Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz maja 23, 2024 17:12



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 68 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
 List do Chrześcijan 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 23, 2008 20:16
Posty: 416
Post Re: List do Chrześcijan
I oczywiście zdajesz sobie sprawę, że usiłując wcisnąć wszystkim własną konepcję totalitaryzmu oraz własne pojmowanie religii (wywiedzione jak widać z jednego konkretnego przypadku) jesteś również przedstawicielem totalitaryzmu?

_________________
Niestety - zostałem na tym forum omyłkowo zabanowany i nikt nie potrafi tego cofnąć - dlatego nie odpowiadam na posty.
Jeśli ktoś chce ze mną pogadać niech pyta wujka Google o Rutilius + chrześcijaństwo


Cz gru 24, 2009 12:31
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): Pt maja 20, 2005 20:00
Posty: 747
Post Re: List do Chrześcijan
Tak, skoro nie milczę.


Cz gru 24, 2009 12:43
Zobacz profil

Dołączył(a): N lis 29, 2009 19:33
Posty: 569
Post Re: List do Chrześcijan
Dominikdano napisał(a):
Owszem, mają skłonność do bycia również totalnymi, w znaczeniu całościowe, globalne itp., co wcale nie zmienia faktu, że podobnie jak państwa dyktatorskie i mocarstwowe chcą kontrolować życie swoich wyznawców, zwalczać wszelkie odstępstwa od uznawanych za "słuszne i prawdziwe" poglądów, a w miarę możliwości przymuszać innych, uznających odmienne stanowiska, do stosowania się do własnych standardów
Równie dobrze można to powiedzieć o naziekologach, socjalistach, zwolennikach zdrowego żywienia i cyklistach
Cytuj:
(vide: dopuszczalność aborcji i eutanazji oraz zapładniania in vitro, symbole religijne w świeckich szkołach, itd. itd.).
Sorry, ale jeśli idzie o dopuszczalność aborcji to jest DOKŁADNIE odwrotnie; przeciwstawiamy się zbrodniarzom którzy chcą w imię swojego stylu życia zamordować niewinne istoty ludzkie.

_________________
pozdrawiam
Barnaba (dawniej Marek MRB)
www.analizy.biz


Cz gru 24, 2009 12:46
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt maja 20, 2005 20:00
Posty: 747
Post Re: List do Chrześcijan
Totalitaryzm ściśle wiąże się z ideologiami. A religie są także ideologiami.

Aborcja była, jest i będzie dopóki na świecie żyją ludzie.
Przeciwstawianie się jej też było, jest i będzie.
Często jest to dla antyaborcjonistów test na prawowierność współwyznawców.

Można zaakceptować jeśli religia nakreśla standardy zachowań dla własnych członków i rozlicza ich w oparciu o nie.
Nie można jednak zaakceptować, gdy chce siłą, podstępem, albo innym sposobem te standardy narzucać niewyznawcom.

Jak rozpoznać "niewinne istoty ludzkie"?
Udowodnij, że poczęte i narodzone dziecko nie okaże się w końcu ostatnią kanalią, jakimś nowym Hitlerem, Josefem Mengele, czy Stalinem.


Cz gru 24, 2009 14:02
Zobacz profil

Dołączył(a): N lis 29, 2009 19:33
Posty: 569
Post Re: List do Chrześcijan
Dominikdano napisał(a):
Totalitaryzm ściśle wiąże się z ideologiami. A religie są także ideologiami.
Ty wolisz tych bezideowych ?

Cytuj:
Aborcja była, jest i będzie dopóki na świecie żyją ludzie.
Przeciwstawianie się jej też było, jest i będzie.
Często jest to dla antyaborcjonistów test na prawowierność współwyznawców.
POwiedzmy: na człowieczeństwo.

Cytuj:
Można zaakceptować jeśli religia nakreśla standardy zachowań dla własnych członków i rozlicza ich w oparciu o nie.
Nie można jednak zaakceptować, gdy chce siłą, podstępem, albo innym sposobem te standardy narzucać niewyznawcom.
W tej dziedzinie ideologie antyreligijne mają znacznie "większe" osiągnięcia.

Cytuj:
Jak rozpoznać "niewinne istoty ludzkie"?
Udowodnij, że poczęte i narodzone dziecko nie okaże się w końcu ostatnią kanalią, jakimś nowym Hitlerem, Josefem Mengele, czy Stalinem.
Jaaaasne.
Mogę wyjść na ulicę i zamordować kogo mi się podoba bo przecież nie jestem pewien czy to nie jakaś kanalia ?
Pomyśl może zanim coś jeszcze w tym stylu napiszesz
Dla mnie EOT

_________________
pozdrawiam
Barnaba (dawniej Marek MRB)
www.analizy.biz


Cz gru 24, 2009 15:03
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt maja 20, 2005 20:00
Posty: 747
Post Re: List do Chrześcijan
Barnaba napisał(a):
Dominikdano napisał(a):
Jak rozpoznać "niewinne istoty ludzkie"?
Udowodnij, że poczęte i narodzone dziecko nie okaże się w końcu ostatnią kanalią, jakimś nowym Hitlerem, Josefem Mengele, czy Stalinem.
Jaaaasne.
Mogę wyjść na ulicę i zamordować kogo mi się podoba bo przecież nie jestem pewien czy to nie jakaś kanalia ?
Pomyśl może zanim coś jeszcze w tym stylu napiszesz
Dla mnie EOT


Nie ma jakichkolwiek powodów by podejmować tak drastyczne działania.
Jednak optując za lub przeciw czemuś bierze się za to osobistą odpowiedzialność. No chyba, że nie jest się odpowiedzialnym człowiekiem.
Wielu nie chce więc podejmować decyzji o cudzym życiu lub śmierci. Dlatego pozostawiają to najbardziej zainteresowanym.
To matka powinna samodzielnie podejmować decyzję czy chce urodzić dziecko i jak ma dojść do zapłodnienia w jej własnym łonie.
To cierpiący człowiek osobiście winien zdecydować czy chce dalej żyć.


Cz gru 24, 2009 18:44
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: List do Chrześcijan
Rutilius napisał(a):
Zasadniczo myślę, że ok 98% wszystkich religii jakie pojawiły się w historii można uznać za pogańskie. Jeśli one nie orzekają o sobie nawzajem, że są niesłuszne, to jest to jednak różnica w stosunku do 3 religii monoteistycznych, które twierdzą o wszystkich ozostałych, że są błędne, a czasem nawet, że są kultem demonów.
Niewiele ma natomiast z tym wspólnego fakt, że każda religia przyjmuje pewien zestaw cech, które pozwalają jej się odróżnić od innych. Odróżnienie nie zawsze oznacza negatywne wartościowanie innych. Nie oddaję czci Bogom Asatru czy Perunowi, helleniści tego nie robią, czczą innych Bogów, ale nie uznaję wiernosci Asom za droge błędną. Zresztą muszę dodać, że jeśli odrzucam monoteizm, a nawet go zwalczam, to nie dlatego, że nakazuje tak moja wiara, ale nakazuje tak mi rozum, poczucie obowiązku i inne tego tepu powody.


Zgrabnie sprowadziłeś kwestię do powtórzenia tego, co najbardziej lubisz - że monoteizm jest be. Ech, jednak silne są te urazy z młodości.. a mnie chodziło o coś znacznie bardziej ogólnego. Jeżeli ktoś przyjmuje jakiś światopogląd, to dlatego, że uznaje go za słuszny. Inaczej działałby irracjonalnie - i na pewno się do tego nie przyzna wprost. A zatem konsekwentnie każdy inny światopogląd uznaje za mniej słuszny: bo inaczej po prostu przyjąłby tamten, a nie ten. Czyli przynajmniej w pewnych aspektach, przynajmniej w stosunku do siebie, uznaje on inne światopoglądy za niesłuszne. I pierwszy kroczek jest zrobiony. To jest ta "genetyka", która operuje malutkimi jednostkami, szczególikami, które mogą się rozrosnąć do olbrzymich rozmiarów.

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Pt gru 25, 2009 9:43
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn gru 21, 2009 19:38
Posty: 503
Post Re: List do Chrześcijan
Viking napisał(a):
Myślę że mam dużo wiedzy na ten temat, wstyd się przyznać ale kiedyś zdarzyło mi się zdobyć 5 miejsce w województwie Śląskim z olimpiady teologii katolickiej, bywałem też na konkursach na KUL więc mam o religii Katolickiej większe pojęcie niż większość przeciętnych, statystycznych katolików :D Nie jestem łysym nazi-skinem który ledwo skończył szkołę podstawową choć wielu tutaj tak właśnie chciało by mnie widzieć :twisted:

No tu już nie wytrzymałem.
Encyklopedyczna znajomość tematu o niczym nie świadczy i nie jest przyczyną by twierdzić, że się ma wiedzę z danej dziedziny. Jest zatem dowodem na pychę i arogancję osoby, która sama tak o sobie twierdzi.
No jeszcze można by zrozumieć stanowisko, że się coś tam zna z zasad jakie rządzą w KK ale mówić, że się zna dogłębnie to czego nie można pojąć rozumem tylko sercem.
Dalej nie będę ciągnął swego wywodu, poddam wypowiedź kolegi Vikinga krytyce tekstu jaki jest obecny w Biblii.
A autorem jego jest Św. Piotr, który już prawie 2000 lat temu miał do czynienia z takimi postawami.
Jest to II list i co czytamy w drugim rozdziale.
Może pozwolę sobie go tu przytoczyć i zaznaczyć tekst, który mocno opisuje to z czym przychodzi nam dyskutować za przyczyna Vikinga.

Znaleźli się jednak fałszywi prorocy wśród ludu tak samo, jak wśród was będą fałszywi nauczyciele, którzy wprowadzą wśród was zgubne herezje. Wyprą się oni Władcy, który ich nabył, a sprowadzą na siebie rychłą zgubę. A wielu pójdzie za ich rozpustą, przez nich zaś droga prawdy będzie obrzucona bluźnierstwami; dla zaspokojenia swej chciwości obłudnymi słowami was sprzedadzą ci, na których wyrok potępienia od dawna jest w mocy, a zguba ich nie śpi.
Jeżeli bowiem Bóg aniołom, którzy zgrzeszyli, nie odpuścił, ale wydał ich do ciemnych lochów Tartaru, aby byli zachowani na sąd; jeżeli staremu światu nie odpuścił, ale jako ósmego Noego, który ogłaszał sprawiedliwość, ustrzegł, gdy zesłał potop na świat bezbożnych; także miasta Sodomę i Gomorę obróciwszy w popiół skazał na zagładę dając przykład /kary/ tym, którzy będą żyli bezbożnie, ale wyrwał sprawiedliwego Lota, który uginał się pod ciężarem rozpustnego postępowania ludzi nie liczących się z Bożym prawem - sprawiedliwy bowiem mieszkając wśród nich z dnia na dzień duszę swą sprawiedliwą miał umęczoną przeciwnymi Prawu czynami, które widział i o których słyszał - to wie Pan, jak pobożnych wyrwać z doświadczenia, niesprawiedliwych zaś jak zachować na ukaranie w dzień sądu, przede wszystkim zaś tych, którzy idą za ciałem w nieczystej żądzy i pogardę okazują Władzy, zuchwalcy, zarozumialcy, którzy nie wahają się przed wypowiadaniem bluźnierstw na "Chwały". Tymczasem aniołowie, których siła i potęga jest większa, nie wnoszą przeciwko nim przed Pana przeklinającego wyroku potępienia. Ci zaś, jak nierozumne zwierzęta, przeznaczone z natury na schwytanie i zagładę, wypowiadając bluźnierstwa na to, czego nie znają, podlegną właśnie takiej zagładzie jak one, otrzymując karę jako zapłatę za niesprawiedliwość. Za przyjemność uważają rozpustę uprawianą za dnia, jako zakały i plugawcy pławią się w swych uciechach, gdy z wami są przy stole. Oczy mają pełne kobiety cudzołożnej, oczy nie przestające grzeszyć, uwodzą oni dusze nieutwierdzone. Mają serca wyćwiczone w chciwości, synowie przekleństwa.
Opuszczając prawą drogę zbłądzili, a poszli drogą Balaama, syna Bosora, który umiłował zapłatę niesprawiedliwości, ale został skarcony za swoje przestępstwo; juczne bydlę, pozbawione mowy, przemówiwszy ludzkim głosem powstrzymało głupotę proroka.
Ci są źródłami bez wody i obłokami wichrem pędzonymi, których czeka mrok ciemności. Wypowiadając bowiem słowa wyniosłe a próżne, uwodzą żądzami cielesnymi i rozpustą tych, którzy zbyt mało odsuwają się od postępujących w błędzie. Wolność im głoszą, a sami są niewolnikami zepsucia. Komu bowiem kto uległ, temu też służy jako niewolnik. Jeżeli bowiem uciekają od zgnilizny świata przez poznanie Pana i Zbawcy, Jezusa Chrystusa, a potem oddając się jej ponownie zostają pokonani, to koniec ich jest gorszy od początków. Lepiej bowiem byłoby im nie znać drogi sprawiedliwości, aniżeli poznawszy ją odwrócić się od podanego im świętego przykazania. Spełniło się na nich to, o czym słusznie mówi przysłowie: Pies powrócił do tego, co sam zwymiotował, a świnia umyta - do kałuży błota.


Pt gru 25, 2009 11:03
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 23, 2008 20:16
Posty: 416
Post Re: List do Chrześcijan
Pycha to grzech na gruncie chrześcijańskiego kodeksu "moralności pokornych", "ubogich duchem" itp. (pomijam to, że na gruncie tej wypowiedzi Vikinga przypisanie mu jej jest lekkim nadużyciem). Na gruncie pogańskiej etyki są gorsze grzechy - na przykład ignorancja, o której świadczy fakt, że przypisujesz autorstwo 2P Piotrowi. Fektycznie, dla niektórych lepiej jest być posłusznym zaleceniom Galilejczyka i nie sądzić, aby nie byli sądzeni.

_________________
Niestety - zostałem na tym forum omyłkowo zabanowany i nikt nie potrafi tego cofnąć - dlatego nie odpowiadam na posty.
Jeśli ktoś chce ze mną pogadać niech pyta wujka Google o Rutilius + chrześcijaństwo


Pt gru 25, 2009 12:59
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): Pn gru 21, 2009 19:38
Posty: 503
Post Re: List do Chrześcijan
Z punktu chrześcijaństwa kto jest autentycznym autorem tego listu jest sprawą drugorzędną liczy się treść, która w tradycji Kościoła jest tożsama z nauką Św. Piotra.
Co do punktu widzenia poganina to pojęcie grzechu w ich filozofii nie istnienie, a co do pychy jaką wytknąłem Vikingowi nie twierdzę, że grzeszy tylko staram się opisać jak odbieram jego postawę.
Co do mego osądu nawet nie zamierzałem, poddałem tylko jego słowa postawić w świetle tekstu, który powstał przed wypowiedzią kolegi Vikinga, a jednak tak dokładnie opisuje i przestrzega, chrześcijan przed takimi "nauczycielami".


Pt gru 25, 2009 13:24
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 23, 2008 20:16
Posty: 416
Post Re: List do Chrześcijan
Dokładnie opisuje? na jakiej podstawie twierdzisz, że Vikinga opisują takie terminy jak
herezja (jak może popełniać herezję ktoś, kto nie jest chrześcijaninem?), rozpusta, chciwość, obłuda, nierozumność, niesprawiedliwość, itd. To ma byc opis? to po prostu wulgarna inwektywa kogoś, kogo nie stać na rzeczowe i konkretne argumentowanie. Potocznie mówi się o takim dyskursie "bluzg" albo "wiązanka". W sumie Viking powinien Ci być wdzięczny, dałeś idealną ilustrację do jego tezy:
Viking napisał(a):
Jednocześnie wpajają ci strach przed wszystkim innym - każdym innym sposobem myślenia, postepowania, ustalania prawdy i wartości strasząc piekłem i ośmieszając już na wstępie wszystkich swoich przeciwników. To prosty i łatwy sposób do kontrolowania zarówno Ciebie jak i twojego umysłu

_________________
Niestety - zostałem na tym forum omyłkowo zabanowany i nikt nie potrafi tego cofnąć - dlatego nie odpowiadam na posty.
Jeśli ktoś chce ze mną pogadać niech pyta wujka Google o Rutilius + chrześcijaństwo


Pt gru 25, 2009 13:51
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): Pn gru 21, 2009 19:38
Posty: 503
Post Re: List do Chrześcijan
J nie piszę i nie nazywam postawy Vikinga jak piszę jak to odbierają chrześcijanie.
A w nauce Kościoła Katolickiego cała Prawda jest zawarta w Jego nauczaniu, więc wszelkie inne interpretowanie jest błędem i złem, a przed tym mają się strzec chrześcijanie.
Fakt, ze dla innych postaw jest to trudne i frustrujące ale to już ich problem, z którym im ciężko funkcjonować i próbują przenieść to na grunt chrześcijański.


Pt gru 25, 2009 13:58
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 23, 2008 20:16
Posty: 416
Post Re: List do Chrześcijan
Na tyle, na ile udało mi się zrozumieć Twój post pozostaje mi tylko wyrazić współczucie i postawić EOT

_________________
Niestety - zostałem na tym forum omyłkowo zabanowany i nikt nie potrafi tego cofnąć - dlatego nie odpowiadam na posty.
Jeśli ktoś chce ze mną pogadać niech pyta wujka Google o Rutilius + chrześcijaństwo


Pt gru 25, 2009 14:17
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): Pn gru 21, 2009 19:38
Posty: 503
Post Re: List do Chrześcijan
Oczywiści a jaka postawa może być reprezentowana przez osobę, która jest przeciwna temu co naucza KK.
I na poziomie dyskusji kiedy dwie strony artykułują swe stanowiska niczego innego nie można się spodziewać by któraś ze stron zmieniła swe poglądy na życie, a tym bardzie na sprawy ostateczne.
Chrześcijaństwo w swej nauce jednak potrafi odpowiedzieć na to czym się człowiek kieruje w swych wyborach i konsekwencje tych wyborów.
A co na temat finału swego istnienia mówią okultyści, każdy ma jakąś inną historię i inaczej stwarza swą przyszłość.
No cóż ateiści twierdzą, że nic nie ma po tamtej stronie, to w takim razie czemu tak wiele czasu tracą na walkę z Tym co niby nie istnieje.


Pt gru 25, 2009 14:27
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn maja 04, 2009 6:10
Posty: 179
Post Re: List do Chrześcijan
Johnny:
Cytuj:
Ech, jednak silne są te urazy z młodości..


Hehe, he, odezwał się Wielki Obrońca Wspaniałej Religii Miłości Jedynego Katolickiego Boga, który na każdym kroku pokazuje, że jemu ateiści nie będą podskakiwać, bo oni głupi, i źli, i w ogóle ślepi.


Pt gru 25, 2009 23:16
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 68 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL