Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz cze 06, 2024 1:39



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ] 
 Model rodziny protestanckiej 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Cz gru 14, 2006 19:00
Posty: 3
Post Model rodziny protestanckiej
Jaki jest prawidłowy model rodziny protestanckiej ? Potrzebuję tego do szkoły. Może ktoś pomóc ?


So gru 16, 2006 15:39
Zobacz profil
Post 
Mama, tata i dzieci (od jednego do nieskończonej ilości).
Ot cały model rodziny nie tylko protestanckiej, ale każdej.

Jedno zastrzeżenie - mama i tata musza byc koniecznie osobami o odmiennej płci, żadnych erzatzów w postaci homoseksualnej.


So gru 16, 2006 16:42

Dołączył(a): Cz gru 14, 2006 19:00
Posty: 3
Post 
Tylko problem jest taki, że ma to być wypracowanie, a ja nie mam materiałów.


So gru 16, 2006 16:53
Zobacz profil
Post 
I co chcesz byśmy ci wspolnymi siłąmi napisali wypracowanie?

Nie masz materiałów? Biedactwo, a tak poszukać sobie to nie łaska?


So gru 16, 2006 17:02

Dołączył(a): N lut 19, 2006 17:18
Posty: 7422
Post 
Polecałbym Ci odwiedzić jakieś forum stricte protestanckie. Tutaj protestantów jak na lekarstwo.
P.S - z jakiego przedmiotu to wypracowanie?


So gru 16, 2006 17:27
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz gru 14, 2006 19:00
Posty: 3
Post 
WOS... W bibliotece nie ma materiałów i wujek google.pl też nie może nic wyszukać, "moje biedactwo".
Kamyk, dzięki poszukam tego.


So gru 16, 2006 17:35
Zobacz profil
Post 
Sprobuj w google.pl pod "rodzina ewangelicka" :-)
(Protestantow jest duzo roznych ;-) )


So gru 16, 2006 17:45
Post 
Poszukaj tutaj: http://www.luteranie.pl Na samej górze po prawej stronie masz "szukaj" wpisz tam rodzina i popatrz co Ci wyskoczy. Mogą być np. takie artykuły:
http://www.luteranie.pl/pl/index.php?D=354 (Luter o rodzinie i w rodzinie)
http://www.luteranie.pl/pl/index.php?D=359 (Chrześcijańskie małżeństwo).

Nie wiemy jednak o czym dokładnie masz pisać, a jak już napisała Kamala protestantów jest bardzo dużo. Jedna denominacja może się bardzo różnić od drugiej.


So gru 16, 2006 18:04

Dołączył(a): So paź 15, 2005 16:29
Posty: 448
Post 
Polecam artykuły na www.ulicaprosta.net, a także tamto forum( są tam wątki o rodzinie).
W skrócie:
1. Głową rodziny jest mężczyzna( ojciec, mąż)
2. Kobieta winna jest uległość swojej głowie, a mąż ma "miłować swoją żonę jak własne ciało"
3. Ojciec nie może "rozgoryczać sowich dzieci", ale wychowywać je w wierze i miłości, ale też powinien je karcić, kiedy zajdzie taka smutna potrzeba
4. Dzieci winne są posłuszeństwo swoim rodzicom w Panu( to jest to przykazanie z obietnicą: jeśli chcesz długo żyć na tej ziemi, chcesz, aby ci się pwodziło, będziesz czcił ojca i matkę)
5. Ojciec jest kimś w rodzaju kapłana w domu- inicjuje modlitwy, prowadzi rodzinę na nabożeńtwo, uczy wiary, czyta Słowo Boże itp.
6. Poza tym rodzina to : tata, mama i dzieci( ilość dzieci- ile da Pan Bóg, aczkolwiek nie ma jakichś zasad zakazujących używania środków antykoncepcyjnych- oprócz wczesnoporonnych i takich, które w jakiś sposób zagrażają zdrowiu, czyli wiara plus zdrowy rozsądek).
7. Dziecko samo decyduje( kiedy jest już na tyle świadome) o własnym chrzcie i wyborze drogi życiowej, oczywiście wspeirane przez rodziców i zachęcane do wyboru drogi chrześcijańskiej

Tak to wygląda w typowej rodzinie ewangelicznej. Jeśli chodzi o rodzinę ewangelicką, nie ma prawie żadnej różnicy z rodziną katolicką. Są różne nakazy i zalecenia, których w ogóle się nie przetrzeag i tyle( w większości rodzin). Chyba, że interesuje cię sama teoria- to wejdź na "Luteran"


Wt gru 26, 2006 11:40
Zobacz profil
Post 
o matko !! to u Ciebie Berea jakies koszary a z tą antykoncepcją jest nalepsze. Dla mnie takie środki to zabijanie dzieci i tyle!


Pn maja 11, 2009 19:49
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn kwi 14, 2008 14:00
Posty: 1909
Post 
lereeeek napisał(a):
o matko !! to u Ciebie Berea jakies koszary a z tą antykoncepcją jest nalepsze. Dla mnie takie środki to zabijanie dzieci i tyle!

Stosowanie środków antykoncepcyjnych (z wyjątkiem wczesnoporonnych) zabijaniem dzieci? :puknij:

_________________
[b]Galatów 3:20 " Pośrednika jednak nie potrzeba, gdy chodzi o jedną osobę, a Bóg właśnie jest sam jeden"[/b]
"Gdy mądry spiera się z głupim, ten krzyczy i śmieje się; nie ma pojednania"


Pn maja 11, 2009 21:27
Zobacz profil
Post 
takie jest moje zdanie !! No może użyłem troche zbyt ostrych słów. Ale w moim sumieniu wyklucza się stosowanie antykoncepcji. Oczywiście nie mnie oceniac czy ktoś je stosuje bo ja z butami nie bede właził do czyjegoś łózka. Ale odnośnie tej pozycji mężczyzny to jak dla mnie to jest ubliżanie kobiecie. Co jak facet pije wódke i ma w 4 literach rodzine? Co jak tatuś znajdzie sobie inna? Kobieta zostaje sama i musi wziąść cały ciężar wychowania dzieci na siebie. Pismo św mówi o dominującej roli mężczyzyny ale tak samo mówi o tym że niewolnicy mają być poddani swoim panom. Jak wiadomo niewolncitwo zostało zniesione o czym Biblia juz nie mówi. Chodzi mi tutaj o ukazanie że dosłowne odczytywanie Bibli takie bardzo fundamentalne bywa niebezpieczne. Najgorsi są fundamentaliści. Zarówno chrześcijańscy jak i wyznawcy innych religi. Dobra kończe bo to juz wykracza poza temat.


Wt maja 12, 2009 9:48
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 12 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL