Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz cze 13, 2024 0:09



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 461 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 31  Następna strona
 Odmówiono rejestracji kościoła Latającego Potwora Spaghetti 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 03, 2012 14:37
Posty: 574
Lokalizacja: racjonalista@op.pl
Post Re: Odmówiono rejestracji kościoła Latającego Potwora Spaghe
Umiłowani w człowieczeństwie bracia i siostry!
A szczególnie Ty, spoko chrześcijaninie @Koźle, któryś się tu ostatni z niewiernych, językiem ździebko zawistnym produkował.

Oto zapodaję dla Was dzisiejsze czytanie z Księgi Piraticusa - LUŹNEGO KANONU (św?);

Cytuj:
Rozdział VI

1
Niech ten was, kto jest bez skazy zapali lont pierwszej armaty.
2
Naprawdę nie lubię hipokrytów.
3
Obłudnicy, to głupie fiutki.


Rozdział VII

1
Naprawdę trudna do przestrzegania zasada złotego dublona:
2
Czyń Innym tak, jak chcesz by inni czynili tobie.
3
Dotyczy to każdego, nie tylko pastafarian.
4
To ważne, serio.


Rozdział VIII

1
I mówił FSM do Pirata Mojzka, tymi słowy:
2
Teraz opowiem ci przypowieść.
3
Tak, przypowieści to bardziej materiał do ewangelii,
a nie do książki prawno-etycznej, ale co tam.
4
Jest to przypowieść o dobrym chrześcijaninie.
5
Pewien pastafarianin podróżował z Tortugi do wyspy Muerta
I znalazł się wśród wojowników ninja, którzy
pozbawili go szaty i poranili, i odeszli, zostawiając go na śmierć.
6
Przypadkiem Przechodził tamtędy inny Pirat. A gdy go zobaczył,
minął go przechodząc na drugą stronę drogi.
7
A także striptizerka, kiedy się tam znalazła, podeszła
i spojrzała na niego, a potem przeszła na drugą stronę.
8
Ale pewien chrześcijanin, będący w podróży,
gdy go zobaczył, ulitował się nad nim.
9
Podszedł do niego i opatrzył mu rany, zalewając je oliwą i winem.
Zabrał go na jego statek, przywiódł do portu i zaopiekował się nim.
10
A nazajutrz, gdy odchodził, wyjął dwa hiszpańskie dolary,
dał je zarządcy portu i rzekł do niego. Uważaj na niego,
a jeśli wydasz więcej, gdy przyjdę ponownie, oddam ci pieniądze

Oto słowo Sosowate.

Przeto kochani piszcie nadal, lecz odtąd nie grzeszcie więcej grzechem dyskredytowania konkurencji.

Niech Pan nasz FSM - ma Was zawsze w swej opiece.
Piwo niechaj będzie uwarzone porządnie i schłodzone należycie.
A spagetti przygotowane z produktów prima sort i konsumowane z apetytem, lecz niezażarcie, cobyście nie mieli sensacji żołądkowych.

Czego za wstawiennictwem moim u jedynego Prawdziwego Potwora Spaghetti, upraszam dla ludu wszelakiego - jakem feldkurat pastafarianizmu - Otto_Katz ;).
Ramen!

_________________
1. Religijność to postawa, w której BOHATERSKO pokonuje się trudności nieznane osobom bezwyznaniowym
- trawestacja ze Stefana Kisielewskiego
2. Gdzie mod nie może - admina pośle? - Obrazek


Ostatnio edytowano Śr mar 20, 2013 11:29 przez Otto_Katz, łącznie edytowano 1 raz



Śr mar 20, 2013 11:08
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 23, 2009 22:34
Posty: 10131
Lokalizacja: Pierdzisłąwice
Post Re: Odmówiono rejestracji kościoła Latającego Potwora Spaghe
Zaiste, piękna to religia, godna i sprawiedliwa, ten pastafarianizm. Chyba się nawrócę.

_________________
Z zarozumialcami i debilami nie rozmawiam...
no chyba że zrobię edukacyjny wyjątek


Śr mar 20, 2013 11:16
Zobacz profil
zbanowana na stałe
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N kwi 15, 2007 21:52
Posty: 2219
Lokalizacja: GG 304230
Post Re: Odmówiono rejestracji kościoła Latającego Potwora Spaghe
Ważne jest Jajko `Poznanie`. Więc jako żeś najprawdopodobniej ... , nie masz zbyt małego `Poznania` i tak skakać po Religiach nie możesz (nawet utopijnych :) ), bo konsekwencje tego możesz mieć tragiczne.



źle się pozycjonują linki
czytaj drugi post

viewtopic.php?f=27&t=33457&start=0 :)


Śr mar 20, 2013 11:43
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 23, 2009 22:34
Posty: 10131
Lokalizacja: Pierdzisłąwice
Post Re: Odmówiono rejestracji kościoła Latającego Potwora Spaghe
a może właśnie moje głębokie Poznanie powoduje, że odrzucam religie?

_________________
Z zarozumialcami i debilami nie rozmawiam...
no chyba że zrobię edukacyjny wyjątek


Śr mar 20, 2013 12:22
Zobacz profil
zbanowana na stałe
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N kwi 15, 2007 21:52
Posty: 2219
Lokalizacja: GG 304230
Post Re: Odmówiono rejestracji kościoła Latającego Potwora Spaghe
„Jak sobie pościelisz tak się wyśpisz.”

„Jak wpadniesz, jak śliwka w kompot” to z pełną własną odpowiedzialnością.

Pamiętaj, że piekło to nie królestwo, a klatka dla niebezpiecznych nieśmiertelnych bytów - także ludzkich - i nie ma tam nawet śladów Miłości, a tylko same złe cechy charakteru i tylko złe.


Śr mar 20, 2013 12:28
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 23, 2009 22:34
Posty: 10131
Lokalizacja: Pierdzisłąwice
Post Re: Odmówiono rejestracji kościoła Latającego Potwora Spaghe
Ale to tylko jedna z wielu teorii. Niestety brak jakichkolwiek przesłanek by którąkolwiek z tych teorii uznać za choćby tylko nieco bardziej prawdopodobną.

_________________
Z zarozumialcami i debilami nie rozmawiam...
no chyba że zrobię edukacyjny wyjątek


Śr mar 20, 2013 12:30
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz cze 09, 2005 16:37
Posty: 10694
Post Re: Odmówiono rejestracji kościoła Latającego Potwora Spaghe
JedenPost napisał(a):
Ja myślę, że coś tam jednak ma - namiastkę kontroli, możność współtworzenia statusu danej organizacji. Związki wyznaniowe można z grubsza podzielić na te, które są zarejestrowane, które mogą być zarejestrowane, oraz te, które zarejestrowane zostać nie mogą, bo np. nie pozwala na to ich kolidujący z prawem statut czy cele. W omawianym wypadku LPS ustawiany jest w tym ostatnim zbiorze (podzbiorze: odmówiono rejestracji) co tym bardziej wygląda brzydko. Urząd przyznał sobie prawo decydowania, czy pewna niesprzeczna z prawem forma zagospodarowania wrażliwości religijnej może traktowana tak jak inne czy nie - co niespecjalnie mi się podoba.

Dla mnie po prostu im mniej państwa, tym lepiej, jeśli już, to raczej dążyłbym do UPRoszczenia - niech każdy sobie wyznaje co chce (o ile nie koliduje to z prawem), organizuje sobie formy kultu itp. itd. Po co angażować do tego aparat państwowy? Kontrola i tak państwu przysługuje, tak jak przysługuje mu kontrola każdej organizacji niereligijnej, a z możliwości współtworzenia statusu bez żalu bym zrezygnował.


Śr mar 20, 2013 13:19
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Odmówiono rejestracji kościoła Latającego Potwora Spaghe
Ja wcale nie mówię, czy lepiej czy gorzej, bo jak dla mnie też akurat ta kwestia państwa w ogóle nie powinna obchodzić zaś organizacje religijne powinny - jeśli wola - mieć prawo rejestrowania się po prostu jako stowarzyszenia, fundacje czy przedsiębiorstwa (zależnie od tego jaką działalność chcą prowadzić). Jeśli jednak stan rzeczy jest jaki jest - to niech wszyscy będą tu traktowani wobec prawa równo.

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Śr mar 20, 2013 13:24
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz cze 09, 2005 16:37
Posty: 10694
Post Re: Odmówiono rejestracji kościoła Latającego Potwora Spaghe
JedenPost napisał(a):
Jeśli jednak stan rzeczy jest jaki jest - to niech wszyscy będą tu traktowani wobec prawa równo.

Z tym się zgadzam, ale kwestię równego traktowania pozostawiam administracji państwowej i sądom. Nie widzę wielkiej krzywdy wyznawców LPS (bo na moje oko nie jest to wyznanie w klasycznym rozumieniu) ani też nie będę widział 'końca świata", gdy KLPS zostanie zarejestrowany (bo np. sąd rozstrzygnie, że im się to należy jak psu zupa, mimo że ten pies to taki odmieniec).


Śr mar 20, 2013 13:41
Zobacz profil
Post Re: Odmówiono rejestracji kościoła Latającego Potwora Spaghe
Otto_Katz napisał(a):
A szczególnie Ty, spoko chrześcijaninie @Koźle, któryś się tu ostatni z niewiernych, językiem ździebko zawistnym produkował.

Zawistnym? Moze istotnie i tak było, bo chociaż makaron robię pierwszej jakości, a moje spaghetti z darami morza słynne jest na całą okolicę, to sam tej potrawy od miesięcy nie spożzywałem w obawie, że mi za bardzo w zapasie z przodu się odłoży.
Tak przyznaję, wyznawcom LPS spożywania makaronu zazdroszczę ! :mrgreen:


Śr mar 20, 2013 15:03
Post Re: Odmówiono rejestracji kościoła Latającego Potwora Spaghe
Kozioł napisał(a):
Otto_Katz napisał(a):
A szczególnie Ty, spoko chrześcijaninie @Koźle, któryś się tu ostatni z niewiernych, językiem ździebko zawistnym produkował.

Zawistnym? Moze istotnie i tak było, bo chociaż makaron robię pierwszej jakości, a moje spaghetti z darami morza słynne jest na całą okolicę, to sam tej potrawy od miesięcy nie spożzywałem w obawie, że mi za bardzo w zapasie z przodu się odłoży.
Tak przyznaję, wyznawcom LPS spożywania makaronu zazdroszczę ! :mrgreen:

Z omułkami i innymi tego rodzaju paskudztwami?


Śr mar 20, 2013 15:08
Post Re: Odmówiono rejestracji kościoła Latającego Potwora Spaghe
Alus napisał(a):
Kozioł napisał(a):
Otto_Katz napisał(a):
A szczególnie Ty, spoko chrześcijaninie @Koźle, któryś się tu ostatni z niewiernych, językiem ździebko zawistnym produkował.

Zawistnym? Moze istotnie i tak było, bo chociaż makaron robię pierwszej jakości, a moje spaghetti z darami morza słynne jest na całą okolicę, to sam tej potrawy od miesięcy nie spożzywałem w obawie, że mi za bardzo w zapasie z przodu się odłoży.
Tak przyznaję, wyznawcom LPS spożywania makaronu zazdroszczę ! :mrgreen:

Z omułkami i innymi tego rodzaju paskudztwami?

Tak, z takimi różnymi "paskudztwami". Niektórzy wolą wersję tylko z krewetkami w oliwie z ziołami. Spaghetti ostatnio jadłem ponad pół roku temu :beksa:, było to spaghetti aglio olio e peperoncino, czyli w oliwie z czosnkiem, ostrą papryczką i natką pietruszki (pamiętam, bo sam robiłem)


Śr mar 20, 2013 15:25
Post Re: Odmówiono rejestracji kościoła Latającego Potwora Spaghe
Cytuj:
Tak, z takimi różnymi "paskudztwami". Niektórzy wolą wersję tylko z krewetkami w oliwie z ziołami. Spaghetti ostatnio jadłem ponad pół roku temu :beksa:, było to spaghetti aglio olio e peperoncino, czyli w oliwie z czosnkiem, ostrą papryczką i natką pietruszki (pamiętam, bo sam robiłem)

Krewetki, kalmary, homar to i owszem...mniam, ale na te "paskudztwa" zupełnie odpadają... brrrrr


Śr mar 20, 2013 15:44
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N gru 30, 2007 13:48
Posty: 1268
Post Re: Odmówiono rejestracji kościoła Latającego Potwora Spaghe
SweetChild napisał(a):
JedenPost napisał(a):
No i co w związku z tym? Możesz podać jakiś powód, dla którego obywatel miałby nie móc oficjalnie czcić wymyślonego Boga, w którego nie wierzy?

Nikt tego nie zabrania. Pytanie brzmi raczej dlaczego państwo miałoby go w tym wspierać, przyznając mu jakieś przywileje.

A dlaczego tylko teiści mają mieć swoją religie ulgi podatkowe i pensje dla kapelanów?

Bardzo dobrze ze jest w końcu jakaś religia dla ateistów. W końcu tez zaczniemy korzystać ze wszystkich dobrodziejstw wspierania religii przez budżet państwa.
A Katolicy będą nam zazdroszcząc ze w świątyniach będziemy spożywać nieopodatkowane piwo własnej produkcji i spaghetti. Zamiast jakiegoś opłatka i wina które tylko ksiądz pije i się nie podzieli z wiernymi. :-D


Śr mar 20, 2013 16:16
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 10, 2013 21:27
Posty: 153
Post Re: Odmówiono rejestracji kościoła Latającego Potwora Spaghe
Vacarius napisał(a):

A dlaczego tylko teiści mają mieć swoją religie ulgi podatkowe i pensje dla kapelanów?

A po co ateistom religia?
Pensji dla duchownych nie wypłaca budżet państwa ( w przeciwieństwie do Dani czy Anglii)

Vacarius napisał(a):
Bardzo dobrze ze jest w końcu jakaś religia dla ateistów.

Religia dla ateistów to oksymoron :)
Jeżeli jestes wyznawcą np FSM to już nie jestes ateistą :)
Więc się zdecyduj w co wierzysz


Śr mar 20, 2013 16:37
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 461 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 31  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL