Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 14:01



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
 Ponowny ślub Popa 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Pn sty 08, 2007 17:19
Posty: 22
Post Ponowny ślub Popa
TAK wiem ze nie jest to mozliwe.

1) Osoba chcąca zostać duchownym i założyć rodzinę powinna najpierw zalozyc rodzine a potem dopiero przyjąc "swiecenia" bo po przyjeciu swiecen jest niemozliwym wziecie slubu.
2) Jezeli umrze zona Popa, ten nie moze sie juz powtornie ożenić.

Moje pytanie: Czy punkt drugi wynika z jakiejs tradycji czy zwyczajnie z punktu 1. ktory mowi ze po przyjeciu "swiecen" nie mozna sie ozenic?


Pn sty 08, 2007 21:48
Zobacz profil
Post 
"Pop, klecha, przyczajmy się i schowajmy rogi" mówił zły duch do złego ducha w "Dziadach", a prawosławni mają księży, kapłanów, prezbiterów, czy pieszczotliwie - batiuszków.

Myślałem też, że dział "Inne religie" jest przeznaczony dla religii niechrześcijańskich. Choć prawda, ktoś mi już zarzucał, że przeszedłem "z chrześcijaństwa na prawosławie"

Co do pytania, to wydaje mi się, że powody są dwoma różnymi, a może nawet trzema. Ksiądz powinien wybrać swoją drogę przed święceniami, ponieważ za doskonałe życie jest uważany monastycyzm oraz małżeństwo, natomiast bycie "facetem na wydaniu" - nie. Ksiądz wdowiec powinien zaś pozostać mnichem z powyższego powodu między innymi, ale też ze względu na wieczne skutki małzeństwa (nauka KRK i Cerkwi różni się tutaj), dobry przykład dla ludu, jak i osobistą ascezę.


Pn sty 08, 2007 22:05
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So maja 14, 2005 8:30
Posty: 964
Post 
zefciu napisał(a):
Myślałem też, że dział "Inne religie" jest przeznaczony dla religii niechrześcijańskich. Choć prawda, ktoś mi już zarzucał, że przeszedłem "z chrześcijaństwa na prawosławie"
:o


Wt sty 09, 2007 22:14
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 3 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL