Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz cze 06, 2024 9:46



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 53 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
 O dialogu międzyreligijnym w ogólności 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Wt lip 25, 2006 7:15
Posty: 109
Post 
filippiarz napisał(a):
Teresa_M napisał(a):
filippiarz napisał(a):
A z tymi ludzmi będzie to, co zdecyduje Bóg, a nie my.
przecież Chrystus jest Bogiem, mnie wystarczaja słowa Zbawiciela

Wystarczają do czego? Żeby ośmieszać swoją religię? Żeby zachwywać się pretensjonalnie i bezsensownie ganiać po ulicach wołając "Chwalmy Pana!"? Niestety te metody są już zaklepane przez Hare Kryszna... Zobacz jaki stosunek mają ludzie do ŚJ - oni próbują dotrzeć do ludzi za wszelką cenę... Czy uważasz, że należy się wzorować na ich metodach?

Komu bardziej wierzysz? Do kogo masz zaufanie? Do miłosiernych, kulturalnych, wyrozumiałych, postępujących według wyznawanych zasad ludzi, czy do takich co sprowadzają wiarę do sloganów reklamowych i agresywnej promocji? Co Cię przekonuje: Prawda, miłość i dobro czy wrzaski, groźby i namolność?

Cały świat w jakomś stopniu słyszał o Jezusie, teraz tylko trzeba nie odstręczać od Niego ludzi, zachowując się w sposób kulturalny, godny, żyjąc bez hipokryzji i dając czynami świadectwo Prawdzie... Dużo trudniej żyć w zgodzie z Jezusem, niż opowiadać o Jezusie - świat jest pełen opowieści, Prawda jest tylko jedna...

według tego postu to Chrystus Pan nie znał się na rzeczy i dziwne słowa wypowiedział? Podważa pan słowa Chrystusa?


Pn lip 31, 2006 12:48
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn maja 29, 2006 12:06
Posty: 4608
Post 
Teresa_M napisał(a):
według tego postu to Chrystus Pan nie znał się na rzeczy i dziwne słowa wypowiedział? Podważa pan słowa Chrystusa?

Mów mi Filip :)
Podważam Twój sposób ich rozumienia.

_________________
"Diabolus enim et alii daemones a Deo quidem natura creati sunt boni, sed ipsi per se facti sunt mali"
Obrazek
"Inter faeces et urinam nascimur".


Pn lip 31, 2006 13:09
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt lip 25, 2006 7:15
Posty: 109
Post 
Pan Jezus jasno określił tak lub nie, co ponadto od złego pochodzi. Jeden jest Bóg w Trójcy Świetej, jeden jest Kościół i jedna jest nauka Chrystusa, wszystko co ponadto od złego pochodzi.


Pn lip 31, 2006 13:16
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz lip 06, 2006 7:53
Posty: 201
Post 
Teresa_M napisał(a):
Pan Jezus jasno określił tak lub nie, co ponadto od złego pochodzi. Jeden jest Bóg w Trójcy Świetej, jeden jest Kościół i jedna jest nauka Chrystusa, wszystko co ponadto od złego pochodzi.


Zgadzam się z Panią Teresą (jak zwykle :-D )

Mt 12,30 "Kto nie jest ze Mną, jest przeciwko Mnie; i kto nie zbiera
ze Mną, rozprasza."


Pn lip 31, 2006 13:28
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn maja 29, 2006 12:06
Posty: 4608
Post 
Teresa_M napisał(a):
Pan Jezus jasno określił tak lub nie, co ponadto od złego pochodzi. Jeden jest Bóg w Trójcy Świetej, jeden jest Kościół i jedna jest nauka Chrystusa, wszystko co ponadto od złego pochodzi.

Dlaczego więc nie sprzedasz majątku i nie rozdasz pieniędzy ubogim? - Mat.6.19, Łuk.12.33, Mat.5.42

_________________
"Diabolus enim et alii daemones a Deo quidem natura creati sunt boni, sed ipsi per se facti sunt mali"
Obrazek
"Inter faeces et urinam nascimur".


Pn lip 31, 2006 14:05
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz lip 06, 2006 7:53
Posty: 201
Post 
filippiarz napisał(a):
Teresa_M napisał(a):
Pan Jezus jasno określił tak lub nie, co ponadto od złego pochodzi. Jeden jest Bóg w Trójcy Świetej, jeden jest Kościół i jedna jest nauka Chrystusa, wszystko co ponadto od złego pochodzi.

Dlaczego więc nie sprzedasz majątku i nie rozdasz pieniędzy ubogim? - Mat.6.19, Łuk.12.33, Mat.5.42


12, 14 Ci przyszli i rzekli do Niego: "Nauczycielu, wiemy, że jesteś prawdomówny i na nikim Ci nie zależy. Bo nie oglądasz się na osobę ludzką, lecz drogi Bożej w prawdzie nauczasz. Czy wolno płacić podatek Cezarowi, czy nie? Mamy płacić czy nie płacić?" 15 Lecz On poznał ich obłudę i rzekł do nich: "Czemu Mnie wystawiacie na próbę? Przynieście Mi denara, chcę zobaczyć". 16 Przynieśli, a On ich zapytał: "Czyj jest ten obraz i napis?» Odpowiedzieli Mu: «Cezara». 17 Wówczas Jezus rzekł do nich: "Oddajcie więc Cezarowi to, co należy do Cezara, a Bogu to, co należy do Boga".


Pn lip 31, 2006 14:38
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz lip 06, 2006 7:53
Posty: 201
Post 
Za wczęsnie wysłałem.
Pan się nie pyta, aby dostać odpowiedź, ale pyta w tym samym celu jak faryzeusze.


Pn lip 31, 2006 14:39
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lip 10, 2005 20:17
Posty: 467
Post 
Teresa_M napisał(a):
Pan Jezus jasno określił tak lub nie, co ponadto od złego pochodzi. Jeden jest Bóg w Trójcy Świetej, jeden jest Kościół i jedna jest nauka Chrystusa, wszystko co ponadto od złego pochodzi.


wynika z tego, ze jestem do cna przesiakniety zlem. Bede jakos musial nauczyc sie z tym zyc...

_________________
"Pogańsk knędz, siln wielmi, sjedę w Wislech, rągasze sę christjanom i pakosti diejaasze"


Pn lip 31, 2006 18:26
Zobacz profil WWW
Post 
możesz to zło odrzucić i przyjąć prawdziwą wiarę chrystusową.


Pn lip 31, 2006 18:28
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn maja 29, 2006 12:06
Posty: 4608
Post 
vvv napisał(a):
filippiarz napisał(a):
Dlaczego więc nie sprzedasz majątku i nie rozdasz pieniędzy ubogim? - Mat.6.19, Łuk.12.33, Mat.5.42
12, 14 Ci przyszli i rzekli do Niego: "Nauczycielu, wiemy, że jesteś prawdomówny i na nikim Ci nie zależy. Bo nie oglądasz się na osobę ludzką, lecz drogi Bożej w prawdzie nauczasz. Czy wolno płacić podatek Cezarowi, czy nie? Mamy płacić czy nie płacić?" 15 Lecz On poznał ich obłudę i rzekł do nich: "Czemu Mnie wystawiacie na próbę? Przynieście Mi denara, chcę zobaczyć". 16 Przynieśli, a On ich zapytał: "Czyj jest ten obraz i napis?» Odpowiedzieli Mu: «Cezara». 17 Wówczas Jezus rzekł do nich: "Oddajcie więc Cezarowi to, co należy do Cezara, a Bogu to, co należy do Boga".

I znowu kolejny cytat dotyczący czegos niezwiązanego z tematem... Chrześcijanin jest obowiązany do przestrzegania prawa i płacenia podatków - tego właśnie dotyczy zacytowany przez Ciebie fragment. Rozwinięciwe znajdziesz w Rz 13, zresztą polecam Ci cały List do Rzymian - pouczająca lektura... Szczególnie zaś polecam "Obowiązki chrześcijan" - Rz 12-15

_________________
"Diabolus enim et alii daemones a Deo quidem natura creati sunt boni, sed ipsi per se facti sunt mali"
Obrazek
"Inter faeces et urinam nascimur".


Pn lip 31, 2006 20:41
Zobacz profil
Post 
Jezus mówi także:
- "Kto bowiem nie jest przeciwko wam, ten jest z wami" (Łk 9,50).
-"Przyjdą ze wschodu i zachodu, z północy i południa i siądą za stołem w królestwie Bożym" (Łk 13,25-39; Mt 8,11-13" - gdzie "mieszkań jest wiele".
- "Naprawdę, mówię wam:Wiele wdów było w Izraelu za czasów Eliasza, kiedy niebo pozostawało zamknięte przez trzy lata i sześć miesięcy, tak że wielki głód panował w całym kraju; a Eliasz do żadnej z nich nie został posłany, tylko do owej wdowy w Sarepcie Sydońskiej. I wielu trędowatych było w Izraelu za proroka Elizeusza, a żaden z nich nie został oczyszczony, tylko Syryjczyk Naaman" (Łk 4,24-27).
Najdobitniej ukazał stosunek do innowierców, pogan, sam Chrystus -uzdrawia sługę setnika, rozmawia z niewiastą samarytańską, uzdrawia tredowatego samarytanina, uzdrawia córkę kobiety z Naim i córkę kobiety kananejskiej, uzdrawia 2 opętanych w kraju Gadareńczyków, chodzi do Samarii, Tyru, Sydonu, Gergezy...za co faryzeusze traktują Go jak nieczystego, nazywają "Samarytaninem (J 8,48)....i po 2000 lat w imię tegoż Jezusa należy unikać, oddzielić się, od "niewiernych".


Pn lip 31, 2006 22:44

Dołączył(a): Wt lip 25, 2006 7:15
Posty: 109
Post 
Cytuj:
1 A wiedz o tym, że w dniach ostatnich nastaną chwile trudne. (...)
5 Będą okazywać pozór pobożności, ale wyrzekną się jej mocy. I od takich stroń. 6 Z takich bowiem są ci, co wślizgują się do domów(...)takie, co to zawsze się uczą, a nigdy nie mogą dojść do poznania prawdy. 8 Jak Jannes i Jambres* wystąpili przeciw Mojżeszowi, tak też i ci przeciwstawiają się prawdzie, ludzie o spaczonym umyśle, którzy nie zdali egzaminu z wiary. Ale dalszego postępu nie osiągną: 9 bo ich bezmyślność będzie jawna dla wszystkich, jak i tamtych jawna się stała. (...)
13 Tymczasem ludzie źli i zwodziciele będą się dalej posuwać ku temu, co gorsze, błądząc i [innych] w błąd wprowadzając. (...)
3 Przyjdzie bowiem chwila, kiedy zdrowej nauki nie będą znosili, ale według własnych pożądań - ponieważ ich uszy świerzbią - będą sobie mnożyli* nauczycieli. 4 Będą się odwracali od słuchania prawdy, a obrócą się ku zmyślonym opowiadaniom. (...)


Wt sie 01, 2006 9:56
Zobacz profil
Post 
Teresa_M - i o ma wynikać z Twojego cytatu??
Przecież to Jezus mówił,że zgorszenia muszą przyjść (Mt 18,8), od zawsze istniał nieporządek moralny, kryzysy religijne....ale nie jest to powód do paniki, izolacji, ucieczki od innych, chyba, że zapominamy o słowach Jezusa:
- "Niech się nie trwoży serce wasze" (J 14,1) - "Nie zostawię was sierotami" (J 14,18).


Wt sie 01, 2006 15:29

Dołączył(a): Cz lip 06, 2006 7:53
Posty: 201
Post 
filippiarz napisał(a):
vvv napisał(a):
filippiarz napisał(a):
Dlaczego więc nie sprzedasz majątku i nie rozdasz pieniędzy ubogim? - Mat.6.19, Łuk.12.33, Mat.5.42
12, 14 Ci przyszli i rzekli do Niego: "Nauczycielu, wiemy, że jesteś prawdomówny i na nikim Ci nie zależy. Bo nie oglądasz się na osobę ludzką, lecz drogi Bożej w prawdzie nauczasz. Czy wolno płacić podatek Cezarowi, czy nie? Mamy płacić czy nie płacić?" 15 Lecz On poznał ich obłudę i rzekł do nich: "Czemu Mnie wystawiacie na próbę? Przynieście Mi denara, chcę zobaczyć". 16 Przynieśli, a On ich zapytał: "Czyj jest ten obraz i napis?» Odpowiedzieli Mu: «Cezara». 17 Wówczas Jezus rzekł do nich: "Oddajcie więc Cezarowi to, co należy do Cezara, a Bogu to, co należy do Boga".

I znowu kolejny cytat dotyczący czegos niezwiązanego z tematem... Chrześcijanin jest obowiązany do przestrzegania prawa i płacenia podatków - tego właśnie dotyczy zacytowany przez Ciebie fragment. Rozwinięciwe znajdziesz w Rz 13, zresztą polecam Ci cały List do Rzymian - pouczająca lektura... Szczególnie zaś polecam "Obowiązki chrześcijan" - Rz 12-15


W tym problem, że jest jak najbardziej odpowiedzią na Pana pytanie do Pani Teresy dlaczego nie sprzeda swojego M4, pięcioletniego Volvo i nie wycofa 10,000zł z książeczki oszczędnościowej, aby dać biednym. Cytat, który był Pan łaskaw przytoczyć, miał sie nijak dyskusji, ale był jedynie szyderstwem i złośliwością, skierowaną w stronę Pani Teresy. Więc odpowiedziałem Panu, boś Pan pytał jak faryzeusz, nie aby poznać prawdę, ale dokopać drugiemu człowiekowi.

To ciekawe, że Pan i lewactwo wszelkiej maści, wie zawsze lepiej jak spożytkować cudze pieniądze, prawda?


Wt sie 01, 2006 15:56
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn maja 29, 2006 12:06
Posty: 4608
Post 
Jak katolik cytować Jezus - to należy traktować to dosłownie, jak to ktoś inny cytować - to już można nie traktować tego dosłownie ;-)
Życzę dużo serca i miłości, po równo dla wszystkich bliźnich...

Jeszcze raz przypominam, że minęło jednak te 2000 lat od spisania ewangeli i świat się trochę zmienił - kultura i cywilizacja nie stały w miejscu. I naprawdę chyba wszyscy, na całym świecie słyszeli o Jezusie. Teraz muszą już tylko uwierzyć, a nie sądzę żeby uwierzyli jak usłyszą to samo co już słyszeli i co nie sprawiło, że uwierzyli...

_________________
"Diabolus enim et alii daemones a Deo quidem natura creati sunt boni, sed ipsi per se facti sunt mali"
Obrazek
"Inter faeces et urinam nascimur".


Wt sie 01, 2006 16:14
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 53 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL