Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 15:50



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 47 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona
 Miernik Dobra 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr mar 30, 2016 11:15
Posty: 1111
Post Miernik Dobra
Bardzo pouczająca teologicznie scenka: https://www.youtube.com/watch?v=gmJYOZqCPyw
Czy chce się ktoś podzielić jakimiś myślami?

Ja napiszę, że autor filmiku dobrze pokazał sposób myślenia o zbawieniu jako rezultacie naszych dobrych uczynków... - co się ma nijak do prawdy, że nie nasze uczynki nas zbawiają, ale te Chrystusowe!...

_________________
LEKCJE BIBLIJNE
INTERNETOWE ROZMAITOŚCI
NOWE PRZYMIERZE - audiobook
CHOMIK - jego zapasy
A TY ZOSTANIESZ POMAGACZEM?


N paź 09, 2016 17:10
Zobacz profil WWW
Post Re: Miernik Dobra
Przeczytaj najpierw odpowiedzi w poprzednim twoim temacie a nie otwieraj kolejnego tematu zeby katolikom wmowic, ze wierza w cos, co tobie twoj pastor wmowil.


N paź 09, 2016 18:30
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr mar 30, 2016 11:15
Posty: 1111
Post Re: Miernik Dobra
Kaelu, Miernik Dobra może się odnosić równie dobrze do protestantów... do każdego po prostu - dlatego zamieściłem ten filmik!
Podobał Ci się?

_________________
LEKCJE BIBLIJNE
INTERNETOWE ROZMAITOŚCI
NOWE PRZYMIERZE - audiobook
CHOMIK - jego zapasy
A TY ZOSTANIESZ POMAGACZEM?


Pn paź 10, 2016 4:14
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 08, 2015 16:27
Posty: 4393
Post Re: Miernik Dobra
Ale przecież Kael wcale nie powiedziała, że oglądała filmik. Skąd pytanie, czy się podobał?

_________________
Jeżeli Boga nie ma, to co jest?


Pn paź 10, 2016 6:13
Zobacz profil
Post Re: Miernik Dobra
Obejrzałem filmik. Podsumowaniem jest ten wers:

Mt 7,21-27
21. Nie każdy, który Mi mówi: Panie, Panie!, wejdzie do królestwa niebieskiego, lecz ten, kto spełnia wolę mojego Ojca, który jest w niebie.
22. Wielu powie Mi w owym dniu: Panie, Panie, czy nie prorokowaliśmy mocą Twego imienia i nie wyrzucaliśmy złych duchów mocą Twego imienia, i nie czyniliśmy wielu cudów mocą Twego imienia?
23. Wtedy oświadczę im: Nigdy was nie znałem. Odejdźcie ode Mnie wy, którzy dopuszczacie się nieprawości!
24. Każdego więc, kto tych słów moich słucha i wypełnia je, można porównać z człowiekiem roztropnym, który dom swój zbudował na skale.
25. Spadł deszcz, wezbrały potoki, zerwały się wichry i uderzyły w ten dom. On jednak nie runął, bo na skale był utwierdzony.
26. Każdego zaś, kto tych słów moich słucha, a nie wypełnia ich, można porównać z człowiekiem nierozsądnym, który dom swój zbudował na piasku.
27. Spadł deszcz, wezbrały potoki, zerwały się wichry i rzuciły się na ten dom. I runął, a upadek jego był wielki .
(BT)


Inaczej mówiąc:
Nie wystarczy być Dzieckiem Bożym aby zostać zbawionym. Trzeba jeszcze wypełniać nauczanie Chrystusa.


Pn paź 10, 2016 13:42
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr mar 30, 2016 11:15
Posty: 1111
Post Re: Miernik Dobra
chwat napisał(a):
Ale przecież Kael wcale nie powiedziała, że oglądała filmik. Skąd pytanie, czy się podobał?

Zaryzykuję: A Tobie się podobał?...
Yarpen_Zirgin napisał(a):
Nie wystarczy być Dzieckiem Bożym aby zostać zbawionym. Trzeba jeszcze wypełniać nauczanie Chrystusa.

Może sprecyzujmy: Co masz na myśli pisząc - "Dziecko Boże"? Kogo i na jakiej podstawie zaliczasz do dzieci Bożych?

_________________
LEKCJE BIBLIJNE
INTERNETOWE ROZMAITOŚCI
NOWE PRZYMIERZE - audiobook
CHOMIK - jego zapasy
A TY ZOSTANIESZ POMAGACZEM?


Pn paź 10, 2016 16:48
Zobacz profil WWW
Post Re: Miernik Dobra
Dlaczego mnie pytasz? Zapytaj autora tego filmu, bo to on "sklasyfikował" tego grzesznika jako zbawionego na podstawie tego, że jest Dzieckiem Bożym. Ja wskazałem jedynie na fakt, że nie wystarczy wierzyć w Chrystusa i czynić cudów w jego Imię, aby uzyskać zbawienie.

Swoją drogą, to jest to kuriozalne pytanie w ustach kogoś, kto na forum wybrał nick: "czytelnikBiblii".


Pn paź 10, 2016 17:54
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr mar 30, 2016 11:15
Posty: 1111
Post Re: Miernik Dobra
Pytanie nie jest kuriozalne, ono jest konieczne, jeśli chcemy być precyzyjni...

Dla mnie pojęcie "dziecko Boże" dotyczy osoby narodzonej z Boga (J 1,12-13); ktoś inny może to rozumieć szerzej; stąd moje pytanie Yarpenie; rozumiemy się?...

_________________
LEKCJE BIBLIJNE
INTERNETOWE ROZMAITOŚCI
NOWE PRZYMIERZE - audiobook
CHOMIK - jego zapasy
A TY ZOSTANIESZ POMAGACZEM?


Pn paź 10, 2016 18:03
Zobacz profil WWW
Post Re: Miernik Dobra
No cóż, w tym momencie pozostaje spytać autora co miał na myśli. Ja wskazałem na istotny fakt: Wiara w Chrystusa, nawet taka, która czyni cuda, to za mało. Nie wystarczy przyjąć Jego Ewangelię i uwierzyć. Trzeba ją jeszcze wypełniać.


Pn paź 10, 2016 18:07
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr mar 30, 2016 11:15
Posty: 1111
Post Re: Miernik Dobra
Yarpen_Zirgin napisał(a):
Ja wskazałem na istotny fakt: Wiara w Chrystusa, nawet taka, która czyni cuda, to za mało. Nie wystarczy przyjąć Jego Ewangelię i uwierzyć. Trzeba ją jeszcze wypełniać.

Żywa wiara będzie owocować dobrym życiem - wypełnianiem woli Bożej, wyrażonej m.in. w Ewangelii.
Uważam, że dziecko Boże tak właśnie żyje, dlatego finał tego filmiku jest słuszny bo mówi, że liczy się to KOGO się zna - czyli Jezusa - i, że to Jego zasługi, a nie nasze są "ważone" (duży cudzysłów).
Nasze wypełnianie Ewangelii, choć ważne, nie da nam biletu wstępu do nieba bo zawsze będzie niedoskonałe, a tylko doskonałość tam ma wstęp - Chrystus dają ją swoim dzieciom!...

_________________
LEKCJE BIBLIJNE
INTERNETOWE ROZMAITOŚCI
NOWE PRZYMIERZE - audiobook
CHOMIK - jego zapasy
A TY ZOSTANIESZ POMAGACZEM?


Pn paź 10, 2016 18:19
Zobacz profil WWW
Post Re: Miernik Dobra
czytelnikBiblii napisał(a):
Yarpen_Zirgin napisał(a):
Ja wskazałem na istotny fakt: Wiara w Chrystusa, nawet taka, która czyni cuda, to za mało. Nie wystarczy przyjąć Jego Ewangelię i uwierzyć. Trzeba ją jeszcze wypełniać.

Żywa wiara będzie owocować dobrym życiem - wypełnianiem woli Bożej, wyrażonej m.in. w Ewangelii.

No to sam powinieneś dostrzegać babol merytoryczny w tym filmie, bo teczka tego zbawionego była pełna złych czynów. :)

Cytuj:
Uważam, że dziecko Boże tak właśnie żyje, dlatego finał tego filmiku jest słuszny bo mówi, że liczy się to KOGO się zna - czyli Jezusa - i, że to Jego zasługi, a nie nasze są "ważone" (duży cudzysłów).

Zaś Chrystus mówi:

Mt 7,21-23
21. Nie każdy, który Mi mówi: Panie, Panie!, wejdzie do królestwa niebieskiego, lecz ten, kto spełnia wolę mojego Ojca, który jest w niebie.
22. Wielu powie Mi w owym dniu: Panie, Panie, czy nie prorokowaliśmy mocą Twego imienia i nie wyrzucaliśmy złych duchów mocą Twego imienia, i nie czyniliśmy wielu cudów mocą Twego imienia?
23. Wtedy oświadczę im: Nigdy was nie znałem. Odejdźcie ode Mnie wy, którzy dopuszczacie się nieprawości!


Nie wystarczy znać Chrystusa. Istotne jest to, czy On nas zna. Zaś Jezus, jak sam powiedział, wyprze się wierzących, którzy dopuszczali się nieprawości.


Pn paź 10, 2016 18:22
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr mar 30, 2016 11:15
Posty: 1111
Post Re: Miernik Dobra
Yarpenie, teczka była pełna złych czynów, ALE Jezus przebaczył je! I to się liczy... [dlatego wylądował na stercie, wraz z innymi, należacymi do innych zbawionych].
Masz rację, że znajomość MUSI działać w dwie strony - ale to nie znaczy, że dobre wypełnianie ewangelii nas zbawi...

Myślę, że cytowany przez Ciebie urywek Ewangelii trzeba brać w kontekście - jest nim nauka o fałszywych prorokach i to o nich mowa w tym, co cytujesz;
ci "wierzący", których Jezus się wyprze, tak naprawdę nie byli wierzącymi - bo prawdziwie wierzących On się nie wyprze - oni tylko mówili, że wierzą, ale ich fałsz wyszedł na jaw, dlatego zostali odrzuceni; z Twojego pisania można by wysnuć wniosek, że musimy sobie zasłużyć na zbawienie - chyba tak nie uważasz?

_________________
LEKCJE BIBLIJNE
INTERNETOWE ROZMAITOŚCI
NOWE PRZYMIERZE - audiobook
CHOMIK - jego zapasy
A TY ZOSTANIESZ POMAGACZEM?


Pn paź 10, 2016 18:41
Zobacz profil WWW
Post Re: Miernik Dobra
Zbawienie w sensie mozliwosci mamy za darmo. A czy nie musimy go przyjac i zyc jak Pan Jezus nauczal? Uwazasz, ze czyny sie nie beda w ogole liczyc? Zarzucasz klamstwo Panu Jezusowi?


Pn paź 10, 2016 18:45
Post Re: Miernik Dobra
czytelnikBiblii napisał(a):
Yarpenie, teczka była pełna złych czynów, ALE Jezus przebaczył je!

Obawiam się, że tam nie było ani słowa o przebaczeniu tych grzechów.

Cytuj:
Masz rację, że znajomość MUSI działać w dwie strony - ale to nie znaczy, że dobre wypełnianie ewangelii nas zbawi...

I znowu Chrystus:

Mt 7,24-25
24. Każdego więc, kto tych słów moich słucha i wypełnia je, można porównać z człowiekiem roztropnym, który dom swój zbudował na skale.
25. Spadł deszcz, wezbrały potoki, zerwały się wichry i uderzyły w ten dom. On jednak nie runął, bo na skale był utwierdzony.


Zresztą, to nie jedyny fragment który odnosi się do znaczenia czynów dla zbawienia człowieka.

Cytuj:
ci "wierzący", których Jezus się wyprze, tak naprawdę nie byli wierzącymi - bo prawdziwie wierzących On się nie wyprze - oni tylko mówili, że wierzą, ale ich fałsz wyszedł na jaw, dlatego zostali odrzuceni;

Według Ciebie człowiek, który fałszywie wierzy, będzie w stanie dokonywać cudów w imię Jezusa? Ciekawą Ewangelię głosisz w świetle faktu, że:

Dz 19,13-16
13. Ale i niektórzy wędrowni egzorcyści żydowscy próbowali wzywać imienia Pana Jezusa nad opętanymi przez złego ducha. Zaklinam was przez Pana Jezusa, którego głosi Paweł - mówili.
14. Czyniło to siedmiu synów niejakiego Skewasa, arcykapłana żydowskiego.
15. Zły duch odpowiedział im: Znam Jezusa i wiem o Pawle, a wy coście za jedni?
16. I rzucił się na nich człowiek, w którym był zły duch, powalił wszystkich i pobił tak, że nadzy i poranieni uciekli z owego domu.
(BT)


Nie przejdzie, czytelnikuBiblii. Osoba, która nie wierzy w Chrystusa, nie zdoła dokonywać cudów i wypędzać demonów w Jego imię.


Pn paź 10, 2016 18:51
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr mar 30, 2016 11:15
Posty: 1111
Post Re: Miernik Dobra
Kaelu, [czy Kaelo; jaka płeć?], uczynki są ważne i będą oceniane, ale nie jako "bilet wstępu do nieba"... Raczej jako podstawa do nagrody (zbawienie nie jest nagrodą). Zbawienie z łaski przez wiarę musimy przyjąć i nim żyć! - uczynki pokazują rodzaj wiary (żywa, czy martwa), i są takim "materiałem dowodowym" na sądzie; ale nie są "przepustką do nieba"... Tak czy nie?!

{Jak możesz mi to imputować?: Zarzucasz klamstwo Panu Jezusowi?}

_________________
LEKCJE BIBLIJNE
INTERNETOWE ROZMAITOŚCI
NOWE PRZYMIERZE - audiobook
CHOMIK - jego zapasy
A TY ZOSTANIESZ POMAGACZEM?


Pn paź 10, 2016 18:55
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 47 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL