez JPII http://pl.wikipedia.org/wiki/Alojzy_Wiktor_Stepinac następnie znak krzyża jako przejaw satanizmu w KK czyli de facto jest to odwrócony symbol krzyża podczas wykonywania tego gestu. Przytoczone wypowiedzi są dostępne tutaj http://chomikuj.pl/AKSORZ/B*c3*93G+*2c+ ... wypowiedzi


Cz mar 22, 2012 12:42
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 27, 2009 14:07
Posty: 8227
Post Re: Podcast ośmieszający katolików. Może warto z nim dyskuto
AKSORZ napisał(a):
Jeżeli ktoś czuje się na siłach to polecam dynamicznie rozwijający się podcast http://www.odwyk.com/
w którym wiele uwagi zwraca się na katolików i ich błędne pojmowanie chrześcijaństwa.
Rówież polecam posłuchać, m.in. po to żeby przekonać się,
że uwagi poświęconej katolikom nie jest tam wiele, a przekazywane są przeważnie inne (często ciekawe) treści.
AKSORZ napisał(a):
Tak ale chodzi mi bardziej o to że Martin jest dobry w wykładaniu Biblii na swój sposób natomiast ostatnio dosyć mocno kładzie naciski na wyśmiewanie się z katolicyzmu za sprawą pewnego chłopaka , który próbował opowiedzieć że odkąd nawrócił się na katolicyzm jego życie całkowicie się zmieniło.
jumik napisał(a):
Zmieniłem temat wątku na bardziej odpowiadający jego celowi. Jeśli jednak źle go zrozumiałem lub autor ma inne zdanie, to proszę o informację w prywatnej wiadomości.
jumik
AKSORZ napisał(a):
Dzięki jumik miałem spore trudności z zatytuowaniem postu.
Proszę podać jakiś wskaźnik z większej ilości nagrań, który by jasno pokazywał,
że na to "wyśmiewanie się z katolicyzmu" autor podcastu mocno kładzie naciski,
a nie jest to tylko przejaw czyjegoś katolikocentryzmu.

AKSORZ napisał(a):
Najnowszy odcinek odwyku na początek rozmowa na temat zbawienia poza KK natomiast potem jest gorzej czyli beatyfikacja zbrodniarza wojennego przez JPII http://pl.wikipedia.org/wiki/Alojzy_Wiktor_Stepinac następnie znak krzyża jako przejaw satanizmu w KK czyli de facto jest to odwrócony symbol krzyża podczas wykonywania tego gestu. Przytoczone wypowiedzi są dostępne tutaj http://chomikuj.pl/AKSORZ/B*c3*93G+*2c+ ... wypowiedzi
Tutaj jest całość nagrania:
http://www.odwyk.tv/video/ODWYK_LIVE_2012-03-20.mp4
Samemu można się przekonać, że Martin broni katolików nie tylko w przypadku znaku krzyża (00:40:57-00:47:08),
ale i bardziej ogólnie (02:01:39-02:03:48):

"Tydzień temu była lepsza audycja. Jak ktoś nie był, to niech sobie posłucha na www.odwyk.com
Tam se trzeba kliknąć w 'Wieczory odwykowe' i znaleźć z datą 7 dni wcześniejszą odcinek,
bo wtedy były takie bardziej osobiste i takie tematy były, takie... dobre, poważne jakieś,
a dzisiaj jakoś o Kościele...
Nie, słusznie mówiła Ela tutaj, że nie o tym jest Odwyk w ogóle,
i że to nie chodziło o żadne rozpatrywanie Kościołów, i to niedobrze, że te rozmowy ewoluują w tą stronę,
i ja tutaj zachęcam, żeby się nie przejmować tak tymi Kościołami.
Ja o nich rozmawiam, ale ja się nie przejmuję tym tak naprawdę.
One są na marginesie zupełnie dla mnie.
Jeżeli one są przydatne i potrzebne - te Kościoły, grupy wyznaniowe , wspólnoty i wszystko,
no to są - mogą być potrzebne, to w tym, żeby człowiek razem z innymi,
przy ich pomocy lepiej poznał Boga, mógł Go znaleźć, mógł - nawet jeżeli nie Boga,
to mógł znaleźć odpowiedzi na swoje pytania, które ma, na ważne pytania, które większość ludzi świadomie żyjących ma.
I paru powinno mieć przynajmniej...
Po to są wspólnoty.
A też i po to, żeby się czuć trochę lepiej, żeby się zachęcać, żeby mieć motywację, której nie mamy za dużo, no...
Żeby znaleźć przyjaciół, rodzinę, różne takie rzeczy - to jest ważne.
Więc o tym trzeba pamiętać przede wszystkim, nawet jak się rozmawia
o różnicach w Kościołach, gorszych rzeczach, lepszych rzeczach - nieważne, to jest...
Można, mówię, rozmawiać, ale pamiętać, że to jest taki egzotyczny temat, trochę na marginesie.
...No chyba że dla kogoś nie jest - ja się staram wtedy mu powiedzieć,
że powinien być, mimo wszystko, ten osobisty związek z Bogiem - to jest ważne tutaj.
I nie jest, albo nie powinien być, uzależniony od przynależności
do żadnej instytucji, organizacji, a nawet wspólnoty, ani rodziny, ani grupy.
To jest twój osobisty przede wszystkim związek, a dopiero potem są ludzie dookoła.
To też ważne - ci ludzie, ale niekoniecznie instytucje."

_________________
The first to plead is adjudged to be upright,
until the next comes and cross-examines him.

(Proverbs 18:17)

Słuszna decyzja podjęta z niesłusznych powodów może nie być słuszna.
(Weatherby Swann)

Ciemny lut to skupi.
(Bardzo Wielki Elektronik)


So mar 23, 2013 12:44
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 27, 2009 14:07
Posty: 8227
Post Podcast ośmieszający katolików. Może warto z nim dyskutować?
AKSORZ napisał(a):
Otóż jest to młody chłopak przygotowujący się do bierzmowania,
to on w sumie jako jedyny dzwonił do tego programu próbując podyskutować o katolicyzmie.
Może chodziło ci o to (do czego nie jestem przekonany), że jako jedyny katolik próbował podyskutować o katolicyzmie,
bo zarówno dzwonili niekatolicy chcący dyskutować o katolicyzmie jak i dzwonili katolicy nie dyskutujący o katolicyzmie.

AKSORZ napisał(a):
Więc Crzszman - bo taki pseudonim ma ten chłopak postanowił założyć bloga na portalu odwyk jako jedyny głos katolicki w odwyku.
Może (bo nie wiem czy) tworzył bloga jako jedyny katolik,
ale z pewnością nie przekazywał jedynego katolickiego głosu na Odwyku w ogóle
(mając na uwadze choćby komentarze pod odcinkami).

AKSORZ napisał(a):
Jeżeli ktoś potrafi odeprzeć argumenty prowadzącego ten podcast to może zadzwonić do audycji w każdy wtorek o godzinie 20-tej.
jumik napisał(a):
Co do dyskutowania z nimi... mam wątpliwości czy warto. Ale to już trzeba rozeznać we własnym sumieniu i na pewno mieć dużą wiedzę lub mocne doświadczenie Boga w Kościele.
Czy nie znalazł się żaden katolik, który miałby dużą wiedzę lub mocne doświadczenie Boga w Kościele?
Nie znalazł się chyba taki, który rozeznał we własnym sumieniu, że zadzwonić/umieścić komentarz powinien,
bo chłopak najwidoczniej żadnego mocniejszego wsparcia merytorycznego nie dostał:
http://www.odwyk.com/?p=drzewo&entry=122 - Zmiana o 180 stopni!
http://www.odwyk.com/?p=episode&e=1637 - Wywiad z Crzszmanem
A może wsparcie dostał, tylko że argumenty za katolicyzmem były dla niego niewystarczające?
AKSORZ napisał(a):
Poczytajcie komentarze i może ktoś z was dysponuje bogatszą wiedzą z zakresu KKK i prawd wiary i pomoże w prowadzeniu bloga komentując go. Ja dodałem kilka komentarzy ale są tam ludzie o wiele bardziej obeznani z Biblią , którzy bardzo obszernie potrafią wykazać że nauka Kościoła katolickiego jest fałszywą interpretacją nauki Jezusa chociażby poprzez takie komentarze.
"Podwazasz Sola Scripture. Kurcze, zastanów sie. Biblia sama o sobie mówi, ze jest Słowem Boga.
Logiczna konsekwencją odrzucenia "Soli" jest uznanie, że autorytet Boga... nie jest dla Ciebie autorytetem ;) "
jumik napisał(a):
AKSORZ napisał(a):
"Podwazasz Sola Scripture. Kurcze, zastanów sie. Biblia sama o sobie mówi, ze jest Słowem Boga. Logiczna konsekwencją odrzucenia "Soli" jest uznanie, że autorytet Boga... nie jest dla Ciebie autorytetem ;) "


Początek zdania "Logiczną konsekwencją..." wcale nie sprawia, że wypowiedź nielogiczna stanie się logiczna.
Bo nie jest to logiczna konsekwencja.
Może jednak warto było to napisać na jego blogu i dać mu chociaż tego typu wsparcie?

_________________
The first to plead is adjudged to be upright,
until the next comes and cross-examines him.

(Proverbs 18:17)

Słuszna decyzja podjęta z niesłusznych powodów może nie być słuszna.
(Weatherby Swann)

Ciemny lut to skupi.
(Bardzo Wielki Elektronik)


So mar 23, 2013 12:52
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt maja 20, 2011 20:04
Posty: 1
Post Re: Podcast ośmieszający katolików. Może warto z nim dyskuto
Hej.
Przeglądałem internety i zobaczyłem, że jest temat o Odwyku. Łał. Wczytałem się i moje zaskoczenie było tym większe, kiedy zobaczyłem, że temat jest też o mnie. Crzszman to ja. Może troszkę sprostuję sytuację, opiszę z mojej perspektywy.

Odwyk to podcast, o Bogu i Biblii. Ma charatker raczej informacyjny i wyrobiła się społeczność, która już informacyjna nie jest. Po prostu chrześcijańska. Wiem, że treści prezentowane w tymże programie mogą być dla katolika szokujące. Z kilku powodów, pozwólcie, że wymienię.
Przede wszystkim program mówi o Biblii. Z perepstkywy zwykłego czytelnika, nie związanymi przypisami w Tysiąclatce czy Tradycją. Wywołuje to zgrzyt, bo -nie oszukujmy się- rozbieżności wychodzą. Przez to ludzie nazywają Odwyk czymś zwodniczym.
Styl prowadzącego jest... lekki. Słuchacz nie jest przyzwyczajony do lekkiego, czasami nawet głupkowatego tonu audycji, w której porusza się tematy wiary. Martin wybrał taką drogę, czy słuszną? Nie nam oceniać. Powiem tylko, że jeżeli to naprawdę przyciąga ludzi do Boga- czemu nie. Podnieść można zarzut, że odciąga od katolicyzmu. Ale czy nie zgodzimy się wszyscy, że Duch Święty pracuje w chrześcijaninie? Czy nie prawdą będzie stwierdzenie, że jeżeli jakiś ateista czy "letni katolik" zainteresuje się Bogiem, odda mu życie, to będzie prowadzony przez Ducha Świętego i będzie bliżej Boga. I Duch Święty będzie go prowadził ku właściwej drodze.
Odwyk bywa nazwany sektą. Ale prowadzący nie robi nic w tym kierunku, żeby tak było. To ludzie często starają się ustawić go na piedestał, co sam odrzuca. A kiedy Odwyk stał się społęcznością, problem w ogóle zniknął.

Co do mnie, to... Jestem młody, w okresie kiedy temat był zakładany byłem jeszcze młodszy. Szukałem Boga. Zaczynając od "samotnego wilka" przez bycie anty-katolikiem, katolicyzm doszedłem tam gdzie jestem. Czyli po protestanckiej części. Czy to mnie skreśla? Naprawdę? Jeżeli szukam Boga i dochodzę do niektórych wniosków, to znaczy, że robię coś dobrego chyba, nieprawdaż? Czy uważacie, że lepiej nie szukać i być mierny, biernym, ale wiernym?

Na pewno nie jest tak, że ktoś mnie zwiódł. Na pewno nie jest tak, że Odwyk mnie przekabacił. Dużo czytałem, byłem otwarty na wiele środowisk. I Bóg kierował mnie tam, gdzie chciał. Kto wie- może kiedyś zaprowadzi mnie znów do Kościła Katolickiego? (Tu pewnie pojawi się zarzut, że wiara to nie zabawka- wiem, ale wiem też, że wraz z szukaniem, odnajduje sie coraz więcej)

Na koniec chciałbym też zaznaczyć jedno. Doszedłem do momentu, w którym wiem, że żeby nazywać się chrześcijaniem nie jest potrzebna przynależność do Kościoła Katolickiego, Zielonoświątkowego czy Baptystów. Potrzebna jest decyzja o oddaniu życia Jezusowi. Chrzest nie jest taką decyzją. Nie bierzmowanie, nie spowiedź. Nie wyznanie wiary w kościele. Prosta rozmowa z Bogiem, w której oddaje się mu życie. Zawsze katolik, który podjął taką decyzję będzie bliżej Boga, niż protstant, który tego nie zrobił. A kto jest bliżej prawdy- nie mi oceniać. Ja uważam, że ja. Wy będziecie uważać, że wy. I cóż z tego przyjdzie? Nic. Rozmowy są dobre, ale jeżeli są w jedności. A w jedności mogą być, kiedy spełnimy ten jeden warunek, o którym pisałem przed chwilą.

W razie pytań czy polemik, służę pomocą.


Cz lut 18, 2016 23:39
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Podcast ośmieszający katolików. Może warto z nim dyskuto
Krzysiekm napisał(a):
Na koniec chciałbym też zaznaczyć jedno. Doszedłem do momentu, w którym wiem, że żeby nazywać się chrześcijaniem nie jest potrzebna przynależność do Kościoła Katolickiego, Zielonoświątkowego czy Baptystów. Potrzebna jest decyzja o oddaniu życia Jezusowi. Chrzest nie jest taką decyzją. Nie bierzmowanie, nie spowiedź. Nie wyznanie wiary w kościele. Prosta rozmowa z Bogiem, w której oddaje się mu życie. Zawsze katolik, który podjął taką decyzję będzie bliżej Boga, niż protstant, który tego nie zrobił. A kto jest bliżej prawdy- nie mi oceniać. Ja uważam, że ja. Wy będziecie uważać, że wy. I cóż z tego przyjdzie? Nic. Rozmowy są dobre, ale jeżeli są w jedności. A w jedności mogą być, kiedy spełnimy ten jeden warunek, o którym pisałem przed chwilą.

W razie pytań czy polemik, służę pomocą.


To jest typowo protestanckie, skrajne upraszczanie problemu. Niedawno w dodatku RZ "Plus Minus" ukazał się wywiad z bp Piotrem Jareckim, w którym m.in. było trochę na ten temat i na temat takiego podejścia. Bp Jarecki skwitował to jednym zdaniem: życie tak po prostu nie wygląda. Nie ma tak, że ktoś jest i jest grzesznikiem, a potem w jakimś momencie doznaje "olśnienia", "powierza życie Jezusowi" etc. i potem wajcha się przestawia i już jest "nawrócony". Jak powiedział jeden filozof (nie spamiętam niestety, który) - ateiści mają łatwiej, bo oni nie wierzą i tyle; ja mniej więcej pięć razy dziennie jestem wierzący i pięć razy dziennie jestem ateistą. W jednym momencie "powierzasz się Jezusowi", a potem zanim kur zapieje, trzy razy się go znowu zapierasz. I co? Jest spełniony warunek czy nie jest? Raz jest, raz nie jest i tak w kółko. Mocujemy się z Bogiem przez całe życie, wszyscy, katolicy i protestanci - tyle, że protestanci i katolicy (niektórzy) udają, że tak nie jest. I w tym problem.

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Pn kwi 04, 2016 12:40
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 14 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL