Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N kwi 28, 2024 15:46



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 27 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 "Islam wojujacy " analogia nazizmu ? 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn cze 07, 2004 20:44
Posty: 31
Post "Islam wojujacy " analogia nazizmu ?
z taka teoria niedawno sie spotkalem , dziwna ? moze jednak argumentowana :
jedyna słuszna ideologia: nazizm
- jedyna słuszna religia: islam

- jeden wódz: Furher
- jeden wódz: przywódca duchowy, to, że kazdy odłam ma swojego nie zmienia ogólnej koncepcji, Ossama, Ajatolah, Muktada al Sadr.

- przemoc jako jedyny sposób rozwiązywania wszelkich problemów.

- pogarda dla życia ludzkiego, wrogów, ale takze własnych wyznawców/zwolenników.

- ekspansjonizm - czy to w poszukiwaniu Lebensraum, czy w szerzeniu własnej religii.

- zduszenie wszelkiej opozycji


N cze 13, 2004 18:40
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz kwi 29, 2004 17:42
Posty: 56
Post 
Bardzo dziwna analogia.

Podam tylko jeden werset z Koranu który odpowie ci na pytanie cyt" Nie ma przymusu w religii".

Ale odpowiem Ci jeszcze od siebie:
jedyna słuszna ideologia: nazizm
jedyna słuszna religia: islam

Wszystkie religie uwazaja swoje dogmaty za jedynie prawde. Taki to juz z nimi problem.

- jeden wódz: Furher
- jeden wódz: przywódca duchowy, to, że kazdy odłam ma swojego nie zmienia ogólnej koncepcji, Ossama, Ajatolah, Muktada al Sadr.

Gdyby tak było miliard muzułmanów walczyła by teraz za islam w Iraku czy Palestynie. Jak wiesz w islamie co jeden to przywódca duchowy szkoda gadac kazdy ma swojego.

- przemoc jako jedyny sposób rozwiązywania wszelkich problemów.

Gdyby tak było nie pisałbym na tym forum.

- pogarda dla życia ludzkiego, wrogów, ale takze własnych wyznawców/zwolenników.

W Koranie napisane jest "Kto zabije jednego człowieka to tak jakby zabijał wszystkich ludzi"
Inna sprawa jest dzihad który dozwala bronic własnego domu rodziny a przede wszystkim religii przed agresorem.

- ekspansjonizm - czy to w poszukiwaniu Lebensraum, czy w szerzeniu własnej religii.

- zduszenie wszelkiej opozycji

Pokaz mi kraj który został najechany przez wojska muzułmanskie?
Co do przekazywania wiary nikt mnie nie zmuszał jestem Polakiem nie pukali nawet do mnie musiałem ich znalesć.

Pokój wszystkim ludzią


Śr cze 16, 2004 21:05
Zobacz profil
Post 
Cytuj:
Pokaz mi kraj który został najechany przez wojska muzułmanskie?


Polnocna Afryka

Hiszpania - Maurowie

Serbia i kilka krajow z basenu Morza Srodziemnego

Pozniejszy okres to okres tureckich podbojow. Ciagle najazdy na Europe, m.in. Polske
Sobieski pod Wiedniem rozgromil muzulmanow

pozdrowka :)


Śr cze 16, 2004 21:21
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn cze 07, 2004 20:44
Posty: 31
Post 
a tak wogole nie chodzi mi o sam islam tylko o "wojujacy" mam tu na mysli Dzihad , Hezbollach , Hamas itp.


Cz cze 17, 2004 16:06
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So cze 12, 2004 8:50
Posty: 13
Post 
te przyklady dotyczace Islamu mozna by przypisac rowniez Chrzescijanstwie zwlaszcza jezeliby szukac w historii, chodźby wyprawy krzyżowe:
- jeden wódz: Papież,
- jedyna słuszna religia: chrześcijaństwo,
- przemoc jako jedyny sposób rozwiązywania wszelkich problemów, to sie zgadza w XI wieku papiez nie chcial rozmawiac z innowiercami,
- ekspansjonizm :) - to akurat się udało
- pogarda dla życia ludzkiego, wrogów, ale takze własnych wyznawców/zwolenników - przy mordowaniu mieszkańców Jerozolimy nie można mówić o szanowaniu życia,
- zduszenie wszelkiej opozycji - tu juz nie musze tłumaczyć

_________________
Wladimir
wil@poczta.onet.pl
www.spozyj.piwko.pl


Cz cze 17, 2004 16:41
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): Pt gru 17, 2004 13:24
Posty: 10
Post 
Brednie Piszesz Panie Wladimirze!!!
Piszesz o przeszłości z której świecka religia potrafi wyciągać wnioski.
Kościół dzisiaj potrafi przyznać się do niechlubnej przeszłości, przeprosić za nią a nikt bardziej od Papieża nie zabiega dzisiaj o pokój na świecie.
I nie ma obecnie berdziej otwrtej religi na ludzi jak Chrześcijaństwo które ewoluowało w dobrym kierunku.
A wyznawcy islamu wyrżnęli do 17 wieku pół europy, gwałcili zarówno kobiety jak i młodych mężczyzn i gdyby nie powstrzymano tego marszu znisczenia pod Wiedniem nie byłoby dzisiaj Chrześcijańskiej Europy.
Nigdy za to nie przepraszali i nauk żadnych nie wyciągnęli. Islam zawsze będzie miał zapędy imperialistyczne. Więc pozwól, że powtórzę Brednie Piszesz Panie Władimirze!!!


Pn gru 20, 2004 17:31
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sie 21, 2008 19:19
Posty: 12722
Post 
Cytuj:
Hiszpańscy muzułmanie nałożyli pierwszą w świecie fatwę na saudyjskiego terrorystę Osamę bin Ladena - podało Radio RMF FM.

Zgodnie z Koranem - głosi fatwa - działalność terrorystyczna Osamy bin Ladena i jego organizacji Al-Kaida (…) są całkowicie bezprawne i muszą być potępione przez islam.


Notka z wiara.pl
Może wreszcie to coś zmieni w tym utożsamieniu muzułmanin=terrorysta.

Całość tutaj:
http://www.wiara.pl/wiadomosc.php?idenart=1110516910

_________________
Aby we wszystkim był Bóg uwielbiony


Pt mar 11, 2005 12:14
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt mar 04, 2005 17:18
Posty: 4
Post Islam wojujący
Nie tylko w Islamie są agresywni i wojujący ludzie. W naszej, katolickiej religii niestety także. Nie trzeba daleko szukac, wystarczy popatrzeć na zwolenników ks Rydzyka i ks. Jankowskiego, wystarczy posłuchać radia Maryja. Ci ludzie, jesli tylko dostaną odpowiednie instrukcje, zapewne poszliby na śmierć w obronie Radia, Rydzyka i Jankowskiego. I nawet nie mozna z nimi przeprowadzić dyskusji bo tylko Oni to Prawdziwi Polacy i Katolicy a wszyscy inni to niewierni i trzeba ich zniszczyć.
Więc w każdej religii są Oszołomy.

_________________
jalila


Cz mar 17, 2005 9:48
Zobacz profil
Post 
Smutne jest to iż częśc wyznawców islamu reprezentuje berbarzyński poziom chrześjaństwa sprzed 1000 lat. Fanatyzm islamski jest równie odrażający jak to co reprezntował kościół katolicki milenium temu.

Nadmienię też iz pod względem kulturalnym i naukowym w roku 1000 chrześjańska Europa w porównaniu ze światem islamu była w sposób żenujący opóźniona. Teraz role się odwróciły.


N cze 12, 2005 13:36

Dołączył(a): Pt mar 04, 2005 17:18
Posty: 4
Post Islam wojujący
Każda religia czy ścieżka ma swoich wariatów, którzy uważają się Jedynych i za Świętych. A że znajdują się ludzie, którzy zawierzają takim to i mamy terroryzm, nietolerancję, agresję. Każda religia czy ścieżka ma swoje cienie, które przyciągają niezrealizowane i zagubione dusze, które muszą zaistnieć na tym padole. I w ten sposób mamy Rydzkopodobnych itd...............

_________________
jalila


N cze 12, 2005 13:44
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn mar 07, 2005 20:57
Posty: 338
Post 
Z tych wszystkich najgorsza jest filozofia oświeconych i wszystkowiedzących sceptyków, którzy chełpią się swoim zwątpieniem. Dzięki nim od 216 lat Europa cofnęła się do poziomu cywilizacyjnego sprzed powstania Cesarstwa Rzymskiego. Bezpłodnych Europejczyków wypierają z ich własnych przedszkoli i świątyń hordy Azjatów i Afrykańczyków. Fanatyzm niewiary i dekadencji, wyznawany przez tych antyfanatyków, ściągnął na świat trzy totalitaryzmy - nazizm, komunizm i demokratyzm. W pierwszym mordowano podludzi, w drugim mordowano zwykłych ludzi, w trzecim - dzieci nienarodzone. Podobnego pomieszania zmysłów u tak dużej liczby ludzi nie zna historia świata. Europa zdycha, szczycąć się wynalazkami coraz mniejszych monitorków i lekarstw na świąd, a wątpiący i kochający inaczej, paradują ramię przy ramieniu, na jej zgliszczach w, śmierdzących trupem, parodiach równości.

_________________
http://nowyruchliturgiczny.blogspot.com/


N cze 12, 2005 13:58
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt wrz 21, 2004 14:12
Posty: 93
Post 
..wątpię czy akurat 216 lat temu Europa była jakos specjalnie, cywilizacyjnie bardziej rozwinięta :D

_________________
sweeet


N cze 12, 2005 14:42
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn mar 07, 2005 20:57
Posty: 338
Post 
Miałem na myśli twórczy, imperialny i dominujący zasięg oddziaływania europejskiej cywilizacji na ościenne kraje i kontynenty. Nie zaś poziom cywilizacyjny w sensie istnienia plastikowych desek do sedesów dzisiaj, których wówczas być nie mogło.

_________________
http://nowyruchliturgiczny.blogspot.com/


N cze 12, 2005 15:06
Zobacz profil WWW
Post 
Ultramontanin napisał(a):
Miałem na myśli twórczy, imperialny i dominujący zasięg oddziaływania europejskiej cywilizacji na ościenne kraje i kontynenty. .

To miało miejsce za oświecenia, a zaczęło się od renesansu. Kiedy ludzie zaczęli wyciągać naukę kulture i sztukę spod ołtarza.

Skoro ty jesteś dumny ze swej wiary to inni mają takie samo prawo jak ty być dumni ze swojej niewiary- co myślisz, że jak wiezrzysz to jesteś lepszym człowiekiem? Bardziej wartościowym?


1000 lat temu Europa była pełna ciemnych analfabetów , którzy trzymali sie jeszcze jedną ręką drzewa. Nie ma porównania wobec ówczesnej Europy a krajami arabskim (islamskimi). Europa była wtedy półpustynią intelektualną.


N cze 12, 2005 16:55
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt wrz 21, 2004 14:12
Posty: 93
Post 
heh...Ultramont ...ja raczej wiem co miałeś na myśli, tyle tylko, że akurat te wartości , za którymi optujesz miały raczej wsteczne działanie na "twórczy, imperialny i dominujący zasięg oddziaływania europejskiej cywilizacji na ościenne kraje i kontynenty" , raczej ich marginalizacja temu sprzyjała....kol semper_malus trochę to spłycił, ale mniej więcej przedstawił to trafnie :)

_________________
sweeet


N cze 12, 2005 19:31
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 27 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL