Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pn kwi 29, 2024 2:31



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 39 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
 Chrześcijaństwo a inne religie 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): N sie 01, 2004 6:57
Posty: 2427
Post 
Oozie, czy możesz podać dostępne źródło cytatów, które przypisujesz Janowi Pawłowi II?


Pn sty 02, 2006 15:38
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn paź 04, 2004 11:49
Posty: 674
Post 
Proszę bardzo, stąd
http://www.mateusz.pl/wdrodze/nr377/05-wdr.htm


Encyklik nie śledzę na tyle by znać cytaty, podparłem się wiedzą rabbi Google'a 8)


Pn sty 02, 2006 16:04
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N kwi 10, 2005 8:12
Posty: 2721
Post 
Proponuję lekturę książki ks. A. Siemieniewskiego "Wiele dróg na różne szczyty" - Rozdział:2. Magisterium Kościoła o dialogu doświadczenia religijnego

http://www.apologetyka.katolik.pl/index ... Itemid=109

Pozdrawiam

_________________
Codziennie jeden cytat z nauczania ojców Kościoła – blog:
http://ojcowiewiary.blogspot.com/


Pn sty 02, 2006 17:39
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt gru 27, 2005 23:32
Posty: 988
Post 
Cytuj:
O ile pamiętam encyklika Nostra Aetate mówi coś deko innego, czego wyrazem było też zaproszenie do Asyżu przez Jana Pawła II 1986 przedstawicieli innych religii.

ja nad tym ubolewam, było to niestety błedem sługi Bożego Jana Pawła II,
ale proszę to wydazenie zestawić z Deklaracją Dmonius Iesus, to rozjaśnia to wydarzenie

nie mam źródła, ale swego czasu jak JPII był w Kołobrzegu chyba czy gdzieś na pomorzu w katedrze, któa była wczesniej luteranski zborem, był witraz z Marcinem Lutrem, i Janowi Pawłowi II przyszło jak sie modlił klęczec przez Lutrem, wtedy się bardzo "zdenerwował" i zapytał co robi tu witraż heretyka!
Wiec JPII był wielkim myslicielem, ale prosze nie robić z niego relatywiste religijnego.
Sama osoba Papieża już wskazuje prymat. Karol Wojtyła jako Ojciec Swięty przez fakt bycia papieżem mówił że Katolicyzm posiada pełnie prawdy!

_________________
zapraszam na blog Χριστιανος


Pn sty 02, 2006 21:30
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): N sie 01, 2004 6:57
Posty: 2427
Post 
Oozie napisał(a):
Proszę bardzo, stąd
http://www.mateusz.pl/wdrodze/nr377/05-wdr.htm


Encyklik nie śledzę na tyle by znać cytaty, podparłem się wiedzą rabbi Google'a 8)


Chodziło mi o treść całego przemówienia papieskiego. Ty po prostu wyciąłeś z artykułu, a więc z kontekstu, cytaty papieskie i podałeś je do wierzenia.


Wt sty 03, 2006 6:48
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn paź 04, 2004 11:49
Posty: 674
Post 
Ale bzdura -- podałem cały artykuł i z kontekstem możesz się zapoznać, a jeśli uważasz że cytat był wyrwany z kontekstu to uzasadnij a nie pisz głosłownych okrągłych zarzutów bez sensu.
Bo jak na razie to zarzucasz mi przekręcania słów J.P. II a o ile wiem fałszywe świadectwo to dość solidny grzech...
I wstrzymaj się z pitoleniem że nie robisz tego.

Po drugie -- po co w ogóle włazicie koledzy na tematy związane z innymi religiami skoro tacy z was besserwiserzy?
Luter heretykiem wedle marcina _jarzębskiego.. no pięknie to znaczy wedle ciebie ekumenę szlag trafił.

Chcecie sami sobie udowodnić że macie jedyną słuszną opcję?
A nie uważacie że to deko niegrzeczne tak bezmózgo krytykować inne religie, skoro waszą można w moment postawić pod solidnym znakiem zapytania?

Tylko czy o to chodzi żeby przebijac się kto ma rację...


Wt sty 03, 2006 10:04
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 01, 2004 6:57
Posty: 2427
Post 
Nie ma się czego denerwować. Cytaty papieskie są zamieszczone w kontekście artykułu mówiącego o modlitwie chrześcijanina, a nie w kontekście papieskiego przemówienia w Asyżu.
O żadnym zarzuceniu fałszerstwa nie mówię, nie wspominając już o pitoleniu. Jeśli ci się nie podoba na tym forum, to odejdź.


Wt sty 03, 2006 11:18
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn paź 04, 2004 11:49
Posty: 674
Post 
Wiesz co - kiedy będę potrzebował rady - to o nią poproszę, ale kogoś kogo nie uwierają mentalne kantary.
Rad od osób z horyzontem szerokim jak pudełko kartonowe nie potrzebuję.
I jak widać chyba nie rozumiesz na czym polega takie coś jak forum - bo wymiana opinii z komś aż tak verklemmed jak ty LeszkuJanie nie jest możliwa.

Dziwi mnie tylko czego ty szukasz w dziale poświęconym INNYM religiom, innym niż twóje wyznanie?
Chcesz się klepać po pleckach z innymi wielepami?
Toż całe forum masz do tego!
Potrzebujez publiki innowierców i heretyków?


Wt sty 03, 2006 11:44
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt mar 19, 2004 19:24
Posty: 3644
Post 
A ja powiem tylko nieśmiało: SPOKOJNIE :)

_________________
Co dalej za zakrętem jest?
Kamieni mnóstwo
Pod kamieniami leży szkło
Szło by się długo
Gdyby nie to szkło, to by się szło... ♪


Wt sty 03, 2006 13:03
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 39 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL