Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 22:43



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 47 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
 Miernik Dobra 
Autor Wiadomość
Post Re: Miernik Dobra
Wystarczy Kael

Poczytaj sobie rozdzial 25 Ewangelii sw Mateusza. Tam jest wyraznie powiedziane, ze bedziesz rozlickzony na bazie jak czynnie wykorzystales talenty. Czy podales komus wode, czy nie. I jesli nie, to uslyszysz
Cytuj:
Wtedy odezwie się i do tych po lewej stronie: "Idźcie precz ode Mnie, przeklęci, w ogień wieczny, przygotowany diabłu i jego aniołom!

To nie jest jakas ekstra nagroda badz nie. To jest potepienie dla wygodnych, leniwych, egocentrykow, czy tez pewnych zbawienia przez wiare bez wzgledu na te pare grzeszkow...

Poniewaz Yarpen zamknal temat obok, odpowiem tu
czytelnikBiblii napisał(a):
Pewnie, wyrzuć do kosza bo jeszcze ktoś przeczyta, jak wierzy się na sposób ludowy: NA ZBAWIENIE TRZEBA SOBIE ZASŁUŻYĆ!!


ZBAWIENIE MAMY ZA DARMO JAKO MOZLIWOSC.
Mozemy je zmarnowac, jesli uznamy, ze Pan Bog naszymi czynami nie bedzie sobie glowy zawracal.


Pn paź 10, 2016 19:03
Post Re: Miernik Dobra
czytelnikBiblii napisał(a):
Kaelu, [czy Kaelo; jaka płeć?], uczynki są ważne i będą oceniane, ale nie jako "bilet wstępu do nieba"...

To może jeszcze raz Chrystus:

Mt 25,31-46
31. Gdy Syn Człowieczy przyjdzie w swej chwale i wszyscy aniołowie z Nim, wtedy zasiądzie na swoim tronie pełnym chwały.
32. I zgromadzą się przed Nim wszystkie narody, a On oddzieli jednych [ludzi] od drugich, jak pasterz oddziela owce od kozłów.
33. Owce postawi po prawej, a kozły po swojej lewej stronie.
34. Wtedy odezwie się Król do tych po prawej stronie: Pójdźcie, błogosławieni Ojca mojego, weźcie w posiadanie królestwo, przygotowane wam od założenia świata!
35. Bo byłem głodny, a daliście Mi jeść; byłem spragniony, a daliście Mi pić; byłem przybyszem, a przyjęliście Mnie;
36. byłem nagi, a przyodzialiście Mnie; byłem chory, a odwiedziliście Mnie; byłem w więzieniu, a przyszliście do Mnie.

37. Wówczas zapytają sprawiedliwi: Panie, kiedy widzieliśmy Cię głodnym i nakarmiliśmy Ciebie? spragnionym i daliśmy Ci pić?
38. Kiedy widzieliśmy Cię przybyszem i przyjęliśmy Cię? lub nagim i przyodzialiśmy Cię?
39. Kiedy widzieliśmy Cię chorym lub w więzieniu i przyszliśmy do Ciebie?
40. A Król im odpowie: Zaprawdę, powiadam wam: Wszystko, co uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, Mnieście uczynili.
41. Wtedy odezwie się i do tych po lewej stronie: Idźcie precz ode Mnie, przeklęci, w ogień wieczny, przygotowany diabłu i jego aniołom!
42. Bo byłem głodny, a nie daliście Mi jeść; byłem spragniony, a nie daliście Mi pić;
43. byłem przybyszem, a nie przyjęliście Mnie; byłem nagi, a nie przyodzialiście mnie; byłem chory i w więzieniu, a nie odwiedziliście Mnie.

44. Wówczas zapytają i ci: Panie, kiedy widzieliśmy Cię głodnym albo spragnionym, albo przybyszem, albo nagim, kiedy chorym albo w więzieniu, a nie usłużyliśmy Tobie?
45. Wtedy odpowie im: Zaprawdę, powiadam wam: Wszystko, czego nie uczyniliście jednemu z tych najmniejszych, tegoście i Mnie nie uczynili.
46. I pójdą ci na mękę wieczną, sprawiedliwi zaś do życia wiecznego.
(BT)


Jest to kolejny z fragmentów, które pokazują, że czyny będą jednak miały znaczenie dla zbawienia i jako "bilet wstępu" do nieba. :)

Cytuj:
- uczynki pokazują rodzaj wiary (żywa, czy martwa), i są takim "materiałem dowodowym" na sądzie; ale nie są "przepustką do nieba"... Tak czy nie?!

No cóż, Chrystus w nauce, którą przytoczyłem wyżej, wskazał je jako przepustkę do nieba.


Pn paź 10, 2016 19:09
Post Re: Miernik Dobra
Zaraz dowiemy sie od czytelnikaBiblii, ze ten ogien wieczny, to brak nagrody, ale nie brak zbawienia...


Pn paź 10, 2016 19:15
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr mar 30, 2016 11:15
Posty: 1111
Post Re: Miernik Dobra
Jeśli uczynki nas zbawiają, to całe nauczanie apostoła Pawła jest z taką tezą w sprzeczności...

Jeszcze raz napiszę, że uczynki świadczą o charakterze/rodzaju wiary i są ważne i znaczące, ale nie jako środek do zbawienia, które jest Z ŁASKI PRZEZ WIARĘ (Ef 2,8-9); a uczynki są następstwem przyjętego zbawienia i są przygotowane dla wierzących, aby w nich chodzili (Ef 2,10).
Ef 2:8-10 bt5
(8) Łaską bowiem jesteście zbawieni przez wiarę. A to pochodzi nie od was, lecz jest darem Boga:
(9) nie z uczynków, aby się nikt nie chlubił.
(10) Jesteśmy bowiem Jego dziełem, stworzeni w Chrystusie Jezusie do dobrych czynów, które Bóg z góry przygotował, abyśmy je pełnili.

_________________
LEKCJE BIBLIJNE
INTERNETOWE ROZMAITOŚCI
NOWE PRZYMIERZE - audiobook
CHOMIK - jego zapasy
A TY ZOSTANIESZ POMAGACZEM?


Pn paź 10, 2016 19:54
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr mar 30, 2016 11:15
Posty: 1111
Post Re: Miernik Dobra
Kael napisał(a):
Zaraz dowiemy sie od czytelnikaBiblii, ze ten ogien wieczny, to brak nagrody, ale nie brak zbawienia...

Pani/pan się myli i nic podobnego nie dowie się pan/pani ode mnie!

_________________
LEKCJE BIBLIJNE
INTERNETOWE ROZMAITOŚCI
NOWE PRZYMIERZE - audiobook
CHOMIK - jego zapasy
A TY ZOSTANIESZ POMAGACZEM?


Pn paź 10, 2016 19:56
Zobacz profil WWW
Post Re: Miernik Dobra
Ale wiara bez uczynkow jest martwa!
Czyzby Pan Jezus nie wiedzial co mowi, czy adwentysci wykreslili 25 rozdzial z Ewangelii Mateusza?


Pn paź 10, 2016 20:23

Dołączył(a): So sie 06, 2016 20:42
Posty: 120
Post Re: Miernik Dobra
Niezwykle ciekawy temat.

@czytelnikBiblii
Cytujesz:
Cytuj:
nie z uczynków, aby się nikt nie chlubił.

Jezus otworzył dla nas możliwośc zbawienia. Same uczynki bez Jezusa nic by tutaj nie dały, bo Adam i Ewa = ludzie (o tym piszemy w innym temacie) niestety zerwali tę więź z Bogiem.
Poza tym ten cytat pięknie licuje z:
Cytuj:
10«Dwóch ludzi przyszło do świątyni, żeby się modlić, jeden faryzeusz a drugi celnik. 11 Faryzeusz stanął i tak w duszy się modlił: "Boże, dziękuję Ci, że nie jestem jak inni ludzie, zdziercy, oszuści, cudzołożnicy, albo jak i ten celnik. 12 Zachowuję post dwa razy w tygodniu, daję dziesięcinę ze wszystkiego, co nabywam". 13 Natomiast celnik stał z daleka i nie śmiał nawet oczu wznieść ku niebu, lecz bił się w piersi i mówił: "Boże, miej litość dla mnie, grzesznika!" 14 Powiadam wam: Ten odszedł do domu usprawiedliwiony, nie tamten.

Spójrz na tego faryzeusza, chlubił się on przed Bogiem, jaki to doskonały w wierze jest. Celnik natomiast wiedział, że jego życie nie jest doskonałe (każdy grzeszy) i przyznał się do tego. Faryzeusz był pyszny. Myślę, że w ten sposób też można odczytać te słowa.

Sądzę, że w dyskusji doszło do pewnych nieścisłości. Zdefiniujmy czym jest wiara według Chrystusa:
(1) Wiarą jest wypełnianie nakazów Bożych (np. Eucharystia, Dekalog), dobre uczynki względem bliźniego i zaniechanie sprowadzania bliźnich na złą drogę, a równocześnie przekonanie o boskości Chrystusa i trwaniu Boga.
Jeśli taką definicję wiary (1) przyjmiemy, to zbawienie jest zależne tylko od wiary. Dlaczego? Ponieważ zawiera ona wszystkie elementy, o których wyżej już, w tej dyskusji mówiono.

Ty zaś, czytelnikuBiblii definiujesz wiarę (odniosłem takie wrażenie) tak:
(2) Wiarą niech będzie przekonanie o boskości Chrystusa i trwaniu Boga.

Według takiej definicji (2) łatwiej jest wejśc do Królestwa Niebieskiego niż według definicji (1), bo ta druga jest obszerniejsza i zawiera w sobie (2). Natomiast sam widziałeś w tym temacie, że istnieją spore wątpliwości, czy definicja (2) jest wystarczająca. Jeśli zaś są wątpliwości, to zdecydowanie, w tak ważnej materii jaką jest zbawienie, lepiej jest zrobić "za dużo" niż za mało, czyli lepiej trzymać się definicji (2).

_________________
Bóg jest duchem, dowiedz się więcej o tym fakcie!


Pn paź 10, 2016 21:43
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr mar 30, 2016 11:15
Posty: 1111
Post Re: Miernik Dobra
Szukający_W_Drodze napisał(a):
czyli lepiej trzymać się definicji (2).

Chyba chodziło Ci o definicję (1)?...
Szukający_W_Drodze napisał(a):
Jeśli zaś są wątpliwości, to zdecydowanie, w tak ważnej materii jaką jest zbawienie, lepiej jest zrobić "za dużo" niż za mało

"Zrobić" - kto ma robić coś, żeby być zbawionym?
Ja pojmuję zbawienie jako w 100% dzieło Boga, oferowane człowiekowi i dostępne poprzez wiarę/zawierzenie Jemu, że wszystko jest od Niego i jest to w temacie zbawienie kompletne!
To, co uczynił Chrystus jest wystarczające, aby osoba przyjmująca wiarą to Dzieło, była zbawiona - nie potrzeba i wręcz nie jest to możliwe, aby coś dodać od siebie do kompletnego dzieła zbawienia; albo się przyjmuje "komplet", albo chce się samemu zbawić, co jest niewykonalne!

Kael napisał(a):
Ale wiara bez uczynkow jest martwa!
Czyzby Pan Jezus nie wiedzial co mowi, czy adwentysci wykreslili 25 rozdzial z Ewangelii Mateusza?

A czy pisałem coś przeciwko prawdzie, że wiara bez uczynków jest martwa?
Uspokajam Cię: nie wykreślamy rozdziałów z Biblii, ale je właściwie odczytujemy. Jeśli wyznajesz, że Mat 25 uczy o zbawieniu z uczynków, to jak godzisz to z CAŁYM nauczaniem Pawła, że zbawienie nie jest z uczynków?!

[Ciach offtop. Trzymaj się, bardzo Cię proszę, tematu, który sam zacząłeś. YZ]

_________________
LEKCJE BIBLIJNE
INTERNETOWE ROZMAITOŚCI
NOWE PRZYMIERZE - audiobook
CHOMIK - jego zapasy
A TY ZOSTANIESZ POMAGACZEM?


Wt paź 11, 2016 6:06
Zobacz profil WWW
Post Re: Miernik Dobra
Zapytaj siebie lepiej, jak godzisz nauczanie Pawla z nauczaniem Pana Jezusa.
Nie jest uczen nad mistrza, a oprocz Pawla, ktory sam siebie nazywal apostolem, byli tez prawdziwi apostolowie, ktorzy znali Jezusa osobiscie: Jan czy Jakub. Co oni pisza o uczynkach?

Jesli wierzysz i zyjesz wiara, a najlepiej jesli wcielasz w zycie rady ewangeliczne (ubostwo, posluszenstwo, czystosc) i milujesz wszystkich czynem a nie slowem - jestes na dobrej drodze. Jesli ograniczasz swoja milosc do wmawiania katolikom swoich prywatnych wymyslow na temat ich wiary-jestes na drodze niebezpiecznej.


Wt paź 11, 2016 7:17
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr mar 30, 2016 11:15
Posty: 1111
Post Re: Miernik Dobra
Dobrze, że mnie ostrzegasz - widać zależy Ci na moim stanie; mnie na Twoim/waszym, i też mam ostrzenie: nie traktujcie zbawienia jako czegoś na co trzeba sobie zasłużyć (może Ty Kaelu, i inni na forum, tak nie myślicie, ale takie myślenie jest popularne w ludzie...).

_________________
LEKCJE BIBLIJNE
INTERNETOWE ROZMAITOŚCI
NOWE PRZYMIERZE - audiobook
CHOMIK - jego zapasy
A TY ZOSTANIESZ POMAGACZEM?


Wt paź 11, 2016 7:33
Zobacz profil WWW
Post Re: Miernik Dobra
Jakby ci to powiedziec....
Zbawienie to jest ten talent ktory dostales. Mozesz go zakopac, zeby nie stracic i ... przegrac wszystko a mozesz go pomnozyc i wypelnic te dobre czyny, ktore Bog dla ciebie przygotowal(co wprost jest napisane w Biblii).
Zrobisz jak uwazasz. Sw Pawel nigdy nie twierdzil ze moze z zalozonymi rekami czekac na zbawienie. A moze wiesz cos innego?


Wt paź 11, 2016 7:41
Post Re: Miernik Dobra
czytelnikBiblii napisał(a):
Bardzo pouczająca teologicznie scenka: https://www.youtube.com/watch?v=gmJYOZqCPyw
Czy chce się ktoś podzielić jakimiś myślami?

Ja napiszę, że autor filmiku dobrze pokazał sposób myślenia o zbawieniu jako rezultacie naszych dobrych uczynków... - co się ma nijak do prawdy, że nie nasze uczynki nas zbawiają, ale te Chrystusowe!...


Bardziej bzdurnego nagrania na youtube jeszcze nie ogladalem.
Jesli ktos wierzy ze tak wyglada sad Bozy to powinien isc do lekarza zanim pojdzie do spowiedzi by wyspowiadac sie z wiary w takie herezje.


Wt paź 11, 2016 8:04
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr mar 30, 2016 11:15
Posty: 1111
Post Re: Miernik Dobra
Może ten artykuł warto przeczytać: http://zwiedzenie.blogspot.com/2016/03/ ... awowi.html
Podkreślam po raz n-ty: nie jestem przeciwko dobrym uczynkom! Jestem za przyjęciem wiarą Bożej łaski zbawienia i dalszego życia zgodnego z wolą Bożą, a to oznacza pełnienie dobrych uczynków, o czym Paweł pisze, aby wierzący byli z nich znani w świecie i w Kościele:
Tt 3:8 bw "Prawdziwa to mowa i chcę, abyś przy tym obstawał, żeby ci, którzy uwierzyli w Boga, starali się celować w dobrych uczynkach. To jest dobre i użyteczne dla ludzi."
Tt 3:14 bw "A niech się i nasi uczą celować w dobrych uczynkach, aby zaspokajać palące potrzeby, żeby nie byli bezużyteczni."

_________________
LEKCJE BIBLIJNE
INTERNETOWE ROZMAITOŚCI
NOWE PRZYMIERZE - audiobook
CHOMIK - jego zapasy
A TY ZOSTANIESZ POMAGACZEM?


Wt paź 11, 2016 8:05
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr mar 30, 2016 11:15
Posty: 1111
Post Re: Miernik Dobra
sapper napisał(a):
czytelnikBiblii napisał(a):
Bardzo pouczająca teologicznie scenka: https://www.youtube.com/watch?v=gmJYOZqCPyw
Czy chce się ktoś podzielić jakimiś myślami?

Ja napiszę, że autor filmiku dobrze pokazał sposób myślenia o zbawieniu jako rezultacie naszych dobrych uczynków... - co się ma nijak do prawdy, że nie nasze uczynki nas zbawiają, ale te Chrystusowe!...


Bardziej bzdurnego nagrania na youtube jeszcze nie ogladalem.
Jesli ktos wierzy ze tak wyglada sad Bozy to powinien isc do lekarza zanim pojdzie do spowiedzi by wyspowiadac sie z wiary w takie herezje.

Bo to nie jest reportaż z zaświatów, ale ilustracja ludzkiego, bardzo popularnego myślenia, że na zbawienie trzeba sobie zasłużyć! Rozumiesz?!

_________________
LEKCJE BIBLIJNE
INTERNETOWE ROZMAITOŚCI
NOWE PRZYMIERZE - audiobook
CHOMIK - jego zapasy
A TY ZOSTANIESZ POMAGACZEM?


Wt paź 11, 2016 8:07
Zobacz profil WWW
Post Re: Miernik Dobra
No to my tez jestesmy. O co wiec tobie chodzi?

Proponuje, zebys przeczytal
https://ekai.pl/wydarzenia/temat_dnia/x ... eklaracji/
https://ekai.pl/biblioteka/dokumenty/x7 ... dziernika/


Wt paź 11, 2016 8:17
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 47 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL