Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 13:51



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 106 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona
 Małżeństwo w islamie 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Pn sie 07, 2006 16:05
Posty: 132
Post 
Cytuj:
odpowiem cytujac fragment Koranu w interpretacji Bielawskiego, sura Niewierni
W Imię Boga Miłosiernego i Litościwego

1 Powiedz:
"O wy - niewierni!

2 Ja nie czczę tego, co wy czcicie,

3 ani wy nie jesteście czcicielami
tego, Co ja czczę.

4 Ja nie jestem czcicielem
tego, co wy czcicie,

5 ani wy nie jesteście czcicielami-
tego, co ja czczę.

6 Wy macie waszą religię,
a ja mam moją religię."


a wiec: wy macie swoja religie a ja mam swoja kazdy z nas powinine zyc w swojej religii i dac zyc innym

1. czemu cytujesz Bielaweskiego skoro wczesniej podwazyłas jego interpretacje dotyczącą bicia żon?? uważasz, że znasz arabski lepiej od niego a brzmi ona tak: ??A`propos tego filmiku co podałam, ci mężczyźni napewno znają arabski i na ile ja znam angielski mówili o biciu a nie karceniu.
Pozatym skoro już zaczynasz cytatmi to ja tez mam ich kilka:

W Koranie jest napisane: "O wy, którzy wierzycie! Nie bierzcie sobie za przyjaciół Żydów i chrześcijan" (5:51), "I zabijajcie niewiernych, gdziekolwiek ich spotkacie" (2:191), "Mordujcie ich i bądźcie dla nich surowi" (9:123), "Zabijajcie bałwochwalców, tam gdzie ich znajdziecie; chwytajcie ich, oblegajcie i przygotowujcie dla nich wszelkie zasadzki!" (9:5).

Koran każe nam walczyć z niewiernymi i obiecuje: "Jeżeli wśród was jest dwudziestu cierpliwych, to zwyciężą dwustu; a jeżeli jest stu wśród was, to oni zwyciężą tysiąc niewiernych" (8:65). Allach i jego posłaniec chcą, żebyśmy walczyli z chrześcijanami i Żydami, "dopóki oni nie zapłacą daniny własną ręką i nie zostaną upokorzeni" (9:29).

Allach i jego posłaniec głoszą, że dopuszczalne jest niedotrzymywanie
obietnic (traktatów) i zobowiązań wobec pogan i wypowiadanie im wojny, kiedy tylko czujemy się wystarczająco silni (9:3). Nasz Bóg każe nam "zwalczać niewiernych" i "ukarze ich przez nasze ręce i okryje ich wstydem; i dopomoże nam zwyciężyć ich" (9:14).
Koran odbiera całej ludzkości wolność wyznania i skazuje wszystkich
nie-muzułmanów na piekło (5:10), nazywa ich "nadżi" (plugawymi, niedotykalnymi, nieczystymi) (9:28) i nakazuje swym wyznawcom walczyć z niewiernymi dopóty, dopóki nie pozostanie żadna inna religia prócz islamu (2:193). Głosi, że "niewierni pójdą do piekła i będą pojeni wrzątkiem" (14:17). Nakłania muzułmanów, by "zabili niewiernych, ukrzyżowali ich lub obcięli im dłonie i stopy, albo by wypędzili ich z kraju, by doznali hańby na tym świecie i kary bolesnej w życiu ostatecznym." (5:34)

Cytuj:
Desdemona napisał:
po pierwsze prosze mi podać, te hadisy potwierdzające co piszesz odnośnie wieku a po drugie jesli Ty czytasz tą stronie nie oznacza, że ja ją czytam. o Tym, że poslubił 6 latkę mówią same hadisy i muzułmanie np. na stronie http://www.homa.org/Details.asp?Content ... 2083225414

ta strona jest pelna bledow od gory do dolu (przeczytalam ten fragment nt "zon", osoba ktora napisala te strone nawet nie umiala prawidlowo napisac ich imion

żródło: Cyrus The Great and Mohammed Ibn Abdollah by Dr. Roushangar - możesz coś tej osobie zarzucić??

Cytuj:
a co to za roznica czy byl przywodca religijnym czy nie, poczytaj troche ksiazki historyczne w jaki wieku w europie kobiety wychodzily za maz, czasami w rodzinach krolewskich slub byl udzielany juz niemowlakom
Muhammad (salla Allahu alaihi wasalam) jak wodz tez wielokrotnie sie zenil z powodow politycznych i w sumie tylko malzenstwa z Hadidza (radiAllahu anha) i Aisha (radiAllahu anha) nie byly malzenstwami politycznymi


jest różnica zasadnicza, gdy przywódtwa religijny tworzy religię i państwo, w którym się żyje według jego zasad. Pozatym jak już ktoś napisał wcześniej nie patrzmy na przeszłość lecz teraźniejszość. Czy możesz mi podać kraj kultury zachodniej w której za mąż wydawanie są dzieci w wieku 12 czy 11 lat a zaręczane 3 latki??w krajach muzułmańskich nadal natomiast jest to nagminne ( poczytaj raporty UNICEF )
Cytuj:
Niewspomianjąc o tym, że mężczyzni przyjeżdzający , gdzie jest wieksza swoboda też sypiaja z wieloma kobietami, skacząc z kwiatka na kwiatek.

jak suka nie da to pies nie wezmie


a czemu ma wziąć??jest przeciez przykazanie nie cudzołóż i jego powinien przestrzegać. Czyli nie zyje zgodnie z Boskimi Prawami. Pozatym jeszcze raz apeluję : mężczyzna to nie zwierzę i potrafi myśleć. Może w Twoim otoczeniu faktycznie mężczyzni zachowują się jak psy na widok odsłonietego ciała, ale w moim bynajmniej tak nie jest. Polecam książkę pod tytułem: czarna księga kobiet autorstwa Christine Ockrent, raporty np. Amnety International, Organizacji praw człowieka, czy organizacji open doors działającej na rzecz prześladowanych chrześcijan- naprawdę wiedza nie boli!!

Cytuj:
Różnica polega na tym, że prawo mojemu męzowi zakazuje przyprowadzenie mu do domu drugą kobietę i nie nakazuje mi sie temu podporządkować. Jak się nim podzieliście??Ty z nim sypiasz w dni parzyste ona w nieparzyste??Miłość oznacza wyłaczność i jeśli mąż zdradza, ma tzw. trzecią to NIE MA DO TEGO PRAWA!!

nie trzeba sie temu podporzadkowac, kobieta ma prawo do rozwodu jesli cos jej nie odpowiada
Ale skoro nakazy religijnie zmuszają Ciebie do akceptowania poligamii to w sądach działających według zasad religijnych rozwodu się z tego wzgledu nie dostanie. Pozatym poruszając kwestię rozwodu. Która kobieta będzie dązyła do rozwodu wiedząc, ze dzieci zostaną przy męzu a ona zostanie bez środków do zycia??

Cytuj:
natomiast mam pytanie do ciebie Desdemona, czemu napadasz na mnie i religie przeze mnie wyznawana, przeze mnie i moich przodkow
ja moze wiele mialabym do zarzucenia chrzescijanstwu ale w przeciwienstwie do ciebie nie napadam na nikogo zeby udowodnic blednosc wyznawanej przez niego religii, nikogo nie obrazam


Różnica między nami polega przedewszystkim na tym, że ja chrześcijaństwu też mogłabym wiele zarzucić , Ty natomiast swojej religii nic o czym najlepiej świadczy to co piszesz tutaj np. o segregacji płciowej!! Pozatym ja nie obrażam Ciebie jedynie podaje cytaty z Koranu, raporty organizacji działających w krajach muzułmańskich, czy przykłady z tzw. z życia wzięte i historii wpspółczesnej. To Ty obrażasz zarówno kobiety i mężczyzn...pierwsze klasyfikując je jedynie po tym jak są ubrane i nie przebywają sam na sam z mężczyzną, z drugich natomiast robiąc zwierzęta nie umiejące kierować swoim popędem.


Wt paź 23, 2007 18:33
Zobacz profil

Dołączył(a): N paź 28, 2007 12:34
Posty: 12
Post 
A,ja mam pytanko.Jak,wygląda ślub w islamie?

_________________
Chwila w której trwasz,może być twoją najpiękniejszą z twoch chwil.


Pn paź 29, 2007 10:36
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt paź 19, 2007 23:36
Posty: 39
Post 
hipcia_89 napisał(a):
A,ja mam pytanko.Jak,wygląda ślub w islamie?

przede wszystkim slub dawany jest przez muzulmanina obdarzonego wiedza i autorytetem wiec na ogol jest to imam, ale moze to byc np ojciec jednego z mlodych
do tego musi byc 2 swiadkow (muzulmanow oczywiscie)
oraz tzw ''wali'' kobiety czyli jej opiekun (ojciec, brat, dziadek), w przypadku gdy kobieta nie ma krewnego plci meskiej ktory moglby ja reprezentowac walim moze byc imam dajacy slub - generalnie chodzi o to ze rodzina panny mlodej musi wiedziec o slubie, w islamie slub musi byc jawny a slub "w sekrecie" jest niewazny
przed slubem narzeczony powininen obdarowac panne mloda ''mahr'' czyli wianem (to moga byc pieniadze, prezenty, bizuteria ktore staja sie w calosci wlasnoscia kobiety i ani maz ani nikt inny z rodziny nie ma do tej kwoty prawa, chyba ze kobieta z wlasnej nieprzymuszonej woli go obdaruje)
nie ma zadnych konkretnych zasad co do stroju, w roznych krajach sa rozne zwyczaje, jednak pragne w tzm miejscu zauwazyc ze tradycyjnie w krajach orientu za kolor panny mlodej uwaza sie czerwony

no wiec sam slub polega na tym ze osoba udzielajaca slubu powinna pouczyc mlodych co do waznosci malzenstwa, praw i obowiazkow zony i meza , zapytac obojga mlodych czy wstepuja w zwiazek malzenski zgodnie z wlasna wola i bez przymusu
przy tej okazji powinien byc jeszcze raz przedyskutowany kontrakt (wpisuje sie wysokosc mahru i pewne sprawy dodatkowe np kobieta moze zastrzec prawo do rozwodu gdyby maz chcial sie ponownie ozenic, mozna ustalic co maz ma obowiazek dostarczyc do domu, sprzety itp , ustala sie odszkodowanie dla kobiety w razie rozwodu itp) ale na ogol kontrakt ustala sie wczesniej i w dniu slubu tylko sie podpisuje
potem imam pyta sie kazdego z mlodych czy chce tej drugiej osoby za malzonka
i mowi cos w rodzaju "na tym mahr was zaslubiam"
i voila :)
potem powinno byc wesele bo slub musi byc odpowiednio naglosniony (jak pisalam wczesniej slub musi byc jawny wiec powinno sie zaprosic na wesele jak najwieksza liczbe osob)
i generalnie tyle


Pn paź 29, 2007 14:18
Zobacz profil

Dołączył(a): N paź 28, 2007 12:34
Posty: 12
Post 
Dziękować :-D

_________________
Chwila w której trwasz,może być twoją najpiękniejszą z twoch chwil.


Pn paź 29, 2007 17:21
Zobacz profil
Post 
ślub taki nazywa się "nikah"+ w krajach Europy taka para prawnie nie jest zaślubiona, chyba, ze weźmie jeszcze potem slub cywilny- co wiąże się z konsekwencjami prawnymi...

Na bankiecie weselnym nierzadko kobiety i mężczyźni bawią się osobno- i raczej jest to skromniejsze niz nasze wesela...

Czasami podczas slubów zdarzają się naduzycia- tzn. panna mlodę podpisuje wyznanie wiary- shahadę, nie będąc tego swiadoma...

Hipciu, chcesz wziąc taki ślub??


Pn paź 29, 2007 23:54
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 20, 2005 18:28
Posty: 384
Lokalizacja: Szczecin
Post 
Interesująca jest pewna moralnośc kalego Islamu - mam mianowicie na myśli to, że muzułmanin (arab) może związać się z nie-arabką, ale jak nie-arab i niemuzułmanin chce związać się z muzułmanką to jest juz niedopuszczalne i takie kobiety są karane za wdawanie sie w mieszane związki... Ogólnie dla mnie Islam - jak każda religia objawiona (choć Islam w szczególności) - to czysty wymysł, w związku z czym tym bardziej śmieszy mnie ta moralnośc kalego w ich wydaniu.

_________________
Kto podnosi broń ten walczy w świętym kręgu bogów - albo zwycięstwo, albo śmierć.


Wt paź 30, 2007 2:05
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt paź 19, 2007 23:36
Posty: 39
Post 
Teresse napisał(a):
ślub taki nazywa się "nikah"+ w krajach Europy taka para prawnie nie jest zaślubiona, chyba, ze weźmie jeszcze potem slub cywilny- co wiąże się z konsekwencjami prawnymi...

bo jest to slub religijny tak jak sam slub koscielny nie ma mocy prawnej w krajach Europy

Teresse napisał(a):
Na bankiecie weselnym nierzadko kobiety i mężczyźni bawią się osobno-

zgodnie z zasadami islamu powinni bawic sie osobno
Teresse napisał(a):
i raczej jest to skromniejsze niz nasze wesela...

teoretycznie powinno byc skromniejsze, z mojej praktyki wynika ze jest duzo bardziej wystawnie
w wiekszosci krajow do tradycji nalezy ze slub z weselem trwa okolo tygodnia tzn jeden dzien jako taki niby wieczor panienski,jeden kawalerski, jeden wierczor henny, i po slubie jedno przyjecie jest organizowane jednego dnia przez rodzine mlodej, drugiego dnia przez rodzine mlodego i rozne inne, oczywiscie to zalezy od zwyczajow w danym kraju, np w tunezji jst to 5-6 dni ciaglej zabawy :)

Teresse napisał(a):
Czasami podczas slubów zdarzają się naduzycia- tzn. panna mlodę podpisuje wyznanie wiary- shahadę, nie będąc tego swiadoma...

na szczescie zdarza sie to zadko,
Teresse napisał(a):
Hipciu, chcesz wziąc taki ślub??

no wlasnie?


Wt paź 30, 2007 13:40
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt paź 19, 2007 23:36
Posty: 39
Post 
Blizbor napisał(a):
Interesująca jest pewna moralnośc kalego Islamu - mam mianowicie na myśli to, że muzułmanin (arab) może związać się z nie-arabką, ale jak nie-arab i niemuzułmanin chce związać się z muzułmanką to jest juz niedopuszczalne i takie kobiety są karane za wdawanie sie w mieszane związki... Ogólnie dla mnie Islam - jak każda religia objawiona (choć Islam w szczególności) - to czysty wymysł, w związku z czym tym bardziej śmieszy mnie ta moralnośc kalego w ich wydaniu.

po pierwsze arab nie rowna sie muzulmanin
sa tez arabowie-zydzi, arabowie-chrzescijanie itp
i chyba jest to naturalne ze zwiazki muzulmanki z niemuzulmaninem sa zakazane - dzieci maja byc muzulmanami i maja byc wychowywane w islamie wiec lepiej zeby ojciec byl muzulmaninem, skoro to on odpowiada za rodzine
a moim zdaniem to w ogole zwiazki miedzyreligijne sa bez sensu poniewaz to zaklada ze ktoras z osob musi sie wyrzec swojej religii, zeby to drugie musialo ja praktykowac, i jak wychowac dzieci w takich rodzinach
z moich obserwacji wynika ze dzieci potem maja zaburzone poczucie kim sa, ich tozsamosc religijna jest nadszarpnieta, i chyba lepiej jednak zeby rodzice wyznwali jedna religie i mieli podobny swiatopoglad


Wt paź 30, 2007 13:44
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr maja 09, 2007 7:24
Posty: 4028
Post 
Pewnie, że lepiej, ale jak się jest Polakiem-niechrześcijaninem to ma się dość ograniczony wybór i może zwyczajnie być tak, że nie spotkasz w swojej grupie wyznaniowej nikogo kto by ci pasował. :-)


Wt paź 30, 2007 14:07
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 20, 2005 18:28
Posty: 384
Lokalizacja: Szczecin
Post 
Zencognito napisał(a):
może zwyczajnie być tak, że nie spotkasz w swojej grupie wyznaniowej nikogo kto by ci pasował. :-)


Skąd ta pewność ? :razz: Skąd wiesz, czy już nie spotkałem ? :)

_________________
Kto podnosi broń ten walczy w świętym kręgu bogów - albo zwycięstwo, albo śmierć.


Wt paź 30, 2007 15:14
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 20, 2005 18:28
Posty: 384
Lokalizacja: Szczecin
Post 
Fatma napisał(a):
moim zdaniem to w ogole zwiazki miedzyreligijne sa bez sensu


Powiem więcej, związki mieszane w ogóle (czyli religijnie, etnicznie itp.) są bez sensu.

Fatma napisał(a):
z moich obserwacji wynika ze dzieci potem maja zaburzone poczucie kim sa, ich tozsamosc religijna jest nadszarpnieta


Dokładnie to samo tyczy się związków mieszanych etnicznie, tylko że zaburzona jest tożsamość etniczna dzieci pochodzących z takich związków. Podsumowując - związki mieszane przynoszą więcej szkód niż pożytku.

_________________
Kto podnosi broń ten walczy w świętym kręgu bogów - albo zwycięstwo, albo śmierć.


Wt paź 30, 2007 15:19
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr maja 09, 2007 7:24
Posty: 4028
Post 
Blizbor napisał(a):
Zencognito napisał(a):
może zwyczajnie być tak, że nie spotkasz w swojej grupie wyznaniowej nikogo kto by ci pasował. :-)


Skąd ta pewność ? :razz: Skąd wiesz, czy już nie spotkałem ? :)

Jaka pewność? :co:
Przecież napisałem że może tak być, a nie że musi tak być.


Wt paź 30, 2007 15:25
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 20, 2005 18:28
Posty: 384
Lokalizacja: Szczecin
Post 
Zencognito napisał(a):
Jaka pewność? :co:
Przecież napisałem że może tak być, a nie że musi tak być.


No jeżeli się nikogo nie znajdzie w swojej grupie wyznaniowej to zawsze są jeszcze kobiety może i spoza grupy wyznaniowej, ale chociaż z tej samej grupy etnicznej ;)

_________________
Kto podnosi broń ten walczy w świętym kręgu bogów - albo zwycięstwo, albo śmierć.


Wt paź 30, 2007 15:29
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr mar 26, 2008 12:00
Posty: 4
Post 
Bez większych ingerencji w dyskusję - filmik z dedykacją dla Desdemony. Polecam:
http://www.youtube.com/watch?v=HG9dMKiDzC4
seria warta uwagi. tak dla kontrastu z powielanymi stereotypami :)
pozdrawiam


Śr mar 26, 2008 14:22
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sie 07, 2006 16:05
Posty: 132
Post 
neala napisał(a):
Bez większych ingerencji w dyskusję - filmik z dedykacją dla Desdemony. Polecam:
http://www.youtube.com/watch?v=HG9dMKiDzC4
seria warta uwagi. tak dla kontrastu z powielanymi stereotypami :)
pozdrawiam


i vice wersa...ja zaś polecam Ci fakty
http://uk.youtube.com/watch?v=iWGA8i6scYY
http://uk.youtube.com/watch?v=94Wyrxj7qvg
http://uk.youtube.com/watch?v=WZ37oWswN-k
http://uk.youtube.com/watch?v=oDMsUZwuybI
http://www.thememriblog.org/turkey/blog ... n/5432.htm
http://uk.youtube.com/watch?v=mwsbJ6LE9 ... re=related
http://uk.youtube.com/watch?v=K40QvOON7Gk
seria warta uwagi tak dla kontrastu co muzułmanie mówią w ramach takiyya a robią w praktyce, gdy są większością.


Śr mar 26, 2008 21:15
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 106 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL