Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz cze 06, 2024 0:29



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 98 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona
 Bahai 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lis 20, 2007 22:34
Posty: 59
Post 
Wiara Baha'i nie jest zadna sekta!

Poslugujecie sie niewlasciwa informacja!

W Epmiku pojawila sie ksiazka pod tytulem SWIATOWE RELIGII (duza - niebieska) tam jest rozdzial o RELIGII BAHA'I (Bahaizm) - to poczytajcie sobie moi drodzy!

JUZ WARTO O TYM WIEDZIEC WIECEJ i samemu sprawdzic a nie wierzyc temu co pisza w necie.

_________________
http://www.kushtar.blogspot.com


So lis 29, 2008 1:14
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 14, 2008 7:41
Posty: 378
Post 
Jeśli uznamy, że wszystko poza KK jest sektą, to i Baha'i nią będzie.
Katolicka propaganda za sektę uznaje nawet świadków Jehowy. Chyba dlatego, że zabierają najwięcej wiernych. A plebs połyka haczyk.


So lis 29, 2008 9:13
Zobacz profil

Dołączył(a): N maja 20, 2007 8:57
Posty: 937
Post 
Co do ŚJ to można by ich pod pewnymi względami zaliczyć do sekty. Ale to nie temat o tym.
Nie martw się, kusztar, ja jestem osobą (nie wiem jak inni), która z dystansem podchodzi do tego co jest sektą a co nie. Szczególnie jeśli katolicy o tym mówią.


So lis 29, 2008 10:42
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lis 20, 2007 22:34
Posty: 59
Post 
Wiesz Bahaizm jest uwazany za sekte Islamu ale my nie mamy nic z nimi wspolnego, jak chrzescijanstwo na poczatku bylo uznawane za sekte iudaizmu, ale czas pokazal ze to nie bylo wcale tak.

wiec po 150 latach historii wiary bahai mozna smialo mowic RELIGIA Baha'i

_________________
http://www.kushtar.blogspot.com


N lis 30, 2008 11:22
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lis 20, 2007 22:34
Posty: 59
Post 
Drodzy zapraszam do mojego nowego bloga o wierze baha'i i troche o mnie tez:)
Sa ta tez filmy o wierze po polsku. Mysle ze to pierwsze filmy w ogilie w Polskim internecie o wierze baha'i po polsku.
Wiec zachecam do oglądania.

www.kushtar.blogspot.com

_________________
http://www.kushtar.blogspot.com


Wt sty 13, 2009 23:09
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lis 20, 2007 22:34
Posty: 59
Post 
Od wiosny 2008 roku w więzieniu Evin w Teheranie przetrzymywanych jest siedmioro bahaitów, którym nie postawiono zarzutów ani nie pozwolono skontaktować się z prawników. Ostatnio wyznaczono im datę procesu na 11 lipca 2009. Informację tę przekazano ich rodzinom tylko ustnie i, jak to już miało miejsce w przeszłości, jest możliwe, że władze Iranu znajdą powód, aby zmienić datę procesu.

Oficjalne irańskie służby informacyjne podały, że bahaici będą oskarżeni o „szpiegowanie na rzecz Izraela, obrazę religijnych świętości oraz propagandę przeciwko Republice Islamskiej”.

Tak ma brzmieć oskarżenie, jednak władze obiecują im, że jeśli wyrzekną się swojej wiary, zostaną uwolnieni, będą mogli studiować na wyższych uczelniach, prowadzić firmy, normalnie pracować i przyznane im zostaną wszystkie prawa obywatelskie?

Proces ma się odbyć w wydziale 28 Sądu Rewolucyjnego. To właśnie tam niedawno amerykańsko-irańska dziennikarka Roxana Saberi została skazana na 8 lat więzienia. Uwolniono ją w wyniku międzynarodowego protestu przeciw oczywistemu upolitycznieniu sprawy i jawnemu pogwałceniu procedur prawnych.

„Te osoby, wraz z innymi 30 więzionymi obecnie bahaitami, są niewinne i są przetrzymywani jedynie z powodu swoich przekonań religijnych.” - powiedziała pani Bani Dugal, główna reprezentantka Międzynarodowej Wspólnoty Bahaickiej przy ONZ.

Amnesty International wielokrotnie uznała te osoby za więźniów sumienia - osoby aresztowane niesprawiedliwie tylko z powodu swoich przekonań religijnych, do których ma prawo każdy z nas.

25 maja 2009r. - Unia Europejska wyraziła zaniepokojenie postępowaniem sądowym przeciw aresztowanym bahaitom i wezwała Iran do uwolnienia wszystkich osób aresztowanych z powodu przekonań religijnych.

Od ponad 160 lat, czyli od początku powstania wiary bahá`i jej wyznawcy są prześladowani w swoim ojczystym kraju. Od czasów rewolucji islamskiej prześladowania przybrały formę zorganizowanych i zaplanowanych akcji kierowanych przez władze Iran.

Oskarżenia o szpiegowanie nie są nowe - są pretekstem do prześladowania bahaitów. Oskarża się ich o to, że są narzędziem w rękach rosyjskiego imperializmu, brytyjskiego kolonializmu,
amerykańskiego ekspansjonizmu i ostatnio syjonizmu, w zależności od tego, co w danym momencie jest wygodne.

Polska wspólnota bahaicka prosi o modlitwy w intencji przestrzegania praw człowieka w Iranie i sprawiedliwego procesu dla więzionych bahaitów.

Prześlij ten apel do swoich znajomych, którym ta sprawa może leżeć na sercu.

_________________
http://www.kushtar.blogspot.com


Śr lip 08, 2009 23:39
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): N sty 03, 2010 22:47
Posty: 3
Post Re: Bahai
Nie mogę znieść tego, jak niektórzy ludzie potrafią być nietolerancyjni i uznawać za poważn.ą tylko swoją wiarę a inne za poprostu śmieszne. Każdy może wierzyć w to, co chce i nikt nie może go dyskryminować z powodu swojego widzimisie. Sama jestem hinduistką i nie raz spotykam sie z nietolerancją chrześcijan, najcześciej katolików, którzy uważają, że Jezus jest poważny, a każdy inny bóg każdej innej religii jest śmieszny, bo ma np. 4 ręce. Albo dlatego, jak jest tu napisane, że ktoś uwaza że prorok danej religii nie był prawdziwy. Ludzie nauczcie się tolerować wiarę innych.


N sty 03, 2010 23:04
Zobacz profil
Post Re: Bahai
Jeżeli uważasz, że Bahaullah jest prawdziwym prorokiem powinnaś zostać bahaitką. Nie wiem jak możesz być hinduistką i uważać innych proroków za prawdziwych. Chyba że należysz do jakiejś neohinduistycznej sekty-jak HareKriszna czy Czai tani która preparuje religie hinduską na potrzeby ludzi mentalności zachodniej.

Upór z jakimś kusztar wypiera się pojęcia "sekta" jest dla mnie podejrzany.

"Sekta" nie zawsze ma znaczenie pejoratywne. Może znaczyć po prostu "odłam".


Pn sty 04, 2010 23:42

Dołączył(a): So sty 16, 2010 17:02
Posty: 16
Post Re: Bahai
W tym temacie chyba bardziej się reklamuje wiarę bahai. A to dla mnie jest sekta. A czemu? Wierzą, że Jezus już przyszedł na ziemie a Słowo Boże co innego mówi: (10) Kiedy uporczywie wpatrywali się w Niego, jak wstępował do nieba, przystąpili do nich dwaj mężowie w białych szatach. (11) I rzekli: Mężowie z Galilei, dlaczego stoicie i wpatrujecie się w niebo? Ten Jezus, wzięty od was do nieba, przyjdzie tak samo, jak widzieliście Go wstępującego do nieba.Dz.Ap.1 10-11
Jezus ostrzegał przed fałszywymi prorokami.

_________________
Kto odnalazł doskonałą miłość Bożą idzie przez życie, jakby nie istniał.św. Serafim z Sarowa


Pn sty 18, 2010 11:28
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 25, 2009 17:00
Posty: 165
Post Re: Bahai
Bahai? Wow to skąd to w końcu wyszło? Skoro nie z islamu to pewnie z chrześcijaństwa albo judaizmu... Albo z głowy tego chłopaczka, który nie chciał być ministrem?

_________________
Tylko uczciwe życie jest szczęśliwe.

Platon


Pn sty 18, 2010 20:48
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr mar 04, 2009 15:55
Posty: 728
Post Re: Bahai
Mnie się podoba ich świątynia. Ktoś kto zaprojektował takie cudo nie może być zły

Obrazek

Pewnie też sporo kasy na to poszło. Ale i tak nie dorównają budowlom chrześcijańskim...

_________________
Obrazek
Ten post jest opublikowany na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa-Użycie niekomercyjne 3.0 Polska.


Pn sty 18, 2010 23:25
Zobacz profil
Post Re: Bahai
Bahaici to odłam islamu- uznają wszystkich proroków plus mają swojego Bahaullaha.

To podobno kandydat na religię światową- z tego względu, że uznaje wszystko.


Pn sty 18, 2010 23:37
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lis 20, 2007 22:34
Posty: 59
Post Re: Bahai
bahaizm to najmlodsza swiatowa religia
[...]

_________________
http://www.kushtar.blogspot.com


Ostatnio edytowano Wt sty 19, 2010 11:31 przez jo_tka, łącznie edytowano 1 raz

Proszę bez przesady z autoreklamą



Pn sty 18, 2010 23:53
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): So sty 16, 2010 17:02
Posty: 16
Post Re: Bahai
Nie da rady połączyć różnych religii. Trzeba się nawrócić, i przyjąć, że Jezus jest Panem.
A Bahaizm wyznaje, że Chrystus już powtórnie przyszedł na Ziemie nie mam pojęcia jak. Jego przyjście ma być cielesne.
To przypomina mi świadków jehowy.

_________________
Kto odnalazł doskonałą miłość Bożą idzie przez życie, jakby nie istniał.św. Serafim z Sarowa


Śr sty 20, 2010 20:49
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sie 21, 2008 19:19
Posty: 12722
Post Re: Bahai
Proszę bez reklam.

_________________
Aby we wszystkim był Bóg uwielbiony


Cz sty 21, 2010 10:32
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 98 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL