Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 12:07



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
 Katolicyzm Odkłamany - apologetyka katolicka i obrona KRK 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Wt kwi 21, 2015 19:58
Posty: 17
Post Katolicyzm Odkłamany - apologetyka katolicka i obrona KRK
Witajcie!

Jestem na tym forum zdaje się od jakiegoś roku albo pół i nie raz coś ciekawego znalazłem, dlatego postanowiłem też samodzielnie na podstawie wiedzy, którą zdobywam, tworzyć materiały. Opieram się w 100% na źródłach, które z resztą podaję. Cała idea jest oczywiście niedochodowa, nic z tego nie mam i nie zamierzam zarabiać na reklamach. Póki co, jest tylko fanpage, ale zamierzam przejść także do bloga.

Byłoby fajnie, gdybyście przesyłali również swoje materiały i propozycje tematów :) W systemie automatyzującym wrzucanie postów na fanpage mam zaplanowane wpisy na najbliższe pare tygodni, jednak tematów nigdy dość!

Głównie skupiam się na:
- obaleniu heretyckich twierdzeń, które odrzucają Kościół
- przytaczaniu historycznych faktów na temat Kościoła i chrześcijaństwa z głównym naciskiem na obalanie mitów typu "okrutna Inkwizycja"
- wyjaśnianiu błędów logicznych pseudoracjonalizmu i ateizmu
- ogólnie mówiąc, odkłamywaniu tematyki i historii chrześcijaństwa ze szczególnym uwzględnieniem katolicyzmu :)

Oto adres:
http://facebook.com/katolicyzmodklamany

Mam nadzieję, że Wam się spodoba!


Pn paź 12, 2015 16:25
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 23, 2010 23:17
Posty: 8669
Post Re: Katolicyzm Odkłamany - apologetyka katolicka i obrona KR
Dobry pomysł. Ale taki tytuł serii postów jak "Protestantyzm obalony" źle brzmi. Wyraźnie zbyt konfliktowo.

Pamiętaj, że forum może dawać mylne wrażenie, ponieważ protestanci, którzy sami są konfliktowo nastawieni, specjalnie szukają miejsc, gdzie można dowalić KRK i "obalać" katolicyzm. Jednak zdecydowana większość protestantów nikomu nie chce dowalić ani nic obalić, tylko przeważnie w spokoju zajmować się swoim życiem i swoją wiarą, a na forum najwyżej móc porozmawiać ale w sposób zupełnie normalny.

Dlatego polecałbym bardziej adekwatny tytuł, ponieważ w gruncie rzeczy serię tę poświęcasz odpowiedziom na zarzuty wobec katolicyzmu ze strony innych chrześcijan (różnych).

Do szukania materiałów polecam też http://www.dyskusje.katolik.pl

_________________
Don't tell me there's no hope at all
Together we stand, divided we fall

~ Pink Floyd, "Hey you"


Pn paź 12, 2015 17:00
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 18, 2009 9:51
Posty: 3963
Post Re: Katolicyzm Odkłamany - apologetyka katolicka i obrona KR
Szczerze mówiąc mi taka "demotywatroska" optyka nie odpowiada. Ale być może jest zapotrzebowanie na tego typu memy, skoro strony antykatolickie różnego autoramentu masowo korzystają z tego. Tylko najlepszy na stronie był demot anglojęzyczny (science). A te polskie (Twoje?) stanowczo przegadane. Ten jeden ze sztuką był już w dobrym kierunku. Ale jeszcze trzeba to zredukować do esencji przekazu. Mem ma być oddaniem myśli przy minimum tekstu. Twoje są jak na razie "przegrepsowane".

Co do protestantyzmu, to obalenie go na podstawie techniki drukarskiej jest słabe. Zarzut protestantyzmu wobec katolicyzmu nie jest brak Biblii "pod strzechą", tylko odchodzenie od biblijnych wzorców. Jeżeli chcesz argumentować na tym poziomie, to zobacz raczej:

- czy zasada sola scriptura jest biblijna
- czy zasada sola fides jest biblijna
I tak dalej, więcej poniżej:
http://www.analizy.biz/marek1962/

A w sprawie cytatu o św. Piotrze ważniejsze, niż kwestia skały, kamyka (tutaj tłumacze spierają się o słówka) i tak dalej jest słowo Jeusa, że bramy piekielne go (Kościół) nie przemogą. Niedawno spytałem się jednego protestanckiego kolegi na forum, czy według niego Kościół nie istniał w latach 431 - 1517. Nie doczekałem się odpowiedzi. I wiem, dlaczego.

_________________
Wszystko ma swój czas
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem
...

(Koh 3:1nn)


Pn paź 12, 2015 17:31
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 3 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL