Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt mar 29, 2024 11:10



Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 5 ] 
 Opowiadania chrześcijańskie 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Śr lip 23, 2014 11:56
Posty: 1
Post Opowiadania chrześcijańskie
Mam pytanie odnośnie ewangelizacji. Chodzi o opowiadania. Mam zamiar napisać jakieś opowiadanie o Bogu, życiu. Może będzie z tego jakaś seria opowiadań. Żeby trafić do młodych chcę zamieścić je na jednej ze stron z opowiadaniami, żeby młodzi też trochę o Bogu czytali, a nie tylko o Justinie Bieberze itp. :) Tylko mam takie pytanie: czy warto? Czy to zgodne z nauką Kościoła? Chodzi konkretnie o stronę http://www.opowi.pl
Dziękuję za rzeczowe odpowiedzi.


Śr lip 23, 2014 12:04
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr cze 09, 2010 8:49
Posty: 994
Post Re: Opowiadania chrześcijańskie
Czy warto? Pewnie, że warto! :) Choćby jedna osoba na milion dzięki temu miała choć odrobinę zbliżyć się do Boga to jak najbardziej warto!
Kościół nie będzie miał nic przeciwko jeśli wszystko co będzie tam napisane będzie zgodne z Jego nauką. Zresztą... Możesz pisać o jakimś wymyślonym bohaterze który w codziennym życiu stara się żyć według najważniejszego z przykazań. Przykazania Miłości. I opisywać jakie w związku z tym miał perypetie. Albo seria opowiadań gdzie w każdym z "odcinków" będzie historia związana z kolejnym Przykazaniem. Możliwości jest wiele, bierz pióro do ręki (ech, kto dziś pisze piórem...), bierz klawiaturę do ręki i pisz! :)
Oczywiście potem pochwal się swoimi dziełami ;)

_________________
http://www.pompejanka.info


Śr lip 23, 2014 13:31
Zobacz profil
Post Re: Opowiadania chrześcijańskie
TomekL napisał(a):
Mam zamiar napisać jakieś opowiadanie o Bogu, życiu. Może będzie z tego jakaś seria opowiadań. Żeby trafić do młodych chcę zamieścić je na jednej ze stron z opowiadaniami, żeby młodzi też trochę o Bogu czytali, a nie tylko o Justinie Bieberze itp. :) Tylko mam takie pytanie: czy warto?
Nie warto. Skoro nie masz żadnego pomysłu, to pisanie dlatego, bo chciałoby się "coś" napisać na jakiś temat, najpewniej zrodzi nie dającą się przełknąć grafomanię.


Śr lip 23, 2014 15:05

Dołączył(a): So sty 04, 2014 22:42
Posty: 396
Post Re: Opowiadania chrześcijańskie
Jak rozumiem targetem są ludzie młodzi którzy w żadnego z bogów nie wierzą, nie obchodzi ich ten temat lub są tzw. letnimi katolikami. Nie sądzisz, że umieszczając takie opowiadanie nie przyniesie ono zamierzonego efektu. Nikt z tej grupy nie będzie szukał po jakiś dziwnych stronach (ktoś tu chyba reklamuje stronę www) wymyślonych opowieści na temat który ich nie interesuje.

Niby wierzący katolicy mogliby poczytać, ale z drugiej strony oni i tak już wierzą, i znają tzw. """Boga""". Więc to jest jak nauczanie dodawania osoby który już dawno ma to za sobą - bezcelowe.

Jednak życzę powodzenia, czy to w dalszym reklamowaniu strony, czy też pisanie "jakiś" opowiadań.


Śr lip 23, 2014 15:13
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt cze 03, 2011 8:17
Posty: 2586
Post Re: Opowiadania chrześcijańskie
akruk napisał(a):
TomekL napisał(a):
Mam zamiar napisać jakieś opowiadanie o Bogu, życiu. Może będzie z tego jakaś seria opowiadań. Żeby trafić do młodych chcę zamieścić je na jednej ze stron z opowiadaniami, żeby młodzi też trochę o Bogu czytali, a nie tylko o Justinie Bieberze itp. :) Tylko mam takie pytanie: czy warto?
Nie warto. Skoro nie masz żadnego pomysłu, to pisanie dlatego, bo chciałoby się "coś" napisać na jakiś temat, najpewniej zrodzi nie dającą się przełknąć grafomanię.

Najpewniej jeszcze nie wiadomo, na zapas nie można wyrokować, warto zacząć pisać. Może akurat powstanie coś wartościowego. Warto jednak pokazać komuś swoją twórczość zanim się ją opublikuje. :chat:


Śr lip 23, 2014 15:18
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.   [ Posty: 5 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL