Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 15:33



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 106 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona
 Małżeństwo w islamie 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Pt paź 19, 2007 23:36
Posty: 39
Post 
Desdemona napisał(a):
widocznie tak było w jego przypadku...ale co można oczekiwać od mężczyzny, który miał 9 żon i ożenił się z 6latką a skonsumował małżeństwo, gdy miała 9 lat.

kolejne rewelacje rodem z eurojihadu
dla twojej informacji z badan hadisow (czyli przekazow nt Proroka Muhammada niech pokoj i blogoslwienstwo Allaha z nim bedzie) Aisha miala co najmniej 16 lat jak zostala zareczona i 18 jak wyszla za maz

to w takim razie co nalezaloby powiedziec o krolowej Jadwidze i Jagielle czy o pozniejszym malzenstwie Jagielly z Sonka a jakos Jagielly nikt pedofilem nie nazywa
coz inne czasy inne obyczaje


Wt paź 23, 2007 15:40
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt paź 19, 2007 23:36
Posty: 39
Post 
Zencognito napisał(a):
Jakoś przoczyłem tego posta...
Fatma napisał(a):
kwestie kontaktow sa regulowane przez Koran i Sunne a Prorok Muhammad (niech pokoj i blogoslawienstwo Allaha z nim bedzie)

Muzułmanie mają obowiązek po wypowiedzeniu imienia Proroka Mahometa wypowiadać tego typu sentencje? Pytam z ciekawości, bo nie pierwszy raz się z takim czymś spotykam :-)

po wypowiedzeniu imienia kazdego z Prorokow

Zencognito napisał(a):
Fatma napisał(a):
uczyl zeby nawet nie podawac reki osobom plci przeciwnej i mowil ze jezeli kobieta jest sam na sam z mezczyzna to trzecim jest zawsze szatan

Ty uważasz, że to prawda? Mam rozumieć, że gdybyś jechała sama samochodem i natknęła się w jakiś sposób na rannego, potrzebującego pomocy mężczyznę (np. z połamanymi nogami) to byś go olała, bo nie wolno Ci przebywać sam na sam z obcym mężczyzną a tymbardziej go dotykać?

relacja lekarz pacjent to troszke cos innego
poza tym w islamie duzo zalezy od intencji tzn jezeli mezczyznie jest potrzebne usta-usta a nie ma mezczyzny ktory moglby to zrobic to jak najbardziej nie tylko moge ale mam obowiazek ratowania zycia - bo ratowanie zycia jest najwazniejsze w islamie


Wt paź 23, 2007 15:43
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt paź 19, 2007 23:36
Posty: 39
Post 
Monika75 napisał(a):
Teresse napisał(a):
W przypadku niebezpieczeństwa utraty życia mozna dotknąć osoby płci przeciwnej, w przeciwnym wypadku jest to niewłaściwe, nawet w relacji lekarz-pacjent...


W innym wątku Fatma napisała o sobie, że jest lekarką. Ciekawa jestem jak w takim razie wygląda jej praca.
Chyba że muzułmanka-lekarz może być jedynie pediatrą lubi ginekologiem.

jak juz w innym poscie pisalam nie pracuje w zawodzie, nie mam zrozionej specjalizacji


Wt paź 23, 2007 15:46
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt paź 19, 2007 23:36
Posty: 39
Post 
Monika75 napisał(a):
Nie ważne czy obecnie pracuje czy nie.... studia kończy się po to żeby wykonywac zawód, a nie dla samej sztuki.

Teresse napisał(a):
Generalnie przyjmuję się, że w przypadku niebezpieczeństwa oraz gdy nie ma dostępnego lekarza tej samej płci- wtedy korzysta się z lekarza płci przeciwnej...


Takie podejście to chyba można mieć jak się mieszka w kraju muzułmańskim, albo prowadzi swój prywatny gabinet. Mieszkając w Europie i pracując w szpitalu czy zwykłej przychodni to raczej trudno sobie wybierać pacjentów ze względu na płeć (no chyba że się jest ginekologiem lub pediatrą - zakaz chyba nie dotyczy małych dzieci?)
Chciałabym żeby Fatma napisała coś na ten temat.


to pacjent wybiera lekarza a nie lekarz pacjenta to po pierwsze
po drugie jak juz pisalam relacja lekarz-pacjent to troszka co innego, ale fakt faktem jako pacjentka nie mam kontaktow z lekarzami mezczyznami, kwestia wyboru, tylko jak mialam zlamana reke to ortopeda byl mezczyzna
kobieta jezeli ma mozliwosc pojscia do lekarza kobiety powinna leczyc sie u lekarki, jednak jezeli nie ma takiej mozliwosci to powinna isc do lekarza mezczyzny
natomiast byloby fajnie gdyby bylo wiecej kobiet ginekologow jak bylam na praktykach wiele kobiet sie wypowiadalo ze sie krepuja podczas obchodu jak gromada facetow zaglada im w krocze


Wt paź 23, 2007 15:52
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt paź 19, 2007 23:36
Posty: 39
Post 
Zencognito napisał(a):
Ja bym prosił by Fatma napisała co takiego oferuje islam, czego inne religie nie dają. Innymi słowy - co by stracił świat, gdyby nagle wszyscy odeszli od islami. Ciekaw jestem odpowiedzi muzułmanki na ten temat :-)

przepraszam ze odpowiem pytaniem: a co by stracil swiat gdyby wszyscy odeszli od chrzescijanstwa?
poza tym trzeba byloby zdefiniowac "wszyscy" - oczywiscie masz na mysli ludzi, ale na szczescie wszystko co zyje jest muslim=poddane Panu i spiewa mu glorie
chwala Boska nigdy nie zaginie i tyle

Zencognito napisał(a):
Chciałbym żebyś napisała coś Fatmo na temat stosunku islamu do tzw. "religii księgi" (judaizm, chrześcijaństwo) oraz do pozostałych religii i ateizmu.

wiec jesli chodzi o "ahlul kitab czyli ludzi ksiegi" , to jest tak ze islam wierzy w Boga tego ktory mowil do Abrahama (niech pokoj Allaha z nim bedzie) wiec dla nas religia judaistyczna jest islamem tyle tylko ze zmodyfikowanym, poniewaz dla nas Abraham (niech pokoj Allaha z nim bedzie) byl hanifem=prawdziwie wierzacym i praktykujacym muslim, natomiast judaizm tak naprawde zostal stworzony po niewoli babilonskiej bo wtedy wszystkie ksiegi musialy zostac odtworzone z pamieci (jesli sie nie myle zydzi wierza ze Ezra; niech pokoj Allaha z nim bedzie; odtworzyl Tore z pamieci)
generalnie to samo odnosnie chrzescijanstwa, tyle ze Jezus;niech pokoj Allaha z nim bedzie; byl Prorokiem nie "Synem Bozym" dla nas o tyle byl dzieckiem bozym jak kazdy czlowiek, poza tym jak sie poczyta historie chrzescijanstwa to mozna zauwazyc ze poczatkowo wlasnie na tym tle dochodzilo miedzy chrystianami do podzialow bo jedni wierzyli ze Jezus byl Prorokiem, inni ze Bogiem (astaghfirullah), inni wierzyli w dwoistosc Jego natury, itp
ateizm jako "nie wiara" jest jednym z grzechow (chyba chrzescijanstwo sie z tym zgadza z tego co wiem) bo wlasnie wiara jest najwazniejsza, zaprzzeczanie istnienia Boga jest wielkim grzechem
a inne religie, to zalezy, politeizm czyli tzw shirk to drugi wielki grzech, bo wlasnie "dodawanie Bogu wspoltowarzyszy" jest jednym z najwiekszych grzechow, generalizujac inne religie "nie sa droga do Boga" tylko wiara w Jednego Boga jest droga do zbawienia


Wt paź 23, 2007 16:09
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt paź 19, 2007 23:36
Posty: 39
Post 
Teresse napisał(a):
Dobra, dam wam tylko linka żebyście nie myśleli, że wam jakieś bajki opowiadam...http://www.islam-qa.com/special/index.php?ref=20460&ln=eng&subsite=16

kobiecie lekarce, gdziekolwiek mieszka, nie wolno przyjmować mężczyzn-pacjentów...zresztą przeczytajcie sami...

prosilabym o nie przywolywanie fatw wahhabickich, strona islam-qa jest pod tym wzgledem reprezentacyjna co do fatw w ogole nie przystajacych do zycia



Cytuj:
Swoją drogą zastanawiam się czemu muzułmanie mówią, że są religią tolerancyjną...po tym najlepiej widac jak ich "tolerancja" wygląda.

tak samo jak w Pl widac jaka "tolerancyjna" religia jest chrzescijanstwo, o czym to mowi
Jezus; niech pokoj Allaha z nim bedzie, mowil zeby kochac nawet nieprzyjaciol swoich czyz nie, czemu katolicy o tym zapominaja
Muhammad;niech pokoj i blogoslawienstwo Allaha z nim bedzie; uczyl zeby byc dobrym dla kazdego, wspanialym przykladem jest historia jego sasiada (zyda lub chrzescijanina ne jestem pewna) ktory wyrzucal nieczystosci przed domem Proroka, i ublizal mu przy kazdej okazji, Prorok Muhammad nie tylko sie nie mscil ale gdy sasiad ten zachorowal to Prorok go odwiedzil i pomoagal w chorobie, bo tego uczy nasza religia
szkoda tylko ze wielu muzulmanow zapomina o tym

Cytuj:
ps: zreszta aby najlepiej przykład europejski...we Francji nagminne są pobicia lekarzy przez mężów muzułmańskich, którzy nie zgadzają się aby poród odbierał mężczyzna-lekarz...wolą śmierć żony..cóż to najlepiej świadczy czym jest tam kobieta....

a w Polsce nagminne jest katowanie malenkich dzieci, gwalty, morderstwa, katowanie zon - czy to znaczy ze chrzescijanstwo jest zle?
prosze nie utorzsamiac zachowan ludzi z ich religia bo na tej zasadzie moznaby wiele zlego powiedziec o chrzescijanstwie


Wt paź 23, 2007 16:18
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sie 07, 2006 16:05
Posty: 132
Post 
Fatma napisał(a):
Desdemona napisał(a):
ale zyjąc w Polsce nie możesz przestrzegac tych Boskich Praw. Poligamia np. w Polsce jest zakazana, W konstytucji mamy równosć kobiety i mężczyzny, Koran natomiast jednoznacznie stwierdza, że kobieta jest istotą niższa, do tego mąż ma prawo bić nieposzłuszną zonę. W sądzie też korzystasz z takich samych praw co mężczyzni,co w Twoich prawa tez nie wsytęouje. Powtórze jeszcze raz jeśli chcesz zyć wełdug Boskich Praw ( według Ciebie ) to nie powinnaś zyć w Polsce...polecam najbliższy kraj szariatu tam w pelni będziesz mogła żyć według w/w praw

w Bibliii tez nie ma zakazu poligamii, co wiecej poczytaj sobie ile zon i naloznic mial Dawid i Salomon (niech pokoj i blogoslawienstwo Allaha z nimi bedzie)
co z tego ze w Pl poligamia jest zakazana jak i tak wielu mezczyzn oprocz ozny sypia z innymi kobietami, to ja wole zeby moj maz mial druga zone niz zeby mi przyniosl jakiegos syfa od prostytutki
widze ze jestes czytelniczka stron typu eurojihad, bo te teksty o biciu to jak stamtad wyciete
Bog w Koranie mowi ze maz ma prawo skarcic zone, nie uderzyc (slowo ktore w jezyku arabskim zostalo tam uzyte oznacza wlasnie skarcenie takie jak dziecka) a poza tym Prorok Muhammad (niech pokoj i blogoslwienstwo Allaha z nim bedzie) sam mowil ze "najlepsi z was sa ci ktorzy sa najlepsi dla waszych kobiet" "najlepszym czlowiekiem jest ten ktory kontroluje wlasny gniew" i wiele razy tlumaczyl ludziom ze skarcenie zony nie polega na jej skatowaniu, mozna uderzyc ale lekko tak zeby zonie nie stala sie zadna krzywda
a jesli chodzi o kraj szariatu, w obecnych czasach tkai kraj nie istnieje bo nawet w Arabii Saudyjskiej prawo mimo ze podobno jest nim szariat to z szariatem ma niewiele wspolnego (jak np zakaz prowadzenia samochodu dla kobiety)


Widzę, że znajomość Biblii nie jest kompletna, bo Nowy Testament już pominełaś, a przeciez w nim np. św. Paweł stwierdza jednoznacznie, ze biskup powinien mieć jedną żonę. Polecam Ci szczegolnie: Mt 19,4-6; Mk 10,6-9, 1 Kor 7,2-4; Ef 5,31-33 oraz w 1 Tm 3,2 i 1 Tm 4,9.
Wiesz co argument typu: bo u was wielu sypia z wieloma kobietami jest śmieszny. A u was nie sypiają??pomijając małżeństwa tymczasowe to prostytucja w krajach islamskich ma się tam samo świetnie jak w państwach zachodnich. Niewspomianjąc o tym, że mężczyzni przyjeżdzający , gdzie jest wieksza swoboda też sypiaja z wieloma kobietami, skacząc z kwiatka na kwiatek. Różnica polega na tym, że prawo mojemu męzowi zakazuje przyprowadzenie mu do domu drugą kobietę i nie nakazuje mi sie temu podporządkować. Jak się nim podzieliście??Ty z nim sypiasz w dni parzyste ona w nieparzyste??Miłość oznacza wyłaczność i jeśli mąż zdradza, ma tzw. trzecią to NIE MA DO TEGO PRAWA!!

co do bicia to jest napisane czarno na bialym: "I napominajcie te, których nieposłuszeństwa się obawiacie, pozostawiajcie je w łożach i bijcie je"-

tutaj nie ma nic o karceniu, o upomijaniu, jesli możesz to mi pokaż gdzie jest napiasne w Koranie, że bicie nie polega na skatowaniu??. Jesli jesteś za dosłownym traktowaniem Koranu w sprawie segregacji płciowej to traktuj go dosłownie też tutaj tak jak robią to np. ci mężczyźni http://uk.youtube.com/watch?v=hshzp1mQo1w&NR=1
co do zaś żródeł wiedzy to czerpię ją z Koranu, strony typu www.copts.com ( jesteś w stanie im coś zarzucić??zyją przecież w Egipcie od wieków ), stron muzułmańskich szczególnie polecam w języku angielkim - tam wiele możesz się dowiedzieć, KAI np.dotyczące ostatniego raportu chrześcijan prześladownaych w krajach muzułmańskich i nie tylko, z własnego doświadczenia oraz obserwwacji kraju w którym mieszkam, a mieszkam zachodzie ( szczególnie wielu reportaży nagranych ukrytą kamerą w meczetach - samo życie ) Acha i jeszcze jedno o wierze najlepiej świadczy praktyka a jaka ona jest w krajach muzulmańskich to wystarczy popatrzeć na dowolny kraj muzułmański.


Wt paź 23, 2007 16:20
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr maja 09, 2007 7:24
Posty: 4028
Post 
Fatma napisał(a):
przepraszam ze odpowiem pytaniem: a co by stracil swiat gdyby wszyscy odeszli od chrzescijanstwa?

Moim zdaniem nic, bo nie uważam aby istniała w chrześcijaństwie jakaś pozytywna rzecz, której by w żadnej innej religii lub etyce nie było.
Fatma napisał(a):
poza tym trzeba byloby zdefiniowac "wszyscy" - oczywiscie masz na mysli ludzi, ale na szczescie wszystko co zyje jest muslim=poddane Panu i spiewa mu glorie

Nigdy nie słyszałem żeby mój kot albo rośliny śpiewały jakąś glorię ;-)
Fatma napisał(a):
ateizm jako "nie wiara" jest jednym z grzechow (chyba chrzescijanstwo sie z tym zgadza z tego co wiem) bo wlasnie wiara jest najwazniejsza, zaprzzeczanie istnienia Boga jest wielkim grzechem
a inne religie, to zalezy, politeizm czyli tzw shirk to drugi wielki grzech, bo wlasnie "dodawanie Bogu wspoltowarzyszy" jest jednym z najwiekszych grzechow, generalizujac inne religie "nie sa droga do Boga" tylko wiara w Jednego Boga jest droga do zbawienia

Każda z religii monoteistycznych twierdzi, że ona zna drogę do zbawienia, a jak ktoś w ich Boga nie wierzy, to grzeszy :-) Mi chodziło o to jaki jest stosunek islamu do wyznawców innych religii i miejsc kultu tychże religii. Pytam o to, bo czytałem kiedyś opowieść jednego człowieka, który pracował w kraju muzułmańskim i musiał udawać, że jest chrześcijaninem, bo gdyby dowiedziano się że jest ateistą, to by go jakieś kary spotkały lub agresja. Albo w Afganistanie kilka lat temu zniszczono największe na świecie posągi Buddy, argumentując że nie wolno pozwalać na istnienie posągów będących obiektem kultu.


Wt paź 23, 2007 16:24
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sie 07, 2006 16:05
Posty: 132
Post 
Fatma napisał(a):
Desdemona napisał(a):
widocznie tak było w jego przypadku...ale co można oczekiwać od mężczyzny, który miał 9 żon i ożenił się z 6latką a skonsumował małżeństwo, gdy miała 9 lat.

kolejne rewelacje rodem z eurojihadu
dla twojej informacji z badan hadisow (czyli przekazow nt Proroka Muhammada niech pokoj i blogoslwienstwo Allaha z nim bedzie) Aisha miala co najmniej 16 lat jak zostala zareczona i 18 jak wyszla za maz

to w takim razie co nalezaloby powiedziec o krolowej Jadwidze i Jagielle czy o pozniejszym malzenstwie Jagielly z Sonka a jakos Jagielly nikt pedofilem nie nazywa
coz inne czasy inne obyczaje


po pierwsze prosze mi podać, te hadisy potwierdzające co piszesz odnośnie wieku a po drugie jesli Ty czytasz tą stronie nie oznacza, że ja ją czytam. o Tym, że poslubił 6 latkę mówią same hadisy i muzułmanie np. na stronie http://www.homa.org/Details.asp?Content ... 2083225414
po trzecie porownanie Mahometa do Jagiełły jest smieszne. Jagiełło ożenił się z 11 latką ( co i tak nie było dobre ) i nie był on przywódcą religijnym!!. Czy istnieje na swiecie religia stworzona przez niego?? Mahometa można przyrównać jedynie do Jezusa...jako dwóch przywódców religijnych..a to porównanie jednocznanie stwierdza kto i jak się zachowywał.


Wt paź 23, 2007 16:36
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt paź 19, 2007 23:36
Posty: 39
Post 
Cytuj:
Wiesz co argument typu: bo u was wielu sypia z wieloma kobietami jest śmieszny. A u was nie sypiają??

co to znaczy u was? ja jestem w Polsce u siebie,
cudzolozstwo jest grzechem bez wzgledu czy jest sie chrzescijaninem czy zycem czy muzulmaninem
Cytuj:
pomijając małżeństwa tymczasowe to prostytucja w krajach islamskich ma się tam samo świetnie jak w państwach zachodnich.

po pierwsze malzenstwo tymczasowe jest w islamie zakazane, tylko szyici cos takiego praktykuja, pozwole sobie nie skomentowc
Cytuj:
Niewspomianjąc o tym, że mężczyzni przyjeżdzający , gdzie jest wieksza swoboda też sypiaja z wieloma kobietami, skacząc z kwiatka na kwiatek.

jak suka nie da to pies nie wezmie
Cytuj:
Różnica polega na tym, że prawo mojemu męzowi zakazuje przyprowadzenie mu do domu drugą kobietę i nie nakazuje mi sie temu podporządkować. Jak się nim podzieliście??Ty z nim sypiasz w dni parzyste ona w nieparzyste??Miłość oznacza wyłaczność i jeśli mąż zdradza, ma tzw. trzecią to NIE MA DO TEGO PRAWA!!

nie trzeba sie temu podporzadkowac, kobieta ma prawo do rozwodu jesli cos jej nie odpowiada

Cytuj:
co do bicia to jest napisane czarno na bialym: "I napominajcie te, których nieposłuszeństwa się obawiacie, pozostawiajcie je w łożach i bijcie je"-

to jest czyjas tam interpretacja a nie Koran, znasz arabski? dobrze? to poczytaj Koran a nie jego interpretacje
ja arabski znam, i ten wers nalezaloby przetlumaczyc "i karccie je"

Cytuj:
tutaj nie ma nic o karceniu, o upomijaniu, jesli możesz to mi pokaż gdzie jest napiasne w Koranie, że bicie nie polega na skatowaniu??

juz pisalam nie bede sie powtarzac, proponuje wrocic do moich poprzednich postow
Cytuj:
. Jesli jesteś za dosłownym traktowaniem Koranu w sprawie segregacji płciowej to traktuj go dosłownie też tutaj tak jak robią to np. ci mężczyźni http://uk.youtube.com/watch?v=hshzp1mQo1w&NR=1
co do zaś żródeł wiedzy to czerpię ją z Koranu, strony typu www.copts.com ( jesteś w stanie im coś zarzucić??zyją przecież w Egipcie od wieków ),

no tak to moze ja powinnam wiedze o chrzescijanstwie czerpac ze stron buddyjskich albo hinduistycznch? a jesli chodzi o wiedze czerpana z Koranu - powtorze pytanie: znasz arabski? jak nie znasz i nie czytasz Koranu po arabsku to nie opowiadaj bredni ze wiedze czerpiesz z Koranu

Cytuj:
dotyczące ostatniego raportu chrześcijan prześladownaych w krajach muzułmańskich i nie tylko, z własnego doświadczenia oraz obserwwacji kraju w którym mieszkam, a mieszkam zachodzie ( szczególnie wielu reportaży nagranych ukrytą kamerą w meczetach - samo życie ) Acha i jeszcze jedno o wierze najlepiej świadczy praktyka a jaka ona jest w krajach muzulmańskich to wystarczy popatrzeć na dowolny kraj muzułmański.

w obecnych czasach nie czegos takiego jak kraje muzulmanskie
nie wiem czy wiesz ale np w egipcje kobiety noszace hijab narazone sa na problemy z policja nie mowiac juz o takich "muzulmanskich" krajach jak turcja czy tunezjia gdzie za hijab mozna trafic do wiezienia

owszem praktyka swiadczy o czlowieku i tak jak wielu europejczykow z chrzescijanstwem ma juz niewiele wspolnego tak samo wielu muzulmanow


Zencognito napisał(a):
Mi chodziło o to jaki jest stosunek islamu do wyznawców innych religii i miejsc kultu tychże religii. Pytam o to, bo czytałem kiedyś opowieść jednego człowieka, który pracował w kraju muzułmańskim i musiał udawać, że jest chrześcijaninem, bo gdyby dowiedziano się że jest ateistą, to by go jakieś kary spotkały lub agresja. Albo w Afganistanie kilka lat temu zniszczono największe na świecie posągi Buddy, argumentując że nie wolno pozwalać na istnienie posągów będących obiektem kultu.

no wiec jako odpowiedz przytocze historie Abrahama (niech pokoj i blogoslawienstwo Allaha z nim bedzie) ktory zniszczyl posazki bozkow rzezbione przez jego ojca
co do historii wspomnianego przez ciebie czlowieka to uwazam ze kazdy ma prawo do wlasnego wyboru bo po to cczlowiek zostal obdarowany wolna wola, coz najwyzej trafi do piekla, jednak wielu ludzi chce koniecznie wszystkich nawracac i nie jest tolerancyjnych i nie daje wolnosci wyboru
a co do Afganistanu to jak sie niechce czegos czcic to sie poprostu nie czci trzeba tez uwzgledniac ze istnieja na tym swiecie wyznawcy innych religii, wiesz Saudyjczycy tez niszcza miejsca historyczne zwiazane z islamem tlumacza to tym ze nie chca zeby muzlmanie czcili te miejsca, ale wahabbici saudyjscy czy talibowie afganscy to wytworzyli sobie wlasna religie ktora od prawdziwego islamu jest mocno oddalona


Wt paź 23, 2007 16:42
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr maja 09, 2007 7:24
Posty: 4028
Post 
Fatma napisał(a):
no wiec jako odpowiedz przytocze historie Abrahama (niech pokoj i blogoslawienstwo Allaha z nim bedzie) ktory zniszczyl posazki bozkow rzezbione przez jego ojca

No ale to było daaaaaaawno temu, jak światem rządzili barbarzyńcy, islam nie zmienił swojego podejścia od tamtej chwili? Chrześcijanie też w średniowieczu niszczyli ośrodki kultu tych, których nazywali poganami, ale się od tego czasu ucywilizowali i już tego nie robią :-)


Wt paź 23, 2007 16:58
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt paź 19, 2007 23:36
Posty: 39
Post 
Zencognito napisał(a):
Fatma napisał(a):
no wiec jako odpowiedz przytocze historie Abrahama (niech pokoj i blogoslawienstwo Allaha z nim bedzie) ktory zniszczyl posazki bozkow rzezbione przez jego ojca

No ale to było daaaaaaawno temu, jak światem rządzili barbarzyńcy, islam nie zmienił swojego podejścia od tamtej chwili? Chrześcijanie też w średniowieczu niszczyli ośrodki kultu tych, których nazywali poganami, ale się od tego czasu ucywilizowali i już tego nie robią :-)


wiesz nie wiem czy nalezy to nazywac ucywilizowaniem, poprostu laicyzacja zwyciezyla


Wt paź 23, 2007 17:06
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt paź 19, 2007 23:36
Posty: 39
Post 
Desdemona napisał(a):
po pierwsze prosze mi podać, te hadisy potwierdzające co piszesz odnośnie wieku a po drugie jesli Ty czytasz tą stronie nie oznacza, że ja ją czytam. o Tym, że poslubił 6 latkę mówią same hadisy i muzułmanie np. na stronie http://www.homa.org/Details.asp?Content ... 2083225414

ta strona jest pelna bledow od gory do dolu (przeczytalam ten fragment nt "zon", osoba ktora napisala te strone nawet nie umiala prawidlowo napisac ich imion :o
Desdemona napisał(a):
po trzecie porownanie Mahometa do Jagiełły jest smieszne.

a to niby zczemu, obaj ozenili sie z mlodziutkimi dziewczynkami
Desdemona napisał(a):
Jagiełło ożenił się z 11 latką ( co i tak nie było dobre ) i nie był on przywódcą religijnym!!.

a co to za roznica czy byl przywodca religijnym czy nie, poczytaj troche ksiazki historyczne w jaki wieku w europie kobiety wychodzily za maz, czasami w rodzinach krolewskich slub byl udzielany juz niemowlakom :o
Muhammad (salla Allahu alaihi wasalam) jak wodz tez wielokrotnie sie zenil z powodow politycznych i w sumie tylko malzenstwa z Hadidza (radiAllahu anha) i Aisha (radiAllahu anha) nie byly malzenstwami politycznymi

natomiast mam pytanie do ciebie Desdemona, czemu napadasz na mnie i religie przeze mnie wyznawana, przeze mnie i moich przodkow
ja moze wiele mialabym do zarzucenia chrzescijanstwu ale w przeciwienstwie do ciebie nie napadam na nikogo zeby udowodnic blednosc wyznawanej przez niego religii, nikogo nie obrazam


Wt paź 23, 2007 17:16
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr maja 09, 2007 7:24
Posty: 4028
Post 
Cywliizacja jest budowana na pokojowym wpsółistnieniu, a pokojowe współistnienie jest budowane na szacunku. Przeciwieństwem cywilizacji jest barbarzyństwo odznaczające się brutalnością, nieokrzesaniem i rozwiązywaniem problemów siłą. Chrześcijaństwo przeszło od etapu w którym rozwiązywało "problemy" siłą do etapu w którym koegzystuje w sposób pokojowy z innymi religiami, czego przykładem była działalność Jego Świątobliwości Jana Pawła II - dlatego uważam, że chrześcijaństwo się ucywilizowało.
Alternatywą dla pokojowej koegzystencji religii są tylko prześladowania religijne i wojny religijne. Obie te rzeczy są zaś dzieckiem nienawiści, rodzą cierpienie i dzielą społeczeństwo, wprowadzając chaos, niszcząc cywlizację. Dlatego właśnie uważam, że przy obecnym rozwoju ludzkości niedopuszczalne jest kontynuowanie tego co robił Abraham, bo to jest cofanie się w rozwoju i sianie nienawiści, nie mówiąc już o tym, że jest sprzeczną z podstawową zasadą wymaganą do bycia dobrym człowiekiem czyli "nie czyń drugiemu co tobie niemiłe" :-)


Wt paź 23, 2007 17:16
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt paź 19, 2007 23:36
Posty: 39
Post 
odpowiem cytujac fragment Koranu w interpretacji Bielawskiego, sura Niewierni
W Imię Boga Miłosiernego i Litościwego

1 Powiedz:
"O wy - niewierni!

2 Ja nie czczę tego, co wy czcicie,

3 ani wy nie jesteście czcicielami
tego, Co ja czczę.

4 Ja nie jestem czcicielem
tego, co wy czcicie,

5 ani wy nie jesteście czcicielami-
tego, co ja czczę.

6 Wy macie waszą religię,
a ja mam moją religię."


a wiec: wy macie swoja religie a ja mam swoja kazdy z nas powinine zyc w swojej religii i dac zyc innym


Wt paź 23, 2007 17:30
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 106 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL